שובם של ה-Xandrox וספיירו

15 בJuly 2011 מאת: admin

זהו פוסט המשך לפוסט עלייתו ונפילו של דר’ לי יצרן ספיירו ו-Xandrox

למי שזוכר, ה-FDA סגר את האתר של דר’ לי minoxidil.com, הדומיין הזה כבר לא פעיל ומי שינסה לבדוק – יגיע לדף של האתר שלו שמודיע שה-FDA האמריקאי סגר אותו, כי הוא מכר מוצרים שאינם מאושרים.

אלא מה?

ה-FDA לא יכול לסגור את האינטרנט.

סגרו את האתר? אוקיי, הוא חוזר בדלת האחורית, תחת דומיין חדש

minoxidilsolutions.com

אז מה ההבדל? מבחינת התוכן באתר – הוא שונה לחלוטין, שטחי מאוד ולא מזכיר בכלום את המאמרים המחקריים של דר’ לי מהאתר המקורי. מבחינת המוצרים אין שום הבדל, כל מוצרי הדגל של דר’ לי נמכרים שם, אפילו לא שינו להם את השם או הצורה. אבל – הפעם אין איזכור לשמו של דר’ לי, ואין שום דרך ליצור קשר עם בעל האתר למעט לשלוח מייל…וחידוש – ניתן לקנות באתר בדרך אחת ויחידה – דרך פייפל!

אז למה האתר המקורי נסגר והחדש עלה? אין לי מושג, אבל כן יש לי תאוריה בענין:

דר’ לי אינו היחיד שמוכר מינוקסידיל בריכוז מעל 5% עם חומצה אזאלית, למרות שהריכוז הגבוה ביותר שה-FDA אישר זה 5%. יש מוצרים דומים בלי סוף שנמכרים באתר המכובד מכל – אמאזון, וכמובן באיביי למרות שאין להם אישור FDA (אני אישית עוד לא הבנתי איך זה עובר חלק). כנראה שהבעיה הייתה עם מוצרים אחרים שהעלו לכמה אנשים ב-FDA את הסעיף, או אולי לכמה קולגות של דר’ לי שנמאס להם שהוא עושה בוכטות ממוצרים תרופתיים לא מאושרים והם הלשינו עליו, או שפשוט ה-FDA שידע על הדברים (דר’ לי מעולם לא הסתיר את זהותו באתר) החליט להראות מי בעל הבית. הרי איזה רופא מכובד יעיז למכור מוצרים שאינם באישור FDA? נראה שהפיוז נשרף לכמה אנשים כי באתר נמכר קרם ספיירו, שכלל לא מיועד לשיער באופן פורמלי (מינוקסידיל כן) וגם – ה-Xandrox 15 מחוזק עם כמות קטנה של פינסטריד, שגם לא מיועד במקור למריחה על הקרקפת, ואם כבר לבליעה – אז רק כפרופסיה של מרק (אני מתעלם כרגע מכל הגרסאות ההודיות). מבחינה אתית, דר’ לי עשה טעות חמורה, הוא נתן את שמו, את המוניטין שלו כרופא רציני בתחום העור והשיער, למוצרים שאינן מאושרי FDA וזה לא דבר שרופא אמור לעשות. טעות נוספת – באתר המקורי הוא השאיר את כל הפרטים של החברה שלו בקליפורניה. זה כמובן נתן הרבה אמינות וקידם מאוד את המוצרים אבל חזר אליו בבומרנג. וזו הסיבה שעכשיו האתר חזר בגרסא חדשה וללא איזכור שמו וכמובן ללא כתובת או יכולת ליצור קשר למעט שליחת מייל.

לא ברור אם דר’ לי עדיין קשור לעניין, יתכן והמוצרים כבר בבעלות של גוף אחר. יתכן גם שמעולם זה לא היה שלו, אלא הוא נתן חסות וידע, פיתח, וקיבל תמלוגים או משהו בסגנון.

רמז עבה לכך שאתר זה הוא בעצם בדיוק האתר הקודם מתחת לרשת הסוואה היא מה שכתוב בעמוד הכניסה לאתר:

Providing affordable hair loss solutions for over 20 years

Minoxidil Solutions is a medical practice comprised of a consortium of licensed medical doctors (MDs). They have been providing hairloss solutions for over 20 years to hundreds of thousands of patients around the world. Their practice is focused exclusively on the diagnosis and treatment of male pattern baldness (MPB).

מעניין, האתר הוקם ב-2011, לא ניתן לדעת מי עומד מאחוריו אבל הוא כאילו תולדה של קונצורסיום של רופאים מומחים המפתחים במשך 20 שנה מוצרים נגד התקרחות למאות אלפי אנשים בעולם… לפי זיכרוני – אותו רעיון, בשינויים קלים תואר גם באתר הקודם שנסגר. מי שמפתח 20 שנה זה דר’ לי בעצמו.. על איזה קונצורסיום של רופאים מדובר אין לי מושג,  כנראה זה שוב – דר’ לי והחברים שלו.

הדומיין החדש מוסווה ולא ניתן לדעת מי הבעלים שלו או היכן הוא רשום. השאלה היכן היה הייצור, אם הוא היה מחוץ לארה”ב (נניח במקסיקו) אין שום בעיה להמשיך לייצר ולמכור. מה שגורם לי לחשוב שהייצור תמיד היה מחוץ לארה”ב, היא העובדה שייצור כזה למעשה אינו עומד בחוקי ה-FDA (ייצור תרופות ואפילו מוצרי קוסמטיקה צריך לעמוד בתקנים מחמירים) ויש עונשים כבדים בחוק למי שמייצר באופן פיראטי מה שאסור.

זה גם מראה איך מתנהלת תעשייה שלמה של מוצרים שניתן למצוא רק באינטרנט, שכן הוא מאפשר נגישות מיידית של מוצרים לכל אדם בכל מקום. זה גם מראה שאנשים מחפשים באופן נואש פתרונות להתקרחות כי שני המוצרים היחידים המאושרים – פרופסיה ומינוקסידיל 5%, אינם מספקים. הביקוש כה גדול שהלחץ מהשטח של הלקוחות פשוט הריץ את הבעלים להרים את העסק חזרה, הכסף מדבר.

לסיכום – הוא חזר, והפעם כל מה שצריך זה חשבון פייפל. לחובבי הספיירו שחששו שהקרם המקורי נעלם, אז הנה, למרות הקשיים הביורוקרטים האינטנרט בסוף מנצח. לגבי המחירים – קצת יותר גבוהים ממה שהיה באתר הקודם, כנראה בגלל העמלה שמשלמים לפייפל על כל סכום שמתקבל – היא מגולגלת על הקונה.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , ,

תגובות

2 תגוובת על ”שובם של ה-Xandrox וספיירו“
  1. פלוני says:

    האם מישהו בדק את יעילות המוצרים שהוזמנו באתר זה?
    ואני מתכוון למינוקסידיל עם חומצה אזלאית.

  2. admin says:

    פלוני, התעוררת? זה נטחן פה מליון פעם, אל תתעצל

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree