מוצרים נגד שיער לבן

23 בMay 2010 מאת: admin

שיער לבן זו הצרה השניה אחרי נשירת שיער. עדיף שיער לבן מקרחת זה ברור ויש כאלה שזה אולי מתאים להם כמו יאיר לפיד וג’ורג’ קלוני, אבל רוב מי שמלבין לו השיער מתבאס מזה. גברים עוד איך שהוא מסתדרים עם זה (בבאסה) אצל נשים זה טאבו – אין מצב, בנות מתחילות לצבוע בגיל צעיר בלי קשר וממשיכות עם קשר.

הגורמים לשיער לבן דומים לגורמים להתקרחות – אלו גורמים גנטיים שלא פוצחו במלואם (כלומר תורשה מההורים) וגורמים סביבתיים (לחץ, עישון, תזונה, קרינה וכל דבר שיכול לפגוע בבריאות). אין אפס, בסוף השיער מלבין, השאלה רק מתי. הטענה של רוב המומחים היא שזה הליך בלתי הפיך. מה שהלבין כבר לא יכול להיות בצבע. מדובר בתהליך שבו לא נוצר יותר מלנין (החומר שאחראי גם על גוון העור) ואז זהו, התאים שמייצרים אותו מאבדים את יכולתם לתמיד. במצב כזה יגידו המומחים, אין דרך חזרה ואז הפתרון הוא פשוט וקוסמטי – לצבוע, סיפור פשוט וזול יחסית (לנשים פחות, בייחוד לאלו שחובבות מספרות יוקרה).

מולם יש מומחים אחרים. אלה מתחום הרפואה הסינית, האלטרנטיבית וכו’. אלו טוענים שיש דרכים גם לעכב ואפילו להפוך את התהליך. הדרך שלהם היא תזונתית, כלומר להזין את השיער בחומרים טבעיים שונים. הכוונה לתוספי תזונה (ויטמינים חומצות אמינו ותמציות צמחים), וחמרים שמורחים על השיער (שמנים ותמיסות). האם זה עובד? אולי ותלוי.

ברפואה הסינית ישנו צמח שנקרא He Shou Wu שמייחסים לו הרבה סגולות בריאותיות, כולל למניעת הלבנת שיער. כל תוספי המזון נגד שיער לבן שכוללת תמציות צמחים סינים כוללים אותו. הוא בעצם הבסיס במוצרים האלה, יחד עם חוצות אמינו וקומפלקס ויטמינים ומינרלים. אפשר לראות קבוצה של מוצרים כאלה בקישור הבא.

בעצם מדובר בשני סוגי מוצרים – תוספי מזון שצריך לבלוע כל יום ומוצרים למריחה חיצונית. התוספים אמורים לפעול מבפנים ולהניע את הייצור של הפיגמנט. המוצרים למריחה חיצונית אמורים לחלחל פנימה ולגרום אותו דבר או פשוט לחזור לשיערה החיצונית ולתת לה צבע באופן טבעי אבל לא להשפיע על הייצור של הפיגמנט בשורש השיערה (בדומה לצביעה).

תוספי מזון נגד שיער לבן לא חסר, אפשר לראות חלק בקישור הבא (תחת קטגוריית graying hair).

מוצר נוסף לדוגמא הוא GrayBan (נשמע כמו Ray-Ban של המשקפי שמש) – ספריי שאמור להחזיר את הצבע הטבעי דרך הזנת השיער בפרוטאין. היצרן טוען לשיפור אצל 82% מהמשתמשים אחרי חודש.

יש גם שמפואים, שמנים ותמיסות אחרות שנטען שהם מסוגלים להאט ולמנוע הלבנת שיער (כולל שמן אמו).

הבעיה עם שיער לבן שבשונה מהתקרחות אין יותר מדי מחקרים וכמובן אין כלל תרופות. בשונה ממנגנון ההתקרחות שתלוי בעיקר ברגישות ל-DHT לא ברור מה המנגנון שגורם לשיער לבן. כעקרון הוא מיוחס להזדקנות, כי מדובר בעצם בתאים שמייצרים מלנין שמזדקנים ומפסיקים לייצר.

האם שווה לנסות את הפתרונות הטבעיים? אולי, תוספי המזון אם עובדים יכולים אולי להאט את התהליך. גם שאר המוצרים יכולים אולי לעזור. בגלל שאין מספיק מידע ומחקרים מדובר בהימור, אבל כמו שזה נראה המוצרים האלה הולכים טוב ויש להם שוק אז אולי הם גם עובדים לחלק מהאנשים.

 • Share/Bookmark

תגובות

20 תגוובת על ”מוצרים נגד שיער לבן“
 1. דוד says:

  יש אפשרות לרכוש את הגרייבן בארץ?

 2. admin says:

  לא שידוע לי, אבל אפשר באיביי או באתר הרשמי

 3. רועי says:

  שמעת משהו על גריי באן הזה?זה נראה לי משהו שצובע את השיער באופן עדין ואיטי..אני לא יודע מה לעשות
  כל השיער שלי כמעט הלבין בגיל 27 !!מכה

 4. admin says:

  אכן מכה, יש גם צבעי שיער לגברים שזה משהו שמורחים ל-5 דקות ושוטפים ומחזיק לא רע.
  אני מכיר הרבה שצובעים, אמנם לא מדברים על זה, אבל זה ברור.

 5. יאיר says:

  המוצר הזה נשמע מעניין, האם הוא משאיר איזשהו מרקם על השיער (שמנוניות)?

  השיער שלי דליל, ואני לא רוצה שהוא יתחיל להידבק לי לראש…

 6. סאמי says:

  איך אפשר לקנות את grayban

 7. יפעת says:

  האם מישהו ניסה את הגרייבאן?

 8. אודי says:

  האם מישהו הזמין את הגרי בן והאם האתר שם בטוח לקניה?
  תודה

 9. אודי says:

  הזמנתי את הגרייבאן מקווה שהוא טוב אני אפרסם תוצאות כאן כשיגיע

 10. אודי says:

  קבלתי את המוצר החברה אמינה נראה אם זה עובד

 11. אודי says:

  טוב חברים לאחר כמעט חודש (עוד 5 ימים ) אני לא רואה שינוי אם כי אני חושד שחלק מהשערות קבלו ברק אבל לא יותר מזה
  על כל פנים קניתי שני בקבוקים וזה אמור להספיק לחודשיים
  לאחר שאסיים חודשיים אני יעלה תמונות לפורום של לפני ואחרי ונראה אם החומר עובד
  אצלי זה עדיין לצערי לא עובד (אבל אני לא סגור על כך במאה אחוז()
  חבל

 12. שמואל says:

  שלום
  יש לי שאלה בקשר ל-GrayBan. האם זה צובע את השיער או שהשיער מזין את החומר שגורם לפגמנט לחזור?

 13. admin says:

  צובע, לא קיים חומר שמזין שגורם לפיגמנט לחזור
  מי שמבטיח כזה דבר מבלף
  בתאוריה תזונה נכונה ואורך חיים בריא דוחה הופעת שיער לבן ועל בסיס זה מייצרים כל מני תוספי תזונה בהנחה שלא מקבלים אותם מספיק במזון, מה שלא בהכרח נכון
  אי אפשר לעצור את הזמן וההזדקנות, רבים מתמקחים ונלחמים, עושים ספורט ואוכלים נכון אבל איש לא יכול להמלט משיני הזמן, גם הבריא ביותר.

 14. שמואל says:

  זה לא קשור לזיקנה, אצלי שיער לבן מגיל 13! ואני היום בן 25 ודי בריא ולאומת זאת עם 33% שיער לבן על הראש. השאלה, איך האנטי-גריי פועל? האם יש תופשעות לוואי? אשמח אם תסבירו לי.

 15. מיקי says:

  עפ”י התאוריה של כמה חברות שמיצרות כדורים על בסיס טבעי נגד הלבנת שיער והתהליך של רברס של שיער לבן כלומר הפיכת שיער לבן/אפור לצבעו הטבעי
  שיער עובד על ידי הוספת אנזים שנקרא Catalase לאיזון התזונתי של הגוף. מחקרים מראים כי חוסר של Catalase מקורו בתגובת שרשרת שמובילה להלבנה עם הזמן התוסף כולל Catalase וחומרים מזינים אחרים כדי להפוך את השיערות לעבים יותר, בריאים יותר ומלאים יותר. בנוסף, התרכובות מעוררת מלנוציטיס שלגוף הוא מגורה לייצר פיגמנטציה העיקרית של המלנין. על ידי הגדלת הייצור של מלנין, אפשר להתגבר על הנטייה גנטית המתוכנתת של הגוף שמזדקן עם הזמן. אפילו ניתן לעורר תאי הפיגמנט לא פעילים ולהפעיל אותם מחדש.

  הנוסחה היא טבעית ועובדת על גברים ונשים.הגיל שבו מתחיל מאפירים אינו מהווה גורם בתהליך ההיפוך מסופק על ידי המתחם הזה. זה בדרך כלל דורש עד תשעה חודשים לראות הבדל משמעותי ברמה של שערות אפורות שראו.רשימה מלאה יותר של מרכיבים כוללת ויטמין B-6, חומצה פולית, ביוטין, חומצה פנטותנית, Catalase, Horserail, דקל ננסי, סטרולים צמחיים, L-טירוזין, אבץ, כלורופיל FO-TI אבקה, ג’לטין, stearate מגנזיום,וסידן פחמתי.
  זה עפ”י היצרן יש כמה חברות המייצרות את הכדורים נגד שיער לבן והפיכה לשיער הטבעי
  הם טוענים שצריכים לקחת את הכדור פעמיים ביום לפחות למשך 4 חודשים בשביל לראות תוצאות כלשהן.

 16. admin says:

  מיקי, יש סתירה מסויימת לגבי אנשים עם עור כהה ושיער לבן
  לכאורה יש להם המון מלנין.
  הבעיה היא עם המלנין שבזקיק, הבעיה היא שרק שם יש הפסקת ייצור מלנין.
  רוב הרשימה שכללת תמצא בכל מולטיויטמין, וגם במזון רגיל.
  אין ראיה שדקל או סטרולים צמחיים יעזרו לצבע, הטענה היא שהם עוזרים נגד התקרחות, טענה שאף היא שנויה במחלוקת.
  כל חברה תגיד לך שאתה צריך להשתמש במוצר שלה לראות תוצאות, אני חושב שבכל תחום שתבחר, גם כי אכן לוקח זמן לראות תוצאות וגם כדי שתקנה כמות והם כמובן לא מתחייבים לתוצאות.
  לצערי הרב אין פתרון מוכח לעניין, יש הרבה עניין גנטי והרבה פשוט לא יודעים (למשל מה מפעיל גן מסויים או עוצר פעולה שלו). אני לא מכיר אדם אחד שהצליח להכהות שיער לבן עם ויטמינים, גם לא אחד שזה עזר לו נגד התקרחות, מנסיוני וממה שראיתי עובד מה שנבדק והוכח קלינית נגד התקרחות וגם זה רק אצל חלק מהאנשים ולעיתים יחד עם תופעות לוואי.
  קח בחשבון שגם אלו עם השיער המושלם ובלי הגבלת כסף, כוכבים הוליוודיים כמו בראד פיט וטום קרוז צובעים שיער, שום תוסף בעולם או תמצית צמחית נדירה לא עזרה להם. את הזמן לא ניתן לעצור, ואי אפשר להפוך צעיר, מה שכן יש תעשיות של מילארדים שעובדות בדיוק על הצורך של האנשים להתמודד עם ההזדקנות ולנסות להראות טוב יותר.

 17. שמואל says:

  תודה על ההסברים,
  ועוד, ידוע לכם משהו על עץ הטויה המערבי? שמעתי שמפיקים ממנו משקה רפואי שעוזר.

 18. איציק says:

  אז בעצם אם אתם אומרים שזה צבע ולא פיגמנט נכון?
  אז זה אומר שכל פעם שמסתפרים צריך לרסס את התכשיר שוב פעם ושוב פעם מה שאומר שזה חוזה לכל החיים?

 19. קוביק says:

  השתמשתי בגרייבן והוא ממש 0 בתוצאה גם אחרי 3 בקבוקים ו3 חודשים מלאים ..
  אולי קצת משמן ומבהיק את השיער ואז השיער מתערבב עם שאר השיער שלא לבן עדיין
  חבל על הכסף זה ממש אחיזת עיניים
  ואגב הסיבה שחברת לוריאל פריז לא מייצרים את הסוד שלהם זה כי הם מחכים שחברה אחרת תתחיל לייצר ואז הם יתחרו בה כרגע זה טוב להם כי הם שולטים בחצי מהצבע של השיער בכל העולם אז כנראה עוד כמה שנים כשהסינים יגלו משהו אולי… בינתיים תאכלו קצת בוטנים כל יום(לא קלויים) אומרים שזה קצת מפגמנט

 20. admin says:

  לא קיימת אפשרות להכהות שיער לבן שלא בדרך קוסמטית, תכלס לצבוע, מריחת חומרים שונים כמו חינה למשל היא בדיוק אותו רעיון של להשפיע על הגוון, מה שכתבת על בוטנים זה פשוט מגוחך, לא משנה מה תאכל או תמרח.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree