DualGen 15 של MinoxidilMax

30 בAugust 2011 מאת: admin

הגיע המשלוח שהזמנתי של DualGen 15 – זהו בעצם מינוקסידיל 15% (פי 3 ריכוז מהמותר לפי ה-FDA) בתוספת 5% חומצה אזאלית, רטינול וקפאין כשיש 2 גרסאות, אחת עם פרופילן גליקול שאמור להיות פחות שמנוני אבל רבים רגישים אליו וגם אני, ואחת עם גליצרין. אני עם פרופילן גליקול גמרתי, הוא עשה לי הרבה תופעות לוואי בעור, לכן עברתי קודם כל למינוקסידיל קצף שגם בו יש גליצרין, ולאחרונה החלטתי לנסות את הנשק הכבד ביותר שקיים בעולם המינוקיסידיל – ריכוז גבוה בתוספת חומצה אזאלית.

יש הרבה מוצרים כאלה שנמכרים באיביי, כולם בעצם העתקות של המקור – Xandrox שהיה הראשון שיצא עם גרסאות של מינוקסידיל מעל 5% מעורבב עם חומצה אזאלית. MinoxidilMax מייצרים מגוון רחב של קומבינציות, הם זולים, ויש להם את הגרסא החזקה ללא פרופילן גליקול אז החלטתי לנסות. ניתן לקנות באתר הרשמי או באיביי.

המוצר הגיע בקופסא של הדואר האמריקאי, 3 בקבוקני פלסטיק בתוך שקית פצפצים. נראה בדיוק כמו התמונות באתר החברה. החברה אגב אמריקאית מה שמוזר קצת, הרי מדובר במוצרים שלא קיבלו אישור FDA. לכאורה אסור לייצר ולמכור מינוקסידיל מעל 5%. הנוזל עצמו צהוב בהיר, כנראה בגלל החומצה האזאלית.

אז איך זה למרוח תמיסת מינוקסידיל בריכוז פי 3 מהרגיל?

זה בעצם דומה להבדל שבין שתיית כוס בירה לכוס יין, ובמקרה הזה, יותר כוס ויסקי או וודקה. ההבדל עצום.

ההבדל כה גדול, שלמעשה מדובר בחיה שונה לגמרי ממינוקסידיל 5%, ואם מדברים על חיות, הרגיל זה חתלתול, ה-15% זה נמר, ומכל בחינה.

החומר חזק, לוקח דקה שתיים עד שמתחילים להרגיש אותו, אבל הוא מורגש היטב. הוא “מעיר” את האיזור שנמרח שמתמלא תחושה ועקצוצים, פי כמה ממינוקסידיל רגיל. כיוון שהוא חזק כל כך הוא יכול לגרום לתופעות הלוואי הפחות מדוברות של מינוקסידיל. על מינוקסידיל אומרים שתופעת הלוואי העיקרית היא לעור עצמו כגון אדמומיות וקילופים, אבל היום כבר ידוע שזה הרבה בגלל הפרופילן גליקול. כשמדברים על 15% אני כבר מתכוון לתופעות הלוואי הפיזיות, כגון כאבי ראש, סחרחורת, דופק גבוה, חולשה וכו. אולי זו גם הסיבה שממליצים להשתמש בו רק פעם אחת ביום ולפני השינה (מי ממליץ? החברה).

אחרי שמרחתי הרגשתי את ההשפעה פיזית, או שפשוט הייתי עייף. התחושה הייתה ירידה בריכוז וסוג של עייפות. התחושה המקומית הייתה חזקה מאוד, כמעט כמו להרגיש שהזקיקי מתעוררים אחרי שקיבלו בעיטת השכמה. זהו ללא ספק נשק כבד, שלא מתאים ולא מיועד לכל אחד, ושכל אחד צריך להחליט לעצמו אם להשתמש בו או לא.

למה החלטתי לנסות? שתי סיבות – מינוקסידיל 5% כבר לא עובד לי. כלומר הוא עושה את הפעולה החשובה של שמירת הקיים כחלק מהארסנל היומי שכולל עוד טיפולים, אבל הוא לא תורם כבר לצמיחה באיזורים בעייתיים ויתכן אפילו שמתחילה או אולי ממשיכה ירידה באפקטיביות. לאט לאט זה עניין של שנים, וזה אחד האוייבים הגדולים של הלוחם בקרחת, שמצליח בקרב אבל עם השנים מפסיד את המלחמה, בעיקר כשההתקרחות איטית מאוד בזכות הטיפולים אבל עדיין ממשיכה בקצב צב. איך אני יודע? רואים. מפרץ הוא מפרץ, והוא לא גדל אבל גם לא מתמלא עם הזמן, סוג של הפסקת אש. מינוקסידיל אמור לעבוד בעיקר בקודקוד (גם פרופסיה) אבל הקודקוד מצפצף עליו, ונשאר דליל. סיבה נוספת היא סקרנות, טרם ניסיתי על עצמי את הנשק הכבד הזה, ואני חייב לדעת אם אני מפספס משהו.

מסקנות ביניים שלי הן קודם כל להמשיך להשתמש בו ולראות איך אני מרגיש. אין מוצר ששווה פגיעה בבריאות. אם אני מרגיש השפעות פיזיות אני מפסיק. בנוסף – להשתמש בכמות קטנה מאוד, ממש טיפות בודדות על האיזורים הבעייתיים ביותר בשונה  ממינוקסידיל רגיל שם אני מורח כמות גדולה על שטח גדול יחסית.

שווה גם להזכר מה זה מינוקסידיל. מינוקסידיל הוא חומר סינטטי, לטיפול בבעיות בכלי דם, בעיקר לחץ דם גבוה. איך הוא עובד עך השיער? מה שמדהים הוא שעדיין לא ממש יודעים (זה מדהים כי המוצר מאושר FDA ובשימוש מעל 20 שנה ועוד לא פיצחו את האופן שבו הוא פועל על התקרחות אנדרוגנית) הנה קטע מויקיפדיה:

The mechanism by which minoxidil promotes hair growth is not fully understood. Minoxidil contains the nitric oxide chemical moiety and may act as a nitric oxide agonist.[5] Similarly, Minoxidil is a potassium channel opener, causing hyperpolarization of cell membranes. Minoxidil is less effective when there is a large area of hair loss. In addition, its effectiveness has largely been demonstrated in younger men (18 to 41 years of age). Minoxidil use is indicated for central (vertex), or top of head, balding only.[6]

Minoxidil is also a vasodilator[7]It is speculated that by widening blood vessels and opening potassium channels, it allows more oxygen, blood, and nutrients to the follicle. This can also cause follicles in the telogen phase to shed, usually soon to be replaced by new, thicker hairs (in a new anagen phase).

היתרונות שאני רואה במוצר כזה – מכיל את השילוב של חומצה אזאלית נגד DHT ומינוקסידיל (אבל זה לא מצדיק 15%), חזק מאוד ויתכן יעיל הרבה יותר (למרות שאין מחקרים מדעיים ואין אישור FDA), ולשימוש פעם אחת ביום במקום פעמיים שנדרש עם ה-5% הרגיל. דרך אגב ניתן להשתמש בו בערב ובבוקר עם ה-5% הרגיל.

החסרונות – אין אישור של אף רשות רפואית בעולם לריכוז כזה גבוה, והמחיר יכול להיות תופעות לוואי. אם יש תופעות לוואי פיזיות זה אומר שהגוף מגיב למינוקסידיל כלומר הוא חודר למערכת הדם ו\או העצבים למרות שהוא נמרח חיצונית על העור. זה כבר עניין של רגישות אישית של כל אדם ומוכנות ללכת על מוצר כזה. השאלה הגדולה היא מה הערך המוסף של מוצר כל כך חזק. האם הוא נותן ערך כזה שהוא שווה את זה? התשובה תלויה בתרומה שלו, אם הוא אכן עושה מה שמינוקסידיל רגיל לא עושה, כלומר מעיר זקיקים שכבר “נרדמו” ולמעשה מצמיח שיער שנשר על ידי השפעה ישירה על הזקיקים שמתחילים לייצר שיער מלא יותר.

Xandrox קיים מספיק שנים בשוק כדי שיהיה פידבק. יש הטוענים שהמוצר עובד טוב יותר ממינוקסידיל רגיל, הרבה מתלבטים ולא סגורים על זה, אבל מתשמשים או שוקלים להתשמש. זה גם מראה איזה פוטנציאל מסחרי אדיר יש לטיפול בהתקרחות ושאנשים יהיו מוכנים לנסות הרבה כדי להפחית את הכאב הנפשי הכרוך באיבוד שיער. אני אמשיך לבדוק את המוצר על עצמי, אם הוא אכן משיג תוצאות או לחליפין מיותר מבחינתי אני אדווח.

 • Share/Bookmark

תגובות

7 תגוובת על ”DualGen 15 של MinoxidilMax“
 1. גל says:

  אני כבר גמרתי 3 בקבוקים 15 אחוז פלוס חומצה אזואלית ורטינול של חברת perfect image מוצר מעלה שאצלי שעה תעבודה תודה לאל בעבר ניסיתי חברה אחרת 15 אחוז לא עשה כלום חוץ מגרודים וסחרחורות החברה הזו מניסיוני טובה אחרי שאני שם תחומר מורח על זה שמן אמו

 2. גל says:

  גם הוספתי קרם למיפרצים בשם hair signals crem זה נחושת עם חוסמי dht זה החברה שמיצרת את האלפסין. גם מוצר סוף הדרך

 3. JS says:

  הי גל,

  מינוקסידיל 15% של איזו חברה ניסית ולא היית מרוצה ?

  וגם.. מה זה שמן אמו?

  תודה,
  J

 4. ג'וני says:

  אדמין שלום. כמו שסיפרתי לך בפוסט על הכרינגן אני בשלבים של רכישת מינוקסידיל חדש עם חומצה אזאלית כשהמוצר שבו התמקדתי הוא מינוקסידילמקס 5% מינוקסידיל 5% אזאלית NO PG. כמו כל מוצר שאני ניגש אליו אני חוקר עליו המון. רציתי קודם כל להגיד שכך אני ניגש אל כל מוצר וזה ברור לי שכאשר אני יחפש ביקורות רעות אני אמצא. אך הפעם על המוצר הזה ישנן ביקורות ממש קשות(יותר מבדרך כלל)באינטרנט באתרים אמריקאיים רובם מתאפיינות בכך שהמוצר לא מספק תוצאות ואף גורם לנזק ובזבוז של זמן, החל בהדרדרות בנשירה וכלה בטענה שיש בו מינוקסידיל מזוייף. רציתי לשאול מה דעתך על כך.. —-
  ידוע לי שאתה משתמש באותו מוצר רק במינון של 15% שיכול להיות מפצה על נחיתות המוצר בגרסה של ה- 5%.
  נ.ב 1.קראתי שבשבועות האחרונים חברות כמו אמאזון מכריחות חברות שמייצרות מינוקסידיל+אזאלית להוציא את החומצה האזאלית מהמוצר. (לדוגמה lipogain) רציתי לשאול אם הדין תקף גם ל minoxidilmax
  2. ידוע לי שהיית רגיש למינוקסידיל נוזל, האם הוצאת ה PG פתרה את הבעיה הזאתי בשבילך?
  תודה רבה!!

 5. admin says:

  ה-15% צהבהב, ה-5% שקוף, מה שמעלה שאלה האם יש בו בכלל חומצה אזאלית..
  אני בהחלט מבין את ההתלבטות, אני ניסיתי הכל, ליפוגן עושה לי גירודים קשים בדיוק כמו מינוקסידיל רגיל, פשוט כי יש בו פרופילן גליקול, מיד הפסקתי אחרי שימוש אחד
  ה-15% חזק מאוד, ויש לו תופעות לוואי וזו בעיה, אני בקושי משתמש בו, למרות שאני חושב שהוא אחד הטיפולים הטובים שיש אבל טוב זו הגדרה בעייתית, אתה יכול לשפר מצב של שיער ובו זמנית להרוס לעצמך את הבריאות וזה לא שווה את זה
  לדעתי הכי נכון להצמד לקצף הרגיל, אין סיכוי ליפול איתו, אמין, נוח, וללא פרופילן גליקול
  שנים סבלתי ממינוקסידיל רגיל, לדעתי למרוח על העור מוצר שיש בו פרופילן גליקול זה רעיון גרוע, פשוט מזיק
  בכריגנן או רביבוגן יש דקל וחומצה אזאלית אז נראה לי ששילוב של אחד מהם עם מינוקסידיל זה מספיק
  הרביבוגן עדין אפילו יותר מהכרינגן, שומני יותר, ויתכן שיעיל יותר למרות שהיצרנים הללו לא אומרים כמה הם שמים מכל חומר, הבעיה שהוא יקר בהרבה
  יש בעיה עם כל הטיפולים הללו שהם לא מספיק חזקים ולכן משאירים המון אנשים מתוסכלים, העניין שברגע שאתה הולך על טיפול חזק אתה משלם עם תופעות לוואי, ובשלב מסויים אתה מבין שלא באת לסבול, באת לעשות כמיטב יכולתך, אז צריך להעיף כל מה שלא מרגישים איתו נוח
  עשיתי על עצמי ניסוי שבוע אחד – לקחתי דקל ננסי 320 מג ביום, וכתבתי על זה בתגובות, אני לא אגע ברעל הזה לעולם, זה פשוט גמר לי את החשק וכל מה שקשור אליו, ואם זה מה שקורה עם דקל אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה לי עם פרופסיה. נניח שזה מאוד יעיל לשיער – זה פשוט לא שווה את זה.
  הגישה שלי היום – פחות זה יותר, כלומר מנוקסידיל קצף, כרינגן או רביבוגן (שאינם מוכחים, אבל אני מעדיף אותם על פני מינוקיסידיל עם חומצה אזאלית), שמן קוקוס מדי פעם להחיות את העור שחוטף את כל החומרים האלה בלי הפסקה, ואולי אלפסין נוזל שאני בכלל לא בטוח שהוא משפיע מהותית.
  אחרי כל הנסיונות, ברור שכדורים ינמיכו DHT אבל במחיר, שמינודסידיל בריכוז גבוה מורגש, ושכל תרופה שתיקח כמעט לאורך זמן מתישהו יעילותה תרד, אז הדרך הנכונה היא התמדה, מציאת שילוב סביר של כמה מוצרים וסגנון חיים בריא במטרה להיות באיזון כי לדעתי יציאה מאיזון פיזי יכולה להיות טריגר גנטי לכל מני דברים בגוף כולל עליה ברגישות ל-DHT.

 6. ג'וני says:

  תודה רבה על ההתייחסות.
  אני מסכים איתך מאוד בגישה שזה לא שיער בכל מחיר,לכן אני מעריך את האתר הזה שתומך בגישה טופיקלית בלבד. אני מוכן להתמודד עם התסכול ואיני מפחד מההתמדה. אני לא מחפש קיצורי דרך כמו כדורי פלא שיהרסו את הגוף שלי. ידוע לי שהקרחת תנצח בסוף ואני מבין שעליי להגיע לנקודה הזאתי מבלי שהפסדתי גם את הבריאות שלי בנוסף לשיער.
  אדמין אני מודה לך על זמנך,אבל עדיין נשארתי עם השאלה– מינוקסידילמקס 5% בלי פרופילין גליקול כדיי שאוכל להשתמש במינוקסידיל נוזל בלי התקפי גירודים וקרקפת מגורה , או להשאר עם הרוגיין קצף?.
  משום שניסיוני בשלושה חודשים האחרונים מאז שהתחלתי עם הרוגיין היו מאכזבים במיוחד חזרתי כמעט לנקודת ההתחלה לפניי שהתחלתי לטפל בנשירה (10 חודשים- 7 חודשים נוזל. 3 חודשים קצף). ישנה הרגשה שהקצף פשוט לא חודר את הקרקפת או לא עושה את העבודה ורוב החומר נשאר בשיערות. אני משוחרר ומאריך שיער. (העניין היה קל יותר בתספורת צבאית מבחינת חדירות.) במיוחד בקדמת הראש נראה כאילו היא בכלל לא מגיבה לקצף.את הרביבוגן או הכרינגן אני ארכוש בסופו של דבר אך הבעיה שלי היא אם לטפל בקצף או נוזל (תקן אותי אם אני טועה).
  אני צעיר 21 .וחשוב לי לעשות את הדברים בצורה הנכונה ולשמור על מגמת עלייה.

  תודה!

 7. admin says:

  לדעתי ומנסיוני:
  1. קצף – הכי טוב
  2. שילובי חומצה אזאלית לא נותנים תוצאה טובה יותר
  3. אין מה לעשות הרבה לגבי קידמת הראש, מינוקסידיל יעיל שם בצורה מוגבלת, למרות זאת אני מורח על כל הראש וגם שם. בפועל המינוקסידיל לא הצמיח לי שם רק שמר על הקיים בצורה פוחתת, כלומר איבדתי שיער למרות המינוקסידיל, כי עם השנים היעילות פוחתת
  4. מינוקסידיל אינו פועל נגד DHT, לכן לעולם לא יהיה פתרון להתקרחות. לכן משלב עם רביבוגן\כרינגן.

  ההרגשה שקצף לא חודר שגויה. הוא חודר כמו כל מינוקסידיל. אם אתה רוצה להגביר חדירות תוסיף רולר סיכות, כתבתי על זה באחד הפוסטים. לדעתי מאוד משפר את האפקט של המינוקסידיל ועדיין לא מספיק טוב.
  אם אתה בונה על מינוקסידיל שיצמיח לך שיער מלפנים אתה טועה. אם עבד לך רגיל יותר טוב תחזור לרגיל.
  אין פתרון טוב להתקרחות, אם היה לא היו קרחים. נשאר רק להלחם ולשחק על זמן.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree