טיפולים טופיקלים בלבד – האם זה עובד?

21 בApril 2010 מאת: admin

האם ניתן לעצור את ההתקרחות ואפילו להצמיח שיער חזרה בלי פרופסיה? בלי דוטס? בלי שום דבר שבולעים – תרופה או דקל ננסי? השאלה הזו בטח עברה לכם בראש.

ישנם המון מוצרים נגד התקרחות, אבל כמו שיש המון ככה כל מה שיש מתקבץ בעצם לכמה קבוצות:

1. תרופות לבליעה – פרופסיה ודוטס (דוטס לא מאושר לשימוש להתקרחות אבל הוא כל כל יעיל שהרבה משתמשים בו).

2. תרופות למריחה – מינוקסידיל וקרם ספיירו, retin-a וחומצה אזאלית (שני האחרונים באים לרוב כמשחה נגד אקנה וחומצה אזאלית גם בשילוב עם מינוקסידיל).

3. מוצרים טבעיים לבליעה שכוללים חוסמי DHT כגון דקל ננסי משולב עם תמציות צמחים ויטמינים ומינרלים.

4. מוצרים טבעיים למריחה שכוללים חוסמי DHT ומריצי זקיקים טבעיים. חוסמי ה-DHT במקרה הזה יהיו בדרך כלל על בסיס שמני דקל ננסי ו\או חומצה אזאלית (שהיא בעצם חומר טבעי בשימוש תרופתי).

5. שילובים טופיקליים – תרופות טופיקליות ומרכיבים טבעיים (מוצרי Spectral משלבים מינוקסידיל עם מרכיבים טבעיים), שילוב של חומצה אזאלית עם מינוקסידיל וכו.

6. לייזר – אי אפשר להכניס לקטגוריות האחרות אז כי לא בולעים או מורחים שום דבר, אנרגיית אור.

7. מוצרי בלוף – שלא עובדים באמת אבל היצרנים טענים שכן, כגון מולטיויטמינים, מוצרים מעשבי מרפא סינים, וכל מני חומרים שאין ראיה מדעית או אחרת (נניח בפורומים בתחום) שהם עוזרים חוץ מלכיס של המוכר.

אם נוריד את סעיפים 1, 3 ו- 7, נשאר בעצם רק עם המוצרים הטופיקלים פלוס לייזר. האם אפשר להצליח רק איתם??? יש הרבה אנשים שהיו רוצים לשמוע שכן – אלו שחוששים מתופעות לוואי שבאים עם תרופות או עם הורדה של ה-DHT בגוף ולא רק באיזור הקרקפת.

אז בגלל שלא מדובר במדע מדוייק, התשובה לא חד משמעית, אבל ברורה – זה תלוי.

אם אתם שואלים אותי, ואני לא רופא, או אם תשאלו אנשים שהצליח להם רק עם טופיקלים – אז כן, אפשר. הסיבה שאפשר היא ששילוב טוב של ממריצי זקיקים וחוסמי DHT טופיקלים עובד, ועובדה שיש מספיק מוצרים טופיקלים (רק שככל שהם משוכללים יותר הם יקרים יותר לעומת פרופסיה גנרית למשל שהיא ממש זולה).

אם תשאלו את הרופא שלכם, רוב הסיכויים שהוא יגיד לכם שפרופסיה הכי יעיל, פשוט כי נבדק קלינית והוא מאושר לטיפול הבהתקרחות על ידי הרשויות המוסמכות. רופאים גם אמורים לתת תרופות ולא לשלוח אתכם לחנות טבע או לקנות מוצרים באינטרנט. אז נכון, פרופסיה היא פתרון גם יעיל מאוד וגם פשוט מאוד (לוקח שניה לקחת עם קצת מים, טופקיליים זה עסק קצת יותר מורכב, יש למרוח ולהשאיר ולהסיר).

מבחינה מעשית, זה תלוי גם ברמת הרגישות שלכם ל-DHT. ככל שהרגישות עולה ככה צריך טיפולים חזקים יותר כדי לראות תוצאות. פרופסיה ודוטס מורידות את רמות ה-DHT בדם, והן נחשבות כיעילות מאוד. למי שיש רגישות גבוהה ל-DHT ומנסה לנצח רק עם טופיקלים יהיה קשה יותר מאחד שהרגישות שלו נמוכה. אבל זה עדיין כן יכול לעבוד, אין פה חוקים ברורים כי זה לא מדע מדוייק. זה מאוד תלוי באופן התגובה האישי שלך, יכול להיות שיש לך רגישות גבוהה ל-DHT אבל אתה מגיב מצויין לטיפול ולהיפך. כלל האצבע הוא שככל שהרגישות שלך ל-DHT גבוהה תצטרך פתרונות חזקים יותר נגדו, כלומר תצטרך להוריד אותו יותר כדי לראות תוצאות.

מה אני בעצם בא להגיד? שלא תדע אם לא תנסה. טיפול בהתקרחות זה הרבה ניסוי וטעיה, לזכות התרופות אפשר לומר שהן נחקרו קלינית ולכן יש רמה גבוהה יותר יש סיכוי שהן יעבדו עבורך. מי שרוצה ללכת על בטוח, בלי להמר ו”לבזבז” זמן על נסיונות, ילך בדרך כלל על הטיפול התרופתי המוכר ואולי יוסיף איזה טיפול אחר או נוסף בצורת שמפו או לייזר (לדוגמא – פרופסיה, מינוקסידיל, ניזורל ומסרק לייזר). מי שמפחד מתופעות לוואי של תרופות לבליעה ילך על פתרונות אחרים, ויעדיף לנסות יותר כדי למצוא את השילוב שמתאים לו, אפילו אם זה בא במחיר של חוסר וודאות, שיפור איטי או מזערי או התדרדרות. זה לא אומר שאי אפשר למצוא את הנוסחא שעובדת, העניין שצריך לקחת בחשבון שזה יקח זמן (הניסוי), שצריך להכיר את המוצרים שיש בשוק (האמריקאי), ובעיקר צריך סבלנות (זה נכון לכל הטיפולים, רק שכאן תמיד יש את החשש שאתה לא לוקח את הטיפול הכי יעיל שיש).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

7 תגוובת על ”טיפולים טופיקלים בלבד – האם זה עובד?“
 1. גיא says:

  אני ניסיתי כמה מהטיפולים המוזכרים בפוסט ורק על פרופסיה אני יכול להגיד שממש עזרה לי והפסיקה לי את הנשירה של השיער. כמובן שאני מתכוון להמשיך לקחת אותה עוד הרבה זמן ולא מתכוון לתת לקרחת לנצח אותי…

 2. גיא says:

  אחלה אתר ואחלה חומרים ומידע!!!

 3. יוסי says:

  את דוטס לא ניסיתי, אבל הבעיה עם פרופסיה זה שמעבר לבלימת ההתקרחות היא גם גורמת לתופעות לוואי
  ונזקים גדולים יותר מאשר תועלת.לכן , מניסיוני אני חושב שזאת תרופה מסוכנת שעדיף להימנע ממנה.

 4. אבי says:

  יוסי מה הניסיון שלך עם פרופסיה איזה נזק היא גרמה לך ?

 5. סמי says:

  היי אדמין…
  האם שמעת על פרופסיה טופיקלית למריחה בלבד..
  הבנתי מגורם רפואי מהימן שהאפקט הוא זהה לנטילת הכדור..
  לא ראיתי באתר שלך ציון לגבי מוצר זה..
  הבנתי שהוא לא משווק בארץ וקיים זמן מה בחו”ל..

  האם אתה יודע משהו על זה?

 6. חסוי82 says:

  אם האפקט הוא זהה לנטילת כדור מכאן שגם כל ההשלכות ותופעות הלוואי שמזוהות עם פינסטריד.
  אם כבר להתעסק עם זה אז עדיף ליטול כדור. יותר זול, יותר נוח ויותר אפקטיבי.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree