מינוקסידיל יחד עם ספיירו

27 בJanuary 2010 מאת: admin

מינוקסידיל היא תמיסה שמורחים על הקרקפת וממריצה את הזקיקים, ספיירו 5% זה קרם שמורחים והוא פועל כאנטי אנדרוגן ומונע מה-DHT להקשר לקולטנים בזקיקים. שניהם טופיקלים עם פעולה שונה אבל השילוב בינהם אמור לשפר את התוצאה שכל אחד מהם אמור להביא לבד, כלומר יחד הם יוצרים אפקט שגדול מסכום חלקיהם. זה לפחות מה שטוען דר’ לי באתר שלו. דר’ לי מוכר את מוצרי ה-Xandrox שהם בעצם שילובים של חומצה אזאלית עם מינוקסידיל, והוא מוכר גם ספיירו. זה מה שהוא כותב על השילוב:

When 5% Spironolactone Lotion is used with Regrowth topical minoxidil or Xandrox, apply the minoxidil solution first.  Allow several minutes for it to partially dry, and then apply the 5% Spironolactone Lotion directly on top of the minoxidil or Xandrox solution.  The lotion will act as an occlusive dressing and enhance the absorption of both medications

כלומר ששווה לשלב בינהם. יש יתרון נוסף ששמתי לב אליו, שלא ראיתי שכותבים עליו. המינוקסידיל מייבש את העור ועלול לגרום לגרוי וקשקשים. קרם הספיירו מרגיע את העור כלומר האפקט כולל גם מניעת תופעת הלוואי המקומית של המינוקסידיל. בעבר השתמשתי בספיירו, הפסקתי, ולאחרונה חזרתי ואני יכול להעיד שהשילוב בהחלט ביטל לחלוטין את הגירוי בקרקפת שהמינוקסידיל גרם.

ספיירו אפשר למצוא בשני מקומות מוכרים – באתר של דר’ לי וגם בחנות של hairlosstalk, שניהם מכילים 60 מל למיכל ובשניהם יש ספיירו 5% שזה בעצם התרופה ספיירונולקטון (תרופה חזקה לבעיות לב ומחלות אחרות שהיא גם אנטי אנדרוגן חזק) מפוררת לאבקה עם תוספות שונות שמביאות את הריכוז ל-5%. הקרם של דר’ לי עשיר יותר מבחינת מרכיבים (למשל יש בו אלוורה) והוא קצת יקר יותר מזה שנמכר ב-hairlosstalk, מה שמעניין זה שכמעט אין מקומות אחרים שמוכרים קרם ספיירו והוא לא קיים באיביי למרות שכן ניתן למצוא שם עותקים של Xandrox. יש לי תחושה שהוא גם לא מיוצר בארה”ב, אלא בהודו ושגם החנות של דר’ לי (שלא לדבר על hairlosstalk) לא רשומה בארה”ב. הסיבה היא שספיירו היא תרופה חזקה שלא מאושרת לשימוש לשיער וניתן למכור אותה רק אונליין בדומה לבית מרקחת אינטרנטי.

בכל מקרה, ספיירו טופיקלי הוא מוצר ייחודי בכך שהוא לא ממריץ זקיקים כמו מינוקסידיל ולא מקטין את כמות ה-DHT כמו פרופסיה, הוא חוסם קולטנים ואנטי אנדרוגן (כלומר ממיר טסטוסטרון לאסטרוגן), ואם כבר משתמשים בו אז שווה לדעתי לשלב עם מינוקסידיל.

 • Share/Bookmark

תגובות

2 תגוובת על ”מינוקסידיל יחד עם ספיירו“
 1. עוז says:

  אתה תמיד מדבר על עקביות והתמדה בטיפול,
  אז למה הפסקת להשתמש בספיירו ?

  אנא פרט בבקשה יותר על התקופה, תופעות הלוואי והתוצאות שלפני ההפסקה, בזמן ההפסקה ואחרי ההפסקה.

  האם מדובר בתרופת מרשם ?

 2. admin says:

  עקביות והתמדה בטיפול לא אומר שאתה לא יכול לנסות טיפולים, אם משהו לא עובד מותר להפסיק אחד ולעבור לאחר וכו וכתבתי על זה. אם משהו עובד טוב, לדעתי כדאי להמשיך איתו בעקביות. אני הפסקתי עם הספיירו כי השתמשתי אז בעוד מוצרים שאז נראו לי מספיקים. לא היו לי מעולם תופעות לוואי בשום טיפול חוץ מגירודים, קשקשים ואדמומיות בקרקפת כתוצאה מטופיקלים (בעיקר ממינוקסידיל), כלומר מקומיים והניזורל פתר לי רוב הבעיה. לגבי מה זה ספיירו כתבתי בפוסט אחר. היתרון של קרם ספיירו הוא שהוא קרם ובכך הוא מוסיף לחות ונוגד יובש ובנוסף יש האפקט של הספיירו. אצלי התוצאות השתפרו כשהשתמשתי בו אבל כיוון שאז השתמשתי בעוד מוצרים אפשר אולי לייחס את זה להם ולא לספיירו. היום אני כבר לא משתמש בחלק מהמוצרים של פעם והחזרתי את הספיירו ואני רואה שיפור.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree