תחליפי מינוקסידיל

15 בApril 2010 מאת: admin

למינוקסידיל יש מקום של כבוד בין הטיפולים למניעת נשירת שיער והתקרחות אנדרוגנית. הבעיה היא החסרונות שלו והעובדה שהוא תרופה סינטטית. זה לא מתאים לכל אחד, בין אם בגלל תופעות לוואי, חוסר יעילות או רתיעה מהעובדה שמדובר בתרופה. מינוקסידיל הוא ממריץ זקיקים שפעולתו היא כנראה הרחבת כלי דם משולבת עם שיפור של מעבר של חמרי מזון לזקיקים. אבל מי אמר שפעולה כזו יכולה להגרם רק על ידי מינוקסידיל? אולי יש עוד חומרים שגורמים לאותו אפקט? אז זהו שיש.

עבור כל מי שלא רוצה, או לא יכול להשתמש במינוקסידיל ישנן תמיסות שמכילות את החומרים Nitric-Oxide או בקיצור NO ואת Superoxide Dismutase או בקיצור SOD.

NO הוא חומר שנמצא בגוף באופן טבעי ואחראי להתרחבות כלי דם. SOD זה אנזים הפועל נגד רדיקלים חופשיים ומסייע לפעולת ה-NO בכך שהוא ממטרל את החומר superoxide שעושה פעולה הפוכה – מכווץ כלי דם. ריכוז גבוה של שניהם אמור לפתוח תעלות אשלגן בדומה לפעולת המינוקסידיל ובכך לאפשר התרחבות כלי דם.

נחושת copper נמצאה כמדמה את פעולת ה-SOD ולכן היא גם נחשבת כממריצת זקיקים.

התוצאה – מוצר אחד שכולל את כולם – NO, SOD ונחושת, ואחד שכולל SOD ו-NO.

1. Prox-N של Dr. Proctor – פרוקטור הוא בעל הפטנט על SOD ו-NO ובמוצר יש גם נחושת. ניתן להשיג במחיר של כ-$30 לחודש לפני משלוח (נמכר בכמות של חודשיים לפחות כלומר עולה $60). SOD ו-NO יש גם ב- nano shampoo (בלי הנחושת). למי שקצת מתבלבל עם Proxipen אז Prox-n זה מוצר שונה לגמרי.

2. Nanogen’s Growth Maintenance System – יש בתמיסה SOD ו-NO. ניתן להשיג במחיר של (לנשום עמוק) $80 לחודש.

המוצרים הללו מצהירים שהם עושים פעולה כמו של מינוקסידיל – רק שהם טבעיים.

כל המוצרים שכוללים copper peptide אמנם לא מכילים SOD או NO אבל הנחושת לבדה אמורה לעשות את הפעולה של ה-SOD, זה כולל את פוליגן, טריקומין ואפילו Spectral RS.

איפה הבעיה? במחיר בעיקר. בהנחה שהפעולה דומה (למרות שיש פחות מחקרים על מוצרים טבעיים) מה שמרתיע הוא המחיר ביחס לתועלת. הרי בכל מקרה לא מדובר במוצרים שחוסמים DHT אלא בממריצי זקיקים. ה-DHT מביס אותם בשלב כזה או אחר, לכן מוצרים כאלה יכולים להיות טיפול משלים אבל לא מוביל.

מבחינת פופלאריות המוצרים האלה לא להיט, כנראה שהמחיר הגבוה שלהם מול המינוקסידיל הזול והמוכח יותר עושים את שלהם. בסך הכל רוב האנשים מסתדרים עם מינוקסידיל לא רע, ואם יש גירוי עור עוברים לקצף או מורחים קרם לחות (או משלבים עם קרם ספיירו שגם חוסם DHT וגם מוסיף לחות לעור ומרגיע גירוי).

 • Share/Bookmark

תגובות

10 תגוובת על ”תחליפי מינוקסידיל“
 1. משה says:

  לגבי ה PROX-N מי שרוצה לנסות יכול לרכוש גרסה “גנרית” מאתר betterlife
  http://www.betterlife.com/prod_home_page.asp?prod_id=24902
  במחיר 29$ ל 60 מ”ל (מספיק לחודש אם משתמשים פעמיים ביום) כאשר עלות המשלוח לישראל היא 5$ בלבד.
  הגרסה הזאת אמורה להיות מרוכזת מעט פחות מהגרסה הרגילה, ולדברי ד”ר פרוקטור יש תמורה טובה יותר לכסף בקניה שלה.
  http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=42&t=52211&p=503190&hilit=cost#p503190

 2. מישהו says:

  יש מינוקסי שהוא טבליות?

 3. admin says:

  כן, מינוקסידיל בטבליות זו תרופה ללב, לא לשיער, לכן לא רלוונטי. מה שרלוונטי זה רק למריחה חיצונית.

 4. אורח says:

  אין טבליות שעובדות על אותו עיקרון של מינוקסי?

 5. אורח says:

  או שמפו שעובד על אותו עיקרון של מינוקסי (ולא עובד על DHT)??

 6. admin says:

  אין טבליות, יש שמפו NANO שעובד על העיקרון הזה, ויש שמפו אלפסין שעובד על אותו עקרון של המרצת זקיקים פשוט עם החדרת קפאין

 7. יניב says:

  אהלן, החלטתי שאני רוצה טיפולים טבעיים בלבד נגד התקרחות, מלבד השמפו שלי שכנראה יהיה רוויטה לפי ההמלצות פה שמכיל כמה חומרים לא טבעיים , שאת זה אני אוכל לספוג. מה אתה ממליץ?

  התרשמתי פה לטובה מהתחליף למינוקסי אבל, לא כל כך הבנתי בסוף איזה מוצר אני צריך האם הכוונה היא לProx-N….והאם זה טבעי לחלוטין?….

  כמו כן אשמח לקבל המלצות נוספות לטיפולים טבעיים בהתקרחות …וגם שלא יעברו לי במערכת העיקול בסגנון כדורים. תודה רבה!

 8. רעיה says:

  הפתרון הטבעי זה פעילות גופנית סדירה מיידי יום עושה בדיוק את אותו אפקט ממריצה את הדם ומאפשרת לו להגיע ולהזין כל רקמה בגוף. בהצלחה

 9. admin says:

  אם זה היה נכון לא היו ספורטאים קרחים, אז זה לא לגמרי נכון
  מה שכן, בריאות מאוזנת, תזונה נכונה (דלת שומנים מהחי) וספורט משפיעים על רמת ההורמונים בדם ועל תהליכים שונים בגוף, ולמרות שאין מחקרים שמביאים מסקנות נחרצות, זה הגיוני שיהיה נטרול יחסי או הפחתה של גורמים מזיקים, כולל כאלה היכולים לתרום להתקרחות, כולל למשל שחרור לחץ נפשי וסטרס דרך אימון, סטרס גורם לנשירה ומאיץ התקרחות

 10. דביר says:

  מישהו יודע איפה ניתן להשיג PROX-N במחיר משלוח שפוי? אני מחפש באתרים השונים אבל המחירים של המשלוח מאוד גבוהים, ככה שזה מרתיע אותי לקנות. מהפורומים באנגלית אפשר לראות שהחומר הזה, כמו שאר הטיפולים להתקרחות, משפיע על חלק מהאנשים יותר ועל חלק פחות.
  אשמח לדעת אם מישהו שניסה ייתן פה תגובה, אבל יותר חשוב לי זה להשיג אתר שמוכר את המוצר במחיר משלוח שפוי?
  תודה!

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree