התקרחות בגיל 20 מגדילה את הסיכון לסרטן הערמונית

26 בFebruary 2011 מאת: admin

הכותרת של הפוסט היא בעצם הכותרת של מאמר מעיתון הארץ

הנה הקישור למאמר

המאמר מדבר על כך שמחקר שנעשה בצרפת הראה שלגברים שמתחילים להקריח מוקדם (בסביבות גיל 20) יש סיכוי של פי 2 יחסית לגברים שלא מתחילים לאבד שיער בגיל זה לחלות בסרטן הערמונית. בנוסף מחזק המאמר את הטענה שהתקרחות גברית היא גנטית, על סמך מחקר שנעשה בשנת 2005 והראה קשר בין שינוי בגן מסויים להתקרחות.

מה זה אומר? ה-DHT הוא המקשר. רגישות גנטית ל-DHT היא הגורם להתקרחות גברית טיפוסית. יתכן שרגישות דומה גורמת לגדילת או לבעיות בערמונית. הרי פינסטריד נמצא כיעיל לטיפול בערמונית וגם בהתקרחות, דרך זה שהוא מקטין כמות ייצור האנזים 5AR שאחראי לייצור ה-DHT.

דבר חדש שנכתב במאמר, שאני לא ידעתי הוא הקטע הבא:

“קשר נוסף בין התקרחות לפעילות בערמונית נמצא בשתי תרופות שפותחו על ידי חברת התרופות MSD, המכילות אותו חומר פעיל. האחת המשמשת להצמחת שיער והשנייה לטיפול בערמונית מוגדלת. עלותן דומה ולפני ארבע שנים שלחה החברה סוכנים לרוקחים בישראל שמכרו ללקוחות בניגוד להנחיות משרד הבריאות טיפול בהתקרחות באמצעות התרופה לטיפול בערמונית, שכל כמוסה בה מכילה פי חמישה חומר פעיל, ובהמשך חילקו את הכמוסה לחמש, והוזילו את עלות הטיפול בהתקרחות ללקוחותיהם, וגרפו רווחים. הצעד נבלם בהתערבות היועצים המשפטיים של החברה” – קולטים? MSD שלחה אנשים שלה לתפוס רוקחים שמכרו פרוסקאר (הרי זה אותו חומר כמו פרופסיה רק פי 5 בריכוז)…

המאמר קצר ומעניין, ודי הגיוני. מי שרגיש ל-DHT הרגישות יכולה להתבטא לא רק בשיער. אבל, עדיין אני לא מציע להכנס לפאניקה, זה לא שאלו שמקריחים יחלו בסרטן ואלו שלא פטורים. העובדות מדברות על זה שהסיכוי לחטוף אותו עד גיל 90 הוא 12% – אחד הסרטנים השכיחים ביותר אצל גברים… ועל זה נאמר צרת רבים נחמת טיפשים, שלא נדע מצרות עם או בלי שיער.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

4 תגוובת על ”התקרחות בגיל 20 מגדילה את הסיכון לסרטן הערמונית“
 1. יונתן says:

  אדמין שלום,
  שאלה קטנה: איך משתמשים בחומצה אזלאית? יש לי מינוקסי קצף ואני רוצה להוסיף חומצה אזלאית (בתמיסה נפרדת) לטיפול.
  אני מועניין לשים את החומצה בערב יחד עם המינוקס. האם אפשר לשים את שניהם במריחה אחת או בסדר מסויים?
  תודה מראש.

 2. admin says:

  נהוג להשתמש בריכוז של 5% חומצה אזאלית ויש מוצרים רבים כאלה יחד עם מינוקסידיל. לגבי הוספה בנפרד קשה לי לומר כי אני לא בקטע של לרקוח תמיסות עם ריכוזים. בגדול מינוקסידיל ואזאלית באים יחד כלומר נמרחים יחד, כתבתי פה על מוצרים כאלה.

 3. יונתן says:

  תודה.
  בנוסף, מה לדעתך עדיף בתור תגבור (למינוקסי וניזורל)-
  חומצה אזלאית או פוליג’ן? בעיקר למפרצים, אבל לא רק.

 4. admin says:

  אלו שני דברים שונים לחלוטין
  פוליגן עובד על עיקרון של נחושת כממריץ צמיחה ואילו חומצה אזאלית נגד DHT
  אין דבר כזה מה עדיף, אולי מה יעיל יותר. תאורטית חומצה אזאלית יעילה יותר נגד התקרחות גברית טיפוסית, והיא מאוד פופולארית בשילוב עם מינוקסידיל.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree