מינוקסידיל יתרונות וחסרונות

7 בApril 2010 מאת: admin

על מינוקסידיל, כולל מוצרים שמכילים אותו כתבתי קטגורגיה שלמה של פוסטים. ללא ספק יש למינוקסידיל מקום של כבוד בטפול בהתקרחות גברית או נשית טיפוסית והוא גם המוצר היעיל הותיק ביותר שיש. עדיין, הוא לא מושלם, ויש לו חסרונות לצד היתרונות:

יתרונות המינוקסידיל:

1. הוכח כיעיל במחקרים קליניים ובמשך השנים שבהן הוא נמצא בשימוש.

2. זול מאוד – כל אחד יכול לקנות אותו (באינטרנט ובארה”ב – לא כולל את מה שנמכר בארץ).

3. זמין מאוד – אינסוף חנויות אינטרנטיות מוכרות אותו כולל איביי, והוא נחשב כתרופה גנרית ללא מרשם, לכן מיוצר על ידי המון חברות ולא מצריך מרשם.

4. טופיקלי – תופעות לוואי אם יש הן לרוב חיצוניות ועוברות מהר עם הפסקת הטיפול או טיפול נכון.

5. ללא השפעה הורמונלית – לא משפיע על רמות ה-DHT (זה גם חסרון).

6. בא בריכוזים שונים מ-2% – 15% (ריכוזים של מעל 5% ניתן להשיג באיביי לרוב בשילוב עם חומצה אזאלית, מדובר במוצרים זהים ל-xandrox) ובצורות שונות (תמיסה או קצף רוגיין).

7. משפר את התוצאות של טיפולים אחרים (למשל שילוב שלו עם פרופסיה יעיל יותר מפרופסיה לבד)

8. ניתן לשלב עם כל טיפול אחר (זה לא ממש יתרון – זה נכון לכל הטיפולים כל זמן שהם לא גורמים תופעות לוואי שמתחייבים להפסיק את השימוש בהם).

9. מתאים גם לנשים – יש גרסא 2% לנשים למרות שאין בהכרח מניעה להשתמש גם ב-5% (לאחר התייעצות עם רופא, בעיקר בגלל החשש הלא ממש מוכח שיכול לגרום לשעירות בפנים – תכלס יש אותו סיכוי בשני הריכוזים).

10. יש מוצרים טופיקליים שכוללים אותו יחד עם מרכיבים יעילים אחרים.

החסרונות:

1. מדובר במוצר שמוגדר כתרופה ללא מרשם – עלול לגרום לתופעות לוואי בעיקר חיצוניות (גירוד וקשקשים). מי שממש רגיש עלול לחוות כאבים בחזה, דופק מואץ, סחרחורות וכו. בגלל תופעות הלוואי החיצוניות הוא אסור למי שיש לו בעיות עור או מחלות עור בקרקפת.

2. אסור לנשים בהריון או מניקות (נשים בהריון דווקא לא אמורות להזדקק לו שכן ההריון הוא השלב שיש הכי הרבה הורמונים נשיים מה שמגן על הזקיקים) וגם לאנשים עם בעיות לב.

3. יעילותו הולכת ופוחתת עם הזמן – שכן ה-DHT לא מושפע ממנו. עם הזמן ה-DHT מנצח את ההשפעה הממתנת של המינוקסידיל.

4. לא פועל נגד ה-DHT – המינוקסידיל ממריץ את הזקיקים בדרך שאינה לגמרי ברורה, כלומר מצד אחד ה-DHT מחליש את הצמיחה ומצד שני המינוקסידיל נותן קונטרה ומזרז אותה. הבעיה היא שה-DHT חזק יותר בטווח הארוך. זו הסיבה שפותחו מוצרים שכוללים אותו יחד עם חוסמי DHT.

5. יעיל פחות למפרצים וקדמת הראש – מי שקונה מינוקסידיל קירקלנד יודע שעל הקופסא מופיעה הבהרה כולל ציור שמדגים שמינוקסידיל נמצא יעיל לקודקוד ופחות (ויש הטוענים שכלל לא) במפרצים.

6. אינו טבעי – מדובר בחומר סנטטי שכולל מינוקסידיל, אלכוהול ופרופילן גליקול (בתמיסה אבל לא בקצף), לכן לא מתאים למי שמחפש טיפולים טבעיים או שאינם תרופתיים.

7. מבהיר שיער צבוע (לאחר שבוע שבועיים בשימוש יומיומי) – בגלל האלכוהול.

8. דורש משמעת עצמית – צריך להתמש בו כל יום פעמיים בבוקר ובערב. הפסקת הטיפול גוררת נשירה וחזרה למצב של טרום הטיפול (לפחות). דרך אגב – זה לא אומר שאי אפשר לעבור לטיפול אחר ולהמנע מהנשירה הזו, זה נכון בעיקר למקרה שהשתמשת רק בו והפסקת.

מינוקיסידיל הוא טיפול טוב אבל ממש לא אופטימלי. יש לו הרבה חסרונות, העיקרי זה חוסר יכולתו לפעול נגד ה-DHT, לכן הוא לא יעיל לבד כנד התקרחות אנדרוגנית. את זה אפשר לפתור די בקלות על ידי הוספת חוסמי DHT. מה שיותר קשה לפתור זה את תופעות הלוואי החיצוניות שלו – הגירוד והקשקשים, אפשר לעבור למינוקסידיל קצף או להוסיף קרם לחות טוב, אבל יש אנשים שהמנוקסידיל עושה להם תופעות לוואי שמונעות מהם להשתמש בו ויש אנשים שלא רוצים להשתמש בו כי זו תרופה. עבורם פותחו מוצרים טבעיים שאמורים לעשות את אותה פעולה של מינוקסידיל בדיוק – להמריץ את הזקיקים, רק בלי תופעות לוואי. אחד מהם Spectral RS הזכיר משה בתגובה לפוסט על מוצרים מבוססי מינוקסידיל 5% ובפוסטים הבאים אציין את העיקריים, שכמובן לא ניתן למצוא בארץ.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

241 תגוובת על ”מינוקסידיל יתרונות וחסרונות“
 1. חסוי82 says:

  המינוקסידיל לא גורם לשום כאבים בחזה לרוב האנשים. מאיפה אתה מביא הערות כאלה בורות וחסרות ידע? רוב האנשים משתמשים בו על בסיס יומיומי ולא סובלים משום תופעות שכאלה. יש למינוקסידיל חסרונות אחרים אבל מבחינת תופעות לוואי מדובר בתרופה די בטוחה.
  מן הסתם יש אנשים שרגישים למינוקסידיל בצורה יוצאת דופן ויתכן שאתה אחד מהם, אם התנסית וזה מה שהרגשת. את השאלה שלך כדאי שתפנה לרופא ולא לכאן. פה זה לא מקום שנותנים המלצות רפואיות.
  מבחינת פרופסיה ניסית והיו לך תופעות לוואי? נראה לי שלא ואתה סתם מקשקש…גם כאן לרוב האנשים לא יהיו כאלה בכלל ולמיעוט של אנשים כן יהיו, כמו שיש מיעוט של אנשים שיכולים למות מאכילה של בוטנים.

 2. אני says:

  צינקול למי שלא יודע זה תוספת אבץ אבל בתור תרופה

 3. חיה says:

  תוכל לפרט מה הכוונה בלהוסיף חוסמי DHL? באילו תכשירים להשתמש?

  תודה!

 4. חיה says:

  וגם-האם רלוונטי אצל נשים. תודה

 5. admin says:

  DHT גורם להתכווצות של הזקיקים והרס של זקיק השיער רק אצל מי שרגיש גנטית. המנגון לא ברור, מה שכן ידוע שיש קולטנים בזקיקים שה-DHT מתחבר אליהם ואצל מי שרגיש גנטית זה גורם לתגובה, שבה כנראה המערכת החיסונית תוקפת את הזקיק. חוסמי ה-DHT אמורים להפחית DHT בזקיק לרמה נמוכה כזו שאותו מנגנון לא מופעל.
  רלוונטי לנשים עם התקרחות נשית טיפוסית שזה אותו רעיון כמו אצל גברים, אבל אם אבדן השיער הוא מסיבה אחרת אין שום משמעות לטיפול בחוסמי DHT כי ה-DHT אינו הגורם.
  לגבי היעילות של כל מני חומרים עם חוסמי DHT טבעיים (שמורfבים בעיקר מדקל ננסי ועוד כמה רכיבים פחות מעניינים) שזה מוצרים כמו כרינגן ורביבוגן שאפשר למצוא באיביי אמזון או בחנות של האתר Hairlosstalk הדעות חלוקות, כמעט בלתי אפשרי למצוא מידע אובייקטיבי שמוכיח שהם יעילים. נדרשת גם סבלנות רבה והתמדה, כי שיפור אפשר לראות רק אחרי הרבה זמן, אם בכלל, מינימום חצי שנה ויותר קרוב לשנה. רוב האנשים לא מסוגלים לעמוד בזה ופשוט לא מתמידים, ולכן גם לא רואים תוצאות.
  נשים מתשמשות גם במינקוסידיל, וכפי שכתבתי בעבר קודם כל צריך ללכת לרופא רגיל ולעשות בדיקות כלליות לראות שאין בעיה רפואית או חוסרים, לבדוק האם הנשירה בכלל נובעת מהתקרחות נשית טיפוסית שזה רלוונטי אחרי גיל המעבר, ולפעול עם פיקוח רפואי. חוסמי DHT תרופתיים כמו החומר פינסטריד אבל על אותו הגיון גם טבעיים יכולים להיות מסוכנים לנשים בהריון או\ו שרוצות להכנס להריון כי זה הורמון שמעורב בהתפתחות של עוברים זכרים. לנשים אסור סתם לקחת חומרים, וגם לגברים, בלי להבין ממה הם מורכבים ומה הם עושים ומה תופעות הלוואי. זה ממש לא כזה פשוט, ואין איזה רשימת קסם שכל אחד יכול לקנות והכל יסתדר. מי שפועל אחרת פשוט מסכן את בריאותו.
  בגדול יש תמיסות שונות, יש למשל קסדת לייזר (אין בשום מקרה אחריות לתוצאות) אבל כבר כתבתי על הכל, ואין לי כוונה לחזור. כמו כל דבר – מי שיעשה לעצמו מחקר קטן וילמד ידע לקבל החלטה מושכלת, ומי שעצלן ומחפש פתרונות קסם ושאחרים יגידו לו מה לעשות – ישלם ביוקר.

 6. בני says:

  שלום, אני בן 25 והתחלתי שימוש במינוקסידיל 5% לאחר התייעצות עם רופא משפחה.
  התמיסה בפשטות הצמיחה לי את השיער ואין זכר כלל לתחילת ההתקרחות שהייתה לי.
  המסקנה שלי היא להמשיך להשתמש בזה עד שזה יפסיק לעבוד ואז להתחיל משהו אחר, כנראה עד שימאס לי להתעסק בזה ואתן לשיער הראש לנשר, או שלנצח איישם על ראשי תכשירים כימיים, אין לדעת.

  ראשית אני רוצה להודות למנהל האתר, לפני תחילת השימוש למדתי כאן הרבה והצלחתי לקבל החלטה לטפל בקרחת ע”י מינוקסידיל רק בעזרת המידע שכאן.

  שנית, שאלות:
  1. לגבי המלצת האתר לקנות באיביי מינוקסידיל, איך אדע מה לקנות? על מי לסמוך? כשמדובר על הקופ”ח היה לי קל להבין שזה לא חומצה שתהרוג אותי אבל מאיביי זה קצת יותר שרירותי.
  2. אחרי כמה זמן צפויה הירידה ביעילות של ה5%? (שאדע לא להיכנס לתסמינים דאז – “אה זה השמפו, אה זה בגלל המבחנים, אה זה בגלל המזג אויר, אה זה בגלל השמש, תכף יצמח מחדש”.)
  3. האם יתכן כי הפסקת השימוש במינוקסידיל תגרום לנשירת שיער יותר ממה שהיה עלול לנשור עד אותו העת ללא השימוש מלכתחילה? (קשה לי לדמיין דרך לדעת את התשובה לזה אבל אולי בכל זאת ישנה כזו)
  4. עניין של תחושה ולא יותר – היו לי כמה ימים של שימוש לא סדיר במינוקסידיל בגלל מעבר דירה וכעת כשחזרתי לשגרה יש לי תחושה שהשיער בקודקוד (שם מקור הבעיה אצלי) מלא יותר מאי פעם. האם יש איזה עניין לפחית מידי פעם את השימוש כדי להגביר את השפעת המינוקסידיל או לפחות כדי שהשפעתו לא תרד? זה הגיוני או שאני כמו כל מקריח ממציא לעצמי עניינים מוזרים?
  5. לגבי השמש, ראיתי אזהרה לא לחשוף את הראש לשמש אחרי יישום התמיסה בקרקפת. הבחנתי כי כאשר אני כן נמצא בשמש עם מינוקסידיל, אני חווה כמה ימים של קשקשים גדולים ודיי מגעילים. אם אני לא בשמש אין לי קשקשים כלל. אז כל החיים ללכת עם כובע או שעדיף פשוט לא לשים את התמיסה כשברור שיום שלם מטיילים בשמש? האם החשיפה לשמש לא מומלצת גם אחרי שהתמיסה יבשה? כמה זמן נדרש לשם כך?

  אצפה לתשובתך,
  תודה רבה.
  בני

 7. admin says:

  1. שאלה שמראה שאתה לא יודע לקנות באיביי. אני קונה שנים ממי שהכי זול, עם % שביעות רצון מעל 99%, אין לי מישהו ספציפי. מי שינסה לעבוד עליך באיביי מסתכן בנידוי משם ואף מוכר לא רוצה לאבד את החנות האינטרנטית שלו. אני קונה תמיד דיל של 3 מיכלי מינוקסידיל קצף, ובגלל שאני כיום משתמש פעם ביום זה מספיק להמון זמן.
  2. אין מחקר, ועל כל אדם זה עובד שונה. תכלס אם הרגישות שלך ל-DHT תלך ותגדל עם הזמן אז היעילות תפחת, צריך לזכור שהוא לא פועל נגד ה-DHT.
  3. לא ידוע, ולא משנה, בוא נניח שכן אז מה? אתה מעדיף שיער על הראש על פני אי טיפול והתקרחות בקצב כזה או אחר. היכן שאין רגישות גנטית הפסקה לא תשנה דבר.
  4. אתה ממציא. כמה ימים של הפסקה לא ישנו דבר, נטען כי צריך מינימום שבועיים כדי להתחיל לאבד את התועלת או התוצאות. אני ירדתי לפעם ביום אחרי המון שנים של פעמיים וכלום לא קרה.
  5. אם אתה לא נשמע לאזהרות מה עוד אפשר לומר? שים כובע. וחלאס עם שאלות קיטבג, תפעיל את השכל, כל מה שנדרש זה הגיון ושיקול דעת.

 8. שרה says:

  שאלה : רופא העור המליץ על מינוקסי 5%.
  הרוקחת אמרה בפירוש שהוא לא מתאים לנשים וכדאי שאקח 2%.
  מה עושים ?

 9. admin says:

  מינקוסי 5% הוא רק לגברים, אלא אם הרופא מאשר אחרת.
  2% יותר חלש ופחות יעיל אבל ככל שעולים בחוזק זה יכול לגרום לשעירות בפנים.
  אני הייתי מתקשר לרופא לשאול למה אמר 5% ולא 2%.
  הרוקחת יכולה לתת מידע, היא לא רופא.
  שיקול דעת, תמיד. חשיבה, תמיד.
  כמובן שאפשר להתחיל עם 2%, לנסות תקופה, ואז לעלות ל-5%.
  אבל אם הרופא ישר אמר 5% אולי יש לו סיבה והוא נוהג להציע 5% לנשים כמו לגברים.
  רק לזכור שבארץ המחיר הוא פי 3, ואפשר לקנות באיביי. וגם שהקצף 5% הרבה יותר נוח לשימוש מהתמיסה 5%.

 10. חסוי82 says:

  אדמין בעניין נוחות השימוש זה מאד אישי ונתון לפרשנות. כשהייתי מטפל במינוקסידיל ניסיתי גם את הקצף וגם את התמיסה ועם התמיסה היה לי הרבה יותר נוח וקל. יש כמות מדודה שלוקחים עם הקשית וקל יותר לפזר אותה על הקרקפת, לעומת הקצף שאף פעם לא הרגשתי שיש לי שליטה על כמות החומר שיוצא מהבקבוק, שהופך לנוזל תוך שניה או שתיים ונשפך מהיד וגם אם אתה נעזר בפקק זה לא בדיוק יעיל ונוח.
  כמו כן המחיר של התמיסה זול יותר. למי שלא סובל מרגישות לתמיסה לא הייתי ממליץ קצף

 11. נתן says:

  ראשית תודה על האתר המדהים וההשקעה המבורכת!
  לאחר התייעצות עם רופאת עור היא המליצה לי להשתמש במינוקסידיל פעם ביום, שעתיים לפני השינה, 7 שפריצים. לעומת זאת אני רואה שאומרים להשתמש פעמיים ביום , גם בהוראות שימוש. מה לעשות?

  2. ברגע שמתחילים שימוש – האם זה לתמיד? כלומר לא ייתכן מצב שבו אשתמש במשך שנה, אראה שיפור, ואפסיק והתוצאה הרצויה תישמר?

  3. הבנתי שיש נשירה מוגברת בתחילת הטיפול, במידה ואני מפסיק את הטיפול לאור הנשירה המוגברת האם לא יצמח השיער שאבד כתוצאה ממנה בחזרה?

 12. admin says:

  אני משתמש פעם ביום, אחרי שנים רבות של פעמיים, אין הבדל מבחינתי.
  לגבי הוראות השימוש יופי, אבל אלו ההוראות העתיקות של המוצר המקורי מלפני כמה עשרות שנים, אולי היום יש כבר נסיון מספיק לדעת שאולי גם פעם אחת מספיק, כתבתי על זה, לא קראת? תתחיל לאסוף ידע, אחרת לא תדע.
  השימוש הוא לתמיד כן, כל זמן שאתה רוצה לראות את האפקט, אתה יכול גם להפסיק כמובן, ואם אתה אמור להקריח אתה תגיע די מהר לנקודה שהיית אמור להראות עם השיער בלי טיפול. המינוקסידיל לא ישפיע על שיער שאין לו נטיה גנטית להקריח, כלומר בצדדים. תמרח בצדדים ותפסיק אחרי שנה כלום לא ישתנה.
  נשירה מוגברת בהתחלה יש לחלק ולא לכולם. זה לא ממש נשירה אלא שיער חלש נושר כי שיער חזק יותר דוחף \צומח במקומו או שפשוט שפשוף הקרקפת מאפשר התנתקות מהירה יותר של שיער שעומד לנשור ממילא, אז זה נראה כמו אבל זה בעצם אשליה, אתה עוזר בעצם לכמה שערות לנשור באותו זמן על ידי המריחה וזה היה קורה בלי קשר למה אתה מורח.
  למינוקסידיל חוקח חודשים לעבוד, ולקבל אפשקט נראה לעניין זה חצי שנה-שנה, תתחיל ותפסיק קצת אחרי לא סוף העולם, אבל אם אתה מתוכנת גנטית להקריח, אתה תקריח בלי קשר, עם או בלי מינוקסידיל. הוא עוזר לחלק מהאנשים, אבל הוא לא יעיל נגד DHT ומי שיש לו רגישות רצינית ל-DHT מינוקסידיל לא יעזור לו בכל מקרה אם אין למשל פרופסיה עם הטיפול.
  מינוקסידיל טוב מאוד בהתחלה, כשאין רגישות חזקה, אבל הוא הולך ומאבד את האפקט שלו עם הזמן כשהיא עולה, הוא לא פתרון מושלם אבל יכול לעזור כמה שנים טובות. זה גם מה שנמצא על פרופסיה כפי שמתואר במחקר 5 השנים. כמובן שיש שונות בין אנשים ויש כאלה שירויחו יותר זמן ויש כאלה שפחות, בסופו של דבר זה משחק על זמן ודחיית הקץ, שבסוף יגי השאלה מתי.

 13. שרון says:

  אני משתמשת במינוקסידיל חודש וחצי, אחרי שבוע התחילה נשירה מטורפת כ 400 שיערות נושרות בכל חפיפה
  בשבוע האחרון הבחנתי בשיערות חדשות בעיקר בקו המצח אבל עדיין יש נשירה מאסיבית
  השיער ממש הידלל מאז השימוש במינוקסי
  בעלון לצרכן של התרופה רשום כי תיתכן נשירה מוגברת לתקופה של שבועיים אבל אצלי זה נמשך כבר 7 שבועות
  האם זה נורמלי? שוקלת להפסיק עם המינוקסי
  האם יש משהו אחר מומלץ לנשים?

 14. admin says:

  400 ביום כפול 10 ימים זה התקרחות תוך שבוע ולא יתכן.
  יכולה להיות נשירה מוגברת בהתחלה זה דבר ידוע.
  מומלץ לך לעשות הכל בפיקוח רפואי, ובנוסף לא לחפש קיצורי דרך, אלא ללמוד את הנושא לעומק, כאן זה לא פורום רופאים ואני לא ממליץ לאנשים מה לעשות אלא מספר מה אני עושה ועל מה אני חושב.

 15. נתן says:

  היי, זה שוב אני. תודה רבה על התשובה המפורטת!
  יש חילוקי דעות בין הרופא עור (שלא בדק אותי כ״כ אלא רק שאל אם אבי קירח ועניתי לו שהוא מקריח – אבי התחיל להקריח מגיל 50 והיום הוא בן 60 ועדיין יש לו שיער כמעט מלא מלבד הנשירה במפרצים). הרופא עור תוך 2 דקות בערך ישר הגיע למסקנה שיש לי ״male pattern alopecia״. יש לציין שאחים שלי לא מקריחים כלל. לעומת זאת הרופא משפחה שמטפל בי מגיל 0 ראה שעליתי כ-20 קילו בשנתיים האחרונות ובגלל העובדה שעליתי במשקל בצורה כזו הוא אומר שזה מעמיס בצורה דרמטית על הגוף והגוף מקצה את המשאבים שלו לאיברים החשובים ולא מצליח להגיע למקומות ״הפחות חשובים״ כמו השיער ולכן נושר לי השיער. אני מתלבט מכיוון שאני רק בן 21 ויש לי חשש גדול בלהתחיל את הטיפול עם המינוקסידיל (נשירה מוגברת שלא תצמח בחזרה, וגם לתקופה זמנית מביך מאוד לצאת ככה לרחוב) או שמא עליי להקשיב לרופא המשפחה , לאכול דברים בריאים ולרדת במשקל למשקל התקין שלי ובכך יצמח לי השיער בחזרה. האם שמעת על מקרה כמו שלי? אשמח למענה. ממש תודה!

 16. admin says:

  לא, אבל מי אני בכלל? בטח שלא רופא שרואה מאות ואלפי מטופלים.
  נשמע מעניין מה שהרופא משפחה אומר, אני הייתי מוותר על מינוקסידיל ועובר לתזונה נכונה וספורט, אתה חייב את זה לבריאות שלך, וכמובן לבדוק את העניין.
  לדעתי, אם אתה מוטרד מהשיער במקום מהמשקל אתה צריך להתאפס ולהבין שקודם הבריאות והמשקל ואחר כך השיער, יתכן שגם עודף המשקל שאתה מתאר משפיע לשלילה על גנים מסויימים, על לחץ דם, על סוכר בדם וכו’ וכל אלו יוצרים תגובות שונות יתכן שגם לזה הוא התכוון.
  בקיצור, תתחיל לטפל בגוף, יש מצב שאין לך שום בעיה בשיער, אבל שיער דליל יכול להווצר מבעיות בריאות ובלי קשר להתקרחות גברים טיפוסית.
  לא ברור לי איך אתה חושב שאתה מקריח אם כולם אצלכם עם שיער מלא, פחות הגיוני, למרות שאפשרי כמובן, ויותר הגיוני מה שהרופא משפחה אומר לדעתי.

 17. נתן says:

  ממש הרגעת אותי. אני גם חשבתי כמוך, אבל אני זקוק לחוות דעות של אנשים שמבינים בתחום כדי להתאפס על עצמי. יש מצב שממש שינית לי את החיים כרגע. תבורך. אתה חושב שיחד עם ירידת משקל והקפדה על תזונה נכונה השיער יצמח בחזרה או שזה משהו שהוא בלתי הפיך?

 18. admin says:

  אני לא נביא, לא מכיר אותך וכו’. בגדול, אין שום בעיה עם נשירה אם יש צמיחה אחריה, כלומר אין נזק לזקיקים, ונזק כזה קורה אצל גברים בעיקר בגלל התקרחות גברית טיפוסית. תקרא על מחזור חיי השערה, נשירה זה נורמלי, הבעיה כשהזקיק נפגע לאורך זמן בגלל הרגישות הגנטית ל-DHT, מתכווץ ומפסיק לייצר שיער. עוד דבר שצריך לזכור, קו השיער לא נשאר קו השיער מגיל 12.
  לא שיניתי לך את החיים, רק קראת משהו ואולי למדת משהו, אתה תעשה עם זה מה שתרצה, וזכור תמיד, מילים לא שוות כלום אין אין מעשים, ומה שקובע זה מעשים, תתחיל להתאמן ולאכול נכון, זה מה שאני הייתי עושה.

 19. נתן says:

  השיערות שלי באיזור המפרצים נהיו קצת חלשות ודקות ובהירות יותר, וזה נהיה קצת גם מקדמת השיער, לכם התחלתי להבהל יותר שמדובר בהקרחה גברית. כמובן שמדובר בתהליך של שנתיים בערך אבל יש לי עדיין שיער מלא ובצדדים ומאחורה ללא שינוי כלל מאז שאני זוכר את עצמי אלא רק בקדמת השיער. הלוואי והתחושות שלי נכונות ובעקבות עבודה קשה והרזייה נכונה השיער יצמח בחזרה.

 20. נתן says:

  יש אפשרות לשלוח לך במייל תמונות שתחווה דעתך?

 21. admin says:

  אתה מתבלבל, עדיין לא מאופס.
  אני לא נותן ייעוץ או חוות דעת לאנשים.
  במקום להלחץ סתם ולהתיש את עצמך תתחיל לעשות, אתה בשלב החפירות. בהצלחה.

 22. בחור says:

  רשמת שלאורך הזמן השפעת המינוקסידיל נחלשת בגלל שהוא לא משפיע על ה DHT.
  אז נניח שמישהו לוקח פרופסיה וDHT, ושניהם פועלים מצוין, אפשר להניח שהוא לא יקריח בכלל?
  הפרופסיה בסופו של דבר תפסיק לעבוד?
  המינוקסידיל מפסיק לעבוד גם בלי קשר לDHT?
  השיער מתרגל אליו?

 23. admin says:

  לא נכון, אסביר שוב.
  מינוקסידיל לא משפיע על DHT.
  הוא עובד בצורה של שיפור זרימת הדם לזקיקים וגירוי תאי הזקיק לייצר שיער.
  אבל, הרגישות ל-DHT גוברת על האפקט החיובי שלו ככל שהיא עולה או גבוהה. לכן מינוקסידיל טוב למי שיש לו רגישות נמוכה. מי שיש לו יותר גבוהה המינוקסידיל לבד לא יעצור את הנשירה. פינסטריד מוריד את כמות ה-DHT בדם ואז יש פחות DHT בזקיק, בשאיפה פחות מהטריגר הגנטי שמפעיל את המנגנון שגורם להתקרחות. אם ירדת מתחת לרמה שמפעילה את הטריגר אתה מסודר, בינתיים, עד שהרמה תרד עוד עם הזמן. השילוב שלהם משלב את הפעולה של שניהם בו זמנית לכן האפשקט הכולל אמור להיות חזק יותר.
  לפי מחקר 5 השנים של פרופסיה היעילות יורדת עם הזמן, אבל זה מתייחס לממוצע, יש בו כאלה שמרויחים יותר זמן, יש טענות של אנשים שזה עוזר להם 20 שנה, ויש כאלה שטוענים שעוזר להם בקושי או ללא שינוי, או מפסיק לעזור, אתה יכול לקרוא את מחקר 5 השנים בעצמך ולחשוב לבד. השילוב אמור להיות חזק יותר מכל אחד בנפרד, אבל לומר לך שמטופל לא יקריח זה פשוט לא נכון. היעילות של שתיהן נחשבת חלשה יותר מקדימה ויותר טובה בקודקוד. יש גם עניין יש רגישות גנטית שעולה עם הגיל וגוברת על הטיפול, וגם את עניין התרגלות של הגוף לתרופות. זה לא שהחומר מפסיק לעבוד זה הגוף שמפסיק להגיב אליו.
  מציע לך להכנס לפורומים ולקרוא מה אנשים כותבים על הנסיון שלהם עם התרופות האלה.
  אין תעודות ביטוח ואין אחריות ואין ודאות שטיפול יעבוד תמיד להיפך, הטיפול מרויח זמן הוא לא מונע את הבלתי נמנע, הגורם להתקרחות קיים כל הזמן, הוא גנטי ולא ניתן לשנות אותו, הטיפול עושה על הגוף מניפולציה כנגד הגורם אבל הוא לא נעלם.

 24. בחור says:

  אדמין, ראיתי בפורום שאתה מזהיר מתופעות הלוואי של פרופסיה ולא ראיתי שאי פעם ניסית.(תקן אותי אם אני טועה)
  סתם מתוך עניין, לא חשבת לנסות לקחת ובמידה וזה משפיע לא טוב להפסיק?
  ראיתי גם בפוסטים ישנים מאד שכתבת שהיית משתמש באלפסין ובמוצר לייזר מסוים שהרגשת שכן עובדים עליך.
  מה דעתך האישית על המוצרים האלה כיום?

  גם רציתי לשאול אם אתה מכיר את התחום של שימוש במינוקסידיל על הזקן, והאם יש לך קישורים למאמרים טובים בנושא?

 25. admin says:

  לא ניסיתי, היה לי מרשם רופא ביד אבל לא הייתי מסוגל
  לא רק אני מזהיר, היצרן בעצמו מזהיר בעלון לצרכן, וגם משתמשים רבים שניסו. יש את אלו שטוענים שאין להם, הגיוני שכל אדם שונה.
  אלפסין לא עוזר לדעתי, לייזר זה נושא במחלוקת, רוב הרופאים נגד ויש גם כאלה שבעד, בעיקר אמריקאים שגם מוכרים אותו, אז קשה לקבל מידע לא מוטה. בפורומים אין ללייזר תמיכה, לא מצאתי אחד שטען שעובד לו.
  ניסיתי דקל ננסי וחטפתי תופעות לוואי אז ברור שהייתי חוטף עם פרופסיה
  את תהחום של מינוקסידיל על זקן יש בפורומים אמריקאים, אני לא מכיר ולא הייתי מורח על הפנים מינוקסידיל, אבל זה אני.

 26. מריה says:

  שלום,
  אשמח לדעת האם בזמן שימוש במינוקסידיל אפשר להשתמש גם בתוספי מזון לנשירה כמו ג’לטין.
  כמו כן, האם ניתן לשלב גם טיפול בשמן קיק ורוזמרין כמה פעמים בשבוע? או שזה לא בריא.

 27. חסוי82 says:

  השימוש במינוקסידיל הוא חיצוני ולא קשור או סותר שימוש בתוספי תזונה כאלה או אחרים.
  לגבי השמנים, מעבר לטיפוח ונראות של השיער עצמו אין להם שום השפעה על נשירה או צמיחה של שיער.

 28. yarin says:

  שלום אדמין
  לפני כמה ימים התחלתי להשתמש במינוקסי קצף בנוסף לפרופסיה שאני לוקח כבר חודש וחצי.השתמשתי בו על כל הראש.יומיים אחרי החלו להופיע לי אדמומיות באיזורים שהשתמשתי ומן פצעים קטנים אדומים על כל הראש.יש לציין שזה מגרד.המשכתי להשתמש עדיין במינוקסי כי קראתי בעלון לתרופה שדבר כזה זה חלק מהתופעת לוואי.אני ארבע ימים אחרי והתופעה של אדממומיות ופצעים קטנים לכל אורך הראש והגירוד לא מפסיקים לי.
  הייתי אצל הרופא והוא חושב שהתפתחה לי דלקת בשורש השערה
  היום הפסקתי את הטיפול.
  האם להפסיק להשתמש במינוקסי בעקבות התופעה הזאת?
  מישהו כאן חווה אותה תופעה?

 29. admin says:

  ברור שלהפסיק, ולשקול שמפו ניזורל עם הרופא.
  אם אתה רגיש לזה תעזוב את זה, אתה הולך על הדבר הכי חזק שקיים פרופסיה, שלבדו אמור לעשות את העבודה (אם אתה מגיב לה טוב).

 30. yarin says:

  אדמין רציתי לשלב את שניהם ככה שיהיה יותר אפקט.
  עוד כמה שאלות:
  .יש הבדל בין מינוקסי קצף של קיקרלנד לבין הרגיין קצף?(יש איזה רופא שהתייעצתי איתו וחושב ששווה לנסות את ההרגיין קצף שאפשר להשיג רק בארץ.הוא אומר שזה עם פחות תופעות לוואי כמו אדמומיות ופצעים)
  ולגבי פרופסיה.קיבלתי מרשם מהרופא.בבית מרקחת הביאו לי במקום פרואבניר.יש לזה אותו אפקט כמו פרופסיה מקורית?
  תודה

 31. דין says:

  שלום.
  אני עובר טיפולי לייזר להסרת שיער מהגוף. האם ניתן לשלב את המינוקסי כשאני עושה לייזר להסרת שיער מהגוף, או שהתרופה עלולה לעורר התמחות שיער בגוף מהאזורים בהם אני מוריד?

 32. admin says:

  זה אותו מוצר בדיוק, של חברת פריגו, דרך אגב הוא מיוצר בישראל ומיוצא לארה”ב, בארץ הוא נקרא הרגיין, לחו”ל הם קוראים להם קצף ושמים שם מותם קירקלנד. כשאומר לך משהו מישהו תלך ותבדוק ותסתכל בעצמך. רופא זה לא אלוהים, תתפלא כמה רופאים עלולים לטעות, הם בני אדם.
  פרופסיה גנרית זהה למקורית, אותו חומר פעיל ואותם חומרים לא פעילים.
  אני חושב שאתה קצת מבולבל, ונראה לי שהשתמשת בנוזל ולא בקצף. אם השתמשת בקצף של קירקלנד לא יעזור לך לעבור להרגיין כי זה אותו מוצר בשם שונה.

  דין הסרת שיער זה לגוף, המינוקסידיל זה לראש, אין קשר, תאורטית יש תופעת לוואי אפשרית של שיעור יתר בשימוש במינוקסידיל על הראש באיזור הפנים, אבל זה יותר רלוונטי לנשים.

 33. adi says:

  איזה חומר הכי יעיל להתקרחות לשיער דליל באיזור הקידמי של הראש ?

  מינוקסידיל הבנתי לא יעיל לקדימה של הראש אז מה כן יעיל..?

 34. admin says:

  הוא יעיל כן, אבל פחות. כנל פרופסיה. זה משתנה מאדם לאדם, יש כאלה שקדמת הראש תשמר להם מצויין עם טיפול ויש שלא.
  אין משהו יעיל יותר לקדמת הראש. אם הגנטיקה שלך היא של קרחת עם רגישות גנטית גבוהה כלום לא יעזור, ניתן אולי לעכב עם טיפול. הרעיון של פרופסיה להוריד את כמות ה-DHT בגוף אל מתחת לטריגר הגנטי שגורם להתקרחות, הרעיון של מינוקסידיל להמריץ את הזקיקים להצמיח שיער אבל לא לעשות שום דבר שיכול להשפיע על הרגישות הגנטית לכן לאורך זמן מינוקסידיל לא מצליח לעצור התקרחות, הרגישות ל-DHT חזקה ממנו.

 35. דני says:

  היי admin.
  איפה קונים כרינגן? נראה לי מחיפוש באינטרנט שזה דיי נכחד או שהמחיר מוגזם לגמרי. אני טועה?

 36. admin says:

  בזבוז זמן וכסף מנסיון. המוצר נראה לי נכחד, עוד יש ממנו במחירים מופקעים אבל זה לזרוק כסף לפח.
  זה לא עובד ומיותר.
  אותו דבר מוצרים אחרים מאותה משפחה.
  מה שעובד זה רק מינוקסידיל ופרופסיה, וגם הם לא יעילים באותה מידה עבור כל המשתמשים, אבל בממוצע הם כן.
  מה זה יעיל? ברוב המקרים הפסקת הנשירה. יחידי סגולה שתפסו את עצמם בזמן ואין נזק רציני לזקיקים יכולים גם להצמיח ולשקם. רובנו מגלים שאנחנו מתקרחים אחרי שאיבדנו כמות רצינית.
  הרעיון של הטיפול הוא בעיקר לשמר את מה שיש ולעכב את התהליך.

 37. דני says:

  תודה רבה על תשובתך.

  אני משתמש במינוקסידיל כבר קצת יותר מארבע שנים, עם ניזורל. הבעיה שלי היא רק בקדמת הראש, באיזור המפרצים. ברוב הזמן המוחלט אני שם פעמיים ביום.

  התחלתי עם רוגיין קצף, התחלתי במצב שהשיער היה יחסית במצב טוב, בהתחלה היה שיפור מצוין במצב השיער, עם הזמן המצב הפך פחות טוב, בכל זאת ארבע שנים. בספטמבר האחרון הרגשתי שיש נסיגה והחלטתי להחליף את הרוגיין קצף בליפוגיין סנסטיב (גם הוא לא מכיל PG בדומה לרוגיין קצף). עברו חמישה חודשים ואני לא יכול בנתיים להגיד ממש אם יש שיפור או לא. בנתיים חושב להתמיד עם הליפוגיין לפחות שנה ואז לקבל החלטה. המחיר של הליפוגיין לא מתריע אותי. בקבוק מספיק לי לבערך 45 יום.

  בגלל שאני לא רוצה לקחת פרופסיה, מקווה לא להשבר, אני רוצה חוסם DHT טבעי, עדיף טופיקלי, שיעזור לניזורל ולחומרים שיש כביכול בליפוגיין. יש משהו שאתה יכול להמליץ?

  עוד שאלה קטנה. האם PG לדעתך מרכיב הכרחי במינוקסידיל? ידוע שהוא אחראי לספיגה, ובכל התקופה נמנעתי מלקנות מינוקסי עם PG מחשש שיגרום לגירוד וקשקשים, פשוט כי כשהייתי מאוד צעיר (20~) ניסיתי מינוקסי לכמה חודשים (עקב משבר שעברתי, חששתי שאני מאבד המון שיער) וזרקתי אותו תוך פחות מחודש כי הוא גרם לי לתופעות האלו. מצד שני אני לא בטוח אם מצב הקרקפת היה קשור ישירות במינוקסי או בלחץ הנפשי, ושוקל גם לעבור למינוקסי עם PG.

  תודה רבה.

 38. דני says:

  שכחתי לציין שהיום אני בן 29.

 39. admin says:

  אין חוסמים טופיקליים שעובדים. בעבר ניסיתי כל מני דברים וכתבתי עליהם בבלוג כולל כרינגן רביבוגן וכו’, כיום אני חושב שזה הכל בזבוז זמן וכסף שהולך לפח עם חלומות לישועה שלא תבוא. ליפוגן הוא סוג של כזה עם מינוקסידיל, אתה תחליט אם הוא עוזר.
  כדי למצוא פוסט בנושא מסויים אתה יכול לרשום את שם המוצר בחיפוש למעלה ואז כל הפוסטים שהשם הזה נכלל בהם יעלו.
  PG גורם לגרד ובעיות בעור, לדעתי עדיף בלעדיו ועדיף הקצף מהנוזל.

 40. נח says:

  שלום אדמין רציתי לדעת האם היתנסתה בפרופסייה בתמידה של אחד אחוז בשימוש טופיקלי ניסיתי לחפש מאמרים לגבי תופעות לוואי (כמו הפומי) ואני לא מוצא האם יש מישהוא שאתה מכיר או ניסיון אישי שלך
  אשמח לתושבה תודה
  כמו רוצה לברר עד כמה תופעת הנשירה עקב שימוש במנוקסידלי נפוץ תודה

 41. admin says:

  כעקרון זה אמור להחליף את הפרופסיה בבליעה, כלומר אם יש תופעות לוואי עם כדור יהיו אותן תופעות לוואי במריחה. הריכוז בתמיסה זה כמו 1 מג פרופסיה, נכתב של זה באתר של minoxidilmax. האם זה באמת עובד אותו דבר? לא יודע. מעולם לא לקחתי או אקח פרופסיה, בבליעה או במריחה. אם יהיה מידע על זה הוא יהיה באתרים בינלאומיים/ אמריקאים בפורומים שם, תצטרך לחפש ולנבור.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree