10 מוצרי דקל ננסי נגד התקרחות

9 בMay 2010 מאת: admin

בארה”ב, השוק הצרכני הגדול בעולם, קיימים מאות מוצרים שמשווקים כמוצרים נגד נשירת שיער והתקרחות, חיזוק והזנת השיער ונגד קשקשים ובעיות בקרקפת. מדוברים במוצרים ללא אישור FDA, כיוון שהם מכילים מרכיבים טבעיים וקוסמטיים ואינם תרופות (הרישום שלהם הוא פשוט יחסית והם לא צריכים לעמוד בתנאים המחמירים של רישום תרופות). המוצרים הללו כוללים 3 סוגים – כמוסות טבעיות, שמפואים ותמיסות. כמעט כל מוצר כזה שמתיימר להיות יעיל נגד התקרחות אנדרוגנית מכיל תמצית דקל ננסי (יש גם לנשים, וכשמדובר בתוספים לבליעה ההבדל הוא לרוב במינונים, למרות שחלק מהמוצרים נמכרים לשני המינים. בהקשר זה חשוב לזכור שלנשים עד גיל המעבר אסור להשתמש במוצרי דקל בכלל מאותה סיבה שאסור פינסטריד ודוטס). לצד הדקל שמים תמציות צמחים נוספות, ויטמינים ומינרלים אבל הבסיס המשותף הוא הדקל.

הנה 10 שמות של תוספי תזונה פופולאריים על בסיס דקל ננסי ותמציות צמחים:

1. Provillus – כתבתי עליו בפוסט דקל ננסי גרסאת האקסטרים. אחד המוצרים הכי פופלארים, ניתן למצוא אותו כמעט בכל אתר שמוצר מוצרים נגד התקרחות. המוצר המקביל שלהם  Provillus for Women כלל לא מכיל דקל.

2. Procerin – ה”אח התאום” של Provillus, כתבתי עליו באותו הפוסט, אותם מרכיבים. זה מוצר לגברים בלבד.

3. Regrowth+ – ה”בן” שלהם, אותו מוצר בדיוק כמוהם. מיועד רק לגברים.

לגבי שלושת אלה עולה החשד שהם בעצם אותו מוצר תחת שמות מסחריים שונים. אין ביניהם שום הבדל מבחינת מרכיבים. ל-Provillus יש גם מוצר טופיקלי שהוא בעצם מינוקסידיל גנרי רגיל שהם שמים בבקבוק שלהם ומוכרים במחיר גבוה. ל-Procerin יש מוצר טופיקלי נוסף על בסיס דקל ננסי וחומצה אזאלית (לא מינקסידיל), דווקא מוצר לא רע בכלל מבחינת מרכיבים שנקרא Procerin XT Foam.

5. Shen Min – קו מוצרים שכולל סוגים שונים של תוספי תזונה, כולל מוצר שנקרא DHT BLOCKER שזה שוב, בתוספת דקל, רק עם יותר דגש על תמציות צמחים סינים. יש כמה מוצרים לנשים (בעיקר מולטיויטמינים עם תמציות צמחי מרפא סינים).

6. NuHair – כמו ש-Procerin קרוב ל-Provillus ככה NuHair קרוב ל- Shen Min

7. Advecia – מוצר מבוסס דקל שגם כולל תה ירוק וחומצות אמינו. מיועד רק לגברים.

8. Avacor – קו מוצרים שכולל גם שמפו ומינוקסידיל בבקבוק שלהם. יש מוצרים גם לנשים, אבל הכמוסות הטבעיות שלהם כוללות דקל ומיועדות לשני המינים.

9. Hair Genesis – קו מוצרים שכולל גם סרום\תמיסה ושמפו. מדובר בקו מוצרים ותיק שעבר מתיחת פנים ויצא בגרסא משופרת, כולל patent pending (כלומר הגיש בקשה לפטנט). אין הפרדה בין מוצרים לנשים ולגברים.

10. Origenere – קו מוצרים יוקרתי של אחד ממשתילי השיער המובילים בעולם דר’ ארמאני, תוסף התזונה שלו נראה מרשים מבחינת מרכיבים, וכולל גם תמצית זרעי ענבים, תה ירוק, ו-MSM. מיועד לגברים ולנשים (אין הפרדה).

נשאלת השאלה למה כולם מכילים דקל ננסי?

התשובה מורכבת. תאורטית, כולם מעתיקים את מה שעובד. אבל מה עובד? המוצר או המכירות? האם מדובר במוצרים שבאמת עובדים נגד נשירת שיער, או שרק בגלל שפשוט קונים מהם הרבה, כדאי מבחינה מסרית להעתיק את מרכיבים או לשנות קצת ולמכור תחת מותג אחר (בלי קשר ליעילות האמיתית). כמו שאתם שמים לב, זה גם מראה שאין יותר מדי אופציות נגד התקרחות – יש הרבה מוצרים, אבל למעשה המגוון הוא של מותגים ולא של פתרונות. הפתרונות לא רבים בסך הכל, והכל מסתובב סביב מספר חומרים טבעיים שחוזרים על עצמם.

העובדה היא שדקל ננסי נמצא כמוריד את רמות ה-DHT (דרך זה שהוא מוריד את כמויות ה-5AR משני הסוגים). מה שבעצם גורם לכל זה אלו חומצות השומן שבדקל. זו עובדה שהוא נמצא בשימוש הרבה מאוד שנים כתרופה טבעית (אצל האינדיאנים בדרום אמריקה) ושם הכל התחיל. זו גם עובדה שהוא נמצא יעיל נגד בעיות בפרוסטטה והוא נמכר כפתרון טבעי לפרוסטטה ואפשר למצוא אותו הרבה בפארמים, בתי מקרחת וחנויות טבע בארץ (גם פינסטריד ודוטס הן במקור תרופות נגד פרוסטטה מוגדלת בגלל השפעת ה-DHT).

האם דקל ננסי יעיל נגד נשירת שיער? פה יש הרבה ויכוחים. גם מומחים ורופאים מתווכחים על זה (בייחוד אלו שמקדמים תרופות מול אלו שמקדמים גם מוצרים טבעיים, כלומר כאלה עם אינטרס).

כשמדברים על דקל ננסי תמיד עולה השאלה למה הוא לא נחקר קלינית. אז התשובה היא שהוא נחקר, אבל לא נעשו עליו ניסויים בפיקוח של גופים רשמיים, כמו ה-FDA. זה נכון לגבי כל תעשיית הבריאות ומוצרי הבריאות הטבעיים. מה שיותר מעניין זה – למה לא נעשו ניסויים להוכיח שהוא לא עובד? אולי כי הוא כן? התשובה היא פשוטה – ל\חבל על הזמן ועל הכסף. אי אפשר לרשום פטנט על מוצרים טבעיים. לכן אי אפשר לעשות עליהם מילארדים, כמו שעושים על תרופות אחרי שרושמים עליהן פטנט כמו פרופסיה. לא משתלם לחברות הגדולות להשקיע במחקר של מוצרי טבע כשאפשר למכור אותם בהצלחה גם בלי (אין דרישה חוקית לחקור אותם, הם לא תרופה). יש הרבה מוצרים מבוססי דקל ננסי (וגם מוצרים אחרים בלי דקל בכלל), שהחברות שמשווקות אותם מציגות מחקרים שהן עשו על אנשים (בדרך כלל מדובר במחקרים קטנים של מעט אנשים) כולל מחקרים שנעשו על ידי מעבדות לא תלויות. התוצאות כמובן מראות שיפור משמעותי.

קצת מבלבל נכון? מה שחשוב לדעת שיש הרבה מוצרים נגד התקרחות. מעט תרופתיים (תכלס – מינוקסידיל ופינסטריד, יש מי שיכלול כאן גם קרם ספיירו ודוטס למרות שהם לא תרופות מורשות נגד התקרחות) ואינסוף טבעיים. רוב הטבעיים שטוענים להיות יעילים נגד DHT כוללים דקל ננסי. יתכן שההצלחה שלהם מעידה על היעילות, אחרת קשה להסביר את ההצלחה שלהם בהנחה שמה שנותן ערך אמיתי מצליח ומה שהוא בלוף סופו להכשל (הנחה בערבון מוגבל, תכלס אפשר לשווק גם קרח לאסקימוסים, פשוט צריך לדעת איך). בנוסף – הם גם פונים לפלח שוק עצום של אנשים שלא יכולים או לא מוכנים לקחת תרופות מצד אחד – אבל כן מעוננינים לטפל בשיער שלהם באמצעים טבעיים.

באופן אישי, אני חושב שכן כדאי לשלב מוצרים טבעיים, כולל כמו אלו המצויינים למעלה בטיפול בנשירת שיער. לא נראה לי הגיוני שרק מה שסינטטי (כלומר תרופות) יעיל נגד התקרחות. אפשר להשוות את זה לרפואה מערבית מול אלטרנטיבית, גם לאלטרנטיבית יש מקום ועובדה שיש לה הרבה ביקוש ולא מעט הצלחות. כמו שכולם יודעים, יש רופאים שמשלבים רפואה מערבית עם אלטרטיבית ויש גם רופאים שממליצים על פתרונות טבעיים נגד התקרחות (כולל רופאים שפיתחו ומפתחים פתרונות כאלה).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות: ,

תגובות

9 תגוובת על ”10 מוצרי דקל ננסי נגד התקרחות“
 1. אבי says:

  קודם כל כל הכבוד לך על ההשקעה באתר הזה, אני בטוח שהוא עזר ועדיין עוזר להמון אנשים.

  הייתי רוצה לדעת יותר על הגנים שקשורים להתקרחות הגברית…
  על פי מה ששמעתי זה איכשהו קשור לאמא יותר מלאבא (…?…)
  יש לך ידע על זה?
  אני בן 22 ואני קצת מתחיל לדאוג בגלל זה למרות שאין לי סימנים.

  תודה, קראתי פוסטים ונהנתי מאד!

 2. admin says:

  תודה,
  הייחוס לצד מסויים אמא או אבא הוא מיתוס. בפועל זה יכול להגיע מכל אחד מהם.
  יש בדיקה גנטית שאמורה לחזות את הסיכוי שלך להיות קרח בוודאות של 70% על ידי איתור רצף מסויים על כרומוזום X. כרומוזום X הוא תוצר של גנים שהגיעו משני ההורים ו”גן ההתקרחות” יכול להגיע מכל אחד מהם.
  לגבי שאר ה-30% פשוט לא יודעים, המדע עדיין לא יודע מספיק וכנראה יש גורמים גנטיים נוספים ששוב יכולים להגיע מכל אחד מההורים.

 3. אבי says:

  תודה רבה!

  השכלתי 🙂

 4. אילן says:

  ראשית תודה על המידע הרב
  יש לי 2 שאלות
  1) ידוע לי כי ברשת מסתובבים מגיבים בעלי אינטרסים שונים אך באחד הפורומים ראיתי תגובה לד”ר אלכס גינזבורג (שודאי בעל אינטרס), המגיב טוען שלא משנה באיזה תרופה תבחר על מנת להוריד את רמת ה- DHT אלא הסכנה תמונה בהורדת ה- DHT בכלל (שלו זקוק הגוף הגברי)
  אם כך השאלה היא האם הורדת DHT מסוכנת מבחינה נפשית ופיזית (גם חשק מיני) כמובא במאמרים שהוא צרף.
  2) במידה ואין סכנה איזה תרופה אתה ממליץ לקחת של דקל ננסי שניתן להשיג בארץ?

 5. admin says:

  1. הורדה של DHT בדם, לא משנה איך, תגרום לאפקט. תלוי כמה DHT מורידים ואיך הגוף מגיב לכל חומר. זה גם משתנה מאדם לאדם. הטענה היא שכיוון שדקל הוא טבעי יש לו פחות תופעות לוואי, וההשפעה שלו מאוזנת יותר. הוא גם לא נחשב תרופה, אלא תמצית צמחית טבעית. ישנה טענה שתרופות סינטטיות עלולות לגרום לנזק בשימוש לאורך זמן. דקל בדומה לפינסטריד נצרך במקור לטיפול בערמונית, רק שלדקל לא צריך מרשם והוא טבעי. עבור גברים מבוגרים החשיבות היא קודם עבור הבריאות ופחות עבור החשק. צעירים שלוקחים כמויות גדולות של דקל עלולים לדעתי לחוות גם כן השפעות שליליות לכן יש חשיבות גדולה למינון. על דקל אין מחקרים קלינים, אבל הוא נחשב לחומר הטבעי הפופלארי ביותר נגד התקרחות – יש אותו ברוב הכמוסות הטבעיות נגד התקרחות ובהרבה מוצרים טופיקליים מהשורה הראשונה.
  2. לגבי סיכונים – יש להוועץ ברופא, לפעמים יותר מאחד, וללמוד את הנושא. כתבתי כמה פוסטים על דקל ואתה מוזמן לקרוא. אני לא ממליץ מה לבחור – הבחירה שלך.

 6. זוהר says:

  רציתי רק לשאול אם יש תמיסות של דקל ננסי בארץ , ואם זה גם עוזר נכנס לדם.

  מאחר והכמוסות גורמות לי לבעיות עיקול ונפיחות

 7. nav says:

  שלום אדמין, במקום לכתוב רשימה כזו של מוצרים, שרובה יקרה מאוד . (כגון פרוסרין)
  יכולת גם להוסיף – מה צריך לבדוק כשקונים מוצר דקל ננסי ? (כמוסות למשל)

  למה לא לקנות בארץ,
  או להזמין מפה בזול למשל:
  http://www.hollandandbarrett.com/pages/categories.asp?cid=49

  במילים אחרות, מה אני צריך לבדוק? כמה מיליגרם ? ואולי התוויות מסויימות נוספות ?

  תודה לכל העוזר .

 8. אייל says:

  האם הזעה מרובה ונשירת שיער קשורים אחש לשני ואיך אפשר להשיג פרופסיה בצבא

 9. admin says:

  אין קשר.
  אני לא יודע איך משיגים תרופות בצבא, אולי הולכים לרופא בגדוד ומבקשים?
  תמיד אפשר להשיג גם באינטרנט, אם כי היום מאוד זולות הגרסאות הגנריות למשל של טבע עם מרשם.
  אתה גם יכול לבקש מחבר או בן משפחה מקריח (בטוח יש) שילך לרופא ויוציא מרשם.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree