קונסילרים (HSR, TOPPIK וכו’)

13 בJanuary 2010 מאת: admin

ישנם שני סוגים של פתרונות קוסמטיים להתקרחות. האחד הוא פאה או תוספות שיער (תוספות הולכות חזק אצל נשים בעיקר, פאות אצל גברים, בארה”ב זה נקרא hair system, ויש פאות או תוספות מסוגים שונים ואיכויות שונות, כמובן כך גם המחיר). השני הוא הקונסילרס concealers, או בתרגום חופשי לעברית – מסתירים או מטשטשים.

הרבה חברות מייצרות קונסילרים, בטח שמעתם על toppik מתוצרת Spencer Forest, אבל יש עוד הרבה חברות שמייצרות את הפתרון הזה שמגיע בצורת אבקה או ספריי. כולן משתמשות באותו בסיס. הרעיון הוא שימוש בסיבי קראטין, שזה החומר ממנו עשוי עשוי השיער, שנצמד לשיער הקיים על ידי חשמל סטטי ובעזרת חומרים נוספים שמוסיפים לספרי או לאבקה ומעבים אותו. כתוצאה מכך, איזורים דלילים נראים מלאים. ניתן להשיג קונסילרים במגוון צבעים, כולל לשיער מאפיר.

קונסילרים נמצאים בשימוש נרחב מאוד בתעשיית הבידור, רבים מהמנחים והמגישים בטלויזיה מקבלים “חיזוק” מראה פנים ושיער לפני התוכנית, שכולל איפור פנים ועיבוי שיער, כולל אצלנו בארץ. אבל לא רק מי שצריך לעמוד מול מצלמה ולהראות טוב משתמש במוצרים הללו, הם נמכרים בכל אתר שמוכר מוצרים לנשירת שיער, כולל באיביי ואמאזון. הם נמכרים גם בארץ, אבל הרבה יותר זול לקנות אותם באינטרנט באיביי או במקומות אחרים.

השימוש בקונסילר פשוט – מפזרים את אבקה לתוך האיזור הדליל (על שיער יבש) ומסרקים כדי לעזור לסיבים להצמד לשיער. כדי להסיר אותו חופפים את השיער כרגיל, הוא יורד בחפיפה.

לקונסילר אין תופעות לוואי ידועות כיוון שהוא חיצוני – נצמד לשיער ולא נספג בעור, אבל יש לו חסרונות:

1. קונסילרים רגישים ללחות ומים. אם שמת קונסילר ויצאת לריצה, או שחם בחוץ ואתה מזיע, זיעה מעורבבת בקונסילר יכולה לנזול על הפנים, לא משהו שתרצה שמישהו יראה. זה נכון גם לגשם, או לרוח חזקה שפשוט תעיף אותו (קראתי לגבי כמה חברות שטוענות שהמוצרים שלהם עמידים במים ורוח ורק שמפו מסיר אותם… אישית אני לא מאמין לזה, מה שיורד עם שמפו ירד גם במים או לפחות ינזול).

2. היעילות יורדת ככל שהשיער קצר יותר. הסיבים צריכים שיער כדי שיהיה להם במה להתפס.

3. לא יעיל לאיזורים קרחים. שוב, הסיבים נצמדים לשיער קיים, כלומר יעיל לשיער דליל.

4. תלות. בדומה לפאה, קונסילר יכול להפוך מראה מקריח למראה מלא. העניין שברגע שאנשים מכירים את המראה המלא יש לך בעיה להופיע עם המראה הדליל. יכולה להווצר תלות פסיכולוגית (אם אפשר לקרוא לזה ככה), אתה מעלים את המראה הדליל עם המוצר, מתרגל למראה ה”טוב”, ואז קשה לך לראות את המראה האמיתי שלך, או להראות איתו, כלומר השימוש גובר וקשה לך לצאת מהבית בלי המראה הטוב. אותו הרעיון של פאה בקיצור.

5. זה לא טיפול נגד התקרחות. זה להסתיר אותה.

קונסילרים לשיער זה כמו איפור בפנים. כמו שאיפור מסתיר כתמים, קמטים ופגמים ומייפה, ככה הקונסילר מסתיר שיער דליל. אני מכיר בחור אחד, שמשתמש שנים בקונסילר שחור להסתיר את הבורות שיש לו במפרצים וכנראה חושב שאף אחד לא שם לב, אלמנט הכחשה שקיים בעיקר אצל חובשי פאות (אני מכיר אותו איזה 10 שנים, פעם היה לו שיער מלא). הוא מסתפר קצר, ויצא לי לראות אותו עם הקונסילר שנראה כאילו הוא מרח צבע על האיזור הדליל (הסיבים מפוזרים על העור כי אין להם במה להתפס).

הרבה מאוד אנשים משתמשים בקונסילרים, יש להם שוק, גם בארץ ובעיקר בחו”ל. אם אתה רוצה להשתמש בקוניסלר, קח בחשבון את החסרונות. אפשר להתשמש בו במקביל לטיפול נגד התקרחות, אבל צריך להזהר מהאשלייה שהוא נותן.

איפה כדאי לקנות? כדאי לקנות איפה שעולה הכי זול. טופיק למשל יש בכמויות באיביי, אפשר גם לקנות כמה מיכלים מה שמוריד את המחיר ליחידה עוד יותר. אפשר לקנות גם של חברות אחרות כמו HSR, NANOGEN וכו’. יש גם מוצר בשם COURVE (גם של Spencer Forest) קרם צבע שמורחים על הקרקפת עצמה בשונה מקונסילרים, במטרה להקטין את הקונטרסט שבין השיער לקרקפת באיזורים הדלילים (יש מוצרים כאלה גם של חברות אחרות).

שורה תחתונה – קונסילרים הם פתרון קוסמטי לשיער דליל. הם לא טיפול, הם כמו תוספת שיער שניתן לשים ולהוריד בקלות ובמחיר זול יחסית, בתנאי שיש שיער. ניתן להשתמש בהם יחד עם כל טיפול נגד התקרחות כי הם נצמדים לשיער עצמו והטיפול הוא על הקרקפת. יש להם יתרונות – שיפור המראה, אבל גם חסרונות ששווה לקחת בחשבון. חשוב לזכור שהמרחק בין שימוש בקונסילר לפיאה הוא לא גדול. אם התרגלת לתוספת מלאכותית של קונסילר, יהיה קל יחסית לעבור לפיאה כי הקוספט דומה. מה שבטוח – יהיה לא קל לחזור למראה דליל…

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: פאות וקונסילרים
תגיות: , ,

תגובות

3 תגוובת על ”קונסילרים (HSR, TOPPIK וכו’)“
 1. עוז says:

  מקריאת הפוסט, אני מבין שכמעט אין לך ניסיון עם קונסילרים.

  גם לי אין ניסיון עם קונסילרים ואני מנסה להבין מה הולך בתחום הזה.

  אתה כתבת בעיקר על קונסילרים באבקה שצריך לפזר כמו מלחייה מעל הראש, אבל מגלישה קצרה ברשת, ניתן לראות שקיים מגוון ענק של קונסילרים בספריי.

  מבחינת איך שזה נשמע ומסרטונים ברשת, נראה שהרבה יותר פרקטי שהמוצר יהיה בצורת ספריי, כי ככה הרבה יותר קל לפזר את הסיבים בכל השיער ובאופן אחיד, וגם מאחר שניתן להוסיף לספריי חומרי הדבקה קלים שיעזרו לסיבים להיצמד לשיער ולקרקפת יותר טוב וחזק.

  לגבי נקודה מספר 1 שציינת, מעניין שכמעט כל החברות באופן גורף מצהירות שהקונסילרים שלהם עמידים גם בפגעי מזג-אוויר קשים כמו רוח עזה או גשם, במצבים של הזעה מרובה כתוצאה מספורט או ממזג-אוויר ואפילו בשחייה.

  מצד אחד, נראה לי תמוה שזה הכל נכון ואפשרי, ושיחד עם זאת הקונסילר יורד בחפיפה פשוטה עם כל שמפו סטנדרטי (בדומה אליך),
  ומצד שני, נראה לי שמוזר גם שכל-כך הרבה חברות יצהירו הצהרות כאלה סתם (ושלאף לא אחת מהן יש מוצר שעומד בכל הבטחות הללו), מאחר ונורא קל לבדוק במציאות ובאופן מיידי את נכונות הדברים, ובמיוחד מאחר שהן מסתכנות ביצירת עוגמת נפש עצומה ללקוחות שלהן אשר יביאו לחיסולן המיידי בשוק (תארו לכם למשל, אדם שהולך לבריכת שחייה ציבורית ומגלה ש”השיער שלו” התפזר בכל רחבי הבריכה).
  הן יכולות בקלות להיות חשופות למבול של תביעות גדולות (ובארה”ב, הסיכוי הוא דווקא די טוב לזכות בתביעות כאלו).

  לכן, מה שהכי מסקרן וחשוב לדעת בתחום הקונסילרים הוא, הקונסילרים של איזה חברה הם הכי עמידים ?
  כלומר, הקונסילרים של איזה חברה מצמידים את הסיבים הכי חזק לשיער ?

 2. admin says:

  כתבתי בפוסט שזה מגיע בצורת אבקה או ספריי. ספריי יכלול חמרים שאין באבקה, יותר סינטטי ואולי פחות בריא. החברות מצהירות כל מני דברים אבל זה לא אומר שזה נכון בדיוק כמו שיש אינסוף מוצרים לנשירת שיער שהיצרן טוען שהם עוזרים וזה לא נכון. מעולם לא נעשה מחקר או סקר שקבע מי הקונסילר הכי טוב, השמפו הכי טוב וכו’. הרבה חברות מייצרות מוצרים דומים תחת מותגים שונים בכל תחום. אם נראה לך מוזר שחברות מצהירות דברים לא נכונים אז ברוך הבא לעולם האמיתי, חשיפה לתביעות קיימת כמעט על כל דבר, אתה מוזמן לקרוא את הפוסט על התביעה הייצוגית נגד רוטס HR. הקונסילר שנחשב הכי עמיד הוא DermMatch אבל הוא שונה מהקונסילרים בספריי או אבקה, כנס לאתר שלהם ותבין. ומשהו פיקנטי לסיום – טל ברמן בסדרה שלו “הקרחת שלי” משנת 2008 מנסה באחד הפרקים קונסילר אבקה לפני ראיון טלויזיה מדומה. החום של התאורה גורם לו להזיע… והקונסילר מתחיל לנזול לו על המצח.

 3. עוז says:

  אני אבהיר את כוונתי:

  הכוונה שלי הייתה שאפשר לבדוק עמידות של קונסילר:
  באופן מיידי (למשל: ללכת להתקלח בלי סבון או ללכת לשחות, לעמוד מול מאוורר וכו’),
  וחד-משמעי (הסיבים עפו / נזלו או לא).

  בעוד שבדיקת יעילות של תכשירים וטיפולים לשיער היא:
  איטית (שכן רוב התכשירים והטיפולים דורשים שימוש בהם משך תקופה ארוכה (חודשים ולפעמים אפילו שנים)),
  ותוצאותיהם יכולות להיות לא חד-משמעיות (שיפור קל במצב השיער, הרעה קלה במצב השיער, שיפור בחלק מסויים של הראש והרעה בחלק אחר של הראש, ובכלל, באיזה עקביות ודיוק עקבת אחרי הוראות הטיפול במשך התקופה (האם פספסת ימים), אירועים חריגים שקרו במהלך התקופה והוציאו אותך משיגרת החיים בזמן הטיפול (וגרמו לך למשל, ללחץ נפשי גבוה) וכו’),
  ובטח שהרבה יותר קשה להוכיח (גם בבית משפט) שהם לא עובדים.

  מקווה שעכשיו זה יותר ברור.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree