צביעת שיער לגברים – האם מתאים?

8 בSeptember 2011 מאת: admin

שיער לבן זה מבאס, תודו. עדיף על התקרחות זה ברור, האמת שגם לא בר השוואה. אם אתה מלבין והשיער במקום תגיד תודה, לפחות יש מה שילבין.

השאלה הגדולה היא האם לצבוע ובאיזה שלב. שיער מלבין לאט, לרוב זה מתחיל בצדעיים ומתפשט לשאר הראש,בהתחלה שיערות בודדות פה ושם ובהמשך עם השנים… אתם מבינים את הרעיון. אז להתחיל שכזה מעט? להתחיל כשזה כבר בולט? לא להתחיל?

מביקור אצל 3 ספרים שונים בחודשיים האחרונים עולה התמונה הבאה – רוב הגברים לא צובעים, אבל חלק כן, אצל הספר עצמו. הספרים לא רואים יתרון בשיער צבוע, 2 מ-3 המליצו לי לא לצבוע, השלישי הציע לצבוע ולא מאינטרס (אפשר לקנות just for men בפארם). לטענת אלו שלא, עדיף טבעי, זה שונה מאצל נשים. השלישי הציע להכהות קצת את הלבן כדי לקבל אחידות צבע בשיער (יש איזורים כהים יותר, והצבע גם מעבה את השיער שאמור להראות פחות דליל, אני דווקא לא ממש מסכים עם זה כי דלילות הרבה יותר בולטת בשיער כהה).

הרוב באמת לא צובע, אצלנו בארץ. אני רואה הרבה מאוד בני 30+ כשהלבן מבצבץ, ולא עושים עם זה כלום, נטורל. את הצובעים אני מזהה מיד, אלו הרבה פעמים אנשים יותר מבוגרים שרוצים להראות צעירים, נראה די מזעזע אצל אלו שעושים שטיפות כגון just for men בזמן ששיערם כבר לבן ברובו (השטיפות מתאימות יותר למלבינים בתחילת הדרך או כאלה שרוצים להעלים רק חלק מהלבן) והרבה יותר טוב אצל אלו שצובעים ממש עם צבעי שיער של נשים ואז זה נראה טבעי יותר (אחיד יותר, מבריק וחי יותר ודהוי פחות).

בחדר כושר שאני מתאמן בו יש הרבה חברה בגילאי 30+, רובם בשלבי הלבנה ראשוניים. הצעירים יותר עוד לא שם. יש את כל סוגי ההלבנות, החל משערות לבנות המרוכזות בכתם אחד (די מוזר האמת), ועד שיער סבא לבן בכל הראש (יש כאלה שמלבינים לגמרי מוקדם, אבל זה נדיר). אצל הרוב זה בעיקר צדעיים או מפוזר שווה על הראש. כמה צובעים? מעטים, גם אני מדי פעם.

אני השתמשתי בד”כ ב-just for men שהשתלב מצויין בצבע הטבעי. 5 דקות שטיפה בבית וזהו, מחזיק לכמה שבועות. אז מה הבעיה? הבעיה היא שזה לא תופס על שיער קצר מדי (גלאח), זה דוהה באיזורי המריחה של המינוקסידיל ונשאר באיזורים אחרים, ושצריך לצבוע אחרי כל תספורת. יש גם את התחושה שאתה מבלף, גם את עצמך (שזה לא ממש בעיה) וגם את הסביבה. אז זה מעצבן, אבל גם הלבן מעצבן, אתה מזדקן.

בארה”ב הרבה יותר צובעים, אבל ארה”ב היא המקום שבו האידאל הוא להראות טוב, לא סתם הם אלופים בכל מה שקשור ליופי ובריאות (health and beauty). המצב בהקשר זה דומה גם במערב אירופה ואסיה (בכלל האסיאתיים עם השיער השחור חלק מתבאסים כשהוא מלבין והרבה מבוגרים שם צובעים לשחור פחם, הייתי די בשוק כשראיתי את הכמות בתור לצביעה אצל ספר ברחוב בתאילנד).

בכלל, רוב שחקני הקולנוע צובעים. בראד פיט למשל, ואצלו כבר מאוד בולט הניגוד בין הזקנקן המאפיר לשיער הצבוע. גם טום קרוז צובע מזמן. שני אלו הם מבעלי השיער המלא ביותר על המסך, אבל הם גם בקרוב בני 50. גם אצלנו צובעים אבל פחות, מגישי טלויזיה, שחקנים (לרוב אלו בסביבות 40), זמרים וכו. מי לא צובע? יאיר לפיד לא דופק חשבון, אבל אצלו זה נראה טוב, בייחוד כי לא נשרה לו שיערה אחת מהגן. ריצ’ארד גיר וג’ורג’ קלוני, שוב בעלי שיער שלא צובעים וזה מתאים להם. חלק מהשחקנים צובעים רק עבור סרט, וחוזרים למראה הטבעי אח”כ (בן אפלאק למשל מלבין, והודה שצובע), בייחוד האירופאים (וינסנט קאסל, רייף פיינס), והרוב מנסים להתאים את השיער לגיל, ככל שהגיל עולה זה פחות חשוב ולבסוף גם פאטתי לצבוע, לדוגמא אנתוני הופקינס או רוברט דה נירו שאצלם יכולות המשחק הן העיקר והם משחקים דמויות בגילם. דרך אגב הכוכבים הכי גדולים של פעם לא צבעו – סטיב מקווין, פול ניומן, קלינט איסטווד.. דווקא רוברט רדפורד הקשיש מקפיד לצבוע עד היום אבל לא מקפיד על הקמטים.. נראה שככל שהשחקן הוא שחקן “אופי” ופחות ממוסחר, הוא ילך על המראה הטבעי, לפחות בחיים האמיתיים.

מה נשים חושבות? תלוי בגיל בעיקר, הצעירות פחות אוהבות “זקנים”, אבל בסביבות ה-30 זה כבר לא כזה משנה להן, בייחוד אם שאר האריזה נראת טוב. כמובן שיש נשים שטוענות שזה סקסי. מה שנראה עם זאת שנשים לא יתעלפו על מישהו שהן יודעות שצובע. זה לבלף, ונמצא בסטטוס דומה לשימוש בקונסילרים ופאות (פאות – הכי גרוע מבחינה תדמיתית לגבר ש”נתפס” עם פאה). זה לא חל כמובן אם את יוצאת עם בראד פיט (גם זה שהוא בן 50 לא רלוונטי הרי), כי הסטטוס שלו כל כך גבוה שזה בסדר. דרך אגב מי שרוצה לראות את השיער הלא צבוע ומלבין של פיט שיראה את הסרט “בבל”.

אז לקבל את הדין או לצבוע?

בתור אחד שצבע כמה שנים, אז התשובה היא תלוי. אם הצביעה באה במחיר של לאבד את המראה הטבעי שלך בקטע שרואים שזה צבוע אני הייתי עוזב את זה. זה מראה הרבה על האישיות, גם שאתה לא מרוצה מהמראה שלך וגם שאתה לא יודע לטפל בזה נכון. אז אם כבר צובעים לוודא שזה נראה טבעי. אפשר גם לוותר על זה וללכת על מראה קלוני, ככל שהשיער מלא יותר זה נראה טוב יותר כלומר פחות נורא. הבעיה היא כשגם מלבין וגם מקריח, מה שלי היה, שזה אולי הכי מבאס שיש, כי יש את החזית העיקרית שהיא המלחמה בקרחת והחזית המשנית של מה עושים עם הלבן הזה, או בקיצור – אתה מזדקן חביבי (ויש את המקריחים שצובעים את מה שנשאר..).

החלטתי לאחרונה לעזוב את הצבע, לפחות לנסות להתרגל למראה בלי. אבל זה לא שאין פה תוכנית, הרעיון הוא פשוט להתספר כל שבועיים שלושה במקום להסתפר כל חודש ולצבוע שוב עד לפעם הבאה. התספורת הפעם היא גלאח בצדדים שמטשטשת את הלבן שיש שם (טריק ידוע אצל מי שמתחיל להלבין בצדדים ומתבאס מזה) וקצר למעלה רק ששם זה לא גלאח אז רואים, אבל לא ארוך ככה שזה בולט מדי. אני הופך לבלונדיני לאט אבל בטוח.. אבל לא מבלף, ומצטרף (בחוסר רצון, אבל אין ברירה) לקבוצת הגיל שלי, לא כזה נורא בהתחשב בעובדה שאם יש לך שיער והוא מלבין אז אתה נראה קצת יותר מבוגר וסמכותי (פחות ילד) מה שלא מזיק אם אתה עובד עם מנהלים או מנהל בעצמך… קלוני סטייל בקיצור, אם אין לי ברירה אני אתנחם בזה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער,פאות וקונסילרים
תגיות:

תגובות

8 תגוובת על ”צביעת שיער לגברים – האם מתאים?“
 1. יוני says:

  תודה!!! כתבה מאוד מעניינת.

 2. 1 says:

  גם אצלי המצב דומה, נשירה + הלבנה בתדדים, מבאס לאלה.
  את הלבן אצבע כשיחמיר, ולגבי הנשירה – אני כנראה אלך על תוספת שיער, וכשתהיה לי חברה קבועה, אני לא מתכוון לספר לה, מקווה שהיא לא תשים לב…

  חוץ מזה – בקטנה, יאללה אפשר לחשוב שמשהו אצל הבנות טבעי, לא השיער, לא הפרצוף ולא הציצים חחח.
  גבר שמטפח את עצמו זה לא רק מגביר לו את הבטחון וההרגשה הפנימית, אלא גם מציג אותו באור נעים אצל הבנות.

 3. admin says:

  יש אנשים שלא מתאים להם שיער לבן ויש שכן. המון צובעים, יותר ממה שנדמה. אין לדעתי עם זה שום בעיה, כל זמן שאתה צובע עם צבע לא פרמננטי (לא מה שנשים צובעות), אלא Just for Men וסוגיו.

 4. 1 says:

  לא הבנתי משהו, טוב אני ממש לא מבין בכל מה שקשור לצביעת שיער כי עוד לא ניסיתי.
  מה ההבדל בין צבע של נשים של לוריאל וכל החברות (שיש גםל גברים אגב) לבין Just for Men ?
  זה מחזיק פחות או מסוכן לשיער? תודה.

 5. אריה says:

  הבעיה היא שמרגע שברחת בדרך מסוימת – לצבוע או לא, קשה מאוד לחזור אחורה. כיצד יכול אדם לצבוע במשך כמה שנים, כאשר בשנים הללו הלבן נהיה לבן יותר ויותר, ומכסה עוד אזורים, ואז להפסיק? למה אני שואל? כי אני בעצמי כבר התחלתי להלבין בצדדים, התחלתי לצבוע את החלק המלבין וזה נראה טוב מאוד. אבל לצבוע, זו תלות איומה. זה כל הזמן לשמור על סטטוס צבוע, שלא תהיה שיערה או שתיים שוררות כי יעלו עליך. וזה הכי גרוע – שיודעים שאתה צובע. ממש לתחזק את הסיפור הזה, מדובר בכאב ראש, ולא חסרים בחיים שלנו כאבי ראש, תרתי משמע. וכמו שאמרת, יש שלב שבו הצביעה הביתית (ג’אסט פור מן זה גרוע, אני רוכש של שוורצקופף שזה מוצר יקר יותר, אבל נפלא באיכותו) כבר לא מתאימה, ואז זה נהיה עוד יותר מסובך: לשבת אצל הספר וכו’ וכו’. ועכשיו אני צריך להכריע, כי לפרוש אני יכול, אבל זה אומר להזדקן בגיל בתחילת שנות השלושים.

 6. admin says:

  אין שום בעיה שיהיו כמה לבנות, להמון אנשים יש, השילוב של קצת לבן מרגיל את הסביבה לזה שאתה קצת מלבין, ככה שגם כשאתה צבוע זה כאילו טבעי בזכות הקצת לבן.
  מסכים שצבע זה לא אופטימלי בכלל, והצבע הנפוץ פור מן מחזיק שבועיים אם אתה חופף כל יום ואז רובו דוהה. אין פתרון אמיתי לשיער לבן, נשים צובעות כל הזמן בצבעים הרבה יותר חזקים (ויתכן ומזיקים), אבל שיער של אישה זה לא של גבר ולא נראה אותו דבר.
  הכוכבים בהוליווד צובעים גם, למשל בראד פיט וטום קרוז, סטלון (שכנראה עבר השתלה מתי שהוא) ושוורצנגר, וכל גבר מעל 40 כמעט, הם למעשה לבנים בלי הצבע, אבל הם צובעים כנראה בחומרים הכי טובים ויקרים ועדיין זה לא נראה תמיד הכי טוב (במקרה של המבוגרים יותר, אצל בראד פיט הוא צובע לחום בהיר שכנראה נראה טבעי יותר ואצלו השיער מלא מאוד).

 7. אנונימי says:

  אבא שלי תכף בן 60 ושערה לבנה אחת אין לו על הראש (: אומנם הזקן כן הלבין..

 8. admin says:

  אבא שלך כנראה צובע ואתה מתעלם או לא יודע. אין דבר כזה זקן לבן ושיער ראש כהה לגמרי, ואם הוא בן 60 אז הסיכוי שאין לו שיער לבן שואף לאפס.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree