מינוקסידיל מול פרופסיה ולמה ממליצים עליהם יחד

9 בAugust 2010 מאת: admin

לאחרונה נשאלתי על ידי אחד הקוראים האם למינוקסידיל יכולות להיות השפעות שליליות על ספירת הזרע והחשק המיני כמו בפרופסיה. השאלה היא שאלת תם, של משהו שכנראה רק מתחיל לנסות להבין מי נגד מי. אחת הבעיות העיקריות שמתחילים נתקלים בהן היא חוסר האונים אל מול כמויות המידע האינסופיות שיש באינטרנט, הבושה לשאול אלמנט ההדחקה והפחד. הפחד מהבלתי נודע, מתופעות לוואי של טיפולים, מחשש שכלום בעצם לא עוזר והפחד מההתקרחות. מה שקורה הרבה פעמים שהתמהיל הזה יוצר בלבול, לחץ וחיפוש של פתרונות מהירים או דרכי קיצור. אני מקבל הרבה מיילים מאנשים ששואלים אותי מה לקנות ומה עובד הכי טוב. מי שנמצא בשלב הזה כדאי שיעצור ויקח אויר, זו לא הדרך.

הדרך היא קודם כל לדבר עם רופא. העניין שיש רופאים שפוטרים את עצמם בהצעה של פרופסיה ומינוקסידיל. הם לא מקור מידע שלם וגם אין להם יותר מדי זמן, יש את הפצייטנט שקבע תור אחריכים ואצלו המצב קצת יותר דחוף. רופא חשבו לראות כדי לקבל דיאגנוזה ראשונית. יש רופאים שיציעו לכם בדיקת מעבדה של השיער בסכום מופקע, אני אומר את זה מנסיון של אדם של קרוב אלי, זה מיותר לדעתי. מה שכן נחשב כיום כבדיקה חיובית זו הבדיקה הגנטית (כתבתי על זה פוסט), רק שגם היא יקרה מאוד.

ברגע שהסימנים שמדובר בהתקרחות גברית טיפוסית קיימים (פשוט רואים, וצריך גם לזכור שמעל 95% מהמקרים אצל גברים הם בגלל זה, מה שאומר שכמעט בטוח שזו הסיבה), אז צריך לעבור למעשים. מינוקסידיל הוא אחת הבחירות הראשונות, הוא יעיל, זול ובטוח יחסית.

על מינוקסידיל כתבתי המון, אז אל תתעצלו, תקראו. אני מקבל שאלות שהתשובות עליהן נמצאות כאן. בגלל שיכול להווצר בלבול מסויים אצל מתחילים ובייחוד בגלל שמדובר בשתי תרופות שכל הרופאים יציעו לכם שווה לעשות קצת סדר.

מינוקסידיל הוא חומר שמורחים על הקרקפת. איך הוא פועל כבר הסברתי, מה שחשוב לדעת שהוא עובד שונה לגמרי מפרופסיה. פרופסיה הוא כדור שבולעים שמכיל חומר סינטטי בשם פינסטריד. החומר הזה מוריד את כמות האנזים AR5 מסוג 2, וכיוון שיש פחות מהאנזים בגוף – נוצר פחות DHT. כשיש פחות DHT עלולות להווצר תופעות לוואי חיוביות (צמיחת שיער) או\וגם שליליות. גם על ה-DHT כתבתי בלי סוף, יש לו תרומה חשובה לכל מני תהליכים בגוף אבל הוא גם גורם לאקנה, להתקרחות ולגדילה של הערמונית אצל אנשים מסויימים. חוסר שלו עלול לגרום לתופעת הלוואי של בעיות בתפקוד המיני, ספירת זרע, כמות הנוזל וכו (יש אפילו שמדווחים על דקירות באשכים). לרוב המשתמשים זה לא מזיז הרבה, וזו הסיבה שהתרופה כל כך פופלארית – היא עובדת טוב. מינוקסידיל לא משפיע על רמות ה-DHT, הוא עובד על מנגנון שונה לגמרי של המרצת פעילות הזקיקים ושיפור הובלת חמרי מזון וחמצן אליהם, כלומר הוא לא משפיע על שום דבר שקשור בהורמונים. בגלל השוני – הרופאים ממליצים להתשמש בשניהם כי כל אחד פועל מכיוון שונה לטובת השיער במקרים של התקרחות גברית טיפוסית.

חשוב לזכור – יש מוצרים למריחה שכוללים מינוקסידיל וגם חמרים שפעילותם דומה לפרופסיה מהבחינה הזו שהם מקטינים את כמות ה-DHT, רק שהם עושים זאת באופן מקומי – בקרקפת, ולא פועלים דרך מחזור הדם. דוגמאות למוצרים כאלה נתתי הרבה וניתן לקרוא על כך תחת קטגוריית מינוקסידיל. הם מאוד פופולארים לאור החשש של רבים מנטילת תרופות לאורך שנים, חשש מובן, אם כי זה עניין של השקפה, אני מכיר אנשים שלוקחים פרופסיה (רגילה או גנרית) שנים עם תוצאות חיוביות חד משמעיות ובלי שום תופעות לוואי. אין מניעה גם לשלב טיפולים ומוצרים שונים כדי להגביר את האפקט, גם על זה כתבתי הרבה. ועוד כמה מילים לסיום – לכל השואלים, אני לא מתכוון לומר לכם איזה טיפול לבחור, הבחירה היא שלכם. אני כן ממליץ לקרוא את הבלוג מתחילתו.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער,שמפו
תגיות: ,

תגובות

2 תגוובת על ”מינוקסידיל מול פרופסיה ולמה ממליצים עליהם יחד“
 1. דניאל says:

  היי הבנתי שפרופסיה ומינוקסידיל השילוב שלהם זה פתרון ממש מושלם
  האם שמעת על החומר פלורידיל לא ראיתי שכתבת עליו

 2. admin says:

  אין פתרון מושלם, אם היה לא היו קרחים.
  פלורידיל מוכר אבל לא ממש פופולארי וגם יקר מדי, לא בטוח ששולחים אותו לארץ. הוא מוכר באירופה אך לא בארה”ב (מעניין למה, הוא קיים כבר כמה שנים טובות ולא ממש מתרומם), ויש מעט מאוד חנויות אינטרנטיות שמוכרות אותו (האתר הרשמי מפנה ל-4 בלבד). אם היה מדובר בכזו הצלחה הוא היה הרבה יותר זמין, לא הייתי מהמר עליו.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree