מינוקסידיל + חומצה אזאלית בזול

26 בJune 2010 מאת: admin

פעם לא היו כמעט יצרנים של מוצרי מינוקסידיל עם חומצה אזאלית מה שגרם לכך שהמוצר העיקרי היה Xandrox של דר’ לי. זו הסיבה שהמותג Xandrox הפך להיות מפורסם כל כך, הוא היה ייחודי. כיום המצב שונה לגמרי, בעיקר לאחר כניסה של 3 שחקנים חדשים-ישנים לתמונה ששברו לו את המונופול ופשוט התחילו גם הם לייצר מוצרים זהים לשלו.

אני תיכף אדבר על שלושתם, מה שחשוב לומר לגביהם זה שהם נמכרים באמאזון ואיביי במחירים זולים מאוד, מה שהופך אותם לאטרקטיביים מאוד.

בפועל, יש מעט מאוד יצרנים של מינוקסידיל עם חומצה אזאלית וזה מזכיר קצת את הקרם ספיירו. יש כיום רק 2-3 ייצרנים של קרם ספיירו, אחד מהם הוא דר’ לי. הסיבה היא שמדובר למעשה במוצרים בתחום האפור, כלומר מוצרים שלוקחים תרופות שאינן מורשות FDA לטיפול בהתקרחות – ומייעדים אותן לטיפול בהתקרחות (קרם ספיירו 5% לשיער הוא לא מוצר מורשה FDA, למרות שיש משחות מורשות שמכילות ספיירו כטיפול באקנה. מינוקסידיל זו תרופה ללא מרשם אבל רק ריכוזים של 2% ו-5% מורשים – ריכוזים גבוהים מזה לא, גם חומצה אזאלית לשיער לא מורשה ע”י ה-FDA מה שאומר שכנראה המוצרים הללו לא מיוצרים על אדמת ארה”ב). מצד שני אפשר לומר – אז מה, הרי דוטס היא גם תרופה שאפשר להשיג באינטרנט, גם כדורי ספיירו אפשר להשיג באינטרנט (בבתי מרקחת אינטרנטיים) אז מה השוני? התשובה היא שאין הרבה שוני, את כולם אפשר להשיג באינטרנט. כנראה שספיירו למריחה לא יעיל כמו דוטס לכן אין הרבה יצרנים שרוצים להתעסק איתו וגם לייצר אותו יותר מסובך (זה קרם ולא תמיסה שאפשר להכין בבית או כדורים שאפשר לסחור בהם). האמת היא שספיירו נראה כמו הזדמנות עסקית טובה – אין יצרנים כמעט -כלומר אין תחרות לכן יתכן שיצוצו מתישהו יצרנים נוספים של קרם ספיירו.

נחזור ל-3 השחקנים החדשים ישנים.

את כולם תמצאו באיביי – תכניסו azelaic acid כדי לראות את שני המוצרים הראשונים ו- aze 5% כדי לראות את השלישי לחיפוש באיביי או באופציית החיפוש בבאנר של איביי שהוספתי מצד שמאל. מחיר ממוצע לבקבוק כ-$20 (תלוי בספק). כולם מוכרים שילובים של מינוקסידיל עם חומצה אזאלית. המינוקסידיל הוא 5%-15% והחומצה אזאלית 5% (תמיד, בכל המוצרים ובכל החברות).

1. MOPC Labs LLC – חברה ותיקה יחסית שמכרה מהאתר הדי מעפן שלה וכיום ניתן למצוא מוצרים שלה באיביי.

2. Minoxidilmax – יצרן חדש לגמרי. בגלל שהוא חדש הוא זול יותר. הצורה של הבקבוקים מזכירה את הבקבוקים של דר’ לי ושל מינוקסידיל רגיל (בקבוקי פלאסטיק לבנים). למוצר שלו הוא קורא DualGen.

3. Hair Solutions – קיים כבר תקופה ארוכה, הוא קצת יקר יותר יחסית לשניים הקודמים (לא מהותית).

מה שחשוב לדעת לגבי מוצרים כאלה זה שמספיק להשתמש בהם פעם אחת ביום. כלומר בבוקר נניח מינוקסידיל רגיל ובערב כדי להשלים פעם שניה של מינוקסידיל – להשתמש במוצרים הללו. הרעיון הוא שחומצה אזאלית מורחים פעם ביום, וגם שריכוזים גבוהים של מינוקסידיל לא צריך לקחת פעמיים.

אפרופו פעם או פעמיים – אני אישית ירדתי למינוקסידיל רגיל פעם ביום, פשוט כי אני משתמש בעוד מוצרים. ירדתי לפעם ביום ונשארתי בחיים (כשניסיתי לרדת ממינוקסידיל בכלל ראיתי שכנראה זה לא כדאי כי הנשירה קצת התגברה יחסית לממוצע הנורמלי שלי אז חזרתי לפעם ביום), אבל אל תקחו אותי כדוגמא, אני לוקח מינוקסידיל מעל 10 שנים ורק לאחרונה עברתי לפעם ביום וזה בגלל שאני משתמש בעוד טיפולים וגם מוכן לעשות נסיונות.

הפעם ביום שימוש הופך את המוצרים האלה לכדאיים כלכלית. אם בקבוק אחד עולה $20 ומספיק לחודשיים בשימוש של 1 מ”ל ביום זה אומר שהעלות החודשית היא רק $10. זה הופך את הטיפול בתמיסה כזו לזמין לכולם. הרבה מאוד אנשים נרתעו מלנסות בכלל מוצרי מינוקסידיל עם חומצה אזאלית כי Xandrox היה אופציה יקרה מדי. זו כבר לא אמורה להיות בעיה, המחירים של מוצרי מינוקסידיל+חומצה אזאלית ירדו בזכות התחרות והם זמינים באיביי.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות: , , , ,

תגובות

29 תגוובת על ”מינוקסידיל + חומצה אזאלית בזול“
 1. לירון says:

  אם אני משתמש כבר חצי שנה במינוקסדיל 5 אחוז ולא רואה תוצאות, מה יותר מומלץ,להוסיף למינוקסדיל 5 אחוז רולר סיכות? או להתחיל להשתמש במינוקסדיל 15 אחוז פלוס חומצה אזלית 5 אחוז? או להתחיל במינוקסדיל 15 אחוז פלוס חומצה אזלית 5 אחוז ולהשתמש גם ברולר סיכות???

 2. admin says:

  אין מומלץ בתחום הזה כי זה לא מדע מדוייק. אם תשאל רופא – הוא ימליץ לך על אחד משלוש – מינוקסידיל 5% (מעל 5% לא מאושר על ידי ה-FDA או משרד הבריאות), פרופסיה או מוצר שהוא מקדם (יכול להיות גם מוצר טבעי). מוצרי ה-15% + חומצה אזאלית קיימים כבר שנים בשוק ובאו לנסות לפתור מה שמינוקסידיל רגיל לא פותר – הוא לא משפיע על רמות ה-DHT בעוד שהחומצה האזאלית נחשבת נוגדת DHT. השילוב של שניהם עם עוצמה משולשת של מינוקסידיל אמורה לתת פתרון למי שמינוקסידיל רגיל לא עובד לו (ושיהיה ברור – מינוקסידיל 5% לבד לא מהווה פתרון טוב לאורך זמן נגד התקרחות גברית טיפוסית אלא פתרון מסייע להמרצת זקיקים). יש הרבה ביקוש למוצרים האלה ויתכן שזה מעד על הצלחתם. יש גם עדויות של אנשים בפורומים ובאתרים בתחום שזה עובד להם טוב.

 3. לירון says:

  אני משתמש בנוסף בפרופסיה ובשמפו ניזורל 3 פעמיים בשבוע.
  לפי מה שהבנתי מפורמואים החומצה האזלית עוזרת למינוקסי 15 להיספג בעור הקרקפת, השאלה שלי, אחרי חצי שנה של מינוקסי 5 בלי שום תוצאות נראות לעין של צמיחה מחודשת של שיער, עדיף להוסיף למינוקסי 5 רולר סיכות או לעבור למינוקסי 15 פלוס חומצה אזאלית 5 אחוז? מה לפי דעתך יותר אפקטיבי? מה כדאי לנסות?
  תודה מראש.

 4. admin says:

  לדעתי עדיף 15+ אזאלית

 5. לירון says:

  תודה
  זה נכון שאם משתמשים במינוקסדיל 15 אחוז פלוס החומצה אזאלית אז לא צריך להשתמש ברולר סיכות??

 6. מוטי says:

  רולר סיכות לא חובה בכלל. זה דבר של השנתיים האחרונות שנכנס ומנסים לשווק אותו כעוזר אבל אין לזה מחקרים תומכים. אולי זה עוזר ואולי לא. זה לא בא יחד עם מינוקסידיל. אני לא מכיר הרבה אנשים שמשתמשים בזה אולי בחול כן אבל בארץ זה לא תפס לדעתי אולי כי זה מסבך קצת. תרגע אתה לא צריך רולר סיכות רק אם אתה בקטע של לנסות בייחוד אם אתה הולך על 15 שזה הכי חזק שיש. הערה קטנה על ה-15 שגם אני משתמש בו – מספיק פעם ביום. כן – פעם ביום כי הוא ממש חזק אני שם לפני השינה.

 7. לירון says:

  תודה מוטי 🙂
  אתה משתמש ב15 בערב ובבוקר ב5??
  ה15 הצמיח לך שיערות שכבר “נעלמו” לך? באיזה עוד טיפולים אתה משתמש? ואחרי כמה זמן עברת ל15?
  תודה מראש!!!

 8. מוטי says:

  לא – 15 פעם ביום, לפני השינה ובבוקר כלום. זה + פרופסיה גנרית + קומפלקס ויטמין B + שמפו ניזורל פעמיים בשבוע + שמפו טבעי ללא SLS (אני לא חופף בשמפואים רגילים). המעבר מ5 ל15 אכן שיפור את הסמיכות של השיער תוך כמה חודשים. הייתי כמה שנים עם ה5 והיעילות שלו פחתה עד למצב שהרגשתי שאני שם סתם אבל אי אפשר לדעת מה היה קורה אם הייתי מפסיק לגמרי. פשוט עברתי יום אחד ל15 ולדעתי זה עולם אחר. יש גם גרסא של 10 (זה הולך 5, 10 ו15) עם אזאלית אז אולי שווה לעלות מדורג קודם ל10. תבדוק מינוקסידילמקס באיבי הם זולים וטובים.

 9. לירון says:

  תודה רבה מוטי!
  באמת מספיק פעם אחת ביום וזה גרם לך לסמיכות בראש??? יפה!!! 🙂
  שאתה מתכוון שהיעילות של ה5 ירדה למה אתה מתכוון? הרגשת שיש לך נשירה?
  את הלקיחה של הפרופסיה והשימוש במינוקסי 5 התחלת במקביל?
  אני שואל אותך כי אני קצת בדילמה אם להעלות את ריכוז המינוקסי מ-5 ל15 או לשנות את הכדורים מפרופסיה לאבודרט שלפי מה שקראתי זה ממש חומר חזק.
  לפי מה שאני רואה שברגע שמתחילים שני טיפולים ביחד כמו פרופסיה ומינוקסי זה אומר שלא כדאי להוריד אף אחד מהם אף פעם, נכון?

 10. ליאור says:

  אני משתמש במינוקסידיל 5 אחוז כבר שנה.לאחרונה התחלתי להישתמש במינוסי 15+חומצה בבוקר ובערב 5 .
  התחלתי להרגיש החרפה בנשירה.האם זה בגלל השימוש ב 15 אחוז כמו שמתחילים אם כל מינוקסי חדש?

 11. zevik says:

  נשמע מוזר האמת
  תכלס – מספיק להשתמש פעם ביום ב-15% ולא צריך עוד 5%
  עדיף גם בלילה לפני השינה
  החרפה בנשירה אולי כי אתה מזיק לקרקפת
  יותר מדי מינוקסידיל לא טוב ואולי אתה רגיש אז תדאג לשלב עם שמפו ממקור טבעי
  תראה שאין קשקשים הם תוצאה של מינוקסידיל
  שמירה על קרקפת בריאה זה 50% מהעבודה, אחרת השיער באמת נושר חזק
  תראה גם שאתה משתמש בעוד דברים כי לבד רק זה לא מספיק אי אפשר לבנות על מוצר אחד שיעשה לבד את כל העבודה

 12. ניר says:

  ליאור איזו חברה הזמנת?
  אדמין אני רוצה להזמין מינוקסי 15 פלוס חומצה אזאלית ועברתי על המרכיבים של שלושת הספקים האלה. אצל כולם המרכיבים דומים חוץ שמאחד יש פירופלן גילקול 15 אחוז בבקבוק במקום 50 השני לא שם ביכלל פיריפולן גילקול ושלישי משתמש בכלל בגליצרין במקום פריפולין גילקול.(כול זה מהתכתבויות איתם)
  לי יש כרגע גירודים מהקירקלנד 5 אחוז ואני ארצה להימנע מזה השאלה שלי אם זה הכרחי שזה יהיה במינוקסי? ולמה בכלל החומר הזה מוסיף למינוקסי?
  לפי מה שאני יודע זה החומר שגורם לגירודים והדמומיות בקרקפת
  תודה רבה על העזרה!

 13. ליאור says:

  אני משתמש במינוקסידיל של חברת iisolutions.
  15% מינוקסידיל + 5% חומצה.
  אני משתמש בבוקר ובערב משתמש במינוקסידיל של קריקלד שעושה לי המון גירודים. הכול אופן הנשירה לא מאטה אפילו יש החמרה. למשהוא יש מושג מה קורה כאן?

 14. admin says:

  פרופילן גליקול אכן עלול לגרום גרודים בעור, אני אישית סבלתי מזה שנים עד ש”שברתי את הקרח” ועברתי לקצף שמכיל גליצרין במקום. כמובן שהגרוי נעלם, כולל הקשקשים וכל מה שנשאר זה לשאול למה לא עשיתי את זה קודם.. בכל מקרה, יש שילובים עם חומצה אזאלית ללא פרופילן גליקול, פשוט צריך לבדוק כמו שניר עשה (ניר קבל ח”ח על הבדיקה, ככה צריך לעשות לגבי כל מוצר – לבדוק קודם כל מה יש בו ואיך הוא עוזר או לא עוזר לך וכמובן לנסות ולשנות אם לא מתאים, ניסוי ותעיה זה חלק מהענין).

 15. ניר says:

  תודה אדמין 🙂
  השאלה שלי אם המינוקסי יהיה אפקטיבי כי שלושת היצרנים משתמשים ברכיבים שונים.
  אם אתה אומר שהגליצרין זה חומר שלא גורם לגירודים, אז אני יעדיף ממינוקסדיל מקס.
  אבל מה אתה אומר על Hair Solutions שלא מכניסים לבפנים לא גליצרין ולא פרופלין גליקול? זה בסדר? כי שני החומרים האלה אחראים על הספיגה של המינוקסי בקרקפת.
  מבחינת מחיר Hair Solutions הכי זולים ועולים 55 דולר כולל משלוח ושני החברות האחרות עולות 70 דולר כולל משלוח.
  תודה מראש.

 16. admin says:

  לא יתכן שלא מכניסים שם, זה שלא מצאת כתוב לא אומר שאין.
  http://www.minoxidilmax.com/ – על כל מוצר כתוב מה הוא מכיל, תמיד יכיל גליצרין או פרופילן. ה- DualGen-15 מכיל גליצרין.

 17. ניר says:

  הDualGen של מינוקסדיל כן מכיל גליצרין זה מופיע בדף שלהם באי בי (הם אפילו מציינים שהוא לא מכיל פרופלין- כי זה החמור שגורם לגירודים).
  אני התכתבתי עם Hair Solutions והם ציינו בפני במייל שהמוצר שלהם לא מכיל לא את זה ולא את זה. והם הכי זולים ועולים 55 דולר. השאלה שלי איך זה יכול להיות? כי צריך את אחד משניהם שהמינוקסי יספג בקרקפת. הכול מתועד אצלי במייל. זה אפשר מצב כזה?

 18. admin says:

  תשאל אותם איך זה יתכן, הרי צריך carrier שיתרום לספיגה. לכאורה – המוצר שלהם אמור לספוג פחות טוב.

 19. ניר says:

  יכול להיות שהם מסתמכים על החומצה אזאלית בתור זה שיתרום לספיגה של המינוקסי?

 20. admin says:

  חשבתי על זה, אבל חומצה אזאלית לבדה עם אלכוהול ומינוקסי? לא מכיר מוצר דומה שאין בו את ה-carrier, הרי לשאר המוצרים יש ואם היה הגיון להסיר אותו גם אחרים לא היו מוסיפים.

 21. Hair Interest says:

  ראיתי באתר של Minoxidilmax עוד מוצר שקוראים לו Lipogaine .
  הוא מכיל 5% מינוקסידיל 5% חומצה ואף אינו מכיל גליצרין. הטענה שם שישנם עוד חומרים המחפים על העדר הגליצרין ויעילות התכשיר כולו קרובה ביותר ל DualGen-15 המכיל 15% מינוקסידיל, 5% חומצה וגליצרין.
  הינה הקישור:

  http://www.minoxidilmax.com/product_html/lipogaine.html

  מה דעתכם? מה עדיף? Lipogaine או DualGen-15?

 22. גלעד says:

  הזמנתי מינוקסי 15%+ חומצה אזאלית.
  המחירים ממש עלו??
  הכי זול שמצאתי זה 95$ כולל משלוח לחבילה של 3 בקבוקים של 60 מ”ל

  15% Minoxidil & Azelaic 6oz DualGen Hair Loss Regrowth

 23. גל says:

  חברים האתר של MOPC Labs לא עובד יותר וגם אין תמוצרים באיביי יותר מישהו יודע מה קרה?

 24. ג'וני says:

  אני משתמש כבר המון זמן בפרופסיה+מינוקסי 5 מהארץ, הנשירה חזרה בקדמת הראש והמפרצים כנראה שהמינוקסי לא הכי משפיע כבר, מכיוון שאני שם רק פעם אחת ביום כי זה פשוט בלתי נסבל- הוא מקשה את השיער בצורה מגעילה ועושה לי קשקשת ושיער קש. ממי מומלץ לקנות מינוקסי 15 +אזלאית על בסיס גליצרין ושהספיגה שלו תהיה יעילה מספיק? דרך אגב- מעולם לא קניתי באיביי – יש לי אשראי של הארץ- זה תופס שם? מישהו יכול לעשות מדריך לאיך לקנות משם מוצרים? תודה לעונים 🙂

 25. ג'וני says:

  מישהו יכול לומר לי אם אשראי רגיל מתקבל באתרים כמו איביי? איך קונים משם, יש מדריך ?

  ושל איזה חברה מומלץ מינוקסי או 10%15%+חומצה אזלאית 5% על בסיס גליצרין ושנספג היטב בעור הקרקפת ומביא תוצאות? בבקשה בבקשה אשמח להמלצות!!!

 26. admin says:

  וואלכ ג’וני, אם היית טורח לקרוא קצת את הבלוג היית מגלה שהנושא נטחן עד דק.. אולי אלף ואחת פעמים כתבתי שהפתרון הוא מינוקסידיל קצף 5% באיביי, ויש גם אופציה של minoxidilmax שיש להם שתי גרסאות של 15% עם או בלי פרופילן גליקול, קבל קישור ישיר לאתר, גם יותר זול מאיביי:
  http://www.minoxidilmax.com/products.php

 27. דור says:

  מה לגבי maxus 5 ? קניתי מ-ebay ופתאום אני רואה שאין את הנשאים הדרושים… מה דעתכם ?

 28. חדש says:

  admin, אני בן 29, בשלבים מאוד מתקדמים של הקרחה ונזכרתי באיחור לטפל בזה. (עדיף מאוחר מלעולם לא)
  חשבתי לשלב אחרי קריאה פה בפורומים, כדורי hr-growth ביחד עם ספרי מינוקסידיל 15+חומצה אזאלית.
  מה דעתך על השילוב? יכול לגרום לתופעות לוואי קשות?
  לפגוע בחשק המיני? החרפה של ההקרחה?
  תודה.

 29. admin says:

  הכדורים – בזבוז כסף. אם אתה חייב כדורי דקל ננסי, תקנה כמוסות דקל בגרושים בvitacost,
  תוספי תזונה לא יעזרו לך, לא כמוסות למינהן או תוספים, רק דקל אולי, אם בכלל (וסביר שלא).
  מינוקסידיל 15 – לא הייתי מתחיל איתו בכל מקרה, רק עם מינוקסידיל קצף רגיל, ואחרי שנה שימוש הייתי חושב. תופעות לוואי קשות ל-15%? כתבתי על זה מספיק, אצלי היו קשות מאוד.
  החרפה של הקרחה לא מגיעה מטיפול בה, אלא מאי טיפול בה.
  פגיעה בחשק וכו’ – יכול לקרות כשמורידים DHT בדם, וזה עושה פיניסטריד וגם דקל ננסי.
  השילוב הבדוק והיעיל ביותר הוא השילוש הקדוש http://www.fullhair.co.il/2009/05/%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A9-%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9/
  כיום יש פרופסיה גנרית שעולה רבע או שליש מול המחיר של פעם. צריך מרשם רופא עור.
  מינוקסידיל קצף בגרושים באיביי.
  ניזורל בכל פארם ובית מקרחת, אפשר עם מרשם ואז עולה כ-20 שח או בלי ואז 50.
  פינסטריד – לא אגע בחיים, מעדיף להיות קרח. סכנה לתופעות לוואי קשות.
  http://www.fullhair.co.il/index.php?s=%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%94
  אם אתה בשלבים מאוד מתקדמים ספק אם משהו יעזור, זה מאוחר מדי. כל הרעיון זה לטפל כשהזקיקים עוד ניתנים לשיקום, קרחת חלקה כבר לא תצמיח, איזור דליל אולי כן. כמובן יש כאלה ששום טיפול לא עובד עליהם פשוט הם מאוד רגישים גנטית ל-DHT.
  כתבת עדיף מאוחר מאשר אף פעם – ססמא יפה אבל לא תמיד רלוונטית.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree