מינוקסידיל שאלות ותשובות

20 בJune 2010 מאת: admin

הפוסט הבא מיועד למתחילים, שלא כל כך בטוחים לגבי אופן השימוש במינוקסידיל או באיזה מינוקסידיל לבחור. הוא בא לענות על שאלות שעולות אצל רוב האנשים – אבל לא מהווה חלופה לייעוץ אצל רופא עור.

שאלה: באיזה פירמה של מינוקסידיל לבחור? רוגיין, מינוקסי או אחר?

תשובה: זה לא משנה. כולם מכילים מינוקסידיל פלוס מספר חומרים בלתי פעילים אחרים. באופן אישי אני ממליץ על הכי זול שידוע כאמין – מינוקסידיל של קירקלנד באיביי.

שאלה: האם כדאי לקנות מינוקסידיל קצף?

תשובה: לא, אלא אם אתה רגיש למינוקסידיל תמיסה. מינוקסידיל קצף יקר יותר.

שאלה: התגברה לי הנשירה אחרי שהתחלתי עם מינוקסידיל מה לעשות?

תשובה: להמשיך כרגיל, זה ידוע שבהתחלת השימוש יש נשירה מוגברת, אין שום בעיה עם נשירת שיער כשיש צמיחה חדשה במקומה, הבעיה היא רק כשהיא מואטת או נפסקת.

שאלה: האם למרוח מינוקסידיל אחרי חפיפה?

תשובה: לא. מורחים רק על קרקפת יבשה, מה שאומר שחצי שעה שעה אחרי אפשר אבל לא מיד.

שאלה: מתי מותר לחפוף אחרי שמרחתי מינוקסידיל?

תשובה: כמה שעות אחרי. אין זמן מדוייק, יש כאלה שטוענים שהוא נספג תוך חצי שעה-שעה ויש שמחמירים וטוענים שצריך לפחות 3 שעות. כלל אצבע – לפחות שעתיים.

שאלה: איך מורחים?

תשובה: מזליפים 1 מ”ל  לאט ולא בבת אחת על האיזורים הדלילים ומעסים לתוך הקרקפת בערך דקה. ה-1 מ”ל זה בערך ותלוי בגודל האיזור, אפשר קצת יותר או קצת פחות אבל אם תציף את השיער במינוקסידיל זה לא יעזור יותר. אפשר להתסרק מיד אחרי ולתת לעסק להתייבש כשהשיער כבר מסורק.

שאלה: המינוקסידיל נזל לי על הפנים מה לעשות?

תשובה: לנגב ולשטוף (כדי שלא יספג בפנים) ולוודא שעיסית את המינוקסידיל לתוך הקרקפת עם האצבעות. אם נוזל זה סימן שהזלפת כמות גדולה מדי בבת אחת. יש להזליף טיפות עד שכל ה-1 מ”ל נוצל.

שאלה: איזה אמצעי זהירות יש לנקוט?

תשובה: להזהר שלא ינזל לעיניים (צריל להיות ממש כשרוני כדי שזה יקרה), לקרוא את העלון לצרכן או ההוראות שעל הקופסא ולמלא אחר ההוראות. להתייעץ עם רופא כדי להבין את מלוא המשמעויות כולל תופעות לוואי אפשריות. לקרוא על מינוקסידיל ולהכיר אותו טוב יותר, בסך הכל מדובר בדבר די פשוט.

שאלה: המינוקסידיל גורם לי ל…(שלל תופעות לוואי), מה לעשות?

תשובה: אם מדובר בגירוי \ אדמומיות \ קשקשים שזו תופעת הלוואי העיקרית לא חייבים להפסיק מיד ואפשר לטפל בבעיה המקומית על ידי מעבר למינוקסידיל קצף, מריחת קרמים, שמנים (כגון שמו אמו) וכו כדי לסתור את היובש שהמינוקסידיל גורם. אם מדובר בבעיות אחרות כגון כאבי ראש, דופק מואץ וכו – להפסיק מיד ולקבוע תור אצל הרופא.

שאלה: למי אסור להשתמש במינוקסידיל?

תשובה: מינוקסידיל מותר למי שהרופא מתיר, כלומר אנשים בריאים (לא כולל נשים בהריון) עם התקרחות ואסור לבעלי בעיות רפואיות מסויימות (כולל בעיות עור) ולנוטלי תרופות מסויימות. בגלל זה – אין קיצורי דרך, תחנה ראשונה היא אצל הרופא.

שאלה: האם מינוקסידיל זה תרופה או לא? הרי לא צריך מרשם

תשובה: כן זו תרופה בדומה לתרופות ללא מרשם אחרות כמו אקמול.

שאלה: האם מינוקסידיל יכול לגרום לצמיחת שיער באיזורים אחרים בגוף?

תשובה: כן, זו תופעת לוואי ידועה אך נדירה בעיקר באיזור הפנים.

שאלה: האם רולר סיכות עוזר לספיגת המינוקסידיל?

תשובה: נראה שכן, ואפשר לקנות רולר באיביי (וגם כתבתי על זה פוסט).

שאלה: איזה מינוקסידיל לבחור 2% או 5%?

תשובה: לגברים 5% לנשים 2%, למרות שתכלס נשים יכולות להשתמש גם ב-5% (יש להתייעץ עם רופא).

שאלה: יש גם מינוקסידיל 10% ו-15% – כדאי?

תשובה: לא מיד, קודם כל להתחיל עם המינונים המאושרים, ריכוזים מעל 5% אינם מאושרים רשמית. לא צריך לקפוץ ישר לטיפול הכי אגרסיבי, יש סיבה לזה שמינוקסידיל 5% הוא המינון המקובל.

שאלה: האם שילובים של מינוקסיל עם חומצה אזאלית יעילים יותר?

תשובה: נראה שכן כי חומצה אזאלית נוגדת DHT, אבל זה לא אומר שאתה צריך את זה.

שאלה: כמה עולה מינוקסידיל?

תשובה: תלוי, מינוקסידיל גנרי פשוט (של קירקלנד) יעלה ממש גרושים כולל משלוח. ככל שעוברים לשמות מותג המחיר עולה. מינוקסידיל לנשים (2%) עולה יותר, וגם מינוקסידיל קצף. המחיר גם עולה ככל שעולה הריכוז מעל 5% (פשוט יש מעט יצרנים וגם כי מוהלים אותו עם עוד חמרים כגון חומצה אזאלית). למידע נוסף – בדקו תחת קטגוריית מינוקסידיל.

שאלה: האם מינוקסידיל יעיל לכל הראש?

תשובה: יעיל בעיקר לקודקוד ופחות יעיל למפרצים. במקרים מסויימים יכול לא לעבוד בכלל במפרצים. זה משתנה מאדם לאדם. לדעתי – שווה להשתמש בכל האיזורים, גם אם יעיל פחות באיזור מסויים – גם יעילות נמוכה היא משהו.

שאלה: מתי רואים תוצאות?

תשובה: תוך מספר חודשים, בערך 4-6 וזה משתנה מאדם לאדם. כמובן שיש כאלה שזה לא עוזר להם בכלל אבל בגדול זה עוזר לרוב האנשים (בהסתמך על מחקרים).

שאלה: מהן התוצאות?

תשובה: עצירת נשירה וצמיחה מחודשת. יש כאלה שזה יותר עוצר אצלם את הנשירה ופחות מצמיח.

שאלה: האם אפשר להסתמך על מינוקסידיל בלבד?

תשובה: בדרך כלל לא כשמדובר בהתקרחות אנדרוגנית. הסיבה להתקרחות היא רגישות להורמון DHT שגורם להחלשות והתנוונות הזקיקים. המינוקסידיל ממריץ אותם והתוצאה היא כמו תחרות משיכת חבל – ה-DHT מושך לניוון והמינוקסידיל להמרצה. מי שמנצח כמעט תמיד זה ה-DHT, לכן מינוקסידיל לבד לא יספיק ויש צורך בפתרונות להנמכת כמות ה-DHT (פרופסיה למשל).

שאלה: החלטתי להפסיק עם מינוקסידיל, מה יקרה?

תשובה: אם אתה סובל מהתקרחות אנדרוגנית – צפה פגיעה ונשירה מוגברת. טיפול בהתקרחות יכול לעצור אותה ולהצמיח שיער אבל המחיר הוא שתצטרך להמשיך עם הטיפול לתמיד. זה עדיין לא אומר שתאבד הכל אם אתה משתמש גם בפרופסיה ופתרונות אחרים – אבל בהחלט עלולה להווצר הרעה. הזקיקים “מתרגלים” לתרופה שלהם והפסקה עלולה לגרור האצת נשירה.

ועל התשובה האחרונה הערה אישית – השבוע הפסקתי את השימוש במניקסידיל ל-3 ימים רצופים. סוג של טסט. לא ראיתי נשירה מוגברת או משהו כזה כי זה לא הטיפול היחיד שלי, אבל התחושה בקרקפת סימנה לי שהיא צריכה את המינוקסידיל. ביום הרביעי כבר נוספו לי כמה שיערות מיותרות על היד בחפיפה והבנתי שזה משחק מסוכן מדי ושכדאי שאחזור לרוטינה הרגילה. מבחינתי זה לכל החיים – וזה בסדר כל זמן שהשיער במקום.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

194 תגוובת על ”מינוקסידיל שאלות ותשובות“
 1. admin says:

  איביי. לא צריך רולר סיכות.
  אם אתה מוכן שיעשקו אותך יש לך גם בארץ בכל פארם או בית מרקחת, יעלה פי 3 מחיר או פי 4.
  עור קרקפת רגיש – לא הייתי עושה כלום לפני שביקרתי רופא עור, ואמרתי לו שאני רוצה להשתמש בזה והאם זה יכול להיות בעייתי עם הקרקפת.
  אם יגיד שזה בסדר יופי, ובגדול עדיף מינוקסידיל קצף, עדין יותר לעור (לא מכיל פרופילן גליקול). אם יגיד להמנע – תמנע.

 2. דוד says:

  שלום, התחלתי להשתמש במינוקסידיל לפני כחודשיים, ולאחרונה שמתי לב לשיער פלומתי שצמח לי בפנים, באזור העיניים והרקה.
  שאלותי הן: האם למישהו זה קרה? איך ניתן להתמודד עם זה? עד כמה משפיע המינוקסידיל לאחר שימוש של חודשיים ( במידה ואחליט להפסיק עד כמה תהיה לי נשירה )..חרשתי את הפורום ולא נתקלתי בשאלה דומה.

  תודה

 3. admin says:

  זו תופעת לוואי מוכרת, אם כי לא נפוצה. הרעיון של המינוקסידיל הוא בדיוק זה לגרום לצמיחה ולעצור נשירה, רק שהוא עובד גם על שיער שאינו בראש.
  לא מכיר פתרון לזה. אם וכמה נשירה תהיה כשתפסיק, זה לא ברור, זה לא שאתה שנים משתמש, ובכלל כדי לראות תוצאות עם מינוקסידיל צריך שימוש ארוך טווח, ככה שלא בטוח בכלל שתהיה לך נשירה אם תפסיק כי לא השגת שיפור בזמן כזה קצר. בכל מקרה גם שימוש של פעם ביום זו אופציה טובה, אני כבר שנה פעם ביום ולא פעמיים וכתבתי על זה פוסט.
  http://www.fullhair.co.il/2017/04/%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9C-%D7%A4%D7%A2%D7%9D-%D7%90%D7%95-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%9D/

 4. חסוי82 says:

  לדוד, התופעה אכן קרתה לי כשהשתמשתי במינוקסידיל- שיעור יותר בין הגבות, ברקות ובחלק העליון של הלחיים שקרוב לעיניים. הסיבה היא לדעתי שפשוט אין אפשרות למנוע ששאריות של החומר יגיעו גם לאיזורים האלה בין אם דרך הזיעה, דרך הכרית וכל מה שבא במגע עם החומר ואח”כ בפנים. גם אם נדייק ונשתמש הכי זהיר שאפשר ונצמצם את הכמות שתגיע לאיזורים לא רצויים למינימום, עדיין בשימוש יומיומי הכמות הזו מצטברת ועושה משהו. כמו כן החומר הפעיל של המינוקסידיל שנספג בקרקפת ומשם למחזור הדם לא עובד רק מקומית במקום שמרחנו ויש לו אפקט כללי יותר.
  איך ניתן להתמודד? יש שעווה, פינצטה וכל מיני שיטות אחרות שמוכרות היטב לנשים שמנסות להיפטר מהשיער הזה…
  אני אחרי קרוב לשנה שהייתי על מינוקסידיל החלטתי להפסיק וכשהפסקתי התופעה נעלמה תוך כמה חודשים. כמובן שגם מבחינת שיער הראש הפסדתי את התרומה של המינוקסידיל וכשהתחלתי לראות נסיגה החלטתי לטפל בפרופסיה. מעניין שכאן האפקט על שיער הגוף (חוץ משיער הראש כמובן) הוא הפוך לגמרי- השיער באיזור הבטן והחזה התדלל ונעשה ברובו פלומתי כך שנראה הרבה פחות. חזרתי לגיל 16 מהבחינה הזו 🙂 זה רק מראה כמה חזק עובדים האנדרוגנים בגוף ואיך משחק בהם משנים את מי שאנחנו.

 5. אבי says:

  לחסוי 82 ואתה מצליח להצמיח שיער או לפחות לשמור על הקיים בלי מינוקסי
  יש לך תופעות לוואי?

 6. חסוי82 says:

  לאבי, בלי המינוקסי הייתה התדרדרות שעצרתי אותה עם האומץ שאזרתי בלהתחיל להשתמש בפרופסיה. אני כבר 5 חודשים עליה והיא בהחלט שומרת על הקיים ופה ושם גם מצליח לראות שיערות חדשות במפרצים ששם רק באה לידי ביטוי ההתקרחות שלי. אני לא משלה את עצמי ואין סיכוי שהצמיחה תהיה משמעותית ותסגור לי את המפרצים, אבל בהנחה והשאר ישמר זו תוצאה מצויינת עבורי. את המפרצים אוכל לסגור רק בהשתלה, אולי בעתיד.
  לגבי תופעות לוואי, לא משהו מיוחד או שונה שאני מרגיש. גם מהבחינה המינית. הכל די רגיל למעט מה שרשמתי על שיער הגוף שהתדלדל משמעותית, מה שממש לא מפריע לי. ההיפך.

 7. יוני says:

  היי חברים, שאלה.
  היום המליץ לי הרופא על היירגיין (כמובן אחרי שניסה לדחוף לי טיפול שנקרא PRP והשתלת שיער אצל שותף שלו מטורקיה), בבדיקה קלה הבנתי שהיירגיין הוא מינוקסי והבנתי שאני יכול לקנות כל סוג, לווא דווקא את המותג הזה שהיה יקר. מצאתי דיל טוב באיביי שיוצא בערך 110 ש”ח עם משלוח ל-2 בקבוקוני מינוקסי 5% קצף של חברת kirkland – מי שרוצה אני אשים קישור.
  עד כאן סבבה.
  בערב התחלתי לקרוא על מינוקסי וראיתי שהרבה מדווחים על ירידה בחשק המיני והפרעות זיקפה.
  בעבר היה לי ניסיון רע מאוד בתחום עם פרופסיה, לקחתי אותו בערך 3-4 חודש ואלו היו ימים חשוכים מאוד, שאני איפהשהו מאמין שעד היום הדבר הזה עשה לי דפיקה לצמיתות (ראיתי דיווחים גם על זה).
  אני ממש לא רוצה לחזור לדברים האלה ולא חושב שזה שווה את זה. אשמח אם תרשמו לי אם היו לכם הפרעות שאתם חושדים שמינוקסי הוא האשם…
  כנ”ל קניתי שמפו רוויטה שאח”כ גם קראתי על מישהו שהתלונן על חשק מיני נמוך וחושד שהרכיב הפעיל בו (Ketoconazole) מוריד טסטוסטרון או משהו כזה…
  ביקורות \ הערות \ תגובות יתקבלו בברכה!!

 8. admin says:

  תופעת הלוואי שאתה מתאר על מינוקסי לא קיימת בעלון או אזהרות ולא שמעתי עליה מעולם. פשוט כי הוא לא פועל הורמונלית ולא מוריד את רמות ה-DHT. פרופסיה פועלת הורמונלית. גם ניזורל לא משפיע.
  מציע לך לקרוא איך עובד כל אחד מהם, ואיך פועל כל חומר פעיל.

 9. גיא says:

  הי אדמין, יש לי מספר שאלות שעלו לי לאחרונה ולא מצאתי עליהן תשובה באתר או בכל מקום אחר.
  ראשית, כתבתי פה בפוסט הזה את הסיפור האישי שלי באריכות יחסית (בספטמבר 2016, אם תרצה להעיף מבט) ואף ענית לי, על כן לא אפרט אותו שנית פה.

  ועכשיו לשאלות:
  1. אני משתמש כשנה במינוקיסידיל על כל הראש כפי שתיארתי פה בעבר, למרות שהשיער כולו בריא מלבד מפרצים בינוניים ומה שהיה הטריגר להתחלת הטיפול מבחינתי לפני שנה, התחלה של התדלדלות מאחורה (מה שנעלם לחלוטין בעזרת המינוקסידיל). עכשיו, השנה הראשונה לטיפול בעצם הוכתרה כהצלחה מבחינתי, מכיוון שמאחורה אין זכר להתדלדלות ויותר מכך, בחודשים האחרונים אני שם לב לעשרות שיערות שחורות ודקות שצצו מחדש במפרצים במקום בו לא היה שיער כלל (יש לי מפרצים כבר שנים ולכן מרחתי שם רק כטיפול מונע והופתעתי מאוד מהשיפור במצב, גם אם מינורי) והשאלה שלי היא: האם סביר בעיניך שהשיערות האלו יהפכו בהמשך לשיערות ״רגילות״ ועבות יותר? למרות שאני מודע לזה שנהייתי קצת גרידי בעקבות השיפור שהפתיע אותי.

  2. מה שכן קצת מלחיץ אותי, הוא שאני עדיין מנשיר שיער בצורה מטורפת, כבר כשנה מתחילת הטיפול. אני יודע שאתה תמיד אומר שמה שחשוב זה לא מה שנושר, אלא מה שצומח במקום, אבל רק על סמך השיערות שאני רואה שנושרות (חפיפה/סירוק/סתם ביום יום), אני מסיק שנושרות לי הרבה הרבה יותר שיערות מה-100 הממוצעות ביום לגבר. האם יש לך רעיון למה זה קורה? והאם זהו מקור לדאגה מבחינתי?

  3. שאלה אחרונה ולא קשורה למינוקסידיל, אבל היא בהחלט קשורה לאתר והיא מעניינת אותי מאוד: שמתי לב שכמעט כל מי שעושה הדמיית זקיקים בעזרת מיקרופיגמנטציה בעצם ״מצייר״ לעצמו קו שיער של נורווד די מתקדם, ובטח לא קרוב לאידיאלי. כמובן שברור לי שאנשים רוצים שזה ייראה אמין והגיוני ולכן לא מבקשים קו שיער של ילד בן 16, אך מפתיע אותי שרבים מהם נראים קירחים כמעט לגמרי גם לאחר ההדמייה, האם יש לכך סיבה נוספת מעבר לזו שהעליתי?

 10. admin says:

  יתכן והזקיקים אצלך בריאים, והמינוקסידיל עזר מאוד. אתה מברי המזל. אם הזקיקים לא נפגעו הם יכולים לייצר מה שיצרו קודם, אתה בטח לא תהיה הראשון.
  נשירה מטורפת אבל שיער מלא.. לא מסתדר.
  הדמיית שיער זה ציור על העור, רואים שזה בלוף בייחוד כשהקרחת בוהקת אבל לא רק. הם לא רק נראים קרחים, הם פשוט קרחים עם ציור.

 11. גיא says:

  שוב, תודה על המענה הזריז.
  בנוגע לנשירה, זה מוזר גם לי, אבל הנשירה לא מפסיקה וכשהייתי אצל רופא עור על מנת לוודא שאני לא מאבד שיער ופשוט לא מבחין בכך, הוא טען שהשיער נראה מלא ובריא ואינו יודע מדוע הנשירה המוגברת.

  בעניין ההדמייה, ברור לי שזה ציור (מעין קעקוע), ובדיוק בגלל זה מוזר לי שכמעט כל מי שבוחר בדרך הזאת מצייר לעצמו היירליין של נורווד בינוני במקום משהו שלפחות ייראה טוב יותר. (למען הסר ספק, ברור לי שאין שום קשר לטיפול בהקרחה, אלא בדיוק ההפך – ויתור).

 12. חסוי82 says:

  גיא, גם בתחום השתלות השיער מקפידים לעצב קו שיער לא מושלם של ילד בן 15, אפילו כשניתן טכנית לבצע את זה. בפגישת ייעוץ שעשיתי לגבי השתלה נאמר לי שלמרות שאין צורך בהרבה זקיקים כדי להגיע במקרה שלי לתוצאה מושלמת (אני בגיל יחסית מתקדם ומקריח רק במפרצים כשכל השאר מלא ושמור עם איזור תורם אידיאלי), עדיין השאיפה היא שקו השיער יהיה הגיוני ולא נמוך מדי מה שמעיד על מצב טבעי יותר וגם על מנת שבעתיד בגילאים המבוגרים לא אראה מגוחך. זו בעצם הסיבה שגם אותם מקועקעים (הדמיית שיער עאלק) לא עושים קו מושלם.

 13. גיא says:

  הי חסוי, כמו שכתבתי, ברורה לי הסיבה מדוע לא מציירים קו שיער מושלם. העניין הוא שבין קו שיער מושלם לבין לצייר לעצמך על הראש נורווד די מתקדם יש ספקטרום של אפשרויות סבירות, שמצד אחד לא יגחיכו אותך כי אתה מנסה להיראות בן 15, אבל לא פחות חשוב, מצד שני לא ישאירו אותך עם מראה קירח כמעט לחלוטין מקדימה, מה שבעצם מייתר לגמרי את ההליך עצמו.

  בלי קשר, אם אתה כבר מגיב, ובגלל שאני מכיר את התגובות שלך ואת סיפורך האישי מהאתר בגדול אשמח להפנות גם אליך את שאלת הנשירה. אם אני זוכר נכון אתה משתמש בפינסטריד ולא במינוקסידיל, לכן זה קצת שונה, אבל עדיין, האם גם אתה רואה שיערות רבות בחפיפה/סירוק?

 14. חסוי82 says:

  קצת מוזר לי מה שאתה מספר, אולי כי מעולם התעניינתי בנושא ממש. תיכף תגיד שמציירים להם עיגול בכיפה ומפרצים בכוונה- “נורווד מתקדם”…הדוגמאות שיש לי בראש הן אייל גולן ואיציק זוהר שאצלם כביכול ציירו קרקפת מלאה. הרי זה כל הרעיון לא?
  כשהתחלתי עם השימוש בפרופסיה (וגם בתחילת הטיפול במינוקסידיל כשהייתי משתמש בו) היה לי שיער ארוך וחוויתי נשירה משמעותית מאד. מרוב הבאסה גילחתי את הראש והחלטתי לעשות את זה לפחות כמה חודשים עד יעבור זעם. לא שהגלאח נותן משהו אלא רק במישור הפסיכולוגי שאתה לפחות לא רואה את זה.
  עכשיו התחלתי שוב להאריך ולכן יכול לענות לך רק בעוד כמה חודשים כשהשיער יעבור את הס”מ לפחות. בתחושה שלי (ומהניסיון בזמנו עם מינוקסידיל) כבר לא אמורה להיות לי נשירה כי עברו כבר 5 חודשים מאז תחילת הטיפול בפרופסיה ואני אכן לא מבחין בה בכלל. השיער נראה נהדר וכמו שאתה מתאר גם פה ושם שיערות חדשות שמבצבצות שוב באיזור המפרצים.
  הסיפור שלך באמת חריג אם במשך שנה אתה חווה נשירה מסיבית ומצד שני השיער נראה עדיין מלא.
  לא יודע להגיד אם טיפול בפרופסיה יכול לעזור לך אבל אולי שווה לנסות. בכל מקרה זה הרבה יותר נוח מלטפל במינוקסידיל

 15. אריאל says:

  שלום admin ולכל אחד שמבין שיכול להמליץ לי מלעשות:
  בשנתיים האחרונות שמתי לב לכך שהשיער שלי נהייה דליל יותר ויותר,
  התחלתי לבדוק מוצרים, וראשית השתמשתי במינוקסי נוזל במשך 4 חודשיים עד שהגוף שלי התחיל לפתח אלרגיה שמתבטאת בגירודים אגרסיביים בראש, בידיים, בצוואר, ובאוזניים.
  הפסקתי להשתמש במוצר במשך חודש וניסיתי לחזור, האלרגיה חזרה מיד, ושוב הפסקתי.
  ניסיתי לעבור ל Rogain Foam and kirland foam שגם שם
  הגוף שלי הגיב לא טוב, נוצר לי חומר צהוב על גבי הקרקפת.
  נכון לעכשיו אני לוקח דקל ננסי HR רוטס של אלטמן מזה כ 4 5 חודשיים
  והבנתי לאחרונה שיעילותו בספק.
  מה אפשר לעשות במצב שלי, איזה מוצרים נוספים יש בתחום?
  תודה

 16. admin says:

  אתה רציני? אחרי שכתבתי כל מה שאני יודע כולל מוצרים, בפוסטים שונים אתה שואל מה יש בתחום?
  לך אל הנמלה עצל ראה דרכיה ולמד.

 17. לאון says:

  שלום, משתמש במינוקסדיל של קירקלנד אך לאזור הזקן.. אני בן 26 ועדיין הזקן שלי מאוד דליל.
  לאחר חודש שימוש מתחיל לראות תוצאות של עיבוי השערה ומעט גם שיפור בצפיפות השיער.
  עם זאת יש תופעות לוואי של עלייה במשקל הבנתי שזה בעקבות ספיחת נוזלים ( אם אפשר הסבר על כך) ובנוסף צמיחת שיער מוגברת בשלל מקומות בגוף כמו אזור שמתחת לעיניים או באצבעות כף היד.
  אני מתכנן לעצור את הטיפול לאחר 3 חודשים רציתי לדעת אם השיער במקומות שנוספו יעלם לאחר השימוש.
  תודה

 18. admin says:

  אתה צריך לקרוא את העלון לצרכן כתוב שם בדיוק איזה תופעות לוואי יכולות להיות בשימוש.
  אני לא מכיר ספיחת נוזלים בשימוש חיצוני.
  צמיחת שיער מוגברת במקומות אחרים זו תופעת לוואי מוכרת.
  צריך לזכור שמינוקסידיל מיועד לקרקפת ולא לפנים, וזה שאנשים שמים אותו על הפנים כדי לעבות זקן זה לא אומר שהם עושים דבר נורמלי ורגיל, אלא שהם חורגים מהנורמלי רגיל.
  אם תפסיק – הכל יחזור למה שהיה, לפחות בתאוריה, כי אתה מוריד את הגורם של השעירות ואין יותר מה שיחזק ויעבה את השיערה.

 19. רועי says:

  היי, אני משתמש בתכשיר כבר כמעט 4 חודש ועדיין יש לי נשירה בזמן שאי שם את התכשיר, עכשיו בדיוק שמתי את התכשיר ובזמן שמרחתי אותו על כל הראש ספרתי 26 שערות על הכיור.. מזה אומר לגבי ההמשך ההליך? מה אתה ממליץ.

 20. admin says:

  כלום, תוצאות רואים אחרי הרבה זמן, אם בכלל.
  תאורטית כמה חודשים ראשונים יכולים להשיג עצירה בנשירה ובהמשך לברי המזל יש צמיחה.
  נשירה של עשרות שערות ביום היא נורמלית, אני לא ממליץ על כלום לאף אחד, רק להפעיל שיקול דעת ושכל ישר ולא להתעצל, לקרוא וללמוד.
  לא קיים דבר כזה אפס נשירה, לכל אדם יש נשירה נורמלית, תקרא על מחזור חיי השערה. הנשירה שאנחנו מדברים עליה היא נשירה בעקבות התקרחות גברית טיפוסית שהיא תהליך של התקרחות, אין שום בעיה של שערה צומחת נושרת ושוב צומחת

 21. עומר says:

  היי
  בשנתיים האחרונות התחלתי לטפל בבעיית ההתקרחות שלי, התחלתי להשתמש במינוקסי 5 % ולאחר כ 3 חודשים התחלתי לפתח אלרגיה לטיפול וניסיתי לעבור לקצף אך גם שם התפתח לי אלרגיה מיידית.

  עברתי לכדור 1 ביום של דקל ננסי (של אלטמן) למשך כחצי שנה ללא שיפור ניקר
  כעט הטיפול שלי זה:
  2 כדורי דקל ננסי ביום של אלטמן (180 mg) כל אחד
  שמפו של nutrifolica בנוסף לנוזל שאני שם כל בוקר
  alpecin נוזל פעם ביום

  ובינתיים אני לא רואה ממש שיפור למשך החודשיים האחרונים,
  ידוע שטיפול minoxidil הוא יעיל מאוד אך לצערי אני אלרגי, האם יש דרך להתגבר על האלרגיה הזאת? האם יש מוצר דומה לבעלי רגישות?
  אשמח לעזרה

 22. אחד says:

  ערב טוב אדמין,
  אני משתמש ברוגיין קצף כבר שנה.
  התוצאות מבחינתי מעולות…יש צמיחה מחודשת יש שיער עבה יותר,ומהבחינה הזו אני בהחלט מרוצה…
  יש לציין ששיניתי עוד כמה דברים לטובה בטיפול שלי שאולי עשו את ההבדל(לא חומרים,אלא אוכל,אימונים וכו…)
  אממה…אני מחזיק מעצמי בחור עם משמעת עצמית גבוהה מאוד,אחד שעושה כל מה שצריך,ובאמת במשך השנה האחרונה לא פספסתי מריחה אחת אפילו(לפי הספר בדיוק פעמיים ביום עם מרווחים של 10-12 שעות)
  כרגע המצב שהשיער שלי במצב מעולה!!!ובכל זאת אני מרגיש עייף מהטיפול ומצטער שבכלל התחלתי…
  ההתעסקות עם החומר פעמיים ביום,שאם באמת רוצים תוצאות לפחות מאיך שאני חוויתי את זה,זה למרוח את החומר לקרקפת מינימום 10 דקןת עד ספיגה מקסימלית,שבבוקר זה עוד נסבל…בערב שלפעמים אני חוזר גמור הביתה וצריך להתחיל להתעסק עם זה ואז לחכות מינימום שעה לפני שאני שם הראש והולך לישון,מתחיל להכביד עליי…
  הבעיה השנייה והיותר רצינית היא שאני עוד יחסית צעיר(מתקרב ל30) והרוגיין פשוט מונע ממני להסתובב עם שיער באורך בינוני אפילו,שלא נדבר על ארוך…כי המריחה מסורבלת והחומר נשאר יותר על השיער מאשר על הקרקפת…והוא משאיר המון סימנים לבנים שאנשים חושבים שהשיער שלי לבן בחלקו(איפה שהחומר לא נספג לגמרי ונשאר על השיער)…ואני אחד שאוהב שהשיער קצת יותר ארוך מקצר…
  השאלה שלי אם יש לך רעיון בשבילי?האם להמשיך עם הרוגיין ולסבול(למרות שהתוצאות מאוד יפות)
  האם לשים אותו רק בלילה ובבוקר להוריד למשך היום ככה שיהיה אפשר להסתובב עם שיער קצת יותר ארוך שלא יראו סימנים לבנים(ואז אני לוקח את הסיכון שאולי אחווה נסיגה וגם בערב המריחה תיהיה יותר מסורבלת…)
  או אולי בכלל לצאת ממנו לגמרי ולקווות שהתזונה וממה שמסביב עשה את רוב ההבדל ואם כבר בשביל להרגיע את עצמי לנסות דקל ננסי או משהו בכדור שהוא לא חיצוני…
  הרי מבחינה כספית אין לי בעיה להמשיך איתו גם עד גיל 100,אבל אני לא רואה את עצמי ממשיך ככה כל החיים ואפילו לא בשנה הקרובה,די נמאס לי למרות התוצאות היפות.בהתחלה עוד התלהבתי כי היו תוצאות ורק התחלתי טיפול אז העברתי עוד יום ועוד יום…אבל באמת הטיפול שוחק ומרגיז מאוד,שאפו למי שבאמת מתמיד לאורך שנים…
  תודה רבה,שבוע טוב.

 23. admin says:

  מהומה על לא מאומה.
  אין שום בעיה למרוח על הבוקר כשאתה קם, להסתרק ולצאת, שום לבן לא אמור להשאר וזה מתייבש מהר
  גם לפני השינה, לא צריך לחכות שעה אחרי מקלחת, מספיק שהשיער יבש.
  תמיד קיימת האופציה לרדת לפעם ביום, אבל עם כאלה תוצאות טובות לא בטוח שכדאי.
  אם שטות כזו מכבידה עליך אוי ואבוי לך. אני מקווה שאתה מקפיד לצחצח שיניים פעמיים ביום ולא מוצא לך סיבות למה לא.

  לאלרגי – אין לי פתרון ואין תחליף למינוקסידיל, כל מה שכן יש ספק אם עובד למשל קסדת לייזר, כמובן יש פינסטריד, על כל התמיסות הטבעיות הקיימות לא הייתי סומך, יש נוזל ושמפו אלפסין אבל אני לא חושב שרלוונטי להתקרחות גברית טיפוסית, בכל מקרה בטח שלא כשהרגישות הגנטית היא ממוצעת או יותר, אולי רק למקרה של רגישות קלה. מצטער אבל מנסיוני רוב הדברים לא עובדים או באים עם תופעות לוואי, אולי אתה יכול לנסות מינוקסידיל קצף פעם ביום במקום פעמיים, ולהתרחק מהתמיסה שמכילה פרופילן גליקול שגם לי עשה אלרגיה.

 24. חסוי82 says:

  למגיב המכונה ‘אחד’, בהחלט מבין לליבך והסיפור שלך כמעט אחד לאחד לשלי. השתמשתי קרוב לשנה במינוקסידיל (תמיסה) וראיתי תוצאות מאד יפות של עיבוי ושימור השיער הקיים שהייתי מסופק מהן אבל הטיפול עצמו היה סיוט ולא ראיתי את עצמי ממשיך עם הטקס הזה לכל החיים…פלוס השיער עצמו שמרגיש ונראה מגעיל כשהוא ארוך ושיעור היתר בפנים ובאיזורים אחרים בגוף כתוצאה מהטיפול. הרבה יותר קל לטפל על גלאח אבל אז מה הטעם כי אתה לא נהנה מהשיער…תיארת את זה בצורה מאד מדוייקת וזה מה שבסוף גרם לי להפסיק עם המריחות ולאזור אומץ ליטול פינסטריד, כתחליף טיפולי ראוי ואף יעיל יותר.
  אם תפסיק עם המינוקסידיל אתה תחווה מיידית שינוי לרעה ושום טיפול טבעי כזה או אחר לא יעזור לך, בוודאי שלא תזונה (תזונה נכונה מצויינת למשקל ולבריאות הכללית של הגוף). אין תחליף ראוי למינוקסידיל חוץ מפינסטריד. אני כבר 8 חודשים על פרופסיה גנרית שעולה גרושים (פרואווניר) ושמח שלקחתי את ההחלטה הזו כי אני לא חווה שום תופעת לוואי ומקבל תוצאה טובה כמו בתקופה של השימוש במינוקסידיל שהיא עיבוי ושמירה על הקיים. לא חוויתי צמיחה של שיער חדש מכיוון שאצלי ההתקרחות היא רק במפרצים וכל השאר מלא ושמור.
  לוקחים כדור קטן עם לגימה של מים על הבוקר וזה כל הסיפור. קלי קלות וזיל הזול.

  ואדמין, אין להשוות בין פעולה של צחצוח שיניים אותה אנו רגילים לעשות מהגיל שצמחו לנו שיניים ובין מריחה של מינוקסידיל על הראש. הטיפול הזה באמת שוחק ומרגיז וגם אם אפשר לצמצם אותו לפעם אחת ביום, זה עדיין יעיק.

 25. אלעד says:

  חסוי82 – מה שלומך??
  בחודשים האחרונים לא נכנסתי לאתר, וגם לא לאתרי פורומים אחרים. הבנתי שהתועלת שהפקתי מהאתר – מעבר לעובדה שנחמד לקרוא את הפוסטים של אדמין ואת הדברים של המגיבים העיקריים פה, ואתה בראשם – הייתה מוגבלת. ברור לכולנו שכדי לשמור על מצב שהוא לכל הפחות סביר, צריך להקפיד על משטר טיפול קבוע של פרופסיה (מקורית/גנרית), מינוקסידיל (בגרסה כזו או אחרת), ושמפו ניזורל. אותו “שילוש קדוש”, כפי שאדמין היקר מכנה אותו. כולנו ממתינים לבשורה של ממש. אין לדעת אילו הפתעות צופן לנו העתיד. אבל לעת הזו – השילוש הקדוש. כל היתר – בשוליים, אין מה לעשות, אם זה תוספי תזונה כאלה או אחרים, אם זה קסדת לייזר, אם זה מסרק מחטים, וכיו”ב.
  קראתי שהתחלת לטפל בפרופסיה (גנרית), ושאין תופעות לוואי. יופי, מעולה. שמח בשבילך ושמח מאוד לשמוע שאתה שומר על המצב. עם זאת, בכל זאת הייתי מציע לך לשקול להשתמש במינוקסידיל, לא משנה אם תמיסה או קצף, מה שיותר נוח, או מה שפחות מפריע ומציק. לפחות פעם ביום. משטר איכותי חייב לקחת בחשבון מינוקסידיל, ולדעתי (הבלעדית) כדאי לא לוותר עליו, למרות הפרופסיה. אמנם גם לדעתי קשה להשוות טיפול במינוקסידיל לצחצוח שיניים. גם אצלי לפעמים המראה עם המינוקסידיל לא תמיד הכי נוח או כמו שאני רוצה. אבל לדעתי היתרונות בכל זאת עולים על החסרונות. כמובן, לשיקולך בלבד.
  אשתדל בכל זאת להיכנס לאתר לפעמים לקרוא את הפוסטים של אדמין ואת התגובות. למרות שברור מה הטיפול הנכון והיעיל, תמיד כיף להיות מעורב בסיפורים של אחרים, לשתף בעצמך, ולדעת שאתה לא לבד.
  בשורות טובות לכולם, ושנה טובה.
  אלעד.

 26. חסוי82 says:

  אלעד היקר טוב לשמוע ממך אחרי זמן רב שלא כתבת!
  שמח לדעת שאתה זוכר אותי ונהנה לקרוא את התגובות שלי. צר לי להסכים איתך שהתועלת שאפשר להפיק מהאתר וגם מאתרים אחרים בנושא היא די מוגבלת. חדשות מרעישות ובשורות אין לנו כבר עשרים שנים (מאז שגילו את הקשר בין DHT להתקרחות ואישורה של התרופה פרופסיה כמדכאת DHT והורדה שלו בדם) וגם השילוש הקדוש המפורסם רחוק מלהיות פיתרון או תרופה לבעיה, אלא רק טיפול מוגבל ביותר שעל חלק יעבוד ועל חלק לא וגם אם עובד אז באופן מאד מוגבל. עדיין אף קירח לא הצליח להחזיר את הרעמה שלו והתוצאה הכי טובה שאפשר להשיג היא בד”כ שימור.
  למזלי באופן אישי מנגנון ההתקרחות שלי עובד לאט מאד ואם בכלל…כי מעולם לא חוויתי דלילות או שיער שהפך להיות דק אלא רק קו שיער שנסוג ובא לידי ביטוי במפרצים. יש הבדל בין השניים כפי שגם הוסבר באיזשהו סרטון שהעלה לכאן אדמין. קו שיער נסוג הוא לא התקרחות בהכרח.
  לכן, בונה על כך שהטיפול יקפיא את המצב ושקו השיער לא ימשיך לסגת. המינוקסידיל נתן תוצאה יפה בזמנו בשימור ואף בעיבוי הקיים כך שיכלתי להבחין בהבדל וברעמה צפופה וכמובן שכשהפסקתי את הטיפול המערכת קיבלה זעזוע וחוויתי נשירה מסיבית. עדיין המשכתי לטפל בדקל ננסי ולחפוף בניזורל וזה רק מראה שאין להם שום אפקט אמיתי שאפשר לבנות עליו. אחרי כמה חודשים הבנתי שאם אמשיך כך המצב עלול להתדרדר יותר כך שיבוא לידי ביטוי גם במראה השיער והחלטתי להתחיל לטפל בפרופסיה, מה שנמנעתי ממנו והביא אותי מלכתחילה לטפל במינוקסידיל. הבנתי שחיי ממשיכים כרגיל ואין לפינסטריד השפעה לרעה על חיי, לפחות לא במישור המיני או המיידי. לא יכול להתחייב על מה זה עושה בטווח הארוך. מה שכן האפקט מבחינת השיער הוא חיובי כמצופה ואני באותו המצב שהייתי כשטיפלתי במינוקסידיל. ההבדל המשמעותי הגדול הוא באופן ובזמן הטיפול. כדור שלוקח חצי שניה לבלוע לעומת מריחה של חומר בעייתי שלא היית רוצה שיגיע ויספג במקומות אחרים מלבד הקרקפת, מה שמאד קשה עד בלתי אפשרי למנוע. גם אין בעיה של שיעור יתר במקומות לא רצויים אלא בדיוק הפוך. הפינסטריד מדכא את התופעה הזו.
  לא אשקר שאני מתחבט בשאלה איזו תוצאה תתקבל אם אשלב בין הפינסטריד ובין המינוקסידיל. בטוח שזה יהיה הרבה יותר אפקטיבי מבחינת התוצאה על הראש, השאלה אם שווה את זה. אישית אוהב להסתובב עם שיער יחסית ארוך (גם עוזר לי לשחק עם חיסכון והלוואה ולהסתיר את המפרצים) ולטפל על שיער ארוך זה פשוט מכה, כפי שתיאר במדויק הבחור שהגבתי לו למעלה. צריך לחשוב על טיפול כריצה לטווח ארוך וקשה לי לראות את עצמי מסתובב עם בקבוק של מינוקסידיל בכל מקום ומורח את זה על הראש כל יום ביומו, ככה כל החיים או עד שהשיער לא יהיה חשוב לי. עם נטילה של כדור אין לי בעיה.
  עוד מחשבה שאני משתעשע עמה היא השתלת שיער. אפילו ניגשתי לסניף של HDC כאן בארץ כדי לקבל חוות דעת והצעת טיפול. הם רציניים החבר’ה שם. סימנו קווים, לקחו תמונות, שאלו שאלות רקע כדי לנסות לקבל תמונה גנטית ואת הכל שיגרו על המקום לרופא שבקפריסין. סוכם שהמקרה שלי הוא קלאסי לקבל תוצאה מושלמת ולא ידרשו יותר מ2500 זקיקים וגם המספר הזה בהגזמה, כלומר סביר יותר שיצטרכו פחות. חוץ מלסגור את המפרצים לא צריך לגעת בכלום ואין סימנים על התקרחות באיזורים נוספים. בהילקח הגיל שהוא כבר לא צעיר והרקע הגנטי שאין אצלנו מקריחים “כבדים” במשפחה, סביר שהשתלה מאד מתאימה לי. ועדיין, לא ממהר לעשות את זה כי אף אחד באמת לא יכול להבטיח לי שלא אמשיך להקריח בעתיד. אבל מי יודע…
  מצבי תודה לאל בינתיים טוב ושום דבר לא דחוף לי.
  בשורות טובות גם לך ולכולם ואשמח לשמוע ממך שוב וגם על מצבך.

 27. רועי says:

  שלום אדמין, אני משתמש במינוקסי כבר כמעט 5 חודשים פעם ביום ועדיין שאני שם את התכשיר בבוקר יש לי שנירה של כמעט 50 שערות? זה נורמלי? מה לעשות?

 28. איתי says:

  היי ערב טוב,
  אני בן 24 ונוטל מינוקזי 5% כבר 3 שנים בערך..הדלילות החלה אצלי כבר בגיל 19 בגיוס ובאיזה שהו שלב החלטתי לשים לזה סוף ולנסות את במינוקסי. בהתחלה התוצאות היו מעולות גדל שיער באיזורים שלא ציפיתי בכלל ושקראתי שזה לא יקרה(למשל בפדחת או במיפרצים)בכל אופן היה שיפור ניכר.בחצי שנה האחרונה אני מרגיש ירידה מאד משמעותית באפקט של המינוקסי.מה עליי לעשות יש המלצות ?

 29. עומר says:

  שלום אדמין
  לגבי מה שכתבתי על האלרגיה שהתפתחה אצלי.
  אם אני אעבור למינוקסידיל 2%. האם שם יכול להיות תגובה פחות משמעותית של הגוף.
  ולגבי הקצף כתבתי לי לשים פעם אחת. אבל גם שם העור שלי הגיב לא טוב

 30. עומר says:

  הקצף הפך את העור שלי לכמו עור של פיל שהתקלף לאחר כמה ימים

 31. חסוי82 says:

  הי איתי,
  אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהתחיל ליטול גם פרופסיה שתשפיע מהצד שלה על ה-DHT מכיוון שבתחרות בין המינוקסידיל ל-DHT האחרון לאורך זמן תמיד חזק יותר ויגבר על המינוקסידיל. מה שאתה חווה עכשיו לאחר שנים של שימוש ותוצאות מוצלחות מוכיח את זה.
  כמובן שיש מצב שאתה מהנמנעים שלא יגעו בפרופסיה ואז לצערי אין לך יותר אפשרויות יעילות מוכחות אחרות שיעזרו לך. רבות נכתב כאן על זה, כולל הניסיון של אדמין בשלל מוצרים אחרים עקב ההימנעות שלו מפרופסיה.

 32. admin says:

  עומר אם אתה אלרגי למינוקסידיל, אל תשים, ובכלל, לך קודם כל לרופא עור, שיסתכל על הקרקפת, אולי יש לך שם דלקת או פטריה. תפעיל את השכל שלך, אל תפעל סתם ככה בלי לחשוב קודם ובלי לחקור ולהעמיק ולקרוא.

 33. עומר says:

  שלום
  לאחר שהתפתח אצלי אלרגיה למינוקסידיל נוזלי (אחרי 4 חודשי שימוש)
  עברתי ל קצף, הקצף גורם לי ממש לייבוש העור עד קילוף ומראה מגעיל של העור
  האם תכשיר נוסף יוכל לעזור לי בפתרון היובש? (אולי איזה קרם לחות )
  אשמח לעזרה

 34. סמי says:

  היי שמי סמי בן 20 והתחילה לי נשירה לפני שנה חצי כול פעם הכחשתי והשיער נהיה דליל בקדמת הראש .עד סגרתי בבסיס יותר מידי שבתות והייתי חייב להסתפר אז עשיתי גלח והשיער לא חזר לצמוח רגיל יש נסיגה גדולה של השיער לאחור ניראה כמו בן 50 ממש השיער היה דליל אבל לא ברמה הזאת ומיד התחלתי לטיפול של הייר סנטר של שימור והצמחה מישהו יודע אם זה עובד?
  וקראתי על הרייגן קצף רציתי לדעת אם אפשר לקח אותו תוך כדי הטיפול ..תודה!

 35. שרון says:

  היי אדמין . שאלתי היא כזאת הם המינוקסי 5 לא קצף שמוכרים בישראל בבתי מרקחת ובסופר פארם הינם אכן יעילים החומרים ששמים בפנים פחות מרוכזים? או שדוחפים של אלכוהול יותר? ומאיפה כדאי לי לקנות מינוקסי 5 לא קצף . אם יש לך קישור קניה בארץ או איביי חברה מוכרת ואמינה מאוד אני אשמח מאוד מאוד

 36. admin says:

  כל מה שנמכר באותם מקומות עבר אישורים של משרד הבריאות ומיוצר ע”י חברות רציניות שעומדות בתקנים בינלאומיים של איכות. כולם בעצם אותו דבר, מאותם חומרים, הם כולם העתק של המקור רוגיין.
  הכי זול לקנות באיביי, גם קצף וגם רגיל והכי נפוץ זה מותג אמריקאי בשם kirkland.
  בארץ פשוט תשלם פי 3, לא חבל?
  מהיכן לקנות? שאלה שמראה שאתה לא יודע לקנות באיביי. את זה לא אפתור לך כאן, רק אומר שיש המון מוכרים, ומה שכדאי זה לקנות את הכי זול (עלות+משלוח), ולרוב הכי משתלם בסטוק של 3 חודשים (3 בקבוקים), ובעלות של עד 75$ כולל משלוח כי מעל זה יש מעמ שמחייבים אותך בדואר כשאתה בא לקחת את החבילה (זה נכון לכל קניה של מוצר כלשהו מעל 75$). כמובן שגם לוודא שאתה קונה ממוכר עם שביעות רצון של 99% ומעלה. כתבתי על זה המון, ממש המון כבר לפני שנים גם בפוסטים וגם בתגובות. כל מה שכתבתי עכשיו זה מה שכתבתי כבר אז. תנסה לא לשאול דברים שכבר נטחנו כאן בלי סוף.

 37. רועי says:

  היי, אני משתמש במינוקסידיל נוזל כמעט 8 חודש, והתחילו לי קסקסים וגירודים מטורפים כבר חודש, מה אתה ממליץ לעשות?

  לחכות עם זה?

  או לעבור לקצף בגלל הדבר הזה שיש בנוזל?

 38. admin says:

  אני לא ממליץ, לי הייתה אותה בעיה וסבלתי המון זמן עד שקניתי קצף והבעיה נפתרה

 39. רועי says:

  הבנתי אבל שקצף משאיר לחות על השיער וממש באסה.
  אתה ממליץ על החוויה הכללית של שימוש בקצף?

 40. admin says:

  להיפך, הוא לא שמנוני כמו הנוזל, הוא מתייבש מהר ועדיף לדעתי בכל מקרה על הנוזל.
  לדעתי אין מה להשוות, הקצף לוקח בכל פרמטר, הוא קצת יותר יקר.

 41. רועי says:

  אוקי אעבור לקצף, של איזה חברה אתה ממליץ להזמין מאייביי?

 42. admin says:

  רועי, אתה שואל דבר שכתבתי עליו בפוסט כאן למעלה.
  מה יהיה?

 43. רועי says:

  הי עברתי למינוקסי קצף של קירקלנד ואין לו הוראות מפורטות עליו, האם ההוראות של הנוזל תופסות?
  בעיקר אחרי כמה זמן אני יכול לשטוף תראש וכמה זמן לשים את הראש על כרית.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree