אז מה עושים אם מאבדים שיער?

1 בJuly 2011 מאת: admin

טוב, הרי בשביל זה האתר, אבל בגדול:

1. מטפלים. אם מטפלים – אני מציע לקחת את העניין בשיא הרצינות. בהקשר זה, לכל המחפפים שמחפשים את המטמון ופונים אלי בשאלות מה עובד ועל מה אני ממליץ – אתם בדרך המהירה והישירה לכישלון, אין קיצורי דרך אין ארוחות חינם ואין פתרונות קסם. אני לא מומחה לשיער, לא רופא ולא גורו לשיער. גם לרופאים יש בד”כ 2 מילים בשבילכם – פרופסיה ומינוקסידיל. מי שלא יקח את העניין ברצינות לא ידע מה ואיך לעשות. צריך ללמוד את הנושא, להבין מה האפשרויות שיש, ממה להזהר, על מה להקפיד וכו. מי שישים את גורלו בידי הנחיות שקיבל מאדם אחר, בכל תחום בחיים, אוי ואבוי לו. גם אם הוא רופא, מותר לכם לשאול, לבקש חוו”ד נוספת, לקרוא מידע נוסף, לחקור.. בקיצור תפעילו את הראש. האתר הזה הוא תוצאה של נסיון אישי שלי במשך שנים, אבל גם על מה שאני כותב מותר לחלוק, לא להסכים וכו. זה לא מדע מדוייק.

2. מגלחים – המראה המגולח פופולארי מאוד בישראל. קיימת טענה שהיהודים הם העם המקריח ביותר בעולם ושזה גנטי. זה בהחלט נראה ככה. מי שמגלח לא נראה חריג כי יש כמוהו לא מעט. אז צרת רבים נחמת טיפשים, אבל זה מה יש. זה עדיף מלהשאיר קטעים לא אחידים של דלילות או התקרחות. דרך אגב זה מתאים לספורטאים ובעלי גוף, תחשבו וין דיזל, זה גם תמריץ להתחיל להתאמן.

3. מכסים – פאות, קונסילרים, יש גם את הקעקוע הזמני. פאות זה למי שממש חייב את המראה המלא לגמרי. זה גם לאמיצים שלא מפחדים ממה שיחשבו עליהם. נשים שונאות גברים עם פאות, תשאלו כל אחת. אני מכיר כמה אנשים למרות הפחד להתגלות, הסבל מהקרחת כל כך גדול שהם מחוברים לפאה ולא מדברים על זה. מי שמכיר אותם כמובן לא מעיז לומר מילה, חוץ מלגכך פעם בכמה זמן או להזכיר את “זה עם הפאה”. קונסילרים זה פתרון יותר פונקציונלי, אפשר לשים ולהסיר כשרוצים אבל צריך שיער בשביל זה, מה שאומר שזה פתרון קוסמטי לא רע לבעלי שיער דליל. הבעיה עם קונסילר שהשיער חייב להיות יבש כדי שהוא יתפוס, שחלק מתפזר באויר מסביבך כשאתה שם אותו ואתה נושם את הסיבים, מה שנראה לי די לא בריא (המליצו פה לשים מסיכה של רופאים, עולה גרושים בפארם או בית מרקחת) ושהוא טוב רק בסביבה יציבה ועדיף לא לחה, לא להיט בקיץ דביק. לגבי הקעקוע, מחייב גלאח תמידי, מראה איציק זוהר, לא כל כך מכיר אז קשה לי להביע דעה מוצקה.

4. השתלה – הפתרון לאלו שמוכנים ללכת על כל הקופה. הימור. למי שרוצה להבין למה תחשבו אייל גולן והקעקוע בחלק האחורי של הראש. אני מכיר כמה אנשים שנפלו עם השתלות. שרואים את הצלקות שנותרו להם ושנשארו עם קרחת, ובלאת ברירה הם עושים גלאח. גם זה מסוג הדברים שרואים אבל יש סביבם קשר של שתיקה. אם הייתי צריך לעשות השתלה הייתי מוכן ללכת רק למרפאה שעשתה את ההשתלה למתיו מקונוהי. סיפורים של כל מני מומחים מקומיים אני לא קונה, כי המחיר יכול להיות גדול מדי, גם לא קליניקות בתורכיה וכל מני דברים לא ברורים בסגנון. למי שמתעקש, שידע שיש צורך בכמה השתלות, שזה לא נגמר אחרי פעם אחת, שיתכנו סיבוכים, שצריך לקחת תרופות אחכ ושזה לא מונע משיער שלא הושתל להמשיך לנשור, מה שאומר שתמשיכו להקריח, תזדקקו כנראה לעוד השתלו, בעתיד וכמובן – הרופא המשתיל ימליץ לכם לקחת פרופסיה ומינקסידיל, כלומר לא נפתרתם מהטיפול גם אם עברתם השתלה.

התקרחות כרוכה באבדן, זה כואב. זה לוותר על משהו. הכאב כה גדול שאנשים מוכנים לעשות הרבה כדי לשמור על השיער, ואם לא ניתן בדרכים טיפוליות אז לפחות שיראה כאילו יש. זה בדיוק כמו כל דבר אחר שקשור למראה, נשים עושות כידוע הרבה יותר מזה. על הכאב הזה, שהוא נפשי ולא פיזי (התקרחות היא לא מחלה, אלא אם ניתן להגדיר הזדקנות כמחלה, או רגישות גנטית כמחלה), בנויה תעשייה אדירה, שהיא למעשה חלק מתעשיית הבריאות, האנטי אייג’ינג והיופי.

  • Share/Bookmark

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree