ריפוי במהירות האור כתבתה של שרית מנחם ב-themarker

26 בFebruary 2010 מאת: admin

במוסף סוף השבוע שיצא היום 25.2.10 ב-markerweek של themarker, מופיעה כתבה של שרית מנחם (שכתבה גם את רפי הבלורית) על תחום טיפולי הלייזר. בכותרת נכתב דבר מעניין שחוזר גם בכתבה –

“טיפוליי הלייזר של 2010 הם הרבה יותר משיטות לתיקון ראייה ולהסרת שיער. קרן האור הממוקדת יכולה לשמש לטיפולי שיניים, לשיקום עצבים, למתיחת עור ואפילו להפסקת עישון ולטיפול בהתקרחות. ובכל זאת, רוב פעילות הלייזר בישראל עדיין בתרדמת. למה? בורות, שמרנות וקמצנות”. הנה הקישור לכתבה.

אני עוד אחזור לזה, אבל בהקשר שלנו – מסרקי לייזר כטיפול בנשירת שיער – זה ממש ככה. השוק בארץ בתחום הזה מפגר יחסית לארה”ב ואירופה, יש כמה מכונים שגובים סכומים גבוהים, ושני יבואנים של מסרקי לייזר וזה הכל. ההתייחסות ללייזר כטיפול לשיער בארץ נע בין ספקנות לבין ראייה שלו כסוג של בלוף שלא עובד. בחו”ל כמובן זה אחרת לגמרי, יש המון פירמות שמוכרות מסרקי לייזר, וכתבתי על זה כולל דוגמאות בפוסטים הרלוונטים (תלחצו בתגיות למטה על “לייזר” ויעלו לכם כל הפוסטים שקשורים).

מה זה לייזר – מקורות אור המרכזים אנרגיה בעוצמה גבוהה ומכוונים בדיוק (כפי שמוגדר בכתבה). השימושים הרפואיים בישראל – בעיקר כירורגיה, ניתוחי עיניים להסרת משקפיים ובתחומי האסתטיקה. בתחומי רפואת שיניים ופיזיותרפיה ישראל בפיגור מול המערב בעיקר בגלל העלויות הגבוהות של המכשירים ותחזוקתם. הבשורה לפי הכתבה – מכשירי לייזר ביתיים להסרת שיער (יש אפילו בדיוטי פרי) וטיפולים קוסמטיים וכן לפיסיותרפיה. מחיר ממוצע של מכונה כזו כ-2000 ש”ח לפי הכתבה.

הלייזר מטפל במצבים שלא ניתן היה לטפל בהם בעבר, כגון בעיות עור, הסרת שיער וקעקועים, חידוש עור הפנים, טיפולי שיניים ללא כאב ובצורה יעילה ומדוייקת יותר ועוד. בכתבה מצוטטים רופאים המסבירים את היתרונות של הטיפול בלייזר והעובדה שבעולם עובדים איתו יותר ויותר לעומת ישראל שתקועה במקום. הטכנולוגיה מתפתחת גם עבור טיפולים מורכבים כגון נגד סרטן, שיקום פגיעות עצבים וניתוחים.

הפיסיותרפיסט צבי פרידמן המטפל בלייזר אומר ש”הלייזר מאיץ את תהליך ההחלמה הטבעי בשל היכולת שלו להמריץ את מחזור הדם. שברים בצלעות לא ניתנים לאיחוי וההמלצה לחולים היא להמתין שישה שבועות..בטיפולי לייזר יש שימוש כבר אחרי שבוע”. – הכוונה ללייזר רך, כזה שיש גם במסרקי לייזר לשיער. משתמשים בו כדי להאיץ את תהליכי ההחלמה הטבעיים, והאופן בו הוא פועל הוא הרחבת כלי דם והאצת מחזור הדם. הספקנות אצל רופאים כלפי הלייזר הרך נבעה מהעובדה שבשונה מפעולה רפואית רגילה ששם אתה רואה מה אתה עושה (כמו חיתוך רקמה או ניקוי עששת) בלייזר רך זו רק השערה – אתה לא רואה את הפעולה שהוא עושה, אבל בשנים האחרונות הספקנות הולכת ונעלמת, הלייזר הופך פופלארי ונמצא בשימוש במרכזים הרפואיים המובילים בעולם.

לקראת סוף הכתבה יש התייחסות ספציפית לנושא ההתקרחות “בתהליך ההתקרחות, כתוצאה מפעילותו של ההורמון DHT מופחתת זרימת הדם לזקיקים, צינורות ההזנה של שיערה וכך היא נהפכת לחלשה עד לנשירה. טיפול בלייזר יעודד זרימת דם ויילחם בהתקרחות. על בסיס הנחה זו מיוצרים מסרקי לייזר שונים והיצרנים טוענים כי הם ממריצים את מחזור הדם ומחזקים את הקשר בים השיערה לקרקפת”.

ועכשיו אני חוזר לכותרת של הכתבה שטוענת שהסיבה לכך שהשוק בתחום הלייזר בארץ בתרדמת בגלל בורות, שמרנות וקמצנות. אני לא לוקח את הכתבה כתורה מסיני, היא כתבה מעניינת ומה שהיא עושה זה שהיא קצת גורמת לך לחשוב. בורות ושמרנות (אני מתעלם מקמצנות) גורמים לאנשים לפקפק בטיפולים נגד נשירת שיער שאינם רק מאושרי FDA. שווה לצאת מהראש שרק מה שנחשב בסביבה הקרובה שלנו (הפרובינציה) כעובד, הוא המציאות. התחום של טיפול בהתקרחות בארץ נמצא הרחק מהפוטנציאל שלו כפי שקיים במערב. ישנם המון מוצרים לשיער שנמכרים בהצלחה בחו”ל ומקבלים פידבקים מצויינים אבל בארץ בקושי שמעו עליהם אם בכלל וכמובן שרובם המכריע לא משווק פה. זה נכון גם למסרקי לייזר. בארה”ב כשרופא מומחה לנשירת שיער מציג את הפתרונות – הוא מציג במקרים רבים ליד פינסטריד ומינוקסידיל גם את מסרק הלייזר. ובהקשר הזה חשוב לומר – אם אתה רוצה לקנות מסרק לייזר אתה ממש לא חייב את היקר מכולם, או זה עם השם הכי נוצץ. מסרק זול יעשה את העבודה אותו דבר כמו יקר, בתנאי שהוא מפיק את אנרגיית הלייזר הרלוונטית. בסך הכל אילו מכשירים פשוטים וכולם עובדים על אותה טכנולוגיה (אני משתמש כבר כמה חודשים במסרק הלייזר X5 ויש תוצאות. גם אני הייתי מאלו שפיקפקו, אבל בחרתי לשבור את הקיבעון ולנסות).

לסיכום – הכתבה מציגה את הלייזר כפתרון קיים ומתפתח לתחומים רפואיים רבים. לדעתי הוא לא סתם מצליח בתחום השיער, הוא מצליח כי הוא עובד.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות:

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree