בקרוב: נשלם הרבה יותר על חבילות מחו”ל

7 בNovember 2010 מאת: admin

הכותרת של הפוסט לקוחה מכתבה של מירב קריסטל ב-ynet.

לחץ כאן לכתבה

הכתבה אומרת בקיצור, שכל חבילה שתביאו לארץ החל משנת 2011 (לא ברור בדיוק מתי אבל נראה כי מתישהו בתחילת השנה), גם היא עלתה לכם 4 דולר – היא תעבור במכס. כדי לשחרר חבילה ששווה 50 דולר ומטה – תשלמו 38 ש”ח בסניף הדואר. מעל 50 דולר זה מכס רגיל.

כרגע יש חלוקה – כל מה ש-$50 דולר ומטה הוא פטור, אבל עם כניסת ההנחיות החדשות זה לכאורה נגמר. לכאורה זה מייקר מאוד ועושה את היבוא של דברים קטנים ללא כדאי, אבל לא כאן הבעיה, אלא בכך שהמכס אמור לבדוק כל דבר. נניח הבאת חבילה שעלתה לך 100 דולר באיביי והמוכר רשם על הקופסא $30 (ככה עושים רוב המוכרים באיביי וגם באתרים אתרים) כדי שלא תתקע לך במכס. אבל אם המכס פותח ובודק מה יש בפנים.. מה שלא עשה בעבר.. המכס יכול להחליט שהשוי הוא $100 ואז תשלם מכס מע”מ וכו!!!

מה זה עושה? לכאורה זה מחסל את הייבוא של מוצרים בעלי ערך כספי נמוך,כולל ייבוא מאיביי. עד היום את המדינה זה לא עניין.

המשמעות היא בעצם עוד מס על האזרח. אם לא תקנה באיביי או חנות אחרת – תקנה בארץ ותשלם מע”מ (מס גבוה – כי הוא מחושב על מוצר במחיר של הארץ שהוא כמעט תמיד יותר גבוה). ואם כן תקנה באינטרנט – תשלם 38 ש”ח לפחות (תעשו $50 כפול 16% שזה שיעור המע”מ – מה שיוצא לכם בערך $8 זה נמוך יותר מ-38 ש”ח כלומר אתם משלמים מעכשיו מס גבוה על כל ייבוא של דבר קטן שהוא גם יותר גבוה ממה שהייתם משלמים אם היה על כל הייבוא מע”מ רגיל). אין יותר ייבוא חינם. מבאס אה?

וכמובן – זה גם משפיע על קנייה של תרופות גנריות (לא ברור בדיוק איך, לכאורה אם המכס יבדוק כל דבר הוא יכול להחליט על השווי של התכולה, או לבקש מרשם, מה שקודם לא נאכף בצורה גורפת למעט כמות מסחרית). האם זה יכול לחסל את הייבוא של תרופות גנריות?

אז קודם כל בואו נרגע. יש כמה דברים שלא מסתדרים לי. איך המכס יכול לבדוק כל חבילה קטנה בצורה מדוקדקת לא ברור לי. כמות החבילות הנכנסות היא אדירה. יותר נשמע לי הגיוני שאם על הקופסא יהיה כתוב סכום שנמוך מ-$50 אכן תשלם 38 ש”ח בדואר – אבל המכס לא יבדוק מה יש בה ברמה כל כך מדוקדקת. הגיוני גם שיערכו בדיקות מדגמיות (כמו בכניסה לארץ מחו”ל – את רוב האנשים לא עוצרים והם עוברים חלק במסלול הירוק אבל חלק מוזמנים לפתוח מזוודה ולהראות מה יש בה).

שורה תחתונה – נראה לי שהשינוי לא בהכרך יהיה מהותי, אבל צריך לבדוק. איך בודקים? פשוט, מזמינים בשנה הבאה מוצר בפחות מ-$50. אפשר גם מוצר ששווה יותר מ-$50 ושעל החבילה רשום שווי נמוך מזה. בקיצור עושים טסטים. ניסוי ותעייה. מי שחושש – יכול לארגן לעצמו סטוק שיגיע עד סוף השנה שיספיק לתקופה ארוכה.

לי אין כוונה להפסיק לקנות מוצרים, גם אם יעלה לי עוד 38 ש”ח, זה עדיין שווה. יהיו דברים שיהיה קשה יותר להביא, אבל עד שההנחיות לא יופעלו אי אפשר לדעת בדיוק איך נושפע. תאורטית זה אכן יכול להקטין משמעותית ייבוא חבילות של מוצרים זולים, מעשית זה כבר עניין אחר.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

7 תגוובת על ”בקרוב: נשלם הרבה יותר על חבילות מחו”ל“
 1. VIK says:

  המדינה הזאת רק שוחטת כסף מהאזרחים שלה , עושה מה שבא לה , כנראה המשכורת לעובדי מדינה לא מספיקה והם צריכים העלאה …. וזאת הדרך!!!

 2. עוז says:

  פורסמה היום כתבה בynet בנוגע לעניין
  כותרת משנית:
  “המשרד מגיב על כוונת דואר ישראל להעביר את כל החבילות מחו”ל הליך של בדיקת מכס, שיעלה לצרכנים ב-38 שקל עמלה לפחות. “העניין עדיין נמצא בבדיקה, נבקש לתת הקלות לדואר, שהעלות לא תושת על הצרכנים”. הח”כים מאיר שטרית ורוברט אילטוב אמרו שיפעלו כדי למנוע את ההליך”

  לינק לכתבה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3981471,00.html

 3. יוני says:

  שוב פעם דופקים אותנו ואנחנו מקבלים את כל הגזירות בהכנעה. מדינת מיסוי טרוריסטי – תנו לאזרח הקטן לחיות כבר !!!

 4. עודד says:

  שאלה לאדמין ולכל המוכן לענות.

  האתר סיפק לי תמריץ לנסות לשמר את מה שיש. הבעיה שללא קונסילר מקדימה השיער דליל מאוד כך שאין הרבה. אני מעוניין לדעת למה אפשר לצפות עם טיפול של (מסרק ליזר, פרופיסיה ושמפואיים למינהם)

  אני אשמח לשמוע אם משהוא חווה פה קפיצת מדרגה בסולם נורווד ? תוספת מועטה ? או שמיר הקיים בלבד. נתונים אלה יעזרו לי להחליט ולתאם ציפיות.

  אנני מתכונן להשתמש במינודיקסיל מכיוון שהשתמשתי בעבר ולא ראיתי תוצאות משמעותיות או בכלל לעומת זאת (וסביר להניח שזה עקב רשלנות שלי) שערה התחילה לצמוח לי על האף .

 5. ליאור says:

  למנהל. אין שום בעיה לדעת מה יש בחבילה גם בלי לפתוח אותה. יש היום מכוניות שיקוף שם אין בעיה לזהות מה מכיל החבילה. גם עם מגיעים כמויות אדירות של חבילות זה לא אמור להשפיע הרבה. הבעיה היא אם נשלם כימאט 40 שקל על כל חבילה זה כבר לא משתלם להביא מחול,גם בטח זמן המשלוח יתארך.

  ושאלה: כל חבילה שמגיע לארץ שרשום שהערך לא עולה על 50 דולר אז הוא לא נשלח למכס? כי מה הבעיה להביא אייפון 4 בחבילה קטנה ולרשום שהערך 10 דולר?

 6. admin says:

  בשיקוף רואים אם מדובר במתכת, כמו מכשירי חשמל ויתכן שאת זה בודקים יותר לעומק. אני לא עובד מכס ולא יודע איך הוא עובד, אבל ידוע שאם מדובר במוצר כמו אייפון המכס יכול לקבוע מה השווי שלו ולחייב אותו לפי ההערכה הזו. אם אתה מביא שמפו או משהו בסגנון אין מה להתעסק בזה, כי כמה כבר שמפו עולה.

 7. ליאור says:

  קודם כל בתור מי שעובד באבטחה אני יכול להגיד לך אין בעיה ליראות מה יש בתוך חבילה גם אם זה לא ממתכת. גם כדורים וכפסולות. אין אם זה שם בעיה.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree