תביעה ייצוגית נגד רוטס HR

1 בFebruary 2010 מאת: admin

עדכון לפוסט – בסופו של דבר נדחתה התביעה הייצוגית במלואה באוקטובר 2012.

במאמר שפורסם בעיתון דה מרקר בתאריך 24.1.10 מתוארת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד משווקת רוטס HR, חברת טבע אלטמן. התביעה בסך 107 מליון ש”ח (!) מייחסת למשווקת הטעיה לכאורה,”שכן היא  מבטיחה לשווא כי השימוש בתוסף המזון יוביל לעצירת הנשירה של השיער או יועיל בזירוז הצמיחה שלו. בתביעה נטען כי יעילות המוצר לעצירת נשירת השיער כלל לא הוכחה במחקרים מדעיים והשימוש בו אף עלול להסב נזק לגוף האדם, וזאת בניגוד לפרסומי המוצר הטוענים שמדובר בפתרון טוב לנשירת השיער, וכי הטבליות הטבעיות רוטס HR מחזקות את השיער מהשורש ושיעילותן הוכחה במחקרים מדעיים”.

הנה הקישור לכתבה

הנושא של יעילות של תוספי תזונה לשיער הוא נושא שעולה לסדר היום מדי פעם (כלומר עולה, נשכח, וחוזר וכן הלאה), כמו גם יעילות תוספי תזונה באופן כללי. כל תזונאי או רופא יגיד לכם שאין צורך בתוספי תזונה, רק אם ישנו חוסר רציני בויטמינים או מינרלים ספציפיים, אפשר לקחת אותם, אבל גם אז לתקופה מוגבלת, וכמובן שאין צורך בכל הויטמינים והמינרלים כלומר מולטי ויטמין זה דבר מיותר. עודף של ויטמינים ומינרלים מסויימים עשוי להיות מסוכן כיוון שבריכוזים גבוהים הם רעילים לגוף.

מצד שני עומדות חברות מוצרי הטבע שמגלגלות סכומי עתק ומשווקות תוספי תזונה, השיווק כולל מיצג ששימוש בתוספים משפר את הבריאות, אם במישרין – על ידי קביעה מפורשת שהם מועילים לפתרון של בעיות רפואיות ופיזיולוגיות, ואם בעקיפין דרך מידע לגבי חשיבות התוספים ולמה הם אחראים בגוף.

השאלה היא אם תוספי ויטמינים ומינרלים לא עוזרים לשיער – אז למה מוכרים אותם כל כך הרבה שנים כמוצרים נגד נגד נשירת שיער? הסיבה היא הכח של החברות המשווקות, השימוש במינוחים מבלבלים (מסייע להקטנת… עוזר למניעת… לשיער דליל…מתאים להשלמת.. וכו), והפער הקטן בין שימוש במינוחים כאלה לקביעה שהם עוצרים נשירה. מוצרי טבע אינם תרופות ואין עליהם מחקרים קליניים, אבל כמות המוצרים המשווקים בארה”ב נגד נשירת שיער היא אדירה, וכוללת הכל, החל מויטמינים לשיער דליל (כמו רוטס HR, רק ששם יש המון חברות), דרך קרמים ושמפואים שמי שלא מתעניין בתחום מעולם לא שמע עליהם (והם כמובן לא נמכרים בארץ). המוכרים של אותם מוצרים מייחסים להם יכולות לעצור נשירה ולהצמיח שיער, אבל בדיקה קצת יותר מקרוב מגלה שכמעט לאף אחד מהם לא נעשה מחקר אמיתי.

מה שמעניין שלפי הכתבה, תגובת אלטמן היא ש “המוצר רוטס מומלץ ע”י רופאים בארץ והוא הוכח כיעיל בקרב לקוחות רבים. טרם קיבלנו את כתב התביעה ולכן לא נוכל להתייחס אליה”. כלומר היא ממשיכה בקו המקורי שהמוצר עובד, אבל לא מציינת מיהם הרופאים הממליצים, על מה בדיוק הם ממליצים ולמה, יעיל למה, ומיהם הלקוחות הרבים שאצלם זה עובד. בדיקה של האתר של אלטמן (הנה הקישור) מעלה את התמונה הבאה: בחיפוש של מוצר לפי מצב בריאותי (אפשרות החיפוש נמצאת מצד ימין), ניתן למצוא את המצב הבריאותי “נשירת שיער” ושם מוצר “רוטס HR”. כמו כן ניתן למצוא להרבה מצבים בריאותיים אחרים מוצרים טבעיים, כולל למחלות כמו סוכרת. האם הם מרפאים את הבעיה? האם הם מקלים?.. אני אתייחס רק לנשירת שיער, והתשובה היא לא (ואם היא כן אני אשמח לראות מחקר שמראה שכן… רק שאין כזה).

מה אלטמן כותבים על רוטס HR?

 • מולטי ויטמין עשיר בתוספת חומצות אמינו ו- MSM
 • מתאים להשלמת חסרים תזונתיים לשורשי השיער
 • מקור לגופרית זמינה לרקמות המהווה אבן בניין לקריאטין (החלבון העיקרי בשיער)

מולטיויטמין, אוקיי, אין בזה חידוש או ייחוד. עשיר בתוספות חומצות אמינו ו-MSM.. אוקיי, יש גם בבשר ובתזונה מערבית רגילה. מתאים להשלמת חסרים תזונתיים לשורשי השיער –  פה התכלס, וגם הטרמינולוגיה השיווקית. “מקור לגופרית זמינה” וכו זה חלק מהטרמינולגיה שקיימת ברוב מוצרי הטבע (מקור, זמינה, בניין וכו). האם המוצר “מתאים להשלמת חסרים תזונתיים לשורשי השיער”? המוצר כולל ויטמינים מקבוצה B, מינרלים (ברזל הוא חומר רעיל אם נלקח בכמות גבוהה), ויטמין C וחומצות אמינו. אם הוא מתאים – כל מולטי ויטמין מתאים, רק שמולטי ויטמינים כוללים גם מרכיבים שהגוף שלך לא צריך, שאין לו חוסר, והעודף יכול להזיק.

אז מה השורה התחתונה? נראה מה יצא מהתביעה הייצוגית, הליכים משפטיים יכולים לקחת שנים, ולכאורה אפשר להגיש תביעה ייצוגית על הרבה מוצרי טבע שהמשווקים שלהם טוענים שהם עוזרים. רוטס HR הוא מוצר שבנה לעצמו מוניטין שיווקי של שנים, בעיקר על רקע החלל בשוק – אין כמעט מוצרים מתחרים ומוצרים לנשירת שיער באופן כללי. בנוסף, הידע של הציבור (כלומר חוסר הידע או הבורות) בתחום גדול. היכן שיש כאב – יש לקוח שמוכן לשלם כדי לפתור את הכאב, והיכן שיש קונה – יש מוכר.

עדכון לפוסט – בסופו של דבר נדחתה התביעה הייצוגית במלואה באוקטובר 2012.

לדעתי התביעה לא תשפיע על המכירות של רוטס HR, רוב האנשים לא קוראים the marker, אין להם מושג מה גורם לנשירה ומה עוזר לטפל בה והם לוקחים מה שיש על המדף בפארם. עובד או לא – אנשים ימשיכו להאמין שויטמין שכתובה עליו המילה שיער עוזר לשיער. יש לי כמה חברים מקריחים אינטליגנטיים מאוד שהבורות וקושי התפיסה שלהם כשמדובר בנושא משאירה אותך באלם והלם (לאחד, איש פיתוח בחברת הייטק, נתתי בקבוקון מינקסידיל של קירקלנד – הוא לא ידע מה זה, התקשה להבין איך משתמשים ובפועל לא השתמש בו בכלל למרות שהוא מקריח בטירוף).

תכלס – התקרחות גברית או נשית טיפוסית היא רגישות גנטית ל-DHT, יש אנשים שלא אוכלים מסודר ולא עושים ספורט עם שיער מלא ויש ספורטאים במצב פיזי מושלם אבל קרחים. אין ויטמין בעולם שעוצר התקרחות, את זה כל רופא עור יגיד לכם.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים,נשירת שיער
תגיות:

תגובות

59 תגוובת על ”תביעה ייצוגית נגד רוטס HR“
 1. חסויה says:

  אדמין אתה באמת מרביץ, דווקא קראתי.. איך הגעתי עד לכאן אתה חושב? התחלתי לקרוא על כל המוצרים שיש בשוק, ולאורך כל המאמרים לא התיחסו בכלל לנשירה אצל נשים, אולי פה ושם נגיעה קלה אבל לא פיסקאות ברורות עם שורות תחתונות נחרצות, וגם אני לא מאמינה לכל ההמלצות באמזון ובפורומים. לכן כשהגעתי לכאן ראיתי שיש פה הרבה מידע נחרץ אז שאלתי, אשתדל לא לשאול עוד שאלות שמכאיבות לך וגורמות לא להבין וכל זה.
  לגבי בדיקה כללית – יש קטע כזה במדיה שמתעסקים הרבה יותר במוצרים מאשר בדיקות (כנראה אצל גברים זה פחות משמעותי הבדיקות) לכן לא עשיתי את זה דבר ראשון. ובענין הכאב.. אני שמחה לבשר לך שביקשתי מהרופא הפניה לבדיקה כללית כולל ויטמינים וכו עוד לפני שראיתי פה את תגובתך הנעימה 🙂
  חסוי תודה קודם כל על ההבנה 🙂 זה באמת מלחיץ כי שיער לא מלא בפרונט (שרואים דרכו את הקרקפת) זה באמת מראה נורא! 🙁 לכן הלחץ. אז תודה על המידע.
  וכמובן אשמח אם תחקרו לעומק מוצרים שמעודדים צמיחה לנשים, כי עד עכשיו מה שראיתי אצלכם בתגובות לגבי מוצרים לנשים היו פחות נחרצות.
  בכל מקרה, ממש תודה על המידע המפורט שאתם מנגישים פה לציבור המפוחד 🙂

 2. admin says:

  תארתי לעצמי את סוג התגובה למה שכתבתי לכן גם כתבתי, לפעמים בנאדם צריך זפטה טובה להתעורר ולהתאפס, אני מדבר מנסיון, ומי שזוכר את הזפטה, יפעל בפעם הבאה ובנושא אחר באופן רציונלי ומושכל… או שלא ואם לא חבל.
  אני עייף מאנשים שמגיבים כאן וחוזרים על עצמם ולפעמים גם מעלים שטויות, או מחפשים פתרון קסם. על עניין הבדיקות כתבתי בלי סוף, אז למה לשאול אם צריך? זו פשוט שאלת קיטבג. ברור שצריך, ולא צריך אותי או מישהו אחר בשביל לומר לך את זה.
  אישית, קשה לי לראות אנשים שלא מסוגלים לחשוב באופן עצמאי. זה אפילו מעצבן. הקטע של לחפש את ה”מומחה” שיגיד לך מה לעשות, כשסביבנו ערימות של שרלטנים ומומחים בכאילו שתמורת מומחיותם דורשים כסף ונותנים אפס. ברגע שתצאי מהראש הזה של לבקש מאחרים לומר לך ללכת ולעשות, למשל בדיקות, כשאת בעצם יודעת שזה מה שאת צריכה לעשות, אז בפעם הבאה בכל תחום את תקומי ותתחילי להניע במקום לשבת ולחכות. שימי את המוצרים בצד בשלב הזה, מוצרים זה הסוף ולא ההתחלה. קודם כל, בכל בעיה בולטת חיצונית, הולכים לרופא. גם בעיה שמרגישים פנימית ולא רואים חיצונית הולכים. עדיין לא מבין למה שאלת אם כבר הלכת, אם את מחפשת חיזוקים סבבה, אני יותר בקטע של מעשים.
  אין דבר כזה מוצרים שמעודדים צמיחה לנשים, זו נישה שבעיקרה באה לעשות כסף, אפילו מינוקסידיל 2% לנשים זה בעצם מה שהיה בהתחלה לגברים. צריך קודם כל להבין אם יש בעיה ואם כן מה היא. אחרי שהבנת את המקור לבעיה אז יש כמה אופציות, לא שונות בהרבה מאלו של הגברים. על הסיבות להתקרחות ונשירת שיער כתבתי בפוסט עתיק.
  חסוי – הבחורה בת 30, לא 20. לעניין הכאב של להביט במראה – מובן לגמרי.
  בגדול, כתבתי כאן בעבר במה נשים משתמשות, ולא רק במצב של התקרחות נשית טיפוסתית למשל מינוקסידיל 2% (או 5% אם הרופא מאשר), קסדת לייזר (למשל igrow שראיתי שאפשר להשיג באיביי ב-250$ למרות שמהחיר היעני רשמי הוא כ-700$ – אין גבול לשוד ולגזל, אם אתה תמים תאכל אותה).
  לא יודע לגבי התזונה שלך, לי פליאו שינה את החיים, ופליאו זה לא לאכול כל היום בשר, אפשר גם מעט מאוד, פליאו זה המון פירות וירקות, בחיים לא אכלתי כמויות של ירקות, שמן זית, אבוקדו וכו’ וסגרתי את כל החוסרים ואי האיזון שהיה לי, וגם ירדתי במשקל והכושר שלי השתפר, זו רק דוגמא איך אפשר לקחת את עצמך בידיים ולהחליט שאתה עושה שינוי ומתחיל לדאוג לעצמך, אחרי הבדיקות שהיו לא משהו. גם עודף משקל וסוכר בדם מאוד מזיקים לבריאות ויכולים לייצר תגובות שרשרת ונזקים שונים, מחלות וכו’, והנגזרת יכולה להיות אבדן שיער.
  לדעתי האישית, הגוף זו מכונה. תזלזל במכונה, תתעלל בה כי “זה טעים”, תהיה חזיר, תהיה בטטת כורסא, תעשן, תשתה, תזלול פחממות ריקות, מזונות מעובדים, סוכר ומשקאות ממותקים (גם דיאט זה רעל), אתה תשלם. החשבון יוגש, והוא יוגש, מתישהו. זה מתבטה גם באיך אתה נראה, מראה העור והשיער.
  כמובן יש גם עניין של גנטיקה, אבל הבנתם את הרעיון.

 3. חסויה says:

  אחרי שקראתי התקשרתי למחרת למרפאה ובקשתי בדיקת דם, ובו זמנית שאלתי גם על מוצרים, משום שחזרת הרבה על כך שהכל ביחד עוזר, לכן אמרתי לעצמי מה שלא יהיה בתוצאות – למה שלא אשאל גם על מוצרים, זה בטוח ישפר (רוצה להאמין) ואולי אפילו אתחיל עכשיו
  כמו שסיבות פנימיות מסוימות יגרמו לי ליובש אלרגי בידיים אך לא סותר שימוש בקרם חיצוני. אז מה שחיפשתי זה דברים חד משמעיים בנוגע למוצרים לנשים
  מבחינת תזונה אני בסדר.. שותה רק מים, רזה, רוכבת, לא כזה אוהבת מתוק, לא מוסיפה מלח, ירקות, פירות, צהרים בשרי וכו פה ושם חוטאת במוצרי סויה כשרעבה או קצת עוגיות אבל בגדול בסדר
  לייזר – ראיתי שכתבת באחת התגובות “לגברים זה לא יביא ישועה, לגבי נשים לא יודע
  או בקיצור – לייזר זה לא הפתרון, אני לא משתמש בזה כבר הרבה זמן” או”יש קסדת לייזר, תחפש, לדעתי לא שווה את הכסף, מבחינת עלות תועלת.
  ” אז הנחתי שמנסיונך אתה מתיחס לזה בפקפוק.
  אגב מה רע בלהתייחס למישו כאל מסטר? אם הוא למד שנים ויודע, חקר ובדק, למה שלא לסמוך על נסיונו, ודאי שמוטלת חובת בדיקה לוודא שזה לא איזה בבא.. אבל למה לא להנות מהידע שאסף, לא לכולם מתאים האופי של החוקר, את קוראת מאמר אחרי מאמר עןברת מלינק ללינק ואת כבר קצת הולכת לאיבוד, ואז נראה לך שיש פה מישו שיודע, וחושבת שהנה עכשיו תקבלי תשובות ברורות יותר, למה לא?
  ושוב תודה על הקדשת הזמן

 4. חסוי82 says:

  אדמין, רשמתי צעירה יחסית וחושב שהמושג הזה בהחלט עדיין מאפיין את גיל 30. ידעתי שהיא לא בת 20.
  תאכלס מבחינת מוצרים אין הרבה אופציות וזה נכון גם לגברים שאצלם לכאורה הנושא יותר מפותח ויש יותר תרופות. חלק מהגברים שאינם מוכנים ליטול פרופסיה, או דקל או כל דבר אחר שמשנה את מאזן ההורמונים בגוף נמצאים פחות או יותר במצב שלך מבחינת האופציות לטיפול, שזה בעיקר מינוקסידיל, שמפואים שמכילים חומרים פעילים כמו ניזורל או דקל ננסי ועוד כל מיני אמצעים כמו קסדת לייזר למשל שיעילותם מוטלת בספק ולא מוכחת.
  הלוואי ומאחל בשבילך שתמצא הבעיה שגורמת לך לנשירה בבדיקות שתעשי/עושה. ככה אפשר יהיה גם לטפל בה אם באמצעות השלמת החוסרים או אם באיזון הורמונלי. למקרה שהכל יהיה תקין ולא תמצא שום סיבה לנשירה, תהיי במצב בעייתי של להתחיל לנסות ולהשתמש בכל מיני דברים ואולי אפילו להתפתות לכל מיני שרלטנים וטיפולים אלטרנטיביים. צריך הרבה אורך וקור רוח והכי חשוב להישאר רגועה. גם מצב נפשי רעוע ולחוץ משפיע המון לרעה על מצב השיער. אל תשכחי זאת.

 5. admin says:

  לייזר – ספק אם יעבוד, אבל גם דברים אחרים. הכל תלוי בבעיה עצמה, או בקיצור במצב הזקיקים. אם הזקיקים בריאים הם יכולים להצמיח שיער. אם הם פגועים זה סיפור אחר. לייזר לפעמים יכול לעזור במקרים של זקיקים בריאים במצב מנוחה, הוא לעולם לא יצמיח שיער על קרחת. אני מתייחס לכל בפקפוק למעט מה שהוכח קלינית, מחקרית, כיום זה רק מינוקסידיל ופינסטריד שרלוונטים להתקרחות גברית טיפוסית, ומינוקסידיל לנשים שמיועד להתקרחות נשית טיפוסית, למרות שיש רופאים שנותנים אותו במקרה של נשירה מוגברת למשל לאחר לידה שזו נשירה זמנית וגם הטיפול.
  בעולם שרווי בשרלטנים, כשאין אכיפה, וכשכל מי שקנה תואר דוקטור בהתכתבות מאיזה מקום דרך האינטרנט וקורא לעצמו דוקטור, הייתי נזהר ממומחים, גורואים ושאר רופאי אליל. התשובה הברורה ביותר שאין בעצם פתרון שלם ומוחלט נגד התקרחות גברית טיפוסית, אם היה לא היו קרחים. יש פתרונות ביניים שיש להם חסרונות, תופעות לוואי, והם לא יעילים באותו מידה עבור כולם, עבור חלק הם פשוט לא יעילים בכלל. ושוב, אני חוזר למקור, לסיבה שיש לך בעיה, ואותה סיבה לא ידועה. האם את סובלת מהתקרחות נשית טיפוסית בגיל 30? יתכן אבל נדיר, ולא ממש סביר. לכן – בדיקות. אם הכל אצלך פיקס, רמות ברזל, ויטמין D, הורמונים.. ואת לא לוקחת תרופות (יש תרופות שגורמות לנשירה), ואין בעיה בתפקוד בלוטת התריס, או בקיצור אין שום אינדיקציה לבעיה בריאותית, אז את יכולה לבוא ולומר לרופא עור שלך – שמע מה עושים? הוא בטח ראה מקרים כאלה. הוא יגיד ככה וככה, ואת תלכי ותחשבי, ותבדקי ותצליבי, ושוב תחשבי עם עצמך איך ולמה. אבל את עוד לא שם. תתחילי מהתחלה. כל הפתרונות המהירים שאת מחפשת בצורת מוצרים כאלה ואחרים אולי בכלל לא רלוונטים.

 6. אילנה says:

  אשמח לשמוע על דיאטת הפליאו שלך שהצלחת לרזות בה ולא סבלת ממחסורים.קראתי על הפליאו והבנתי שצריך הרבה בשר.עשיתי דיאטה מאוזנת שהתאים לי מאמן כושר והיתה לי טובה עם ירידה עד שחליתי בסוג של מחלת הנשיקה ונתנו לי מלחים באינפוזיה ואמרו לי לחזור לאכול כמו שצריך.איני יודעת אם כתןצאה מכך נגרמה לי נשירת שיער.פניתי לבית מרקחת והמליצו לי על רוטס hr/

 7. admin says:

  פליאו אינה דיאטה. היא לא מיועדת להרזיה אבל מרזים בה כי שורפים את השומן המיותר שנותר מאכילות פחממות ריקות, ולא צורכים אותן.
  בפליאו לא רק שלא צריך הרבה בשר, אפשר גם עם מעט מאוד בשר אבל תזונה מהחי חיונית לאדם, התפתחנו על תזונה מהחי, ולא קיימת חברה אנושית אחת שאכלה רק טבעוני, בשום מקום בעולם וזה לפי ממצאים ארכאולוגים וקצת הגיון, האדם זו חיה של ציידים לקטים, והאבולוציה בנתה אותנו ככה שנוכל לרוץ, לטפס, להחזיק מקל, חנית, חץ וקשת, חבל וכו’ ופשוט לצוד חיות וזה מה שעשינו מאות אלפי שנים מאז האדם הקדמון (הארכאולוגיה מראה 2 מליון שנה בערך של צייד). ההנחה השגויה שצריך הרבה בשר נובעת מזרם מסויים בפליאו שאוכל הרבה בשר, אבל צריך להבין משהו פשוט, פליאו מתייחס לאכילת מזון אמיתי שאת אמורה לצוד או ללקט, כמו לפני 20000 שנה, אם היית חיה באיזור שיש בו הרבה ירק ומעט צייד, היית אוכלת בעיקר ירק, ואם היית חיה על שפת אגם או ים, היית אוכלת בעיקר דגים ופירות ים, והיית פעילה פיזית להשיג אותם. ממש לא צריך הרבה בשר, ובשר אינו הבסיס, הבסיס הוא השילוב של מזונות מהחי והצומח, וכן שומן בריא.
  הרעיון של פליאו לאכול ירקות ללא הגבלה בכל ארוחה, מעט פירות (בגלל שהם מעלים את רמות הסוכר בדם אז לא להגזים), בשר, ביצים, דגים, מוצרי חלב בכלל לא או מעט בעיקר שמנים (כי השומן חשוב ובריא, שומן רווי גם, אך במידה למשל חמאה זה טוב, יש אנשים ששומן רווי מקפיץ להם את הכולסטרול אם אוכלים הרבה), ולהעלות את השומן הבריא בתזונה, שברוב המקרים לא היה קיים קודם, שכולל אבוקדו, שמן זית איכותי, שמן קוקוס.
  את כל המזון המעובד להוריד, וכן את כל מוצרי החיטה כולל לחם ופסטה. מה שחיטה מעובדת עושה היא מקפיצה את רמות הסוכר בדם.
  מזונותצ מעובדים וסוכר מזיקים מאוד לבריאות, ובגיל מאוחר יותר אנחנו מתחילים לשלם מחיר כבד, של מחלות שונות, כולל סרטן, כלי דם, אלצהיימר וכו’ בדיוק בגלל הנזק המצטבר, וכמובן גם סוכרת.
  השמנה היא תוצר לוואי של אכילת מזון מעובד ומזיק, סוכרים, ומוצרי חיטה (כולל מלאה). החיטה של היום לא דומה לחיטה של לפני כמה עשורים היא עברה הנדסה גנטית, ואופן ההכנה גם השתנה כך שהערך התזונתי של חיטה ולחם כיום הוא פשוט גרוע ונמוך, וכמובן בלחם מוסיפים סוכר וכל מני חומרים מזיקים כדי להאריך את חיי המדף שלו.
  כמובן פעילות גופנית היא חובה וחלק מהעניין, את היית אמורה לצאת לצוד או ללקט את האוכל שלך, הכי בריא זה שילוב של אימוני כח/משקולות משולבת עם פעילות אירובית או HIIT, אני למשל מתאמן כל יום, אימון יכול להיות גם 20-30 דקות, בבית. דוגמא לאימונים מעולים שאפשר לעשות בבית וכל מה שצריך זה 2 משקוליות
  https://www.youtube.com/channel/UCXIJ2-RSIGn53HA-x9RDevA
  המטרה שלנו לאכול אוכל אמיתי ולמנוע קפיצות של רמות הסוכר בדם, בשביל זה אנחנו צריכים לאכול טוב, ולאכול יותר שומן בתזונה ופחות פחממות, וכמובן לא לאכול פחממות מזיקות (סוכר, חיטה).
  כל המידע קיים באתר של מר קדמוני, ולא רק.
  כן אפשר לסבך ולהסתבך עם זה, אבל מיותר, וגם לא צריך לבדוק קלוריות, זה הכל הגיון.
  זורקים מהבית את כל הזבל, לא מכניסים יותר מוצרי חיטה וגלוטן.
  ממלאים במקום מזון אמיתי – ירקות, בשר, ביצים, דגים, אבוקדו, שמן זית וקוקוס, אגוזים ושקדים (אפשר לאכול במידה). שמני זרעים להוציא מהתפריט, הם מלאים אומגה 6 וגם מתפרקים מהר בחימום וזה לא בריא, לכן ציפס כל כך מזיק בגלל השמן שמטגנים איתו
  אני קם בבוקר – ומכין לי שייק שכולל ברוקולי, תרד, עגבניה, שום, בננה, אוכמניות (קונה קפואות בסופר), גזר, אבוקדו (חצי או שלם), מעט שמן זית. כמו כן אוכל 2 ביצים שלמות אורגניות.
  במשרד מנשנש קצת אגוזים או שקדים או לא אוכל כלום עד הצהריים. שותה קפה עם מעט שמנת להקצפה 38% (אין בה סוכר).
  ליד המשרד יש לי אחלה מקומות לאכול, אני לא אוכל במקומות תעשייתיים או מסעדות פועלים כמו פעם, ויש כיום הרבה מקומות לקנות בהם אוכל אמיתי.
  אוכל סלט גדול, עם אורז ו/קינואה ומנת בשר או דג. שותה רק מים (מותר מים, קפה, תה, בלי סוכר אסור כל משקה ממותק שהוא כולל ממתיקים מלאכותיים כמו דיאט).
  בערב מנת בשר או דג עם ירקות, לפעמים תפו”א או בטטה, אורז וכו’.
  אוכל יותר כשמתאמן חזק, ופחות כשלא.
  לפעמים אוכל חתיכת חמאה, וכשמטגן רק עם שמן קוקוס (הכי עמיד לחום). לפעמים אוכל גביע יוגורט כבשים או עיזים, לפעמים תפוח. לא זולל פירות (פעם הייתי וזה לא עשה לי טוב).
  חוטא באכילת שוקולד מריר 90% ומעלה 2 קוביות ביום.
  מתסף ויטמין D שמאוד חשוב והיו לי חוסרים בו (ראו בבדיקת דם).
  לא מעשן, לא שותה אלכוהול.

  רוטס HR או כל תוסף או מולטיויטמין אינו תחליף לתזונה ובכל מקרה יכול להיות תומך זמני, הכל יש במזון ולא צריך תוספים למעוט ספציפיים שחסר אם בכלל חסר.
  נשירת שיער אחרי דיאטה קיצונית יכולה להתרחש אבל היא הפיכה וזמנית, צריך פשוט לאכול טוב ולהתאמן, חוסר בשניהם פשוט דופק לנו כל מני מנגנונים בגוף כולל הורמונליים, ומאיץ הזדקנות.
  חשוב לזכור גם שיש אלמנטים גנטיים, יש אנשים שיאכלו משהו מזיק ולא ינזקו כמו אחרים שהם רגישים יותר, ויש אנשים שרמות ערכים בדם אצלם יושפעו באופן חזק יותר ממזונות מסויימים, אבל אם צריך לדבר על הממוצע, אז בממוצע חשוב לאכול מזונות לפי הערכים התזונתיים שלהם, וכמה שיותר מזון בצורה הטבעית שלו כלומר לא מקופסא או שקית, ושלא עבר עיבוד.
  אני למשל עשיתי על עצמי ניסוי שבו אכלתי כל יום רבע חבילת חמאה במשך חודשיים, אחרי שקראתי שחמאה זה בריא, וזה הטיס לי את רמות הכולסטרול בדם (הרבה שומן גם לא טוב לאכול עם פחממות, ככל שאוכלים יותר שומן צריך להוריד פחממות וזה לא עשיתי), יש אנשים שזה לא ישפיע עליהם ככה, אז פשוט הורדתי את החמאה לקוביה פעם בשבוע. אז לא צריך ללכת לכיוונים כאלה בהכרח, ופשוט לאכול כמו שכתבתי, המון ירק, שומן מפירות – זית, קוקוס, אבוקדו, ביצים דגים ובשר.
  חשוב לדעתי גם לאכול מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך, כדי למנוע בעיות של סוכר גבוה בדם, רגישות לאינסולין, כולסטרול וטריגליצרידים, למשל בשומן יש אינדקס גליקמי אפס, זו אחת הסיבות שהוא כל כך חשוב, יש בו הרבה קלוריות במעט כמות והוא לא גורם לעלית סוכר.

 8. טל says:

  אני משתמשת ברוטס כבר כמה חודשים לסירוגין, עקב בעיית נשירה, ואני שמה לב שבתקופות שאני שוכחת כמה ימים לקחת את הכדורים אכן הנשירה חוזרת, ובתקופות שאני מקפידה היא מצטמצמת.
  אין תרופת פלא, אני מניחה שזה כמו בכל דבר אחר יש את הגנטיקה שאת זה לא ניתן לשנות, אבל ניתן לצמצם את התופעה. הכוונה שלי היא שהגנטיקה מכתיבה סוג של בייסליין שהכדורים מביאים אותנו לאותו הבייסליין, אם הגנטיקה שלי אומרת נשירה של 50 שערות ביום ובפועל יש לי נשירה של 100 אז הכדור מצמצם את הנשירה חזרה ל50.
  זה כמובן מתוך הניסיון האישי שלי והמספרים הם נטו לצורך המחשה.
  בשורה התחתונה לי זה עובד.

 9. admin says:

  את מייחסת לתוסף שאת לוקחת תרומה לשיער, אז כמה דברים:
  1. רוטס HR זה תוסף, וכל תוספת של מינרלים וויטמינים שלוקחים צריך להזהר לא לקחת לאורך זמן, זה דבר שכל רופא יגיד לך וזה דבר שכל יצרן תוספים לא ירצה שתקחי בחשבון.
  2. הכדורים לא מביאים אותך לשום בייסליין, הם תאורטית מספקים לך כיסוי חלקי וזמני של חוזר תזונתי, מה שגנטי לא ניתן לשנות ואין קשר בין התוסף לגנטיקה
  3. אין תחליף למזון ותוספים אינם מזון, אם יש לך חוסרים תשלימי ממזון ולא מכדורים, אף כדור לא יכול לבוא במקום המרכיבים שבאים במזון שלנו
  4. מה שכתבת נשמע כמו פרסומת, ואני לא הייתי קונה. נשירה יכולה לנבוע מכל מני סיבות, אם תזונתית צריך לטפל בצד התזונתי, אם הורמונלית או בריאותית זה עניין רפואי וכו’. אין תוסף תזונה בעולם שיכול לטפל או להחליף אותם.
  5. תעשי בדיקות דם לבדוק אם יש לך חוסרים וגם תבדקי את עצמך, סגנון חיים, תזונה, אימון גופני, שתיה ועישון. אם את רוצה שיער הכי טוב שאפשר, את חייבת שהגוף שלך יהיה במצב הכי טוב שאפשר, כי זו מכונה. שיער נושר יכול להיות תוצאה של מוכנה שלא מתוחזקת טוב, אבל זה רק סימפטום לבעיות נוספות. מי שאוכל נכון ומתאמן וחי בריא, יראה אחרת לגמרי מול מי שלא, לא רק בשיער. כמובן שיש מרכיבים של גיל וגנטיקה, אבל אין אפס פה, זה לא רק מוכח מדעית זה גם פשוט הגיון.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree