סיכום שנת 2009

5 בJanuary 2010 מאת: admin

אז מה היה לנו שם ב-2009?

במאי 2009 התחלתי לכתוב על נשירת שיער והתקרחות, על מוצרים, תרופות ופתרונות שונים, ועל חוויות אישיות שלי, כי הרי אני בעצמי נלחם כמוכם, יום יום, בקרחת.

זו הייתה שנה מעניינת, למדתי הרבה דברים בעצמי תוך כדי כתיבה ואני עדיין לומד כי השוק העולמי והישראלי מתפתחים להם לאיטם ולא נעצרים במקום (בהקשר זה אנחנו בישראל מפגרים הרבה אחרי ארה”ב ושאר מדינות המערב, גם בגלל חוקי היבוא ורישום המוצרים בארץ וגם בגלל שהשוק פה קטן מאוד למרות שכמות הקרחים היא הכי גדולה בעולם ביחס לאוכלוסיה).

בגדול, יש לכם לא מעט אפשרויות להתמודד עם ההתקרחות, קודם כל – אפשר וצריך לטפל בה. הכי קל זה לקחת מכונה לעשות גלאח ולנסות לשכוח מהשיער. הבעיה שהוא לא יתן לכם לשכוח, הוא יצמח בדלילות, או באיזורים שלא מקריחים. גם גלאח צריך לחזור ולעשות כל כמה ימים כדי שהמראה האחיד ישמר. אפשר גם לשלב או לבחור בפתרונות קוסמטיים כמו שמפואים משפרי נפח, קונסילרים ופאות, אבל את זה הייתי משאיר לאלו שטיפולים אצלם זה כבר קצת מאוחר מדי (או שהטיפולים לא עוזרים). כמובן שקיימת האפשרות של השתלת שיער, באופן אישי אני חושב שהשתלה שווה לעשות בחו”ל, בארה”ב או קנדה ששם יש תחרות ורמה גבוהה של רופאים ומיכשור. שמעתי גם על השתלות שמבוצעות בהודו או תורכיה אבל אני לא נכנס לזה כרגע, הרעיון הוא פשוט ששם הרבה יותר זול, לגבי התוצאות של השתלה בהודו – אני ממש לא יודע, בטח אכתוב על נושא ההשתלות בהמשך.

שמתי דגש בפוסטים על נושא העלויות והחיסכון של מוצרים לשיער. לא מעט אנשים בישראל עדיין הולכים לבית המרקחת וקונים מינוקסידיל במחיר הגבוה פי 5-6 מזה שב-eBay. אם אנשים עדיין מוכנים לשלם את המחירים בבית המרקחת לא פלא שהיצרנים והיבואנים לא מורידים את המחיר וקיים כזה פער. כנראה שיש גם עניין מנטלי שקשור לקניות באינטרנט, גם כאן אנחנו מפגרים מאוד ביחס לשאר העולם המערבי. בתור אחד שקונה מינוקסידיל ועוד כל מני דברים באיביי במחירים זולים בהרבה מהמחיר המקביל בארץ אני ממליץ לכם להרשם לאיביי ולהתחיל לקנות שם. החיסכון אדיר.

שמחתי לראות את התגובות שלכם וגם הופתעתי. התגובות נסובו בעיקר סביב פרופסיה גנרית מול פרופסיה מקורית. מסתבר שהרבה אנשים חוסכים המון כסף בקניית פרופסיה גנרית תוצרת הודו. הפוסטים הנצפים והמוגבים ביותר היו:

 • סקירת אתר 4RX שבו סקרתי אתר שמוכר תרופות גנריות תוצרת הודו. בחרתי בו כי לפי הבדיקה שלי הוא הכי זול ואמין בהשוואה לאחרים.

נראה שהרבה אנשים מאמינים בפרופסיה, אבל מחפשים גם אלטרנטיבות זולות מהמוצר המקורי שלא נמצא בסל התרופות ונמכר (לא רק בארץ אלא בכל העולם) במחיר גבוה בזכות הפטנט שיש למרק עד 2013.

לאלה שהתכתבתי איתם במייל – מקווה שעזרתי. אני לא רופא, לכן לעולם לא אגיד לכם מה לעשות, הבחירה היא שלכם, ואני תמיד מזכיר להתחיל את התהליך אצל רופא עור. אין קיצורי דרך. ועוד דבר – לפני שאתם כותבים לי, מאוד יכול להיות שהתשובות כבר קיימות בפוסטים, לכן תקלידו את מה שמעניין אותכם בתיבת החיפוש למעלה, כל הפוסטים שקשורים לנושא יעלו (יש לכם גם הנושאים מרוכזים בקטגוריות).

אני מזכיר לכם, שעד כתיבת שורות אלו יש רק 2 תרופות מאושרות FDA לטיפול בהתקרחות, מינוקסידיל ופרופסיה, ושגם מסרק הלייזר היירמקס קיבל אישור (מסוג אחר, הוא הרי מכשיר חשמלי ולא תרופה), אבל כמות המוצרים והטיפולים שקיימים חוצמיזה פשוט אדירה, בעיקר מדובר על פתרונות טבעיים (למשל דקל ננסי) ויש גם פתרונות קוסמטיים והשתלות.

בשנה הקרובה אני אמשיך לכתוב כי יש עוד הרבה דברים שלא נגעתי בהם. אל תצפו שאכתוב על כל מחקר שיצא, על עכברים קרחים שצימחו שיער, או על כל מוצר שקיים בשוק. זה לא תמיד מעניין (אותי) ולא בהכרח תורם (לכם).

ועל 2010 אני אומר – שתהיה שנת צמיחה!

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

תגובות

3 תגוובת על ”סיכום שנת 2009“
 1. אסף says:

  בישראל כמות הקרחים היא הגדולה בעולם ביחס לאוכלוסיה ?
  מאיפה הבאת את זה בדיוק?

 2. admin says:

  כן, אני מתייחס לאוכלוסיה היהודית, יהודים מקריחים הכי הרבה, עניין גנטי.
  תקרא את הכתבה הבאה, זה גם מה שמומחה בתחום, דר’ אלכס גינצבורג אומר
  http://www.themarker.com/tmc/archive/arcSimplePrint.jhtml?ElementId=skira20091217_1135476

 3. אסף says:

  טוב נו . אם ד”ר גינזבורג אמר את זה .

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree