הסיפור של ר. או איך לבחור פאה

21 בJanuary 2012 מאת: admin

את ר. הכרתי לפני כמה שנים, דרך חברים של חברים. ר. הת כאחלה גבר, שמבין עניין, עובד בעבודה לא רעה בכלל וגם יודע להנות מהחיים, אם כי מעולם לא ראיתי אותו עם משהי קבועה לאורך זמן.

היה בר. משהו קצת מוזר, אני מתכוון לשיער שלו. הוא היה מלא מאוד, כה מלא שלא ראו דרכו קרקפת. הוא תמיד גם נראה אותו דבר, באותו אורך וכיוון סירוק. חבר אחר שלי שראה אותו ישר קלט, ואישש את מה שחשבתי, “ההוא עם הפאה?” הוא אמר לי, “כן ראיתי אותו כמה פעמים”.

מעולם לא שאלתי את ר. לפשר הפאה, ומעולם לא ניגש אלי מישהו ואמר משהו בקשר לזה. ר. צמוד אליה כנראה לפחות 10 שנים, יתכן והאנשים שהוא מכיר כיום לא מכירים אותו אחרת למעט אחד שאני מכיר גם כן, שעליו ר. סיפר לי שהם מכירים מילדות.

בפייסבוק ר. נראה טוב, מתאמן בחדר כושר, שומר על עצמו ומי שלא מכיר אולי לא יקלוט. בתמונות עתיקות שהוא שם הוא תמיד עם כובע, כנראה שאז זה התחיל.

ר. טייל בעולם, כולל חודש בתאילנד, עם הפאה. נראה שאיש לא שם לב, הוא אפילו עשה חייל עם בחורה אחת.. שווה. יש לו בטחון עצמי אבל לא מופרז, הוא זהיר, סוג של זהירות שנובעת אולי מחשש וכאב שעוד זכורים, מימים אחרים כנראה.

מה מוביל אדם לשים פאה? כאב וסבל. בטחון עצמי כה מעורער, גועל ותחושת דחיה ופחד, פחד להיות מוקצה, פחד להשאר מאחור.

בעל שיער לא יבין, רק מקריח. מי שקרח לגמרי יבין לגמרי אם כי לא יוכל להכנס לראשו של מי שבחר לשים פאה. פאה היא שינוי של 180 מעלות, מאין ליש. שינוי כה קיצוני שכמעט לא ניתן לחזור למצב הקודם, שכן הסרת פאה היא מעבר מיידי מסטטוס שיער לסטטוס קרחת, בלי שלבים ובלי זמן של שנים. גם אתה וגם הסביבה צפויים לסוג של שוק.

ר. יכול היה לדעתי לבחור פאה טובה יותר, יש היום מערכות שיער שנראות טוב יותר, שרואים קרקפת, וזה נראה טבעי לפחות ביוטיוב. אבל הוא עם מה שבחר אולי כי שינוי יהיה בולט, והרי מי ששם פאה לא רוצה שידעו. גם ש., מכר אחר, לא יכול היה לסבול את הבושה שכנראה חש, והוא עם פאה כ-10 שנים. ש. שינה פאות, אבל לזכותו יאמר שהוא משקיע כסף,משתדל לבחור איכות, כלומר פחות “נמיה על הראש” כמו בפרסומת, ויותר משהו שישתלב טבעי.

האם ללכת על פאה? האם להיות כמו ר. או ש.? אני חושב שזה עניין של אישיות. מי שממש סובל, יכול להגיע לשם, בעיקר אם אין לו שום אלטרנטיבה. את ש. הכרתי כשעוד היה לו שיער מלא, ועד לנקודה שנותרו לו 3 שיערות למעלה, עם קרחת של בן 70, ש. התגרש בין השאר והוא יוצא לבארים וחוג מסיבות מסויים בת”א, פעם ב.. אני גם נתקל בו.

חזרה לר. – אני מניח שהוא הגיע למצבו של ש.מוקדם עוד יותר, הוא צעיר מש. ב-8 שנים בערך. אולי הוא בחר פאה שנראת לו מתאימה יותר למבנה הראש ולכן היא שונה מזו של ש. בשני המקרים התוספת היא רק למעלה ומשתלבת עם השיער הקיים שבצדדים. מי שקולט, שם לב לאיזור שבו הפאה משתלבת לשיער הרגיל בצדדים.

יש כמה מקומות בארץ שעושים פאות כאלה, מי שרוצה יש ביוטיוב סרטונים. ר. בחר להראות עם שיער מלא, גם אם השיער לא שלו. אולי זו אחת הסיבות שאין לו חברה קבועה, אולי אין קשר, אני מניח שבחורות לא יעריכו גבר ששם פיאה, יש גם עניין שאחרי שמכירים לעומק בסוף היא תדע.. מדובר בקונפליקט, וסוג של פרדוקס, מצד אחד אתה נראה פגז, מצד שני זו הפאה.

כנראה שזו החלטה מורכבת, שמי שלא מוכן לחיות עם קרחת יבחר (בהנחה שטיפולים או השתלה לא רלוונטים). לבחור פאה זה החלק הקל, מגיעים לאחד המכונים, בודקים כמה אופציות ויוצאים לדרך חדשה, סוג של, מאחד שאין לו לאחד שיש לו, ההשפעה היא בעיקר על הבטחון העצמי, יש שיטענו שהסביבה תגיב טוב יותר לבעל שיער, שבחורות ימשכו יותר, אני חושב שזה יותר עניין פנימי שלך עם עצמך, למרות שמנסיוני שיער מלא = % הצלחה גדול יותר עם נשים אצל הבנאדם הממוצע (לא העשיר או הסלב).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: פאות וקונסילרים
תגיות: ,

תגובות

13 תגוובת על ”הסיפור של ר. או איך לבחור פאה“
 1. אילן says:

  הרבה אומץ צריך בשביל זה, זה בטוח אבל אני ממש מבין את הצורך. אני ניסיתי הרבה, יש לי נשירה מטורפת והתחלה של מפרצים לאחרונה אני כם משתמש בשמפו של אלפסין. בחודש האחרון כמעט ואין לי נשירה…

 2. admin says:

  לא הייתי בונה על שמפו כלשהו, כולל אלפסין שהוא מעולה, לפתור את הבעיה.
  אלפסין לבד לא יעזור, צריך לשלב כמה דברים במקביל כדי להשיג תוצאות לאורך זמן, כתבתי על זה הרבה.

 3. דר says:

  נו באמת אדמין יקר, אני מופתע ממך שאתה מגיב, או בכלל מאשר את התגובות האלו.
  הרי רואים שכל השיווק הזה לאלפסין הוא ממומן..
  תגובה אחר תגובה בכל הפוסטים השונים – “אלפסין – וכבר אין לי נשירה..” עלקק..
  לא רק שזה לא הגיוני, זה גם לא אמין!!!

 4. שמעון says:

  מסכים שצריך לתקוף בכל החזיתות , אני במקרה גם מכיר ומשתמש באלפסין שמעולה למצב שתופסים את הנשירה בזמן כי זה לא מצמיח שיער אבל בהחלט עוצר את הנשירה.

 5. ben says:

  איזה בלאגן קורה באינטרט לא יודע עם זה במיקריות או בכוונה אבל מלא אתרי הורדות נסגרו וגם שרתי הורדות ובמקריות אני מתכוון שהמינונים של ה15% של מינוקסי וכל מה שלא מאושר מבחינת ה-FDA הולך ונעלם זאת אומרת האתרים גם ניסגרים Perfect Image Solutions הFDA ניראה לי נכנס בהם יש על זה מידע באתר שלהם שכתוב שזה מאוד מסוכן לשימוש וגם minoxidilsolutions הלך מה יהיה…

 6. דוד says:

  אדמין יקר.
  אתה לא שם לב שמשווקים פה את אלפסין באגרסיביות ?
  ב שלוש תגובות שונות לכתבות האחרונות כתבו כמעט אותו הדבר על אלפסין משלושה אנשים ״שונים״.

 7. מבין says:

  אני בן הרבה פחות מ-20 ויש לי כבר די הרבה שיער לבן. לפי דעתי כל מה שאמרת ללא יוצא מן הכלל יכול להתאים גם לשיער לבן ולצביעה. במיוחד החלק שאנשים שאין להם את הבעיה לא יוכלו להבין.

 8. admin says:

  דוד – אולי זה נכון רק שאני לא מבין איך מישהו יכול להרויח מזה אם כולם קונים מאיביי. אלפסין מוצר טוב, אני גפ משתמש, אבל יודע שהוא לבדו לא יעזור, הצלחה לנסיוני באה רק עם שילוב של כמה דברים.

  מבין – אם צריך לבחור שיער לבן או קרחת התשובה ברורה, שיער לבן צובעים וזהו, לא סיפור.

 9. יואב says:

  ני חושב שהכל קשור לאופי של האדם. רוב האנשים נכנעים למוסכמות. מבחינה רציונלית – אין סיבה שאדם לא יוכל להדביק לו יחידת שיער. אך לחלשים נפשית זה קשה, משום מה מוחם כל הזמן עסוק בלפחד, בלחשוב ולנחש מה אחרים חושבים, או כפי שכתבת מה הבת זוג העתידית תחשוב. ובכן, אם הבת זוג שלי כל כך טיפשה ומפחדת מיחידת שיער, אז אין שום מצב בעולם שארצה להביא ילדים מטיפוס תבוסתני שכזה. אני אישית מעדיף להקיף את עצמי באנשים חיוביים ולא צרי עין. יחידת שיער היא פתרון מעולה לגברים עם נשירה מאסיבית או גברים שלא בא להם לראות מפרצים אגרסיביים כל יום במראה.
  הפתרון שאתה מציע כולל טקסים יומיים אובססיביים, יעילות פחותה לטווח הארוך, בזבוז זמן ואנרגיה בעיקר.
  אני מציע לך לפנות לפסיכולוג שמתמקד בטיפול קוגנטיבי.

 10. admin says:

  זו גם דרך לראות את הדברים, או אפשר על אותו משקל בדיוק להחליף את “יחידת שיער” עם “גלאח”, נסה ותראה… לגבי גבר שהולך עם יחידה מודבקת כשרואים שזו יחידה מודבקת, וכל העולם מכיר אותו כמקריח שהולך עם יחידה מודבקת, אז החברה אכן רואה את זה כמוזר ודבר שמעיד שהוא מסתיר קרחת, ואין לו מספיק בטחון עצמי. זו עובדה ואתה יודע זאת היטב.
  אם לא אכפת לך מה הסביבה חושבת לא היית הולך עם פאה, היית פשוט מגלח את הראש. איכפת לך מאוד, ואני חושב שאם אדם סובל עד כדי כך שהוא לא יכול לראות את עצמו עם קרחת שיעשה מה שהוא צריך, ש. מהפוסט הולך עם פאה המון שנים, ר. הסיר את שלו לפני כמה שנים, עשה מיקרופיגמנטציה (שזה גם דבר שמזהים) התחתן, עשה ילד, התגרש ונעלם.
  לגבי הטיפול, לקרוא לזה טקסים יומיים אינטנסיבים זה כמו לומר שלצחצח שיניים פעמיים ביום זה טקסים יומיים אינטינסיבים, כלומר טיעון ריק ולא מבוסס. אם כבר, חבישת פיאה, הדבקות, התאמות, ניקוי, תחזוקה, תספורת מותאמת לפיאה וכו, זה פרוייקט שלא לדבר על עלויות, לא יומי, אבל לפחות חודשי ומצריך איש מקצוע (ותלות באיש המקצוע) ויש לו מורכבויות שונות הקשורות להדבקות, וכידוע גם מאיץ התקרחות של שיער קיים באיזור התוספת.
  לגבי פסיכולוג, נו טוב, אפשר להפנות המון אנשים, עם או בלי שיער, ויתכן שדווקא אלו עם ההדבקה זקוקים לכך יותר אם הגיעו למצב שהם מוכנים לשים אחת, אבל אני לא נכנס לנפשו של אדם, וכפי שכתבתי, מי שסובל עד כדי כך יכול לעשות השתלה, או לשים פאה, ואם זה יעשה אותו מאושר – אני שמח עבורו, אבל עדיין המציאות היא שגברים שבוחרים לשים פאה הם מיעוט חריג מאוד, וקרוב ל-100% פשוט מגלחים. זה נכון גם להשתלת שיער.

 11. יואב says:

  היי,
  אני חושב שהחשיבה שלך מושפעת מכמה דברים.. אחרת לא היית רושם את המשפט “אם לא אכפת לך מה אחרים חובשים למה שפשוט לא תעשה גלאח”..
  התשובה שלי לטיעון הזה היא פשוטה, לכל אדם יש צורת גולגולת ומבנה פנים ייחודי, בעוד שלהערכתי יש המון אנשים שקרחת לא תכער אותם, תמיד יהיו כאלה שהקומבינציה הפיזית חיצונית הזאת תשפיע קשות על המראה הכללי. לכן, אין פה שום קשר למה שאנשים אחרים חושבים אלא למה שהאדם עצמו חושב. אם הוא חושב שזה מכוער או לא ואז הוא פועל רק על פי דעתו שלו.
  אני לא חושב שהחברה רואה את זה כמוזר. הסטיגמה שקיימת על פאות שבין היתר הושרשה בנו נבעה בדיוק מהסיבה שהפאות הישנות אכן נראו מגוחכות ואז באמת החברה ראתה שניסיון לשים פיאה כמשהו מוזר ולא מקובל. אך אתה ואני יודעים שאין זה המצב היום.
  אם החברה תחשוב שאין לי מספיק בטחון עצמי בגלל שאני חובש יחידת שיער הרי שאנו מדברים או על אנשים טיפשים בעלי יכולות קוגנטיביות נמוכות (אני באמת מתכוון לזה) או שמדובר על אנשים בעלי שיער ועין צרה שפשוט מעדיפים לחשוב ככה כי יחידת השיער שעל ראשי גורמת לתחושת עליונות ומיוחדות שלהם להתערער).
  אני באמת חושב שאתה מבין בהרבה יותר ממני בכל מה שקשור לנשירת שיער ולכן אני מודה שאני לא ממש יכול להתווכח איתך בנושאים האלה. אך בפוסט הזה בחרת להתמקד דווקא בנפש האדם ופה יש לי מה לומר.
  אף על פי כך אנסה להשיב לך בקשר לטקסים. אתחיל בלומר שאני מקריח בצד הקדמי של הראש (באופן בינוני). אני לא חושב שיש לי כוחות להתמיד בכל העיסוקים האלה (קנייה, מריחה וכד’) בעוד שלא מובטח לי שום דבר לטווח הארוך. (זה ממש בקצרה מכיוון שאני מניח שהדיון על רווח מול הפסד כבר הוזכר פה רבות).
  אתה חושב שאנשים עם הדבקות זקוקים יותר לפסיכולוג? אולי אנשים שבוחרים לסבול בזמן הקצר הזה שנקרא מחזור חיים הם אלה שצריכים לעשות הערכה מחדש של בחירתם? אם מישהו יקלוט שיש לי תוספת שיער, מה זה באמת אכפת לי? למה שזה יזיז לי? למה שזה ישפיע על בת זוגי?

 12. admin says:

  בהחלט יש מצבים שאדם מרגיש שהוא חייב, למשל מי שיש לו שקע בולט בגולגולת, או מבנה גולגולת ביצתי (שפיצי למעלה), מחלה שגרמה להתקרחות, פגיעה מתאונה וכו’ ראיתי לא מזמן סרטון ביוטיוב על בחור מקריח כזה עם גולגולת שקועה בחלק האחורי (מבנה מולד) והוא עשה השתלה.
  הסטיגמה קיימת תמיד, גם עם פיאות משוכללות יותר או כאלה שאמורות לתת מראה טבעי יותר, הבעיה שאין כמעט מצב כזה, כולל אצל כוכבי קולנוע ששמים את הפאות הכי יקרות שקיימות (ראה מקרה ג’ון טרבולטה, ניקולס קייג’ ואחרים). גבר עם פאה זה גבר עם בעיה בבטחון העצמי שלו, זו עובדה. העובדה הזו נתפסת כדבר שלילי, כנסיון להסתיר ואצל גבר בשונה מאצל אישה זה נתפס כחיסרון. אם זה היה נתפס כבסדר או נורמלי או מקובל היית רואה גברים עם פאות בכל מקום שאפילו היו משויצים בזה (כמו בחורות עם סיליקון).
  בחיים לא מובטח דבר אבל אפילו לא ניסית לטפל ולכן כל הטיעונים שלך נגד לא רלוונטים, אם היית מנסה היית רואה שזה קלי קלות ולא מצריך כמעט כלום. עם זאת ברור לי שיש אנשים שלא מסוגלים להתמיד עם דברים, לדעתי חבל, מינוקסידיל למשל מוכח כיעיל ואין לו כמעט תופעות לוואי (לרוב האנשים אין כולל אותי). כיוון שאנשים סובלים מהתקרחות הם מטפלים ומחפשים פתרונות שונים עד כדי השתלות ואפילו פאות, ועובדה שכתבתי על הכל, עם זאת פתרונות קוסמטים (קונסלירים, מיקרופיגמנטציה ופאות) הם לא טיפול אלא הסתרה או כיסוי, בניגוד לטיפול שבא לעצור התקרחות ואולי להביא להצמחה, ובניגוד להשתלה שזה ניתוח פלאסטי אבל מה שצומח זה שיער שלך. כל אחד עושה לעצמו את ההחלטות שלו, החל מלא לעשות כלום ולגלח ועד לשים פיאה, מעולם לא אמרתי למישהו מה לעשות וכל אדם אחראי לעצמו ולבחירות שלו, אבל את האמת מותר וצריך לומר, ואם אתה מוכן לשים פאה, אתה חי עם זה בכיף, לא איכפת לך מאחרים, וזה נותן לך תחושה טובה, לבריאות שיהיה. לגבי בת זוגך, לא כל אחת תרצה גבר עם פאה, אם היית עושה סקר קצר או מחפש מידע על זה היית מבין שנשים סולדות מזה בדרך כלל (נמיה על הראש) ויש כאלה שלא איכפת להן, אדם לא נמדד רק לפי מה שיש או אין לו על הראש מן הסתם.
  על בת זוגך זה יכול להשפיע, או לא להשפיע, תלוי באופי, לא נכנס לזה. אני מניח שבת זוג שאתה איתה בקשר ארוך תהיה מוכנה לקבל כל מני שגעונות שלך, החל מסנגון לבוש, דרך סוגי התנהגות, הרגלים, ואולי אפילו פאה, ושוב, אם פאות היה דבר מקובל כל גבר שלישי היה הולך עם פאה, אבל זה לא, בלי קשר מה מזיז לך או לא, פשוט זו המציאות. כמובן שאם הפאה נראת מעולה, איכותית מאוד, ומשפרת מאוד את המראה אולי זה גם יכול לעזור (חוזר לתחילת התגובה שלי, ברור שיש אלו שזה ישנה להם את החיים לטובה ויחזיר להם המון בטחון עצמי כמו אצל ש. מהפוסט), אבל בהכללה, מעט אנשים ילכו על זה, וכן צריך ביצים, צורך פנימי עמוק להשיג מראה של שיער גם אם הוא מלאכותי, ושכנוע פנימי חזק או השלמה שלא מעניין אותך מאף אחד ואתה עושה מה שאתה בוחר, גם אם יהיה מי שידבר על זה ויהיו, וזה בסדר אם אתה שלם עם עצמך, כי בסוף היום זה מה שחשוב.

 13. דוד says:

  אלפסין לא עוזר… נקודה. לגבי מינוקסי – הוא גם לא עוזר לטווח ארוך. אפשר להגיד עד מחר לטפל אבל זה לא עוזר…
  יחידת שיער אם היא נראית כמו פאה – זה לא שווה.
  אני מכיר כמה מקומות בארץ שעושים יחידות שיער בצורה מושלמת וזה כלל לא נראה, זה נשאר לחודש בלי טיפולים וכאבי ראש, זה גם לא כזה יקר ויש לאזורים שונים של הראש. אישית, לא ניסיתי, אבל כן ראיתי וזה נראה מעולה ומדהים.
  הייתי ממליץ ואני לא מבין את אלו שנגד זה…

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree