המלחמה בקרחת – מתי רואים תוצאות ואיזה?

4 בSeptember 2011 מאת: admin

אחת השאלות המורכות בתחום, שקשה לקבל עליה תשובה חד משמעית פשוט כי אף אחד לא יכול לדעת בדיוק, היא מתי מרגע התחלת הטיפול אפשר לראות תוצאות ואיזה תוצאות. אז נכון כלל האצבע הוא שנה לפרופסיה, חצי שנה למינוקסידיל.. אבל בואו ננסה לצאת מהריבוע, ולנסות לחשוב קצת יותר רחב.

אז קודם כל קצת הסבר – התוצאות הן מכמה סוגים, הסוג שכולנו היינו רוצים הוא צמיחה של שיער בריא ועבה (ולא פלומתי), כזה שהיה לפני שהבעיה התחילה. בעצם הכוונה להיפוך המגמה, מהתקרחות לשיער מלא. זה גם הדבר שהכי קשה, אולי בלתי אפשרי להשיג ב-100%. תוצאה נוספת היא הפסקת נשירה, כל מי שמאבד שיער מכיר את ההרגשה של שיער נושר בכיור, נותר ביד, על המסרק וכו. הרגשה מזופתת בלשון המעטה. ברגע שיש ירידה מהותית בשיער שנושר זה מראה שיש עצירה ו\או שינוי מגמה. יש גם אנשים שרוצים לשפר את מצב הקרקפת, שכואבת (היה לי את זה, זה כמו סימן שהשורשים “חולים” כלומר שהזקיקים תחת מתקפה, או שמתכווצים, ובכל מקרה שמשהו לא טוב קורה שם בפנים), או שורפת (בעיקר מטיפולים כמו מינוקסידיל), שיש קשקשים או דלקתיות וזה בדרך כלל הולך יד ביד עם נשירה.

הכי קל להתגבר על קרקפת בעייתית. שנים סבלתי מהבעיה, בלי לדעת שהפתרון נמצא מתחת לאף. הטעויות שלי היו שימוש במינוקסידיל רגיל שמכיל פרופילן גליקול שכנראה הייתי אלרגי אליו ויש גם סיכוי שבגלל מה שהוא עשה לי לעור – התוצאה שלו הייתה לא הייתה טובה מספיק, והוא אפילו הזיק ברמה מסויימת. הפתרון היה עבורי מעבר למינוקסידיל קצף, שלא מכיל פרופילן גליקול אלא גליצרין, וגם מעבר לשמפואים טבעיים ללא SLS. מדי פעם אפשר לשלב שמפו ניזורל, אבל אחרי תקופה קצרה עם מה שתארתי, לי כבר לא היה בו צורך.

כאבים בקרקפת זו חיה קצת שונה, היא לא בהכרח קשורה לבעיות בעור וגם את זה עברתי. לדעתי היא פשוט סימן לדלקתיות בזקיקים בגלל ה-DHT. זה מה שהיה אצלי, האיזורים שנשר מהם במפרצים היו האיזורים שכאבו. פה נכנס עניין הטיפול ב-DHT, וניתן לטפל טופיקלית עם תמיסות שיש בהן חומרים כמו דקל ננסי וחומצה אזאלית (יש הרבה מוצרים).

עצירת נשירה היא דבר יחסית קל. למה יחסית? כי הרבה יותר קשה להצמיח שיער בזקיקים פגועים מלעצור נשירה בזקיקים חיים. לכן גם יש להתחיל לטפל כמה שיותר מהר שהנשירה מתחילה, אולי הזקיקים חטפו מכה, אבל יש מה להציל.

הקטע הקשה ביותר הוא להשיג צמיחה מחודשת. מי שתפס את עצמו בזמן, ישיג את התוצאות הכי מהירות, מי שאיחר זה סיפור אחר, ככל שמתחילים לטפל מאוחר יותר – הנזק גדול יותר וקשה יותר לטפל.

כמובן חשוב למצוא את הטיפול הנכון, מי שמטפל לא נכון, ולא מתמיד – שישכח מתוצאות. מה זה טיפול נכון? לנסיוני אין נוסחא אחת, למרות שאצל הרופאים מדובר במינוקסידיל ופרופסיה. טיפול נכון הוא שילוב של כמה מוצרים או טיפולים נגד התקרחות שיוצר Regimen יומי שניתן להתמיד בו שנים ושהנסיון מראה שהוא יעיל. על כך כתבתי את הפוסט “מה ה- Regimen שלך?“, שמסביר.

הייתי אומר שלהשיג שיפור במצב הקרקפת אפשר די מהר, עניין של שבועות.

לעצור נשירה יכול לקחת כמה חודשים בטיפול נכון (פה כבר צריך Regimen בסיסי).

צמיחה מחודשת – יכולה להיות איטית מאוד ולקחת גם שנים. כן – שנים, ויתכן וידרש Regimen עצבני שכולל גם שינויים בו תוך כדי תנועה אם אין תוצאות.

אני לוקח את עצמי כדוגמא, כמובן שיתכנו מקרים אחרים, ברוב המקרים אנשים מתייאשים אחרי כמה שנים ללא שיפור או המשך התדרדרות איטית, כי הם לא רואים תוצאות שלדעתם מצדיקות מאבק ומשלימים עם התהליך, או כי לא מסוגלים להתמיד או לעמוד במשטר טיפולים שמורכב מכמה פתרונות. וכמובן יש את אלו שכלום לא עוזר להם, פשוט כי רמת הרגישות שלהם ל-DHT גבוהה מדי. לצערי רבים מדי פשוט לא מטפלים, או מזניחים מחוסר מודעות מספקת לכך שיש כן מה לעשות.

המלחמה בקרחת היא לא עסק לחסרי סבלנות. אחת הסיבות שרבים לא רוצאים תוצאות היא בגלל שהם לא לוקחים בחשבון שצריך שנים של מאבק בכלים שונים. אצלי למשל, הייתה נשירה חזקה מאוד כמה חודשים שבסיומם כבר הייתי בשלב 3 בסולם נורווד, עם מפרצים נוראים, קרחות קטנות (פאצ’ים – איזורים של ס”מ קוטר פלוס מינוס שנשר בהם שיער או שנותרו בהם כמה שיערות) ודלילות איומה שגרמו לי לעשות לראשונה בחיי גלאח, ולקבל החלטה לצאת למלחמה. משם עליתי והשתפרתי, רק כדי לגלות אחרי כמה שנים שדווקא בקודקוד מתחילה דלילות חדשה, כלומר התקדמתי וגם נסוגתי. משם התחלתי לטפל גם בקודקוד ואחרי שכמעט ויתרתי על איזור המפרצים שהשתפרו אך לא נסגרו – קרה הבלתי יאמן, ואיזורים אלו החלו להתמלא, עם צמיחה מחודשת. את זה אני מייחס לשינוי בטיפול ביחד עם… תחזיקו חזק, אימונים אירוביים. ריצות ארוכות, שכנראה פשוט מורידות גם את רמות הכולסטרול בדם, וגם את הטסטוסטרון (שלפי מחקרים נספג בשרירים אצל ספורטאים).

זה הביא אותי למסקנה, שיש כנראה סיכוי, שגם זקיקים שנפגעו ותקופה מסויימת בכלל לא מייצרים שיער, אינם אבודים לגמרי. זה לא רלוונטי כנראה לאיזורים קרחים (איזור קרח לגמרי כנראה נפגע חזק) אני מתכוון לאיזורים דלילים, אפילו במשך כמה שנים, כולל אזור המפרצים הלכאורה בעייתי ביותר לטיפול.

זה נשמע כמו מדע בדיוני, אני יודע, וזה מרגיש ככה, עד שמתחיל היפוך איטי מאוד, אבל בשלב מסויים הוא מתחיל לקבל ביטוי.

על עצמי – ב-2007/8 חוויתי את הנשירה החזקה ביותר, זו שהחלה הכל. היום 2011, עברו 4 שנים, ואני יכול לגלות שבחודשים האחרונים החל מפנה מסויים לטובה שגם נראה בעין, מורגש (עיקצוצים “טובים” בקרקפת, שכאילו הדם חוזר אליה בצורה נעימה) ומדהים אותי, פשוט כי זה לא נראה סביר להתחיל בהיפוך מגמה חדש אחרי כמה שנים.

למה אני זוקף צמיחה חדשה (כלומר התעוררות של זקיקים שכבר היה נראה שהלך עליהם?):

1. שימוש באלפסין נוזל. אין אפס, אני כמה חודשים טובים עליו, הוא תורם כנראה, גמרתי לפני שבוע את הבקבוק האחרון מ-3 שהיו לי והתחלתי סבב חדש (קניתי עוד 3 באיביי).

2. מסרק לייזר. ההוראות במסרק להשתמש 15 דקות. היה לי ספק מסויים לגבי האפקטיביות אז החלטתי להעלות לשני סבבים של 15 כלומר לחצי שעה. בסיום הקרקפת ערה כמו אחרי מסאג’, אני מרגיש את הדם זורם מתחת לעור. עם זאת – זהירות, מה שאני עושה לא אומר שזה טוב או נכון גם לאחרים, אלא תוצאה של ניסוי וטעיה שלי.

3. אימונים אירוביים – ריצה של 10 ק”מ, 3 פעמים בשבוע לפחות. מה חדש פה? שבחיים לא רצתי קודם ככה. השיער התחיל להגיב אחרי 3 חודשים של ריצה, כיוון שזו התנהגות חדשה אצלי אני חייב לייחס לפחות חלק מהשינוי לריצות. דרך אגב, הריצות זה בשביל כושר, לא חשבתי שתהיה לזה השפעה על שיער, אני די מופתע, אבל אין מה לומר, השיער משתפר בלי ששיניתי טיפולים באופן מהותי.

4. תזונה – שמתאמנים אוכלים יותר טוב. הגוף צריך אוכל, אתה גם מקפיד יותר לאכול אחרת אין כח להתאמן. השיער כנראה נהנה מהבריאות שמשתפרת כתוצאה מאימון + תזונה.

מה הלאה? קודם כל יש פרץ של אופטימיות, אולי עליתי פה על משהו (ואולי לא, אני מודע לזה). בגלל ששמפו Nutrifolica עושה לי עבודה מצויינת, אני מפרגן ליצרן והזמנתי גם את הנוזל. הנוזל הוא כמו השמפו מבחינת מרכיבים אבל שמשאירים על הקרקפת ונספג, נראה לי שווה בדיקה מבחינת רשימת המרכיבים (הטובה – הכל טבעי, ויש דקל ננסי וכו) וזול מאוד יחסית.

 • Share/Bookmark

תגובות

19 תגוובת על ”המלחמה בקרחת – מתי רואים תוצאות ואיזה?“
 1. אלון says:

  אני מטפל כיום במסרק הלייזר POWER GROW LASER COMB
  אפילו שהוא של חברה סינית קניתי אותו ב76 שקל מEBAY בערוץ הקניות הוא נמכר ב600 שקל (לא ממליץ כרגע עליו מי שרוצה להשקיע מסרק יקר שישקיע אני בעיני חושב שהוא טוב) בקרוב כבר חודשיים עליו אני מאמין שאני מתחיל להרגיש בשינוי מה עוד שאני משתמש בו יום יום 10 דקות זה ההוראות שלו וראיתי עליו איזשהו מחקר שהעיד שהוא טוב אז ככה שבעיני הזול לא בהכרח לא טוב
  בנוסף אני משתמש בו באיזורים שלא מטופלים ע’י הרוגיין קצף כגון בקודקוד שיחזסית מלא אבל בשביל לעבות אותו יותר וברוגיין קצף אני משתמש מקדימה בס’מ הראשון של השיער ובמפרצים הקטנים סה’כ מבסוט יש ימים חרא לא יגיד שלא אבל זה מה יש פרופסיה אבודרט כל הדברים האלה אני שומר לעוד כמה שנים ומניח שיהיו תרופות נוספות חדשות יש כבר הזרקת PRP יש תכשיר שמיועד להצמחת שיער בריסים שנבדק להתקרחות והוא בשלב שני ואולי יהיה ממריץ טוב יותר מאשר מינוקסדיל בודקים את זה כרגע ואולי הוא יהיה זמין כבר בסוף 2012 בקיצור אני מפקח על שאר ההאיזורים מטפל כרגיל משתדל לא להתרגש מנשירות תקופתיות זהו מקווה שבע’ה השיער יישמר ויצמח קצת יותר ועוד כמה שנים בטוח שיהיו תוספות חזקות מזל לפחות שאנחנו לא כמו לפני 20 שנה שלא היה כלום ומזל שיש רוגיין קצף לא ככה?אפשר לצאת אפשר הכל בתכלס לנוזלי היתי רגיש רצח איזה 9 חודש השתמשתי בו והיו לי קילופים וקשקשים מטרידים אז בואו נעריך מה שיש ונמשיך כי בלי טיפול בטוח לא יותר טוב מאשר עם טיפול וכמובן להשתדל שהטיפול יפריע כמה שפחות בפעולות יום יומיות רוגיין קצף 2 דקות השיער מסודר מסרק לייזר בלילה לפני השינה או בטלוויזיה זהו

 2. ירון says:

  למי שיש קרקפת שומנית, אני ממליץ לו בחום אחרי חפיפה לשים מיץ לימון טבעי מלימון על הקרקפת ולעסות קצת את המיץ לימון בקרקפת ולשטוף תעשו את זה לפחות פעמיים בשבוע זה עוזר מאוד להורדת השמנוניות בקרקפת.
  שוב אני חוזר לא מיץ לימון משומר!!!
  אלה מיץ מלימון טרי זה יעזור לכם מאוד ואני מדבר מניסיון.
  כמו כן רצוי לחפוף את השיער בשמפו טבעי שעשוי מצמחים ולא הזבל הכימי שיש כמו בשמפואים Head & Shoulders,ופנטן פרו וי,או פינוק תחפפו רק בשמפואים צמחיים טבעים וכשאתם חופפים אם השמפו לא לגעת יותר מדי בקרקפת כי אתם פוגעים ככה בנקבוביות וחבל לפגוע בהם עוד יותר.

 3. יוסי says:

  אדמין, האם תוכל לתת לינק לנוזל של נטרופקליה?, לא מצאתי את זה באתר שלהם. מה אתה חושב על המוצר של Shen Min TOPICAL SOLUTION? אני מחפש לשלב גם דקל ננסי טופקילי על הקרקפת. תודה רבה!

 4. admin says:

  פה למעלה מצד שמאל איפה ש-ebay תזין nutrifolica ולחץ על הזכוכית מגדלת זה יפתח לך את איביי בדיוק במקום.
  shen min (או NuHair שזה אותו דבר תחת שם שונה) זה סדרת מוצרי טבע לטיפול בנשירת שיער מארה”ב, לא מכיר אישית.

 5. יוסי says:

  תודה על התגובה. את השמפו אני מכיר, חשבתי שהם הוציאו נוזל טופיקלי לקרפקת כי זה מה שכתבת. בכל מקרה- מה אתה חושב על פיתרון של דקל ננסי טופקילי, האם שווה משהו?

  הרייג’מן שלי כרגע זה פרופסיה + אלפסין + SPECTRAL DNC בקרוב אני קונה את ה LASERCOMB

 6. admin says:

  יש להם סרום, חלק ממה שמציעים למכירה שם זה את הסרום, רק מה שאומרים ששמפו – זה שמפו. הוא לא חדש אלא עתיק, בדיוק כמו השמפו. דקל ננסי טופיקלי יש להם בסרום, ויש גם הרבה מוצרים טופיקלים אחרים עם דקל ו/או חומצה אזאלית.

 7. מקריח צעיר says:

  שלום
  מאוד נהניתי לקרוא באתר. סוף סוף אתר שלא נראה מכור ושרק סוכנים של התרופות עובדים בו.
  עכשיו ברצינות…

  טוב אני בן 19. כבר התחלתי להקריח לפני כמה חודשים.
  יש לי נשירה דיי רצינית לא יודע כמה חמורה. אבל בוודאי מעל 100 ואולי 200 שערות ביום.
  הלכתי לרופא עור וקיבלתי מרשם לפרופסיה. לוקח כבר 17 יום. ללא שינוי. עדיין נושר בכמויות..

  כרגע אין לי כמובן קרחות על הראש, אבל בטח יהיו בעתיד אם זה ימשיך ככה.
  אז עזרו לי !!
  admin יקר, אתה נשמע מבין. מה להוסיף לטיפול? האם לחכות עוד ימים להשפעת הפרופסיה? השיער עדיין נושר!!!!
  מה זה ניוזירל ואיפה להשיג?
  האם כדי לשלב מינוקסי או עוד כל טיפול אחר?
  כל המלצה בשבילי תעזור!!

  ומסרק לייזר ? שווה משהו? שמעתי שזה בלוף . שווה 300$ ??!! נשמע יקר מאוד לטיפול שאפילו לא מאושר כמו הפרופסיה.

  עוד דבר אני שם לב ששמפו (כל הסוגים) נגד קשקשים – ניסיתי הד אנד שולדרס ופינוק נגד קשקשים – שניהם גרמו לי לנשירה מטורפת ואף לצריבות מסוימות בקרקפת (עבר אחרי כשעה).. מישהו נתקל?

  וכמפלט אחרון, בקושי יש עליה מידע. אבל אם לא תהיה ברירה אני אאלץ להשתמש בדוטס. פעם ראשונה שאני קורא עליה – זה באתר הזה. רופא עור לא סיפר לי שיש כזו תרופה…
  איפה אפשר להשיג אותה?
  מעניין שאין על התרופה הזו מידע כמעט, ובכלל בעברית

  אגב, אם זה משנה.. מהפרופסיה כרגע לא מרגיש שום תופעות לוואי. האם זה מעיד משהו על הטיפול? אני חוזר 17 יום ללא שיפור!!
  יש לי לפעמים גירודים קטנים כאלה בראש במהלך היום, האם זה קשור לפרופסיה או לנשירה עצמה?
  +

  בבקשה עזרו לי!!
  איזה עולם אכזר אני לא מבין למה רק גיל 19 וכבר אני מקריח! לעזאזל לא יכלתי לחכות עוד איזה 5 שנים ולהיות נורמלי לפחות..

  תודה לכל העונים

 8. admin says:

  מקריח צעיר, אתה שואל שאלות שכל התשובות, אבל כולן נמצאות באתר, זה מראה שלא קראת כלום ולא למדת כלום, הידע שלך הוא 0. תרגע ותתחיל לקרוא, בשביל זה האתר.
  כדי להקל במעט על הפאניקה, אני גם אענה בקצרה, ולמקרה שאתה מתכוון לחפף ולא ללמוד, התשובות לא יעזרו. אתה דוגמא מצויינת לצעיר היסטרי שמחפש את פתרון הקסם המיידי, ככה לא מצילים שיער, תתאפס. נשירה חזקה היא לא בעיה כל זמן שהשיער שנשר צומח חזרה ושזקיקי השיער בריאים.
  1. יקח לך כמה חודשים עד שתתחיל לראות שינוי, בטוח שלא אחרי 17 יום.
  2. שווה להוסיף מינוקסידיל ואת זה הרופא שלך אמר וכנראה לא הקשבת, זה הדבר הראשון שה-FDA אישר להתקרחות. קרא את הפוסט “השילוש הקדוש”.
  3. אל תיגע בדוטס, אתה ילד בשביל זה, ופרופסיה אמורה להספיק. קודם תלמד מה זה דוטס, איזה תופעות לוואי זה יכול לגרום ואז גם תרד מזה.
  4. ניזורל – גש לרופא משפחה או עור ובקש מרשם. ואל תהיה עצלן ותקרא באתר על ניזורל.
  5. מסרק לייזר אינו תרופה לכן אינו מאושר כתרופה. הגישות לגביו חלוקות, ולמתחיל כמוך שהולך על פרופסיה שנחשבת פתרון חזק יחסית זה לא משנה בשלב זה, עדיף מינוקסידיל.
  הערה אחרונה – למד מה זה מינוקסידיל, מה זה פרופסיה ומה זה ניזורל. למד מה מכיל כל דבר שאתה לוקח ומורח ואיך זה רלוונטי לשיער. אל תיקח דברים סתם.

 9. מקריח צעיר says:

  תודה על התגובה
  לא, לא ציפיתי לשום פתרון קסם. אני מודע לזה שאין כרגע מהפכות בתחום, לצערנו הרב.
  וכן, תאמין לי שקראתי המון על התקרחות ועל כל פתרון. הייתי פשוט רוצה לשמוע מה אתה חושב לגבי אופציות שמתאימות לגילי. בכל זאת להזכיר לך אני רק בן 19!! כבר מקריח.
  אני יודע שמההודעה שלי זה באמת היה נראה כאילו איני מבין דבר, כמו שאתה מתאר. אבל קח בחשבון שכתבתי את ההודעה בפאניקה רצינית..

  הייתי אצל מספר רופאי עור.
  הראשון אמר לי שהכל זה בלוף ואין מה לעשות בנידון (אפילו פרופסיה הוא לא הציע). מאוד מקווה שהוא לא צודק..
  רופא אחר נתן לי דיי מיד בלי אפילו לבדוק את השיער (מאוד הטריד אותי הקטע הזה) מרשם לפרופסיה.
  הוא אמר שמינוקסי זה טוב אבל לא חזק וטוב כמו פרופסיה.
  אם הפרופסיה היא כזו חזקה, למה עלי לשלב מינוקסידיל? לא שיש לי בעייה לעשות זאת, אם יש צורך.
  אני אלחם בהתקרחות עד שיקוז דמי.
  פשוט הבנתי שיש צורך לשים אותו כל 10 שעות, והחומר הוא דיי דביק ולא נוח (שלא תבין לא נכון, זה לא יעצור בעדי מלהשתמש במידת הצורך, ושלא אשמע מפונק..), וגם ממילא לא היה מינוקסי בבית מרקחת אז כבר הלכתי על הפרופסיה.
  וכן אני מודע לזה שיש את הקצף, אבל הוא יותר קשה להשגה. ומינוקסי גם לא מעכב DHT. לכן העדיפות לתרופה “יסודית” יותר..
  כרגע אני מחכה בקוצר רוח לתוצאות של הפרופסיה.
  מעניין אותי אם זה רק מאט את הנשירה, או עוצר אותה לחלוטין..
  כרגע ממילא איני מרגיש תופעות לוואי מסויימות, כך שאין לי מניעה להמשיך בטיפול. בכלל האם כדאי להפסיק באמצע??

  בנימה אחרת, משום מה אני לא עברתי את השלבים של המקריח שמצויים באתר. אני מהרגע הראשון שהתחילה הנשירה הבנתי שמדובר בהתקרחות גברית , ולא חשבתי שחסר לי שום דבר בכל הקשור לתזונה (למרות שהייתי שמח אם כך.. :). לא התכחשתי לכך. בדיקת דם לאחר מכן גם הוכיחה זאת..
  כעס ותסכול בהחלט עברתי .. (

  בכל זאת תודה ואמשיך לקרוא באתר.

  אשמח אם תתייחס במיוחד לשאלות האלו:

  1. האם סוגי שמפו מסויימים גורמים לנשירה? רופאים אומרים שלא, אבל אי אפשר להתכחש לזה שכאשר חפפתי בכאלו נגד קשקשים הרגשתי צריבות ונשירה מטורפת אני כבר מפחד לחפוף.
  2. תוך כמה זמן רוב האנשים חווים עצירה בנשירה עם פרופסיה?
  3. חשוב !! אני כל הזמן מרגיש דגדוגים/חספוסים/גירודים קטנים בקרקפת, האם זה קשור לנשירה עצמה, לטיפול בפרופסיה, ואם כן האם זה אומר משהו לגבי תועלת הטיפול?
  4. גם חשוב לי לדעת. כל שערה שנופלת לי יוצאת עם מעין לבן כזה בקצה.. האם זה אומר שהשערה הלכה ולא יחזור כלום? או אחרת, איך אוכל לדעת מתי שערות הולכות לצמיתות, או שיצמח לי שיער חדש במקום?

  שוב תודה רבה לך
  כל הכבוד לך שהקמת את האתר המועיל הזה.

  מקווה לתשובה

 10. admin says:

  1. שמפו – לא גורם לנשירה אצל אדם רגיל בריא שאין אצלו התקרחות גברית טיפוסית. מרכיבים מסויימים בשמפו רגיל יכולים לגרום לקשקשים וגרוי, הידועים שבהם SLS ו-ALD. ה-DHT עלול לגרום לדלקתיות בזקיקים ובקרקפת, וזה עושה את הגירודים הקטנים. ניזורל פעמיים בשבוע + שמפו טבעי, דוגמאת nutrifolica אמורים לפתור את הבעיה, וגם קשקשים וגירוי שיכולים לנבוע מתמיסות נגד התקרחות.
  2. כ-4-3 חודשים, יש כאלה שחצי שנה. לגבי צמיחה מחודשת שרואים בעיניים, כלומר התעבות השיער כשנה, לבעלי מזל לפני, יש אנשים שפרופסיה לא עוזרת להם, אבל בשביל לדעת צריך לקחת לפחות חצי שנה (לראות אם עצר ולהמשיך כדי לאפשר צמיחה).
  3. לא קשור לפרופסיה, אלא למצב הקרקפת ולדלקתיות כמו שציינתי ב-1.
  4. הלבן בקצה זה אומר שהשיערה סיימה את מחזור החיים שלה והתנתקה מהשורש. זו לא בעיה. מה שנפגע מההורמון DHT זה הזקיק שבתוך הקרקפת, הוא מתכווץ ומייצר שיער דק יותר עד למצב שמפסיק לייצר. שיער דק ופלומתי הוא הסימן, מה שרואים זה דלילות והתקרחות (פחות שיער צומח ומה שצומח דק וחלש ולא דומה לשיער הבריא והעבה שהיה).
  מינוקסידיל – הכי כדאי לקנות באיביי, ויש גם מינוקסידיל קצף, נכתב פה הכל בנושא, כולל מחירים. הכי כדאי כלכלית לקנות pack של 3 או 4 מיכלים של מינוקסידיל קצף, זה לא שומני בכלל ומתייבש תוך דקות.
  מינוקסידיל לא פועל על ה-DHT אלא פועל שונה, וממריץ את פעולת זקיקי השיער לייצר שיער, לדעתי האישית הוא חובה, הן בגלל האופן בו בוא פועל, יעילותו, ומיעוט תופעות הלוואי (פותר לרבים את תופעת הגירוד והקשקשים בשימוש).
  רופאים הם בני אדם על כל המשתמע, לא תמיד מושיעים, מה גם שכמו שתארת לרופאים שונים דעות שונות, הרבה בגלל העובדה שהתקרחות אינה מחלה שיש לרפא, וגם קשורה לגורמים כמו גנטיקה שאי אפשר לשנות לפחות עם המדע של היום.

 11. מקריח צעיר says:

  תודה
  למעשה אני לא משתמש כרגע בשום תמיסה (רק פרופסיה), ולכן אין סיבה שיהיה לי גירוי. לפי דבריך, זה חייב להיות דלקתיות.
  לכן אני מניח שהשמפו הוא מה שיעזור לי? פשוט העקצוצים החמירו קצת ביומיים האחרונים.
  רובם המוחלט של השערות שנושרות לי הם גדולות ארוכות ועבות יחסית. פה ושם אני רואה גם שערות קטנות דקות אבל יחסית במינון נמוך. אם הבנתי אותך נכון, זה שיש לבן בקצה זה לא אומר שלא יצמח שיער נכון? ז”א ימשיך לצמוח שיער באותו מקום? אם כך הרגעת אותי.

  כרגע איו לי כל כך צורך בהצמחת שיער, שימור המצב הקיים יותר מיספק אותי. (למרות שזה יהיה נחמד עוד כמה שערות במפרצים.. אבל לא נהיה חזירים : ממילא המצב יחסית סביר )

  האם מינוקסידיל קצף נמכר בארץ? ואם לא, האם פעולת התמיסה זהה?
  ת’אמת קצת מפחידה אותי הנשירה המוגברת שקראתי, שיכולה להתרחש בתחילת השימוש במינוקסידיל…

  כרגע לא סבלתי מהתופעות לוואי שקשורות בתפקוד המיני, מפרופסיה. כבר לוקח כמעט 20 יום. האם זה אומר שלא אסבול מהם בכלל, או שיש עדיין סיכוי שכן ? (שאלה קצת מסובכת 🙂

  בחזרה לשמפו, קראתי שניזורל צריך מרשם. האם זו בעייה להשיג מרשם אליו או שרופא משפחה נותן בקלות לאדם שמבקש? האם ניתן להשיג אותו בארץ בלי מרשם?

  ושאלה אחרונה, לך ולכל המקריחים. כשאני מתקלח אני חופף ואז כל פעם מוצא כמה שערות על הידיים. ככה אני ממשיך שוב לחפוף כי אני חייב לראות מתי השערות יפסיקו לצאת ..
  האם גם אתם עושים זאת ? או שאתם בשלב מסויים אומרים – “דיי, חפפתי מספיק, אם אחפוף עוד אוציא עוד שערות”.
  פשוט זה נראה לי הקטע הכי מעצבן בכל נושא הנשירה… השיער על הידיים במקלחת

  ונראה שבעתיד אצטרך ללמוד לקנות מאיביי , דבר שלא עשיתי מעולם :0
  .

 12. admin says:

  צעירצ’יק, תקרא שוב מה שכתבתי, אל תשאל אותה שאלה פעמיים:)
  קושיות תשמור לפסח, אני לא אורולוג, בעיות בתפקוד מיני זה עניין אישי, ותופעת לוואי שקיימת רק אצל חלק קטן לפחות לפי המחקרים, ולפיהם אצל רוב אלה שחשים תופעות לוואי הן עוברות אחרי תקופה. כתוב פה על זה בפוסט על מחקר 5 השנים של פרופסיה, ואתה יכול לקרוא גם בקרחת סיאו איאל.
  אין שום בעיה לקבל מרשם לניזורל, אתה אומר לרופא שיש לך גירודים וקשקשים וכלום לא עוזר ומבקש מרשם. מינוקסידיל קצף אין בארץ וזה בדיוק כמו התמיסה (5% ריכוז) הפנתי אותך למקור הטוב ביותר – איביי, מצד שמאל למעלה יש לך מדריך חינמי איך לקנות שם (אתה צריך לפתוח חשבון בפייפל וגם לזה יש הסבר, אתה מקבל הכל לעוס).
  לגבי נשירה – נשירה טבעית של אדם היא 50-100 שיערות ביום, זו ממש לא בעיה יכול להיות גם יותר אם השיער שנשר צומח בריא, הבעיה מתחילה כשהוא לא צומח בריא, בגלל התקרחות גברית טיפוסית. הכמות שמראה שיש בעיה היא כמויות גדולות שנופלות לכיור בסירוק, נשארות על המסרק, על הכרית. כשזה שם אתה יודע, בגלל שהכמות חריגה ביחס לרגיל. חפיפות – אני חופף פעמיים ביום כל יום, זה לא קשור להתקרחות בייחוד אם השמפו טבעי.

 13. דוד says:

  שלום,
  הלוואי ופעילות אירובית הינתנן פיתרון חלקי אפילו אני עושה מלא ולא עוזר יש גם ספורטאים מקצועיים שמקרינים בכל מקרה שווה להתאמן בלי קשר כמובן יש גם אנשים שמנים לא בריאים מעשנים ובכל זאת מלאי שיער זה כנראה גנטי בלבד.
  לגבי משטר שלך רציתי להתייעץ , בעבר אמרתי לי שטיפול שלא כולל מלחמה ב dht לא יעזור , אני מסכים איתך אבל לא רוצה לקחת פרופסייה , אני רואה שלא ציינת פרופסייה , האם אתה משתמש בנוגד dht אחר או בפרופסוייה בנוסף למה שציינת ?
  מסרק לייזר ומינוקסידיל קצף ותמיסה לא עזרו לי כלל, האם יש לי עוד כלים שיש סיכוי במלחמה נגד איבוד השיער ששווים ניסיון לדעתך ?או להתעניין ככר בהשתלה ?
  תודה על עזרתך

 14. דוד says:

  רציתי להוסיף שגם דקל ננסי אני לא רוצה לקחת מאותה סיבה של פרופסייה , אני מודע לכך שזה לא משאיר לי הרבה אופציות לכן מתייעץ איתך
  תודה

 15. משה says:

  אדמין אם תוכל להתייחס למקרו פיגמנטציה אני אודה לך מאוד, חשבתי לעשות את זה ואני לא מוצא בשום מקום אינפורמציה על זה.
  תודה מראש

 16. משה says:

  דרך אגב, זה מה שאיציק זוהר עושה

 17. אור says:

  אני יודע שזה נשמע קצת חצוף. אבל הייתי שמח מאוד לראות תמונות של השיער שלך – לפני ואחרי.
  באמת מענין אותי לראות איזה שיפור השיער שלך עבר.

 18. אבי says:

  אני משתמש בשמפו והנוזל של נוטריפוליקה כבר שנה בתוספת של עיסוי קרקפת ויש מפנה גם אצלי, אני בן 26 ומקווה שזה ימשיך ככה וישתפר, מה דעתך על רולר סיכות כאמצעי להזרמת דם לקרקפת?

 19. ליאור says:

  היי, אני עוקב כבר כחצי שנה בבלוג.
  אני יכול להגיד שהשיער טיפ ההתמלא והנשירה טיפה נבלמה.
  רציתי לציין עוד אופציה (לא ידעתי איפה אפשר לרשום את זה )
  אנחנו יודעים שאירובי טוב לשיער (מעבר להורדת DHT , ממריץ את הדם) .
  עוד אופציה שחשבתי עליה כטובה- סאונה.
  זה גם מפחית לחצים (שכמובן לחץ גורם לנשירה) ודבר שני הדם זורם יותר טוב וזה גם מנקה את הגוף מבפנים

  התחלתי לעשות את זה . לדעתי זה נותן עוד פוש קטנטן. וכל פוש קטנטן מוסיף
  לדעתי זו נקודה ששווה התייחסות 🙂

  אצלי במכון כושר יש סאונה אז זה מעולה עבורי.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree