עלייתו ונפילתו של דר’ לי, יצרן ספיירו ו-Xandrox

25 בMarch 2011 מאת: admin

הודעה מרעישה!

האתר של דר’ ריצ’רד לי http://www.minoxidil.com אינו פעיל יותר. מי שרוצה לגלוש בו מגיע לעמוד בית חדש ובו מופיעה ההודעה הבאה:

We’re very sorry to inform you that Regrowth LLC has to suspend all operations at this time. In an ongoing audit, the U.S. FDA has deemed our medications to be ‘unapproved illegal drugs’. The exorbitant cost of new drug development precludes our pursuing New Drug Applications (NDAs).

Requests for new consultations and orders for medications cannot be processed.

Thank you for your cooperation and understanding.

Richard Lee, M.D

ה-FDA האמריקאי החליט לאחר שנים שבהם החברה של דר’ לי מייצרת ומוכרת לכל העולם מוצרים שעד לא מזמן היו בלעדיים ללא מתחרים (כיום נכנסו מתחרים לנישת המינוקסידיל + חומצה אזאלית) והייתה ידועה בכל הפורומים והאתרים בנושא ההתקרחות ומוכרת על ידי כל המתעניינים בתחום – מנהלת פעילות בלתי חוקית, ומוכרת מוצרים לא חוקיים.

מה לא חוקי? לא חוקי לייצר ולמכור בארה”ב תרופות שלא קיבלו אישור FDA. אפילו מינוקסידיל + חומצה אזאלית אינה מאושרת ע”י ה- FDA, כולל ספינת הדגל של דר’ לי, ה-XANDROX. דר’ לי היה הראשון בעולם שמכר מינוקסידיל בשילוב עם חומצה אזאלית, ומינוקסידיל בריכוזים מעל 5%. למען הגילוי הנאות – 5% זה הריכוז המכסימלי המאושר ע”י ה-FDA. אצל דר’ לי ניתן היה לקנות גם 15%.

באתר ההוא ניתן היה לקנות גם קרם ספיירו ותמיסת ספיירו, בריכוזים של 2% ו-5%. גם אלה לא מוצרים מאושרים FDA. האתר פרח ושיגשג, כל כך הצליח שבכמה שנים אחרונות החלו מתחרים להכנס לנישה שלו של שילובי מינוקסידיל וחומצה אזאלית – הם עדיין נמכרים באמאזון ואיביי ואותם לא סגרו.

אז למה הוא נסגר, ואיך רק עכשיו?

בגדול, יש רק שתי תרופות נגד התקרחות מאושרות FDA – מינוקסידיל 5% (מוצר גנרי, כל חברה יכולה לייצר), ופרופסיה של מרק. כל שאר המוצרים התרופתיים אינם מאושרי FDA (פרופסיה גנרית מהודו לא יכולה להמכר בארה”ב גם אם היא מאושרת FDA, כי למרק יש פטנט ועד שהוא פג לא ניתן להתחרות, הפטנט פג עוד שנתיים).

דר’ לי היה סוג של חלוץ בכך שהוא היה יצירתי והוציא לשוק מוצרים שאמורים להשפיע על ה-DHT ולהמריץ את הזקיקים שלי ללכת על הפרוצדורה היקרה מאוד ומסובכת של קבלת אישור FDA. הוא גם מכר רק דרך האתר שלו. דר’ לי הוא דמות מוכרת בארה”ב, הוא רופא עור אמיתי ונחשב שם מוכר ומכובד ומומחה בתחום ההתקרחות. אולי זו הסיבה שלא התנפלו עליו ישר וחיסלו את התאר, ואולי כי האתר לא רק שלו. תלוי גם היכן נעשה הייצור (אולי מחוץ לארה”ב), כך שבעצם לא יכולו לחסל את הייצור, ומה שכן היה אפשר זה רק להוריד לא את האתר. בכל מקרה, שנים הוא חגג ומכר בלי סוף, החגיגה שלו נגמרה, זה לא אומר שהיא לא תחזור דרך דלת אחורית אחרת, בשם אחר ובלי לשייך זאת ישירות אליו. כל מה שצריך לעשות זה להקים אתר בשיטת בית מרקחת אינטרנטי – כלומר במדינה שהיא מקלט מס שאינה מחוייבת לחוקי ארה”ב כמו בקריביים, ושהייצור יהיה במזרח.

שורה תחתונה – תם ולא נשלם, ה-FDA לא יכול למנוע ייצור וסחר במוצרים, כולל תרופות. אם בתי מרקחת אינטרנטיים שמוכרים תרופות תוצרת הודו קיימים, אין שום סיבה שאתרים שמוכרים תכשירים לשיער לא יהיו, ועובדה – רק האתר של דר’ לי נסגר. אולי כי זה היה אתר אמריקאי שהחוק בארה”ב מאפשר להוריד, ואולי כי זו הייתה החברה של דר’ לי, אזרח ארה”ב ורופא שהודיעו לו שאם לא יוריד אותו – רשיון הרפואה שלו ילקח. בגדול – זה לא מסמל על שינוי מגמה בתחום או על כך שלא ניתן יהיה לקנות יותר מוצרים מסויימים.

 • Share/Bookmark

תגובות

7 תגוובת על ”עלייתו ונפילתו של דר’ לי, יצרן ספיירו ו-Xandrox“
 1. דניאל says:

  חומצה אזאלית באמת יכולה לעזור במשהו יש לי את המשחה חומצה אזאלית בשביל החצקונים כדאי למרוח על השיער בבקשה עזרה יש לי 20%

 2. גל says:

  יש אתר שמוכר תמוצרים שלו מישהו יודע אם המוצרים שלו יותר יעילים מהמתחרים שקמו באיבי ומה מומלץ לקנות ממנו http://minoxidilsolutions.com/

 3. admin says:

  גל כל הכבוד, מצאת את האתר שקם על חורבותיו של minoxidil.com שהיה האתר של דר’ לי, אלו המוצרים שלו, שכנראה החל לשווק מחדש, או שמישהו משווק עבורו או שהוא נתן את הזכויות וכו. ה-FDA חיסלו לו את האתר? לא נורא – הנה קם לו אתר חדש. כל מוצרי Xandrox שם וכן הספיירו…

 4. גל says:

  בכייף אחי תגיד האם המוצרים שלו יותר טובים ממה שמוכרים באיבי דרך אגב אתה ממשיך עם הקרם ספירו?

 5. גל says:

  דרך אגב הוספתי לטיפול את הפוליגן שהמלצת באמת עובד אני בערך 3 שבעות ורואה שינוי מהיר תודה לך על ההמלצה חבר יקר.

 6. admin says:

  לא חושב שהם יותר טובים. הוא פשוט היה הראשון שיצא עם מינוקסידיל מעל 5% + חומצה אזאלית. אני לא מת על הרעיון של לטפל רק עם תרופות, זה קצת מפחיד אותי, אז אני משלב גם מוצרים שאינם תרופתיים (הזכרתי את אלפסין – שמחדיר קפאין לזקיקים, מוצר נהדר לדעתי שלא זוכה כמעט להתייחסות באתרים בתחום, יש כמובן עוד).

 7. גל says:

  אני גם הוספתי אלפסין בהמלצתך מוצר מעולה באמת …בבקשה תן עוד מוצרים טיבעים מומלצים תודה

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree