DualGen 15 של MinoxidilMax – מסקנות אישיות

8 בOctober 2011 מאת: admin

חודש וקצת עברו מאז התחלתי להשמש במינוקסידיל 15% של MinoxidilMax  שנקרא DualGen ויש לי מסקנות ביניים, בעצם מסקנות סופיות עבור עצמי.

זה לא ממש משנה איזה סוג של מינוקסידיל 15% הייתי קונה, כלומר איזה יצרן או שם מותג, החומר הפעיל שם הוא מינוקסידיל בשיעור פי 3 מהמאושר ע”י ה-FDA, ואני הרגשתי זאת חזק. חזק זה אומר שיש תופעות לוואי שמעולם לא חוויתי עם מינוקסידיל 5%. התופעות הן פיזיות, ומעלות בספק את כדאיות השימוש.

תופעות הלוואי שאני חווה הן – עייפות, טשטוש קל, אבדן ריכוז, לחץ באיזור העיניים. בדיוק מה שהחומר מינוקיסידיל אמור לעשות – להרחיב כלי דם, וכשהם מתרחבים יש השפעות, רק שבמקרה שלי הן לא נגמרות בקרקפת. זה כמו לשתות 3 כוסות בירה במקום אחת, מרגישים את זה. לא היו שום תופעות לוואי מקומיות, לא גירודים ולא אדמומיות (השתמשתי בנוסחא שמכילה גליצרין במקום פרופילן גליקול).

האם הוא יעיל יותר נגד התקרחות? שאלה טובה. אולי ואולי לא. אצלי זה כבר לא משנה כנראה, כי מה שהצלחתי להציל נשמר, ומה שנפגע כבר לא יחזור, גם עם טיפולים חזקים. המסקנה היא מבחינתי שמדובר בטיפול שאינו חובה, שכן יש לו חסרונות, שעולים מבחינתי על היתרונות.

העלאת המינון של כל טיפול אינו מבטיח שיפור. לדוגמא אם תיקח כמות כפולה של תרופות נגד שיעול זה לא יקצר לך את כאב הגרון או ירפא אותו, ואם תיקח כמות משולשת של אקמול לא תרגיש בהכרח יותר טוב להיפך, אתה עלול להתאשפז עקב פגיעה בכבד.

השאלה שרבים שואלים היא מה הריכוז האופטימלי של מינוקסידיל. המחקרים של רוגיין מצאו ש-5% נתן תוצאות טובות, יתכן וזו גם נקודת האופטימום שממנה אם מוסיפים התועלת קטנה. זה לא הפריע לכמה חברות לייצר גרסאות של 10% ו-15% ולהמכור אותן בכמויות דרך האינטרנט. לדעתי ה-FDA אישר 5% ולא יותר כי המבחנים הקלינים שרוגיין הציגה נתנו יחס של תועלת מול תופעות לוואי שיכל לעבור את האישור, ריכוזים גבוהים יותר כנראה שלא הצביעו על יתרון מבחינת היחס.

תוספת קטנה – הכמות למריחה אחת הוא 1 מ”ל, אבל אחרי ש-1 מ”ל כמעט הפיל אותי לא שמתי מעל חצי, פעם ביום, וגם אותו הרגשתי.

שורה תחתונה – היה חשוב לנסות, ולגלות שזה לא זה. אולי יש כאלה שזה לא משפיע עליהם, עלי כן. אם זה משפיע זה אומר שזה חודר טוב לזקיקים, וגם למחזור הדם, וכאן הבעיה. תמיסות טופיקליות בעיני צריכות לפעול מקומית בלבד, וברגע שהן פועלות גם על שאר חלקי הגוף הן מאבדות את ייעודן, והסיכון מול תועלות לא שווה את זה. אני מתכוון להמשיך עם המינוקסידיל קצף, שהוא גם החומר הנוח ביותר לשימוש טופיקלי, כיוון שהוא לא שומני ומתייבש תוך כמה דקות מהמריחה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

4 תגוובת על ”DualGen 15 של MinoxidilMax – מסקנות אישיות“
 1. טל says:

  מה דעתך על מוצר של שמואל גונן?

 2. admin says:

  אין לי דעה, לא הבנתי כמה הוא עולה, מה הוא מכיל ואיך הוא פועל, ואני לא מכיר אף אחד שהשתמש בו

 3. גל says:

  אצלי ה 15 עבד טוב רק אחרי חודש שימוש הפסיקו הסחרחורות וכל מה שצינת בהתחלה השתמשתי ב15 של מפו לב שבנתיים כבר לא קימים ועשו לי לא טוב עברתי לחברת פרפקט והכל מעולה כיסוי מלא לחלוטין לעומת מה שהיה בוקר קצף ערב 15 אחוז יש לציין שתוספת אומגה 3 גרמה לי לנשירה בעיקר וקראיטין שלקחתי לא נוגע בהם יותר ותודה לאל הכל חזר  

 4. ד"ר says:

  גל, השאלה היא. האם אתה מרגיש או מאמין שהוא יעיל יותר מה 5%. למה אתה מתכוון כשאתה אומר “עובד טוב”. כי זה ברור שתופעות לוואי יש יותר.. השאלה היא אם יש גם יותר יעילות..

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree