מוצרים מבוססי מינוקסידיל 5%

23 בMarch 2010 מאת: admin

מינוקסידיל הוא התרופה הותיקה ביותר נגד התקרחות, וכיון שמדובר בתרופה ללא מרשם שהפטנט עליה נגמר מזמן (היה שייך פעם לרוגיין) המון חברות מייצרות מינוקסידיל והמחיר שלו כל כך זול שהוא הפך להיות זמין ופופלארי מאוד. באיביי אפשר לקנות מינוקסידיל 5% של קירקלנד – 6 בקבוקים (מספיק לחצי שנה) ב-$35 כולל משלוח לארץ. הוא כל כך יקר בארץ שזו לדעתי טעות גדולה לקנות אותו פה (עולה לפחות פי 4). על הבסיס של מינוקסידיל פותחו מוצרים שאמורים לשפר את הספיגה שלו ואת התוצאה שלו. כולם מכירים את הרולר סיכות שאמור לאפשר ליותר מינוקסידיל להספג ולהגדיל את האפקטיביות שלו. בפוסט הזה אציין שני מוצרים שהולכים חזק בחו”ל אבל בארץ כמעט אף אחד לא שמע עליהם.

Min New York Agent – מינוקיסידיל 5% משולב עם נחושת, Kopexil ו – Procapil

Spectral DNC – מינוקסידיל 5% משולב עם נחושת, ויטמיניםRetinol, Aminexil SP94,  Herbal Extracts, Nanosomes, Adenosine, Procyanidin B-2 and C-1,

קיימת גם גרסא נוספת של Spectral DNC שנקראת Spectral DNC-L שנחשבת חזקה יותר. ההבדל בין הגרסאות לפי היצרן היא שהראשונה מיועדת לנשירת שיער והתקרחות חלשה עד בינונית ואילו השניה להתקרחות של ממש (שלבים מתקדמים) והיא כוללת מרכיבים נוספים, הן חוסמי DHT והן ממריצי זקיקים, ניתן לקרוא על Spectral DNC-L כאן.

אפשר לקרוא על המוצרים בקישורים יש תאור מה כל מרכיב עושה ומה שיפה שחלק גדול מהמרכיבים פשוט בא לסייע לשאר להספג טוב יותר. שני המוצרים משתמשים בטכנולוגיה דומה – טכנולוגיית ננו שאמורה לשפר את הספיגה של המינוקסידיל ולהגביר את האפקט שלו ונראה ש- Spectral DNC עדיף כי הוא נראה כמתקדם מאוד וכולל יותר מרכיבים המסייעים לספיגה ובייחוד Spectral DNC-L שמשלב בתוכו מרכיבים נוספים שגם חוסמים DHT.

Aminexil SP94 או בשמו האחר Kopexil הוא פיתוח של חברת לוריאל ונעשו עליו מספר מחקרים באמצע שנות ה-90 שמצאו שהוא עושה פעולה דומה למינוקסידיל. נטען גם שהשילוב שלו עם מינוקסידיל יוצר אפקט חזק יותר משל מינוקסידיל לבד. מי שרוצה ללמוד יותר מוזמן לקרוא באתר של Spectral DNC.

המוצרים מוצרים מעניינים ופופלאריים וגם עולים אותו דבר כ-$35 לבקבוקון של 60 מ”ל (כמות לחודש). להזכירכם, $35 זה גם המחיר של 6 בקבוקי מינוקסידיל קירקלנד…

את המוצרים ניתן למצוא בחנויות אינטרנטיות, אבל Spectral DNC הרבה יותר נפוץ ופופלארי ואפשר גם למצוא אותו באיביי. טיפ קטן – Spectral DNC מיוצר על ידי חברת DS Labs שמייצרת גם את שמפו Revita שכתבתי עליו כבר פוסט, שנראה שהוא אחד השמפואים הטובים ביותר נגד התקרחות  מבחינת המרכיבים שלו, אני ממליץ בכל מקרה להכנס לאתר הרשמי שלהם ולקרוא קצת, אחד האתרים היותר מקצועיים שראיתי של חברה שמייצרת ומוכרת מוצרים נגד התקרחות, יש להם 4 מוצרים נגד התקרחות, הנה הקישור למוצרים ולאתר הרשמי.

מוצרי מינוקסידיל יחד עם חומצה אזאלית ניתן לקנות גם כן באינטרנט בהרבה מקומות, היתרון של חומצה אזאלית היא שהיא פועלת נגד ה-DHT ביעילות גבוהה, המחיר לבקבוקון של 60 מ”ל עולה גם במקרה זה $30-$35.

השאלה הגדולה היא האם המוצרים האלה טובים יותר ממינוקסידיל רגיל. תאורטית הם טובים הרבה יותר, זה ברור בזכות מרכיבים שנוספו להם, הבעייתיות לכאורה היא המחיר. כשקונה ממוצע משווה בין מינוקסידיל שעולה לו גרושים למוצר כזה שעולה לו פי 6 בערך הוא בדרך כלל קודם כל ילך על הזול. הוא כן ילך מיד על היקר יותר אם מדובר בטרנד או במוצר שמקודם באופן חסר תקדים כמו תרופה (פרופסיה) ואם הרופא שלו ימליץ לו על המוצר. לדעתי המוצרים הללו שווים בדיקה והסיבה שהם יקרים יותר היא לא סתם. בשונה ממוצרי XANDROX (מינוקסידיל עם חומצה אזאלית) ששם מוכרים כל בקבוקון בסביבות $35 לפחות ויש בהם שני מרכיבים זולים, המרכיבים של  Spectral DNC-L הם ייחודיים ומחירם גבוה יותר. בכל מקרה כדאי לזכור שכדי לנצח את הקרחת מינוקסידיל 5% לבד לא עוזר, הוא עוזר מעט בשלבי ההתקרחות ההתחלתיים בעיקר להקטנת הנשירה ובעיקר בקודקוד (יעילותו במפרצים נמוכה אבל עדיין קיימת), לטווח הארוך הוא לא יכול לעצור את נזקי ה-DHT, לכן מוצרי מינוקסידיל למינהם הם פתרון מצויין כשהם באים יחד עם חוסמי DHT, אבל פחות כשהם באים לבד ומבחינה זו Spectral DNC-L יכול להיות פתרון טופיקלי מצויין.

 • Share/Bookmark

תגובות

17 תגוובת על ”מוצרים מבוססי מינוקסידיל 5%“
 1. ליאור says:

  גם אם המוצרים עובדים יש צורך לשלב אותם עם עוד חומרים כמו שאתה אומר כך שגם חומרים עולים יקר
  בגלל שצריך לקחת כל החיים…. המחיר שתוצי ל 10 שנים יעלה לך מחיר של אוטו חמוד
  מדובר במלחמה קשה שרק מי שיש לו כסף זוכר לנצח בא עד שתבוא איזה סבתא אחת ותמצאי משהוא

 2. עוז says:

  מעניין לציין שבאתר שלהם הם מדגישים ש- Spectral DNC יעיל מאוד (באופן יחסי) גם במפרצים, בניגוד למינוקסידיל לבד שלא ממש יעיל שם.

 3. משה says:

  לרגישים למינוקסידיל/כאלו שהמינוקסידיל אינו יעיל עבורם, קיים SPECTRAL RS מוצר מקביל ל SPECTRAL DNC ללא מינוקסידיל, שאפשר לנסות. דף החברה:
  http://www.divineskin.com/spectralRS/default.asp

 4. שלומי says:

  שלום, אני קונה בארץ (מינוקסידיל 5% עם חומצה אזאלית אסיד 5%) שמיובא מחו”ל , ב 24 דולר . המחיר שאתה מציין נראה לי גבוהה. מאיין המסקנה שחומצה אזילית מטפלת ב DHT

 5. admin says:

  אלו המחירים של בקבוקון xandrox באתר של דר לי וגם של שילובים דומים באיביי / אמאזון
  מה אתה קונה בדיוק ב-$24 בארץ והיכן?
  חומצה אזאלית פועלת נגד ה-DHT, זו הסיבה שמוסיפים אותה למינוקסידיל ולמשחות נגד אקנה (שגם נגרם מ-DHT)

 6. שלומי says:

  אני קונה -מנוקסידיל %5+חומצה אזילית אסיד 5% , 60 מ”ל , המחיר 24$ לפעמים גם 27$
  אצל בחור בשם אלי , אם תרצה אצרף טלפון של הבחור. או תכתוב לי למייל DVDD3456@GMAIL.COM (הוא מיבא את זה מחו”ל)
  ואשלח לך את הטלפון של הבחור.

 7. admin says:

  שלומי, אני חושש שהבחור שאתה מציין עלול להסתבך, כי אם הוא מייבא מוצרים תרופתיים לשימוש מסחרי הוא עובר על כמה חוקים. חשוב גם לזכור שכדי לייבא ולסחור בתרופות או מוצרי קוסמטיקה בישראל יש צורך ברשיונות וברישום במשרד הבריאות. זה שונה לחלוטין מיבוא לשימוש אישי.
  בכל מקרה, יתכן שהוא מייבא – אבל יתכן גם שהוא מייצר באופן פרטי, זה קל מאוד לייבא אבקת חומצה אזאלית ולערבב עם מינוקסידיל ולהכניס לבקבוקים.

  אתה מוזמן להכנס לwholesalehairproducts.com
  הם מוכרים מינוקסידיל 5% + 5% חומצה אזאלית ב-$18 ומשלוח עולה $9 (להזמנה) – אותו מחיר שלי אלי ואפילו פחות בקניה של כמה בקבוקים.
  זה המקום הכי זול שאני מכיר, שאר המקומות (איסיי, אמאזון וכו) מוכרים ב-$30-$35

 8. omri says:

  הייתי שמח לקבל קצת מידע לגבי המינוקסי של קירקלנד,האם הוא שונה בהרכבו מהמינוקסי שמשווק בארץ? כמו כן האם זו חברה אמינה והאם ניתן להשיגה בדראגסטורים במנהטן?

  ושאלה אחרונה התחלתי להשתמש במינוקסי לפני חצי שנה והייתה לי תקופה של סחרחורות וכאבי ראש שלדעתי נבעו מהתרופה עשיתי הפסקה,וכעת אני משתמש רק פעם ביום (בלילה) והמצב יותר טוב
  האם יש עוד מישהו שנתקל בתופעות לוואי אלו?

 9. admin says:

  היי עמרי,

  מינוקסידיל הוא מוצר גנרי. זה אומר שאין עליו פטנט והמון חברות מייצרות אותו. אין הבדל בין קירקלנד למינוקסי מבחינת הרכב החומר הפעיל מינוקסידיל. יתכן קצת שוני של המרכיבים הלא פעילים אבל הוא זניח ובכל מקרה לא משנה להתקרחות. כל מוצרי המינוקסידיל מורכבים ממינוקסידיל, אלכוהול פרופילן גליקול (למעט מינוקסידיל קצף ששם יש חומרי קצף ולא פרופילן).

  קירקלנד זה שם המותג של המינוקסידיל של COSTCO שזו אחת מרשתות המוצרים הגדולות בארה”ב. אפשר להשיג אותו בכל אחד מסניפי COSTCO בארה”ב, בבתי מרקחת וכמובן באינטרנט באיביי ואמאזון ובכל חנות אינטרנטית שמוכרת מוצרים נגד התקרחות. מינוקסי מיוצר בארץ על ידי חברת תרימה.

  אתה מוזמן לקרוא, כתבתי הרבה פוסטים תחת קטגוריית מינוקסידיל.

  אני לא מכיר את תופעות הלוואי שאתה מציין באופן אישי אבל יש אנשים שזה יכול לגרום להם לתופעת הלוואי שציינת. במקרים של תופעות לוואי חובה לדעתי להתייעץ עם רופא, אל תשכח שמינוקסידיל זו תרופה.

 10. שווארמה says:

  הזמנתי את ה SPECTRAL DNC , נוח מאוד לשימוש. אני אעדכן שאראה תוצאות. אני גם משתמש בפרופסיה אז האפקט אמור להיות גבוהה.

 11. שאול says:

  קניתי Kirkland וקראתי בעיון את החוברת המצורפת.
  מצויין שם (עמוד 5 בסוף) כי לפי מחקר שלהם, לא נצפתה צמיחה של השיער לאחר שנה של שימוש רציף בתכשיר.
  hair regrowth has not been shown to last longer than 48 weeks of continuous treatment in large clinical trails

 12. שאול says:

  כלומר,
  הצמיחה לא ממשיכה לאחר שנה של שימוש.
  השאלה היא , האם הם מצהירים שאני כביכול שאין טעם להמשיך להשתמש יותר משנה ?
  האם משהו יכול להעיד שיש תוצאות לאחר שימוש רציף של שנתיים ויותר ?

 13. admin says:

  לא מכיר את הכיתוב הזה, אבל בהנחה שהוא מצוטט במלואו אין מדובר במחקר שלהם אלא של רוגיין שהיו שחלוצים בתחום וקיבלו אישור FDA ומכרו אותו עד שפג הפטנט והוא הפך גנרי (ואז המון יצרנים מוכרים אותו בשמות שונים כגון קירקלנד). מה שהגיוני הוא ששימוש של שנה יביא תוצאה מסויימת אבל לא תוכל להמשיך לראות שיפור מעבר אלא לשמור על הקיים. כלומר המוצר לא יראה שיפור כל הזמן כי אז לא היה צריך שום דבר אחר, היית משתמש בו ועם השנים כל השיער היה צומח חזרה. ברור שזה לא המצב. אני משתמש במינוקסידיל מעל 10 שנים (אין בעיה לגלות, המוצר נמכר ללא מרשם ונחשב לותיק ולאמין ביותר במחינת מיעוט תופעות לוואי ומבחינת נסיון של הרבה שנים ונחשב לנפוץ בעולם נגד התקרחות). החשיבות שלו עבורי היא שמירה על הקיים ומניעת היתדרדרות. הוא טיפול חשוב אך לא בלעדי, מי שישתמש רק בו לא יראה תוצאות לאורך זמן ולכן חשוב לדעתי למצוא שילוב מנצח של 3-5 מוצרים\טיפולים וכתבתי על זה פוסט. זה טיפול תומך חשוב, אבל לא ניתן לבנות עליו כזה שיציל את השיער. הבעיה לכאורה עם הטיפול במינוקסידיל הוא יצירת ה”תלות” בו, הפסקה תגרור חידוש נשירה, יש הטוענים מהיר. אבל – זה רק לכאורה כי ככה זה עם כל הטיפולים – מי שמפסיק יחווה נשירה והתקרחות. הבעיה שאין אלטרטיבות ושאם לא עושים כלום מתקרחים ממילא אז מבחינתי כבר עדיף ללכת על מה שעובד ואפילו להתשמש הרבה שנים העיקר להציל ו\או לשמור על הקיים.

 14. תצמחבבקשה says:

  היי אדמין, קודם כל תודה רבה על הפורום הוא עוזר ממש!
  השאלה שלי לגבי ה- spectral dnc-s- האם הפעולה הבסיסית של המינוקסידיל- הרחבה של כלי הדם בקרקפת- נשמרת גם בשימוש של ה- spectral?

  התחלתי להשתמש במינוקסידיל קצף לפני כחודש, הוא עצר לי את הנשירה לחלוטין וממש מהר. העניין הוא שכנראה אני רגיש לאחד מהמרכיבים בקצף (שמתי לב שגם בקצף של kirkland יש רכיבים אלכוהולים), ואני חושב שהתחילה לי סוג של סבוריאה במצח.

  לכן הייתי מעוניין לבדוק תחליפים. אני רק מקווה כי ה- spectral מחקה את אותה הפעולה. האם יש לך מידע בנושא?

  תודה רבה!

 15. admin says:

  לא יודע, תאורטית אמור להיות יותר טוב ממינוקסידיל אחרת למה זה כדאי? תכלס לא הייתי נוגע כי אין מקור אובייקטיבי אחד שמראה שזה אכן כדאי.
  עבור שיפור מצב הקרקפת אפשר לשלב שמפו ניזורל שימוש לפי הכתוב בעלון המוצר, אני בכלל הייתי הולך קודם כל לרופא עור ומתייעץ איתו.
  לי היו בעיות בקרקפת, הכל נפתר אחרי שעברתי ממינוקסידיל רגיל לקצף, ובעיות שעוד נותרו (בגלל עודף מריחות של כל מני דברים) פתרתי על ידי הורדת מריחות, ניזורל מדי פעם, ואפילו שמן מדי פעם לפני השינה ( שמן אמו או שמן ARAGAN מאיביי).

 16. אמיר says:

  שלום
  מאיפה אני יכול לקנות מינוקסי קצף ? אך אני סובל מהמון קשקשים , עקיצות וכד’.
  האם אני יכול לקנות מינוקסי קצף פה בארץ ? אם כן, אז איפה ?

 17. admin says:

  באיביי, יש בארץ עולה לפחות פי 2, איפה? תחפש ותמצא יש גוגל

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree