מסרק הלייזר X5 שנה אחרי

24 בSeptember 2010 מאת: admin

לפני קצת יותר מ- 11 חודשים התחלתי להשתמש במסרק הלייזר X5. כתבתי עליו כמה פוסטים, האחרון לאחר שימוש של מספר חודשים שבו התחלתי לראות תוצאות (או לפחות אז היה נדמה לי). היום, המצב הרבה יותר טוב ומבחינתי ה-X5 עושה את העבודה.

לא ברור לי ב-100% אם התוצאות הן רק בזכות מסרק הלייזר, בגלל שאני משתמש בעוד מוצרים וטיפולים באדיקות של נזיר, אבל אני מרוצה. שוב נוכחתי לראות שתוצאות נמדדות לאורך זמן, אבל לא סתם “זמן” אלא הרבה זמן, שנה ויותר של שימוש מוקפד. בנוסף – אין אפס, צריך משטר של כמה טיפולים בו זמנית. אני בספק אם הייתי מגיע לתוצאה עם שימוש במסרק לייזר בלבד, אבל אני משוכנע שהוא עוזר. מבחינתי – גם מינימום זה משהו כי חיפשתי את מה שיתן BOOST קטן, דחיפה קטנה שהרגשתי שחסרה לי בדרך לשינוי משמעותי. במלחמה צריך להשתמש בכלים שיש, ומבחינתי הכלים שיש אלו כלים מוכחים או מוכרים (לא רק תרופתיים) שאני חושב, אחרי שלמדתי ואספתי עליהם מידע, שהם יכולים לעזור. טכנולוגיית הלייזר נמוך עוצמה נמצאת בשימוש גובר בשנים האחרונות והיא פופלארית מאוד גם בטיפול בהתקרחות. מספיק לבדוק את ההיצע באמאזון או איביי כדי לראות את כמות וסוגי המכשירים, החל במסרקים זולים מסין בכמה עשרות דולרים ועד מכשירים דמויי מנורות סלון לשימוש ביתי או לקליניקה פרטית במעל אלף דולר. כמובן שהכי פופולארים הם המסרקים כיוון שהם ניידים וקלים לנשיאה אחזקה ושימוש ובאים בטווח מחיר שכל אחד כמעט יכול למצוא משהו שמתאים לתקציב שלו.

קשה לקבוע מהו המסרק הטוב מכולם, כיוון שכל יצרן של מסרק באיכות סבירה בארה”ב טוען שיש לו מכשיר מעולה שנותן את התפוקה מבחינת אנרגיית הלייזר שהשיער צריך. לדעתי מה שחשוב זה ההתמדה בטיפול והשימוש הנכון וכמובן – מוצר באיכות סבירה לפחות ולא סתם צעצוע. מי שלא בטוח לגבי אופן השימוש במסרקי לייזר יש הרבה סרטונים ביוטיוב שמראים, בעיקר של היירמקס שנחשב הכי פופלארי בגלל שהוא הותיק בשוק, יש לו קלירנס מה-FDA והיצרן שלו משקיע הכי הרבה מאמצי שיווק. זה לא אומר שחייבים ללכת עליו, אני הלכתי על ה-X5, זה עניין של טעם אישי, תקציב ועקרון (לדעתי X5 מספיק איכותי וזול משמעותית).

חשוב לזכור שהשימוש במסרק חייב להיות לפי ההוראות. ההוראות הן 10-15 דקות ביום (ל-X5 יש טיימר שמודד ומכבה אוטומטית) 3 פעמים בשבוע. אני חייב להודות שבהתחלה זה היה נראה לי מעט מדי אז היו פעמים שעשיתי 2 סבבים. מה שקורה כשמגזימים בשימוש זה נשירה קלה, לא בהכרח כזו שמעידה על נזק אבל זה לא נותן תחושה טובה לראות ששיער נושר לך אחרי שימוש בתכשיר שבא לעזור לשיער לצמוח. אז למי שהולך על לייזר – צריך הרבה סבלנות בדיוק כמו בכל סוג טיפול אחר. אם תשתשמו יותר פעמים בשבוע או יותר זמן זה לא בהכרח יעזור או יתן תוצאות מהר יותר, זה עלול לגרום למצב הפוך. זה דומה לכל שימוש מופרז בכל טיפול. גם אימון יתר אצל ספורטאים מזיק וצריך לדעת לנוח.

אני מתכוון להמשיך עם המסרק ובכל מקרה אין לי כוונה להפסיק כי מבחינתי הוא מביא תוצאות. כיום אחרי שנים של מלחמה עם ראייה קדימה אני חושב שכדי לראות תוצאות של ממש וצמיחה מחודשת צריך שנה שנתיים של מיקוד בתוכנית טיפול שכוללת מספר מוצרים או טיפולים, גם אם יש ירידות ועליות בדרך. הרבה אנשים מתייאשים מהר מדי או לא מתמידים ולכן הם לא מצליחים להשיג תוצאות לאורך זמן. צריך אופי של התמדה, סבלנות ונכונות גם לספוג כמה מפלות בדרך (קורה בדרך כלל אצל מתחילים שהולכים על מוצרים שלא עובדים כמו ויטמינים ושמפואים, או על מוצרים שלא מתאימים להם או שעבורם מראים פחות תוצאות, למשל מינוקסידיל עם פרופילן גליקול אצל אנשים שרגישים לפרופילן גליקול). יש הרבה ניסוי וטעיה וחששות כמתחילים לטפל. מחשבות כמו “זה בטח לא עובד”, פחד מוצדק מתופעות לוואי, חוסר הבנה איך משתמשים, שמועות (על זיופים, על מוצרים שעובדים ושלא עובדים וכו), וכמות גדולה של אינפורמציה ודיסאינפורמציה שמגיעה רובה ככולה מהאינטרנט שהוא כלי טוב למידע אבל גם כלי טוב למשווקים שרוצים שתקנו את המוצר שלהם, לאינטרסנטים ולכל בעל דיעה בעולם, שדעתו יכולה להיות נכונה או לא נכונה ואתם תושפעו ממנה. כמו שכתבתי באתר הרבה פעמים מה שחשוב בסופו של דבר הוא שיקול דעת. תחשבו, תקראו, תלמדו. אם משהו לא נראה לכם – תחקרו עליו אבל אל תתעכבו עליו יותר מדי זמן. אם משהו נראה לכם – תנסו להבין למה, מה עושה את הטיפול והמוצר כדאי. האם הוא עובד? מה הוא מכיל? בדרך כלל מה שעובד פופולארי יותר כי הוא נותן ערך אמיתי אבל מצד שני לפעמים יש מוצרים פחות פופולארים אבל בבדיקה לעומק אתה יכול לגלות שמדובר במוצר טוב אבל שמשקיעים מעט מאוד בשיווק שלו. זה חשוב לעשות השוואות מחיר כי הפערים אדירים בין מוצרים מאותו סוג ואפשר לחסוך המון כסף… בקיצור, טיפול בהתקרחות הוא פשוט מאוד כשעובדים עם שיטה ומסובך קצת כשרוצים להבדיל בתוך ים המידע בין עיקר לטפל.

אלו גם הסיבות שהביאו אותי לבחור את מסרק הלייזר X5. קראתי על הטכנולוגיה, על המוצרים שיש, הסתלכתי על מחירים, קראתי חומר רלוונטי מכל הסוגים בפורומים ובאתרים רלוונטיים  (כולל מידע ששולל את הלייזר מכל וכל), זיהיתי בעלי אינטרס שכותבים בעד ונגד למדתי גם מאתרים שמקדמים מוצרים ספציפיים ובסוף החלטתי – להוסיף מכשיר לייזר. אחרי שהחלטתי שלייזר זו אופציה ששווה נסיון השוותי בין כמה מסרקי לייזר מבחינת עלות תועלת ובחרתי.

שנה אחרי אני מרגיש טוב עם הבחירה שלי ושגם מצב השיער טוב יותר. אם כל שנה המצב יהיה קצת יותר טוב, או מספיק טוב, השגתי את שלי ובינתיים זה גם למזלי המצב, אני מקווה שגם אתם תעשו בחירות שמתאימות עבורכם, רק תזכרו – אין קיצורי דרך במלחמה בקרחת, השאלה היא האם אתה מוכן להלחם ומה אתה מוכן לעשות כדי להצליח.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות: , ,

תגובות

37 תגוובת על ”מסרק הלייזר X5 שנה אחרי“
 1. דר says:

  צודק כל כך.
  לצערי הרב אין לי מספיק כסף בשביל לקנות מסרק לייזר ואין לי ממש כרטיס אשראי בשביל לקנות מוצרים מחו”ל מה גם שאני רק בן 19 ולצערי הרב אני מקריח, אבל היי ראיתי מישהו בן 24 שהוא עם קרחת מלאה, ככה שהתחלתי לקחת פרופסיה בזמן.

  בכל אופן בניגוד לרופא העור שהביא לי את המרשם לפרופסיה אני כן משתמש גם בפרופסיה וגם במינוקסידיל, למרות שמינוקסידיל כביכול לא עוזר במפרצים ששם הבעיה הגדולה שלי אני משתמש בו ואני דווקא מבחין בשיפור קל ואיטי.

  אגב מעניין אותי האם יכולה להיות נשירת שיער רבה יותר באזור האחורי של השיער?

 2. admin says:

  מסרק לייזר אינו חובה, אפשר להסתדר גם בלי ורק אחרי שנים של טיפול החלטתי להוסיף אותו והסברתי למה.
  מינוקסידיל לדעתי האישית הוא חובה כי הוא עושה דבר שפרופסיה לא עושה – הוא ממריץ את פעולת הזקיקים ותופעות הלוואי שלו אם קיימות הן מעטות, ללא השפעות הורמונליות.
  מינוקסידיל לא יעיל למפרצים כמו לקודקוד אבל הוא עדיין יעיל וזה משתנה מאדם לאדם, גם אצלי הוא תורם שם. יכולה להיות נשירה רבה יותר בקודקוד ואפילו דלילות בכל הראש גם בעורף, למרות שלרוב זה מהקודקוד וקדימה, או להיפך.

 3. מעניין says:

  לפי הפוסטים, נראה כי אתה תוקף את הבעיה ממספר מוקדים : פרופסיה, מינוקסידיל ומסרק לייזר כבר לפחות שנה/שנתיים.
  האם אתה מרגיש שהצמחת שיער מחדש ?
  האם אתה מרגיש שמתקרב הרגע בו תפסיק עם אחד הפיתרונות ? הרי זה נראה כהשקעה יומית שגוזלת זמן רב.

 4. admin says:

  אני תוקף אותה מכמה כיוונים ובכמה דרכים.
  אין דבר כזה להצמיח שיער חדש, יש לך כמות X זקיקי שיער כשאתה נולד.
  אתה מתכוון להצמיח שיער קיים שנשר שכבר חשבת שניזוק בצורה בלתי הפיכה ולא יצמח שוב או שלא יצמח באיכות ובעובי של פעם. התשובה חד משמעית – כן. איזורים דלילים התמלאו גם בקודקוד וגם במפרצים. התהליך מאוד איטי ולעיתים מייאש לפחות בהתחלה, והיו לי גם נסיגות וכתבתי על זה, אבל כשאתה מתמיד ורואה את התוצאות זה שווה את הכל לדעתי. מותר להחליף פתרונות אם משהו לא עובד או נראה מיותר ועשיתי זאת כשחשבתי שצריך.
  מי שלא משקיע – לא מגיע, וזה נכון לכל דבר בחיים, כמה עשרות $ בחודש ו-10 דקות ביום זה כל מה שצריך. במסרק אני משתמש 3 פעמים בשבוע 15 דקות כל פעם כשאני רואה טלויזיה או מול המחשב, אין פה השקעה (חוץ מהקניה) או מאמץ. נכון – צריך להתמיד שנים ולא להפסיק לעולם, אז מה, זה נכון להרבה פעולות שגרתיות אחרות שאנחנו עושים כל יום.

 5. מעניין says:

  כל הכבוד על ההתמדה, זה מעודד לשמוע על תוצאות.
  אפשר לשאול באיזה סוג פרופסיה (יצרן) אתה משתמש ?

 6. admin says:

  אני לא מתכוון להכנס לפרטים כי אני לא רוצה שאחרים יצמדו לדרך שלי שהיא לא בהכרח מתאימה או נכונה עבורם ולכן אני לא מתכוון להתייחס למוצרים או לטיפולים בהם אני משתמש בייחוד כאשר מדובר בתרופות מרשם.

 7. דודי says:

  שלום ,
  ראשית רציתי לציין שבעקבות האתר שלך החלטתי לטפל בעצמי , בדגש על מוצרים טבעיים, כי הפחד שלי תמיד היה מתרופות עם תופעות לוואי המוכנסות לגוף .

  לגבי פרופסיה , קיימת תביעה ייצוגית של מתלוננים רבים , וחלקם אני מכיר אישית ,ולכן אני נמנע מהמוצר.
  לאחרונה אסרו על חברת מרק להפיץ מוצר נוסף בגלל תופעות לוואי קשות, ולכן הנזק מבחינתי גדול מהתועלת שייתכן ואכן קיימת.

  החלטתי על שימוש בשמפו רויטה , וייתכן ובעתיד אני אשתמש בפרווילוס , לגביו אני עדין לא מבין את כל המשמעויות של תופעות הלוואי של שימוש בדקל ננסי ותוספים שונים, אך המוצר נראה לי כתחליף ראוי

  האם תיעדת את ההתחלה שלך והמצב כיום ?

 8. admin says:

  אני בספק לגבי סיכויי התביעה הייצוגית, מה שלא קרה ולא עבד בחו”ל (לא הצליחו להוכיח כלום נגד מרק) גם לא ילך כאן לדעתי. אני לא מתעד בתמונות, כשהייתי במצב הגרוע הבושה הייתה גדולה אז עשיתי גלאח וברור שלא התחלתי לתעד, רק לראות את המצב עלה לי בבריאות. גם אין לי שאיפות לפרסם תמונות שלי ברשת. מה שכן קרה זה שאחרי שהצליח לי התחלתי לכתוב את הבלוג ולהרחיב את צורות וסוגי הטיפל – ובהילוך גבוה.
  גם מוצרים טבעיים יכולים לעבוד, אני מאוד בעד רק צריך ללכת עד מה שעובד יותר כלומר ללמוד מה עדיף כי יש הרבה מוצרים שלא עוזרים הרבה. מינוקסידיל שווה לדעתי להוסיף, הוא לא משפיע על הורמונים ואין לו מתחרים מבחינת האפקט והמחיר, שווה לקרוא עליו וללמוד את יתרונותיו וחסרונותיו.
  שמח שהאתר הביא אותך לפעולה.

 9. דודי says:

  לגבי פרופסיה , התביעה היא מקומית בישראל , ולא על חוסר יעילות , אלא על כך שהעלון בעברית “לא כלל” במכוון תופעות לוואי אשר מופיע בעלון המקורי.ולכן ייתכן יש להם אחריות עקיפה כי מדובר במפיץ ישראלי מורשה , שכנראה חרג מנהלי החברה מרק

  משום מה זה נראה לי מאוד מתאים למשווקים ישראלים , ופחות לחברות בינלואמיות.

  במינוקסידיל השתמשתי כחודש וחצי ראיתי התחלת תוצאות , אבל ברגע שהפסקתי התוצאה היתה גרוע מלפני תחילת השימוש , ולא כמו שאומרים חזרה למקורות , כעניין של שלושה חודשים בלבד.

  מעבר לכך מינוקסידילי עוזר אך יותר מלאכותית , ופחות מטפל בבעיה האמיתית שהיא חסימת DHT

  ולכן אני מחפש פתרונות ככל הניתן ממוקדי מטרה , וטבעיים .

  נכון להיום , אתה מסתובב עם שיער , או עם קרחת אופנתית עד לקבלת תוצאות טובות יותר ?

  שוב תודה,

 10. admin says:

  הייתה כתבה על זה ב-ynet ועוד מקומות על אחד שתובע כי לא אשתו לא נכנסת להריון, הטענות שלו לא בהכרך יעבדו בבית המשפט, בכל מקרה תביעות כאלה בד”כ לוקחות שנים ולא יוצא מהן הרבה.
  על מינוקסידיל כתבתי המון, אתה יכול להכנס לקטגוריה התייחסתי לכל אספקט שקשור לחומר הזה.
  כיום אני בדרגה 2 בסולם נורווד, שיער באורך בינוני קצר, עשיתי גלאח לפני כמה שנים רק כשלא הייתה לי ברירה מבחינה ויזואלית, זה פשוט היה נראה זוועה. זו הייתה נקודת המפנה שבה החלטתי לקחת את העניין כפרוייקט.
  כל טיפול שתתחיל ותפסיק לא תחזור למקורות, התקרחות מטבעה מחמירה עם הזמן. כל טיפול שתתחיל טבעי או לא ותפסיק – תהיה רגרסיה. ככל שהתוצאות טובות יותר כך הרגרסיה בהפסקה תהיה חזקה יותר. זה מוכר גם ממינוקסידיל וגם מפרופסיה או חוסמי DHT אחרים גם טבעיים. מינוקסידיל תוקף את הבעיה מכיוון אחר מאשר חוסמי DHT והוא בעיני חשוב מאוד – שוב, קרא את הפוסטים בקטגוריית מינוקסידיל כדי להבין.

 11. דודי says:

  נכון כל מה שכתבת , עדין הטענה שהעלון הישראלי שאינו מכיל את תופעות הלוואי כפי שקיים במרשם המקורי נכונות, .
  לפעמים המתלונן לא יקבל שקל , אלא אלו המיוצגים שקנו את התרופה , אבא שלי קיבל תשלום עצום על תרופה שהוכחה כלא יעילה למרות שהוא לא התלונן , אבל הוכיח שקנה את התרופה
  (לא זוכר את שמה , לא קשור לשיער)

  החלטתי לבחור דרך משלי הכוללת שימוש בשמפו רויטה , פרוסרין קצף , ששינהם מעכבי DHT טבעים

  המצב שלי יחסית סביר , אני אדווח עוד מספר חודשים בתקווה לטוב.

  תודה רבה על העזרה.

 12. ירון says:

  לכותב הבלוג אני רוצה להודות לך על ההשקעה והכתיבה שלך, למדתי מהבלוג המון, וגם הנושא מעניין, לפני בערך כחודש קניתי את המסרק הזה ב-24 דולר כולל משלוח מ-ebay זה נקרא
  Power Grow Laser Comb Kit Regrow Hair Loss , עדיין לא קיבלתי אותו, מסרק זול אבל אולי עושה את אותה עבודה, אני יודע שבערוץ הקניות רוצים עליו בסביבות 500 שקל ואולי אפילו יותר, קניתי אותו לפני שהגעתי לאתר שלך וחבל , כי עכשיו הייתי קונה את ה-X5 , אבל כנראה שבעתיד אשקיע 200 דולר ואקנה אותו, אני בטוח שלי באופן אישי הוא יכול לעזור , משום שהבנתי שדרך טבעית לטפל בשיער זה פשוט לעסות את הקרקפת כל יום, כמה זמן אני לא יודע אבל אני התחלתי כל יום 10 – 15 דקות , ועדיף עם שמן זיית או שמן שקדים, או Alpecin Liquid שקניתי עכשיו שלושה ב-EBAY , אני חושב שפעולת העיסוי דומה במהותה לפעולת הלייזר , ויש לי הרגשה טובה ששתי הפעולות מיטיבות עם השיער. משיטוט עכשיו ברשת יש שטוענים שמזון כמו פטרוזוליה , אבקת אספסת, אבקת פולן, מכילים ויטמנים ומינרליים שמזינים את השיער.

  תודה רבה, ותמשיך לכתוב לנו פוסטים מעניינים.

 13. ליאור says:

  היי
  אני כבר כמאט שנה מנסה להלחם בה תקרחות ולבנתאיים מצבי סביר.
  אני 10 חודשים משתמש במנקסידיל +ניזורל+חצי שנה פרופסיה גנרית+ויטמינים (רוט הייר)

  אז כך קודם כל המשפחה שלי קרחים. אין לי אחים אבל אבא שלי והאחים שלו.מצד האמא אותו דבר.גם לאחיות שלי סובלות מנשירת שיער
  מאז התחלתי את הטיפול במינוקסידיל השתמשתי גם בשמפו ניזואל .סבלתי המון מגירודים בקרקפת.
  ליפני כחודש נסעתי לאילת ולשם לא לקחתי את השמפו אבל לקחתי את המינוסדידיל.הגירודים ממש פסקו ומאז אני לא משתמש בשמפו הזה .
  גם הפרופסיה הגנראית לא עוזרת. מורידה את החשק המיני ולא תורמת לשיער.

  לגבי הויטמינים זה כבר לא בכדי להצמיח שער זה סוג של טיפול עזר וגם לא יקר.

  קניתי את המסרק לייזר(power Grow Laser Comb) כמו שמוכרים בערוץ הקניות מהאיבי במחיר מאווד זול
  כרגע מה שכן השיער נשער כמו שהוא למרות שיש נשירת שער רצינית. אבל מה שכן מפתיע זה שאבא שלי קרח לגמרי התחיל להשתמש רק במסרק .בארך חודש ורואים תוצאות די טובות.הוא בן 55 ועושה יום כן יום לא למשך 15 דקות, ויש תוצאות. לכן אני בטוח שמסרק לייזר כן עוזר וכדי לנסות

 14. עודד says:

  שאלה לאדמין ולכל המוכן לענות.

  האתר סיפק לי תמריץ לנסות לשמר את מה שיש. הבעיה שללא קונסילר מקדימה השיער דליל מאוד כך שאין הרבה. אני מעוניין לדעת למה אפשר לצפות עם טיפול של (מסרק ליזר, פרופיסיה ושמפואיים למינהם)

  אני אשמח לשמוע אם משהוא חווה פה קפיצת מדרגה בסולם נורווד ? תוספת מועטה ? או שמיר הקיים בלבד. נתונים אלה יעזרו לי להחליט ולתאם ציפיות.

  אנני מתכונן להשתמש במינודיקסיל מכיוון שהשתמשתי בעבר ולא ראיתי תוצאות משמעותיות או בכלל לעומת זאת (וסביר להניח שזה עקב רשלנות שלי) שערה התחילה לצמוח לי על האף .

 15. קובי says:

  היי
  התחלתי טיפול במריחת בצל על הראש אחרי גירודו בפומפיה,
  האם שמעתם, התנסתם בעניין..?
  קראתי על זה קצת בפורומים ושמעתי ממישהו שזה הצמיח לו שער בצורה בלתי רגילה.

  תודה
  קובי

 16. יאר says:

  תקווה לקרחים:

  כתבה שראיתי ב”הארץ”

  חוקרים מארה”ב גילו שיטה שעשויה להצמיח שיער מחדש

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1208174.html

 17. שי says:

  השתמשתי שנים בפרופסיה ובשנה האחרונה ישנה נשירה, הפרופסיה כבר לא משפיע עלי והתחלתי לקחת אבודרט. ניסיתי גם להשתמש עם מינוקסדיל אבל הם גרמו לי לפצעים מוגלתיים בקרקפת.
  השאלה שלי היא אם כדאי לי להוסיף את מסרק הלייזר בנוסף לאבודרט? הוא די דומה בדרך פעולה שלו למינוקסדיל לא? (שלצערי אני לא יכול להשתמש בו)
  תודה

 18. משה says:

  אני מעוניין לקנות את הX5, רציתי לדעת קודם, אחרי כמה זמן של שימוש יש לו בלאי? צריך להחליף אחרי תקופה את הלייזר עצמו?
  ומהיכן הזמנת את המוצר?
  תודה מראש

 19. admin says:

  קניתי באמזון, שלחתי למשפחה שם והביאו לי כשבאו. יש לי ככה אספקה שוטפת של כל מה שצריך, כל כמה חודשים באים לארץ, אז אני מזמין באמאזון גם דברים אחרים (נעלי ספורט וכו).
  מחירו ירד, ניתן למצוא אותו באמאזון ב-160$. באתר הרשמי ניתן לקנות ב-199$ עם אחריות ל-6 חודשים.
  אם נשמר טוב יכול להחזיק כמה שנים. את הלייזר מייצרות נורות מיוחדות, ויש כל כך הרבה נורות שאם אחת או שתיים הולכות זה לא משנה. יש לי אותו שנתיים ועובד כמו חדש.

 20. יונתן says:

  אדמין,
  שנתיים אחרי, איך אתה מסכם את יעילותו של המסרק?
  כמו כן, נתן משהו במפרצים?

 21. admin says:

  יעיל ברמה נמוכה, כלומר אינו פריט חובה, הייתי משווה את יעילותו למינוקסידיל 2% העניין שהוא פועל באופן שונה לכן אני משתמש בו. האם נתן? קשה לומר, לתחושתי נתן מעט. הבעיה של כל הטיפולים כולל פרופסיה – הם פועלים בעיקר לשמור על הקיים, הקיים זה גם שיער שנשר שהזקיק שלו עדיין לא ניזוק מדי ואז רואים כאילו צמיחה חדשה אבל זה בעצם שיער שהיה בהפסקה וניתן היה להניע לצמיחה. זקיק שניזוק כבר לא יכול לייצר שיער כמו פעם, ולא יעזור מה תמרח ומה תעשה.

 22. משה says:

  אדמין קיבלתי את הX5 ואני רוצה להתחיל להשתמש, מה שרציתי לדעת זה איך אתה משלב אותו
  עם המינוקסי ? אם אחרי המקלחת אני שם את המינוקסי אפשר אחרי זה להשתמש עם המסרק? או שזה לא מומלץ?
  תודה מראש.

 23. admin says:

  מינוקסי וכל תמיסה אחרת שמים רק על שיער יבש, לא רטוב
  אין קשר בין מסרק למינוקסי, אבל אם רוצים אפשר לשים מינוקסי אחרי לייזר, הפוך פחות הגיוני

 24. שלום says:

  מה ההבדל בין מסרק x5 לייזר ל-מסרק לייזר היירמקס
  אני רוצה לקנות אבל חושש שלא יהיה זיוף או שזה סתם לא יעבוד רוצה משהו איכותי

 25. admin says:

  תרשום “היירמקס” בחיפוש למעלה יעלו לך פוסטים שעונים לשאלות שלך

 26. שלום says:

  אז אתה ממליץ על היירמקס הרגיל או הפרמיום
  ומה לגבי מסרק המחטים
  http://www.hikari.co.il/roller/roller.html
  על איזה מהם אתה הכי ממליץ?

 27. דני says:

  לגביי האישור fda הוא רק לגביי המכשיר היירמקס היקר? או שהוא גם לגביי המסרק שקנית ולגביי מסרקים אחרים?….הפחד הכי גדול זה שהקרן לייזר הזאת מסרטנת את המח…יצא לך לקרוא קצת על זה …מה התרשמת, זה יכול להזיק?

 28. admin says:

  כן, זה אישור לגבי בטיחות המוצר. כשמדובר במוצר שאינו תרופה לבליעה או מריחה הם לא נותנים אישור על יעילות אלא על בטיחות. כל המסרקים עובדים על אותו עקרון. לא מדובר בלייזר שחודר לראש, לא יכול להזיק, אני לא מכיר לייזר שכן חודר למעט לייזרים מיוחדים מסוג אחר שנמצאים בשימוש לניתוחים, זו קרן אור בעוצמה נמוכה. הליזר מהסוג הזה נמצא בשימוש כבר הרבה שנים, יש על זה המון מידע ברשת. אם אתה רוצה ללמוד ספציפית על הלייזר לשיער כנס לאתר הרשמי האמריקאי של היירמקס יש שם הרבה מידע.

 29. אחד שמתעניין says:

  אחרי 3 שנים. מה המסקנה? עזר? ממליץ? בולשיט?

 30. admin says:

  לגברים זה לא יביא ישועה, לגבי נשים לא יודע
  או בקיצור – לייזר זה לא הפתרון, אני לא משתמש בזה כבר הרבה זמן

 31. חגית says:

  שלום , האם לדעתכם שימוש בתמיסת קפה ביתית (במכונת אספרסו או בהרתחה של קפה שחור) ומריחה טופיקלית על הקרקפת או אפילו הוספה לשמפו עשוי לתת תוצאות דומות לשמפו אלפסין.? השמפו בסופרפארם לא זול והמרכיבים הייחודיים בו להבנתי הם קפאין ומנטול?

 32. admin says:

  חגית התשובה לא, צריך רק את הקפאין, ושהוא יחדור.
  מוכרים בארץ את האלפסין, חפשי בגוגל, מספיק השמפו.

 33. mike says:

  שום שמפו בעולם לא עוצר נשירה כולל אלפסין מלבד השמפו היחידי שעוזר במידה מסוימת נגד הנשירה זה שמפו עם הקטוקונזול 2%.
  הרכיב קטוקונזול משמש כנגד מצב של דלקתיות סבוריאה שומניות קשקשים ופטריות בקרקפת .
  בעצם כאשר ישנן תתופעות האלה לבנאדם כלשהו שסובל מהתקרחות אנדרוגנטית ברגע שמורחים תשמפו הזה ומשאירים 5 דקות בקרקפת מלבד הניקיון שהוא עושה ודיכוי הדלקת לאורך רב שימושים
  החוקרים משערים שהוא בעצם מפחית את רמות ה-DHT בקרקפת(בזקיקי השערה) החוקרים מניחים שהוא יעיל כמו מינוקסידיל בריכוז 2% .
  אסור לשהשתמש איתו יותר מ3 פעמים בשבוע מכיוון שישנו סיכויי מאוד
  קטן שהרכב הנ”ל יכול לגרום נזק לכבד .
  מכיוון שישנים גם בכדורים את ה קטוקונזול לשימוש נגד זיהומים פטרייתיים חמורים ומצאו שאחת התופעות לוואי שלו זה גרימת נזק לכבד בכל צורה שהיא ,כמובן שמי שמשתמש איתו בכדורים זה טיפול ארוך מאוד לפחות חצי שנה ויותר מזה.
  יש גם את הרכיב הנ”ל בקרם גם ב 2% המשמש לטיפול בזיהומים פטרייתיים של העור.
  כל הקטע הוא אם לדוגמא מישהו רגיש מאוד מאוד לרכיב שבשמפו ומשתמש איתו לעיתים תכופות יש כאלה שמשאירים את זה 10 דקות על הקרקפת ואז שוטפים ,אז יש לו סיכויי קטן שהרכיב יצליח לחדור למערכת הדם ואז גם לכבד בגלל זה חייבים נרשם רופא לשמפו הנל.
  בנאדם בריא בלי בעיות בכבד יכול להשתמש איתו כאשר השימוש הרצוי הוא פעמיים בשבוע בלבד.

 34. אליהו says:

  היי,

  לאחר כחמישה חודשים (יחסית לא הרבה) אני מסופק אם טיפולים באמת עוזרים לטוול האורך או שהתקרחות שואפת לבלתי נמנע.

  מה איתך admin יש עדיין שיערות על הראש?
  נראה לך, עכשיו אחרי תקופה כל כך ארוכה של טיפולים, שהם באמת פעלו?

  בתודה,
  אליהו

 35. admin says:

  יש שיער למזלי, הטיפולים עוזרים ללא ספק.
  המסרקים הידניים עובדים לחלק מהאנשים אבל קשה להתמיד בטיפול שדורש להעביר מכשיר על הראש עם יד זמן ארוך.
  הדור החדש זה קסדות לייזר שמייתרות את הצורך להשתמש בידיים, לדעתי מוצרים מעניינים ויתכן ויעילים יותר.

 36. אביב says:

  הי,
  אחרי 6 שנים המסרק נמכר ב35 דולר באיבי, האם שווה לרכוש אותו?
  או שיש כבר דברים אחרים במקומו?

 37. admin says:

  יש קסדת לייזר, תחפש, לדעתי לא שווה את הכסף, מבחינת עלות תועלת.
  לגבי ה-X5 – שווה זה עניין אישי, לדעתי השאלה אם זה עובד או לא, אם אתה חושב שכן אז כן, המחיר קרס כי הביקוש קרס.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree