תחילתו של שינוי לטובה

6 בFebruary 2010 מאת: admin

כולנו מכירים את התחושה כשהשיער נושר. נושר מיילא, הבעיה היא כשהוא לא צומח חזרה והתוצאה היא בשלב ראשון דלילות ובשלב הבא התקרחות. זה בדרך כלל תהליך איטי שלוקח שנים, למרות שאצל חלק מהאנשים ההתקרחות מהירה (רואים את זה אצל קרחים צעירים). כמו שזה כואב לראות איך מה שהיה פעם בלורית לתפארת הולך וקורס, לאט אבל בטוח ככה האושר כשהשיער חוזר. אושר זו מילה בעייתית קצת, אולי זו בעצם תחושת סיפוק.

כן, הוא לא רק נושר, הוא גם חוזר בחלק מהמקרים. נכון, לא לגמרי, ולא תמיד, ולא בכל מקום, אבל אם התחלת לטפל בשלב מוקדם יחסית של ההתקרחות ולקחת את זה כפרוייקט יש לך סיכוי לא רע לעצור את הנשירה ולהתחיל בתהליך הפוך.

הנושא של נשירת שיער והתקרחות הוא לא מדע מדוייק, כלומר יודעים מה הסיבות (יש הרבה סיבות, העיקריות הן רגישות גנטית ולחץ נפשי), אבל לא הכל ידוע, למשל לא ידוע למה טיפול מסויים עובד על בן אדם X ולא על Y. על רקע זה יש המון מוצרים וטיפולים ויש אנשים שמדווחים על הצלחות לגבי טיפול מסויים כשבו זמנית יש אנשים שאומרים שהטיפול לא עוזר להם.

הפתרון לדעתי הוא מציאת קומבו (שילוב) של כמה מוצרים. זה כמו מלחמה, עד שאתה לא מכניס את החי”ר לקרב חיל האויר לבד לא יוצר הכרעה. אתה יכול להשתמש במינוקסידיל למשל, בלי לראות תוצאות אבל אם הוספת פרופסיה – פתאום אתה רואה שינוי (או להיפך). יכול גם להיות מצב שבו שנים אתה דורך במקום, נלחם בדלילות ומצליח קצת לעצור אותה אבל לא רואה ממש שיפור ואז אתה מכניס טיפול אחד נוסף – והתמונה מתחילה להשתנות (במובן בתנאי שאתה לא קרח כבר שאז טיפולים כבר לא עוזרים אלא רק השתלה).

איך אני יודע? מנסיון אישי של החודשים האחרונים.

לפני כמה חודשים התחלתי להרגיש שכף המאזניים מתחילה לשנות כיוון לרעתי. אחרי שנים שהצלחתי לנהל קרב בלימה מול הקרחת, שכלל נצחונות והפסדים קטנים, ובסך הכל למנוע הדרדרות, היא החלה לצבור נצחונות קטנים בצורה של דלילות במפרצים ולנסות להחזיר אותי כמה שנים אחורה לנקודת ההתחלה. הייתי שם, בדרגה 3 של סולם נורווד וחזרתי ל-2, והתחלתי להרגיש איך אוטוטו אני ב-2.5…

ההחלטה שלי הייתה להכניס את מסרק הלייזר X5 לתמונה. לייזר זה נשק מסוג אחר, לא משהו שאתה מורח או בולע ואולי זו הסיבה שיש אנשים שמפקפקים ביעילותו, למרות שהוא נחשב יעיל ונמצא שנים רבות בשימוש. הרבה מאוד חברות מייצרות מסרקי לייזר לשימוש אישי, (בעיקר חברות בסין) והם משווקים בהצלחה גדולה בעולם. עד לפני 3 שבועות לא ראיתי שינוי משמעותי וכתבתי על זה בפוסט מסרק הלייזר תוצאות ביניים, כלומר היה נדמה לי שראיתי עיבוי מסויים, אבל היה לי קשה לומר אם הוא בזכות המסרק. עכשיו אני כבר יכול לומר שאני רואה יותר מזה. יש עליה בנפח במפרצים וגם שערות חדשות שמבצבצות באיזור הדליל. אני גם “מרגיש” יותר את הקרקפת במפרצים זה מתבטא בתחושה של זרמים קלים, כמו תחושה שיש כשהדם חוזר אחרי שנרדמת הרגל, אבל חלש, עקצוצים כאלה. התגובה הראשונית שלי כשראיתי שערות חדשות מבצבצות הייתה חוסר אמון, כלומר שאני בטח מדמיין ושלא יתכן. אז נעמדתי מתחת למנורה ובדקתי ואחרי כמה ימים בדקתי שוב וחוזר חלילה והיום החלטתי לכתוב על זה (רק שימשיך).

איך אני פועל להשגת אפקט מכסימלי?

– משתמש במסרק יום כן יום לא

– מיד לאחר השימוש במסרק (ה-X5 מכוון עם טיימר ל-15 דקות לכל שימוש) – שם מינוקדסידיל

– לאחרונה הוספתי קרם ספיירו, 5-10 דקות לאחר מריחת המינוקסידיל (אחרי שנספג ברובו) מורח מעליו מעט מאוד קרם ספיירו. הבנתם נכון – קודם מינוקסידיל ואז ספיירו.

התוצאה היא שהקרקפת “שרה” – אני מרגיש את האיזור שטופל, עקצוצים וזרמים, אולי זה סימן לתהליך חיובי שקורה גם לזקיקים (הלוואי שזה נכון).

אני מאוד מקווה שהתהליך החיובי יימשך (ושאני לא פותח פה לשטן של הקרחת), מבחינתי זו יכולה להיות תחילתה של פריצת דרך… ואימרו אמן:)

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , ,

תגובות

5 תגוובת על ”תחילתו של שינוי לטובה“
 1. עוז says:

  אמן.

  בהצלחה 🙂

 2. טל says:

  הי,

  שמחתי לשמוע שהמסרק עוזר לך…
  האם תוכל לעדכן אם יש שיפור נוסף המצביע על כך שהוא עוזר בוודאות ???
  אני משתמש גם ב X5 כחודשיים, בינתיים ללא תוצאות, רק נשירה מוגברת …
  הייתה לך גם נשירה מוגברת???
  דבר נוסף שמאוד חשוב לי לדעת .., לאחר כחודש , בשימוש של יותר מ10 דקות , המסרק מתחיל להתחמם מן חום מציק כזה כמו שטלפון סלולרי מתחמם לאחר דיבור ממושך ולא נעים באוזן.
  לפי טענת הייצרן לא אמור להיות שום חום …
  אבל אני חש בכך בוודאות וכך גם חברה שלי שנתתי לה לגעת , היא חשה בחום ובעיקצוצים כמו מסלולר.
  אתה חש בהתחממות גם ?
  אולי המסרק שלי ספציפית תקול ??
  תודה

 3. admin says:

  היי טל,
  יש שיפור כן, הוא מתבטא בעיקר בעצירת נשירה ופחות בהצמחה ובכל מקרה מסרק זו רק תוספת לטיפול העיקרי שחייב לדעתי לכלול חוסמי DHT
  אחת הטעויות הגדולות של אנשים שמטפלים בהתקרחות אנדרוגנית זה ההנחה שמינוקסידיל או לייזר יצמיח להם שיער, זה לא עובד כי האפקט של ה-DHT חזק יותר מזה של ממריצי הזקיקים , לכן מי שלא משלב טיפולים להורדת DHT עם ממריצי זקיקים שלא יתפלא שאין שינוי או שהמצב מתדרדר.
  אני לא בונה על המסרק, אני גם לא בונה על מינוקסידיל או דברים אחרים. אני בונה על שילוב שלהם (לפחות 3 טיפולים מקבילים) יחד עם לפחות נוגד DHT אחד מוכח. אם אתה משתמש רק במסרק אל תתפלא שאין לך שיפור במצב, תקרא את הפוסט “מה הregimen שלך” ותבין.
  המכשיר מתחמם כן, הוא מייצר אנרגיה ואור, כמו כל מנורה או גוף שמייצר אנרגיה
  אין בזה שום בעיה, רק בשימוש אל תצמיד את הנורות לקרקפת, אני שומר בערך 1 ס”מ מרחק

 4. טל says:

  הי,

  אני קורא את כל הפוסטים שלך כולל “מה הregimen שלך”.
  ויש לי, הוא כולל : תמיסת קירקלנד, מסרק לייזר ושמפו ניזורל ( אתה צודק שלא כולל נוגד DHT, אולי קצת הניזורל).
  אני לא מצפה לצמיחה מחודשת , רק לשמירה על הקיים ( לפחות לזה קיוויתי כשההחלתי ),
  אני כן חושב שאני אמור להרגיש שיפור כלשהו בחיזוק ועיבוי הקיים ע”י ממריצי זקיקים,
  אם אין שום הבדל איתם ובלעדיהם, אז כנראה שהם לא מועילים.(עפ”י הייצרן,אם אין שיפור תוך 4-6 חודשים, כנראה שטיפול לא יעיל עבורך … )
  אני מחפש להוסיף טיפולים.
  אבל רציתי להתחיל מקל לכבד,חשבתי שלשמור על קיים יספיק מינוקסידיל.
  התחלתי עם פולטן של טבע, עברתי ל רוגיין קצף ומשם עברתי לקירקלנד תמיסה וניזורל ולאחרונה הוספתי מסרק לייזר כל זאת בתקופה של שנתיים בהן איבדתי כמות גדולה מאוד משערי למרות הטיפולים וזה מאוד מתסכל.
  אני בעד להחליף משטרי טיפולים כמו שכתבת אבל בינתיים מצב מתדרדר כך שאין זמן בלתי מוגבל לניסוי וטעייה ולוקח זמן למצות טיפול .
  חשבתי להמתין עוד חודש ואם לא יהיה שיפור להוסיף שמפו ALPECINE ואולי גם provillus , מה דעתך ??

 5. admin says:

  לדעתי הסיבה לאי הצלחה היא שאתה לא משלב חוסמי \ נוגדי DHT
  הניזורל חלש ובא לסייע, פולטן לא יעיל לדעתי נגד התקרחות אנדרוגנית.
  אתה יכול לקרוא את הפוסט דקל ננסי גרסאת האקסטרים, יש מוצרים מבוססי דקל שמצליחים מאוד בארה”ב, יש גם טופיקלים טובים כמו Spectral.Dnc-L כתבתי על זה בפוסט על מוצרים מבוססי מינוקסידיל. יש גם קרם ספיירו 5% שהולך טוב כשילוב עם מינוקסידיל מעבר לזה יש עוד הרבה אופציות שלא ניסית. אתה כמובן יכול ללכת על פרופסיה שעוזרת לפי המחקרים כמעט תמיד.

  לא הייתי מחכה יותר, פשוט עובר לחוסמי DHT – או בבליעה, או למריחה או שניהם (זה גם עניין של מה התקציב שלך). גם איתם לוקח זמן לראות תוצאות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree