מינוקסידיל קצף מבט מקרוב

30 בJuly 2010 מאת: admin

מינוקסידיל קצףבפוסט הקודם כתבתי על מינוקסידיל קצף, אפשר לקרוא לפוסט הקודם “החלק העיוני”,הפוסט הבא מתאר לפרטים את המינוקסידיל קצף והוא בעצם ה”חלק המעשי”. מעשי זה אומר לקחת את המוצר ולתאר אותו והסיבה היא שאין על כך מידע כמעט באינטרנט. יש המון מידע על מה המינוקסידיל עושה, מה הוא מכיל, איך להשתמש אבל אין מידע על תאורי על המינוקסידיל קצף שנכנס לפרטים הקטנים.

הזמנתי 4 מיכלים. עלה $75 כולל משלוח, זה בערך $19 למיכל. הגיעה חבילה תוך שבוע בלבד. החבילה היא בעצם מעטפת פצפצים צהובה שנשלחה מה-USPS (הדואר האמריקאי) ובתוכה המיכלים ועלון של רוגיין. לא מדובר בקופסא, אלא במעטפה כדי לחסוך נפח. אותו דבר עושים כששולחים מינוקסידיל רגיל רק ששם מוציאים את הבקבוקים מהקופסאות המקוריות ומעבירים לקופסא ייעודית צרה גם כן כדי לחסוך נפח במשלוח.

המיכלים עצמם דקיקים ומזכירים מאוד את מטהרי האויר הדקיקים של סנו. כל מיכל הוא כמות חודשית (שימוש של פעמיים ביום). השפורפרת סגורה במכסה פלאסטיק שקוף שניתן להסרה בקלות. מה שבולט אלו האזהרות לנשים -Not for use by women וגם – May be harmful if used when pregnant or breast feeding. בהקשר זה אין שוני בין מוצר זה למינוקסידיל 5% תמיסה רק שרוגיין מקפידה לכתוב את ההזהרות ולמסגר אותן גם על המיכל וגם על העלון לצרכן. הדגש הוא שהמוצר מיועד לגברים בלבד, אבל ידוע שיש רופאים שמציעים במקרים מסויימים גם לנשים להשתמש ב-5% כיוון שהוא יעיל בהרבה (רק רופא יכול לתת המלצה כזו, היא תלויה במצב פיזי ורפואי וכן פרמטרים אחרים כמו גיל ורגישות).

בעלון כתוב שניתן לראות תוצאות כבר אחרי חודשיים, עם זאת יש גברים שיראו תוצאות רק אחרי 4 חודשים לפחות. היעילות מתרכזת באיזור הקודקוד. זה נכון לכל מינוקסידיל בלי קשר לקצף, ובעלון רשום שטיפול באיזורים אחרים בראש שאינם הקודקוד עלול לא לעבוד. הכוונה בעצם לכך שיתכן והוא לא ישפיע על איזור המפרצים וקדמת הראש. כבר כתבתי בעבר שלדעתי זה ממש לא משנה, גם זה עובד מעט זה כבר עדיף על פני כלום (דרך אגב – אותו דבר מציינים לגבי פרופסיה שהיא יעילה בעיקר לקודקוד. כתבתי על זה את הפוסטים מלחמת המפרץ ו- האם קיים פתרון אמיתי למפרצים). מנסיון שלי – מינוקסידיל חשוב מאוד גם למפרצים, אבל צריך לזכור שככל שמתחילים לטפל מוקדם יותר והשיער במצב טוב יותר סיכויי ההצלחה עולים. תמיד יהיו אנשים שמינוקסידיל (תמיסה או קצף) לא יעזור להם (זה נכון לכל טיפול וכל מוצר).

הכמות שיש להשתמש בה בכל פעם מוגדרת כ- half capful כלומר נפח של חצי מכסה. קשה לדייק לגבי הכמות בשונה ממינוקסידיל תמיסה ששם יש טפטפת שעליה מסומנת כמות של חצי ו- 1 מ”ל. בנוסף, השימוש בקצף מחייב ליצור שביל\מקום בין השיערות באיזור שעליו שמים את החומר בשונה מתמיסה שפשוט מקרבים את קצה הטפטפת על לקרקפת ממש ומזליפים. לפי ההוראות, את הקצף יוצקים על האצבעות (כמות קטנה, עד נפח של חצי מיכל – זו כמות משוערת שנמדדת בעין ואין מדידה מדוייקת) ומשם אמורים להעביר לקרקפת. מסקנה – יש לשים כמות קטנה מאוד, למרוח באיזור אחד. לשים עוד כמות קטנה מאוד – למרוח באיזור אחר וכו. כיוון שהחומר נמס במהירות רבה חשוב למרוח אותו מהר ולדייק גם בכמות. ללחוץ על השפורפרת בזהירות ולהוציא מעט מאוד חומר. בהקשר זה מינוקסידיל קצף פחות נוח לשימוש, אבל יש לו יתרונות רבים שמפצים על כך (כתבתי על זה בפוסט הקודם). בעלון לצרכן יש הסבר כולל ציורים על מה ואיך משתמשים.

איך אני משתמש?

3 נגלות. אחת לכל צד של המפרצים ואחת לקודקוד. בכל נגלה כמות קטנה. חשוב לדעת – הקצף נמס במהירות גבוהה מאוד, יש למרוח מיד. הוא לא שומני ולא משאיר מראה רטוב והשיער נשאר יבש. מה שאני הכי אוהב – שאין בכלל גירוי של הקרקפת, להיפך, תחושה נעימה. שונה מאוד מהתחושה שיש אחרי שימוש במינוקסידיל תמיסה.

תופעת הלוואי השכיחה ביותר המינוקסידיל קצף היא… גירוי של העור. זו גם תופעת הלוואי השכיחה של מינוקסידיל רגיל. עם זאת, מינוקסידיל קצף אמור להיות עדיף בהרבה כי הוא אינו כולל פרופילן גליקול. גירוי בעור יתכן מכל מוצר שתמרחו עליו, כולל שמפואים וחמרים טבעיים, הדבר תלוי ברגישות שיש  לעור וזה גם משתנה מאדם לאדם.

למה הזמנתי מינוקסידיל קצף? כמה סיבות:

1. סקרנות – אחרי שנים של שימוש בתמיסות מינוקסידיל הגיע הזמן לגוון.

2. נוחות – מינוקסידיל קצף נמס ונספג במהירות והוא לא שומני. אפשר לשים ולצאת, בעוד שמינוקסידיל רגיל משאיר מראה רטוב ושומני ולוקח לו זמן להתייבש.

3. עדין יותר לעור – מי שמשתמש במוצרים טופיקלים יודע שהם מייבשים את העור. מוצר שפחות מייבש עדיף לי כרגע.

4. המחיר משתלם ביחס לתמורה. למרות שהוא יקר בהרבה ממינוקסידיל תמיסה (פי 2.5 ממינוקסידיל קירקלנד), עדיין המחיר זול לדעתי. תבדקו את המחירים של מינוקסידיל באיביי בחלון החיפוש באיביי ששמתי למעלה מצד שמאל – מחירים מגוחכים פשוט.

לסיכום – מינוקסידיל קצף הוא אופציה טובה למי שמאס במינוקסידיל תמיסה או מחפש פתרון שמתייבש מהר. הוא מתאים גם לבעלי עור רגיש (עדיין לא פתרון מושלם כי יש בו אלוכוהול, אבל צריך לזכור שאין פתרונות מושלמים). המיכל קטן ונוח מספיק לקחת אותו גם לטיולים ונסיעות, בעל משקל אפסי של 60 גרם ומכסה שאוטם ותופס חזק את השפורפרת. עוד פלוס קטן – יש לו ריח מצויין, דומה לריח של סבון עם קצת בושם, קניה מצויינת לדעתי.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

52 תגוובת על ”מינוקסידיל קצף מבט מקרוב“
 1. admin says:

  הנוזל אכן שומני. הקצף לא שומני.
  אפשר למרוח את הנוזל, לחכות קצת ואז לסרק מה שמרכך את המראה הרטוב.
  השיטה היא להשתמש בטפטפת שבאה איתו. ממלא אותה לגובה 1 מל שמסומן עליה, ואז במקום לקורן אותה על הראש פשוט מטפטף כמה טיפות על איזור מסויים, מורח עם היד, מסיים שוב כמה טיפות באיזור אחר וכו’ עד שלא נשאר כלום בטפטפת. ברור שאם את שופך בבת אחת 1מל הכל נוזל, אבל לא ככה משתמשים.

 2. חסוי82 says:

  שלום יואב,
  רואה ששאלת בעבר על המינוקסידיל קצף שהופך לנוזלי ורשמתי לך שאני משתמש בנוזל שהרבה יותר נוח לטיפול עבורי. אז כמו שרשמתי אז וכמו שרושם אדמין אין סיבה בכלל לעבור את ה1 מ”ל במריחה אחת. הקרפקת לא אמורה להיות מוצפת בחומר וזה לא הרעיון. מעבירים את הטפטפת בין השיערות והכי קרוב שאפשר כמובן לקרקפת כאשר מנסים לחלק כמה שיותר טיפות על כל השטח שרוצים לטפל.
  אני אישית מטפל בכל האיזור שעלול להקריח- מהקודקוד ועד לקו השיער הקדמי, למרות שיש לי רק מפרצים וכל השאר מלא ושמור. בימים אלה אני מאריך שיער והוא כבר הגיע לאורך של 3-4 ס”מ. ככל שהשיער ארך שמתי לב שיותר ויותר חומר נספג לי בשיער כאשר אני מעסה את הקרפקת בסוף הטפטוף, בנוסף על האצבעות שגם כן ספגו את החומר. הגעתי למסקנה שכדאי לנסות לטפל מבלי לעסות את הקרקפת ולא לגעת בכלל בחומר באמצעות האצבעות, פשוט לטייל עם הטפטפת בין השיערות ולהזליף כמה שיותר טיפות על כל השטח ולהשאיר אותו ככה להתייבש. היתרון הברור ששמתי לב אליו הוא שהחומר כמעט ולא נראה בכלל על גבי השיערות, כי הוא הוזלף עמוק ביניהן והדבר השני שאין בזבוז של חומר שנספג באצבעות, מה שלא היינו רוצים בכל מקרה אבל אין ברירה כשנאלצים לעסות. עוד יתרון זה קיצור משך הזמן של הטיפול לחצי כי לא צריך להשקיע זמן בעיסוי וברחיצת הידיים היסודית שלאחר מכן.
  מבחינת יעילות ההגיון שלי אומר שהעיסוי אינו הכרחי מכיוון שהחומר נספג בסופו של דבר בקרקפת ובניגוד למה שרשמת הוא לא נוזל לי לשום מקום. פשוט כל שטח קטן מקבל טיפה אחת ואין ריכוז גדול של חומר במקום אחד שיכול לנזול. כמו כן אין בזבוז של חומר שנספג באצבעות.
  אבל יכול להיות שאני גם טועה והעיסוי הוא כן הכרחי כי זה מה שרשום גם בהוראות השימוש.
  אשמח גם לחוות הדעת של אדמין בנושא ושל עוקבים אחרים שמטפלים במינוקסידיל.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree