מינוקסידיל קצף

17 בJuly 2010 מאת: admin

מידנוקסידיל קצף 5% מיוצר על ידי חברה אחת בלבד בעולם – Rogaine החל משנת 2007. כיוון שיש לה פטנט אין אף חברה מתחרה למוצר הזה. הרעיון של מינוקסידיל קצף הוא לפתור מספר בעיות שעלולות להווצר בשימוש במינוקיסידיל רגיל, אבל חשוב לזכור שלא מדובר בפתרון טוב יותר או יעיל יותר ממינוקסידיל רגיל, אלא רק בפתרון נוח יותר עבור חלק מהמשתמשים.

מינוקסידיל קצף בא לפתור מספר בעיות שיכולות לצוץ אצל משתמשים במינוקסידיל תמיסה:

1. בעיית הפרופילן גליקול: מינוקסידיל תמיסה מכיל מעט מאוד מרכיבים, בגדול מדובר במינוקסידיל, אלכוהול ופרופילן גליקול. פרופילן גליקול נמצא בשימוש נרחב בתעשיית הקוסמטיקה. זהו למעשה תוצר לוואי של נפט. משתמשים בו בקרמים ותמיסות בגלל יכולתו לספוג נוזלים ולייצב אותם. הוא גם משפר את הספיגה בעור. היכולת לספוג נוזלים אומרת בעצם זהוא גורם ליובש כי הוא “שואב” את המים מהתאים. בגלל תכונה זו נהוג להשתמש בו בתעשיה במערכות קירור מנועים למניעת קיפאון. הוא עלול לגרום לאלרגיות וגירויים בעור ובריכוזים גבוהים מייחסים לו גרימת שיבושים בפעילות הכבד, הכליות וצרות אחרות. במוצרי קוסמטיקה הוא נמצא בכמות נמוכה שלא אמורה לגרום לנזק, וכך גם במינוקסידיל שאושר ע”י ה-FDA. ישנם הרבה אנשים שסובלים מהגירוי והיובש בשימוש במינוקסידיל – רק בגלל הפרופילן גליקול. זה יכול להגיע לרמות של תופעות לוואי בעור עד שלא ניתן להשתמש בו בכלל. מינוקסידיל קצף אינו כולל פרופילן גליקול. הוא משתמש בקצף של VersaFoam Technology – חברה אמריקאית שמייצרת קצף מיוחד למוצרים רפואיים וקוסמטיים. הקצף על בסיס גליצרין הוא בעל יכולות ייחודיות ומהווה delivery vehicle לתוך העור, כלומר הוא מאפשר את החדירה של החומר הפעיל, ללא תופעות הלוואי של הפרופילן.

2. מינוקסידיל רגיל הוא שומני, כמובן בגלל הפרופילן גליקול. הוא עלול לנזול או לטפטף ולוקח לו זמן להתייבש. זה אומר שקשה להשיג מראה טבעי לאחר השימוש, כלומר צריך לתת לו להתייבש קודם ואז לסדר. זה לא קיים בקצף. הקצף נמס ומתייבש במהירות, הוא לא שומני או דביק. זה עושה את השימוש בו הרבה יותר נוח.

3. שימוש אצל נשים – מינוקסידיל 2% הוא הריכוז הרשמי עבור נשים. בתחילת הדרך, מינוקסידיל 2% יועד רק לגברים אך כשאושר ה-5% בוצעה בבת אחת הפרדה, נשים קיבלו את ה-2% וגברים את ה-5%. כיום רופאי עור רבים מציעים למטופלות מינוקסידיל 5% שיעיל הרבה יותר מה-2%. הבעיה העיקרית אצל נשים היא החשש מתופעת לוואי של שעירות יתר בפנים (וכמובן חל איסור מוחלט להשתמש בו בתקופת ההריון), אבל תחת פיקוח רפואי מתאים מינוקסידיל 5% נמצא בשימוש גם אצל נשים. לא קיים מינוקסידיל קצף 2% אבל כיוון שלנשים יש שיער ארוך וחשוב להן להשתמש במוצר שמאפשר עיצוב של השיער מינוקסידיל קצף הוא פתרון לבעיית המינוקסידיל תמיסה שמשאיר מראה שומני ומתייבש לאט וכמובן לבעיית הגירוי בעור הקרקפת.

מינוקסידיל קסף בא במיכלי ארוסול כלומר מיכלי לחץ בדומה למיכלים של קצף גילוח. זה ביחד עם העובדה שהחומר מכיל גליצרין ואלכוהול אומר שאסור להשאיר אותם בחום או בשמש, כלומר הם יותר “עדינים” מבחינת אחסון.

המחיר של מינוקסידיל קצף לא יקר. מארז של 4 מיכלים עולה כ-$55. אז נכון שאין מה להשוות את המחיר למינוקסידיל תמיסה של קירקלנד, אבל צריך לזכור שמדובר במוצר שבא במיכלים ולא בבקבוקי פלסטיק פשוטים, ושהוא מציע פתרון לבעיית הפרופילן גליקול תוך שימוש בטכנולוגיית קצף. מדובר גם במוצר של Rogaine שהוא מונופול כך שהמחיר אמנם לא ברצפה אבל ממש לא יקר. הוא זול יותר ממינוקסידיל תמיסה שתקנו בארץ.

איפה קונים מינוקסידיל קצף? באיביי כמובן. משלוח לארץ יעלה עוד כ-$15 כלומר סה”כ תשלמו $70 בממוצע ל-4 מיכלים. כמובן שיש אופציה לקנות כמויות אחרות של מיכלים, הטווח הוא 1 עד 12.

אתם יכולים להשתמש באופציית החיפוש באיביי ששמתי כאן מצד שמאל למעלה או פשוט ללחוץ על אחת התמונות של המינוקסידיל קצף. זה יקח אתכם ישר לעמוד הרלוונטי באיביי.

מינוקסידיל קצף הוא מוצר מצויין ולכן הוא מצליח מאוד – הוא נותן ערך מוסף ופתרון אמיתי. אין חנות אינטרנטית רצינית שמוכרת מוצרים נגד נשירת שיער שלא מציעה אותו. Rogaine ממליצה עליו עבור מי שסובל מגירודים וקשקשים כתוצאה משימוש במינוקסידיל רגיל, מחפש מינוקסידיל שמתייבש ונספג במהירות או פשוט מעדיף מוצר ללא פרופילן גליקול.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות: ,

תגובות

10 תגוובת על ”מינוקסידיל קצף“
 1. גלעד says:

  אני משתמש במינוקסידיל של קירקלנד כבר כמעט 3 חודשים. ואני די מרוצה נראה כאילו הפסיקה הנשירה וצומחות לי שערות חדשות במפרצים.
  הייתי רוצה לעבור להשתמש בקצף בעיקר בבוקר .
  האם אפשר ומומלץ להשתמש בקצף ובתמיסה לסירוגין?

 2. admin says:

  אין המלצה, זה עניין של העדפה אישית.
  אפשר בהחלט לשלב.

 3. אורן says:

  שלום רב
  האם הקצף אפקטיבי לנשירה הנובעת מתורשה?
  תודה
  אורן

 4. ליאם says:

  זה אמין לקנות מאיי ביי דבר כזה?

 5. דינה says:

  רגע, אז לא הבנתי, אם לנשים מותר להשתמש במינוקסידיל קצף 5% ללא השגחה של רופא או משהו?

 6. admin says:

  בעקרון לא, אבל יש רופאים שמציעים כן כשה-2% לא עובד, לכן יש להתייעץ עם הרופא.
  אסור לקחת תרופות ללא יעוץ רופא, ומינוקסידיל זו תרופה גם אם זה נמכר באיביי חופשי (תרופה ללא מרשם, מה שנקרא באנגלית OTC – over the counter)

 7. ליאור says:

  שלום admin.
  רציתי לדעת אני הייתי משתמש במינוקסי 5 של תרימה ועברתי לקצף של הרגיין (perigo)האם ידוע לך שהמוצר הנ”ל של החברה מוצלח דיו?

 8. admin says:

  זו שאלה שנשאלה המון פעמים בעבר.
  שיהיה ברור – אין הבדל בין היצרנים, כי זה מוצר גנרי. מוצר גנרי – שהמון יצרנים יכולים לייצר אותו דבר ולמכור תחת השם שהם בחרו לו.
  זה אומר שלא משנה איזה חברה זו, מבחינת יעילות זה אותו דבר.
  גם במעבר בין תמיסה לקצף אין הבדל. יכולים להיות הבדלים קטנים בחומרים הבלתי פעילים, אבל מבחינת יעילות הם זניחים. אם קצף היה פחות טוב מתמיסה, זה היה מתברר ומתפרסם. אני אישית עברתי מתמיסה לקצף לפני שנים, ומנסיון אישי אין שום הבדל, אם כבר הקצף טוב יותר לדעתי, הוא לא שומני, נספג מהר ולא גורם את הגירוי שהתמיסה גורמת (בתמיסה יש פרופילן גליקול שעושה בעיות בעור לרגישים, ויש הרבה רגישית כולל כאלה שלא מודעים לזה, למשל שהתמיסה עושה להם קשקשים והם מטפלים בקשקשים במקום לעבור לקצף. בקצף יש גליצרין במקום. לי הקצף שינה את החיים, סבלתי מאוד מהנוזל שעשה לי בעיות בעור הקרקפת).

 9. עתליה says:

  מה לגבי היווצרות תלות במוצר? כיצד מפסיקים את השימוש בו? למיטב הבנתי הפסקה מהמוצר גורמת לנשירה חמורה יותר משהיתה בהתחלה.

 10. admin says:

  אם מדובר בהתקרחות גברית או נשית טיפוסית לא מפסיקים. מה עדיף להיות קרח? הרי לכן מטפלים.
  אם זה מה שרופא רשם לשימוש זמני למשל נשירה אחרי לידה אפשר להפסיק מתי שרוצים.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree