מהו השמפו הטוב ביותר נגד נשירה?

10 בJanuary 2010 מאת: admin

רוב השמפואים שנמכרים כשמפואים לשיער דליל או נגד נשירת שיער הם בלוף מבחינת זה שהם לא עוזרים נגד התקרחות. בארץ אין כמעט כאלה, גם כי הישראלים לא פריירים וקשה לשווק להם מה שיכול ללכת בחו”ל (דרך אגב, תרשו לי לחלוק על עצמי, הישראלים פריירים שחבלז בנושאים מסויימים) אבל בארה”ב ואירופה מדובר בתעשיה של עשרות מוצרים, אולי יותר. מדובר בשמפואים מסוגים שונים, בעיקר כאלה עם חומרים טבעיים כולל ויטמינים מינרלים וחומצות אמינו שתכלס חוץ משיער נקי וריחני לא עושים הרבה, אבל נמכרים בהצלחה גדולה.

יש שמפואים עם אפקט מרגיע לעור, כמו שמפו עץ התה למשל והיתרון שלהם הוא מניעת או הפחתת הגירוי הקיים או שנגרם מטיפולים או שמפואים קוסמטיים רגילים (הרבה פעמים קשקשים נגרמים כי אתה משתמש בשמפו שאתה רגיש למרכיב אחד או יותר ממנו וזה יכול להיות SLS למשל). העניין שהם לא מצמיחים שיער ולא עוצרים התקרחות.

אז איזה שמפואים בכל זאת שווה לבדוק שכן יכולים לעזור נגד התקרחות?

שמפו רויטה REVITAאני מכיר 3 שכנראה עוזרים. ניזורל כמובן, כתבתי עליו הרבה. שמפו אלפסין, שהוא שמפו קפאין זול יחסית עם פטנט על ההמצאה שמאפשרת לקפאין שבשמפו לחדור לזקיקים (גם עליו יש פוסט) ושמפו נוסף שלא כתבתי עליו – שמפו רויטה REVITA. מי שלא שמע עליו, הוא לא נמכר בישראל, אבל אפשר למצוא אותו בהרבה חנויות אינטרנטיות כולל איביי ואמאזון.

הצורה שלו מגניבה, אבל זה לא העניין. מה שמעניין זה מה שיש בו, הוא שילוב של ניזורל עם קפאין ועוד דברים טובים והוא לא זול. מחירו כמעט $30 לבקבוק של 180 מ”ל (לפני משלוח).

הנה רשימת המרכיבים:

Copper Peptides

Ketokonazole

Rooibos

Biotin

Caffeine 4%

Apple PolyphenolProcyanidin B2 & C1

Spin Traps

Carnitine Tartrate

זה אולי נשמע כמו מילים בסינית אבל בגדול מדובר בנחושת copper כמו שיש בטריקומין (נחושת ידועה כמפחיתת DHT וכבונה רקמות ועוד), קפאין כמו שיש באלפסין ו-Ketokonazole שזה החומר הפעיל שבשמפו ניזורל. שאר המרכיבים הם בעיקר  אנטי אוקסידנטים, כאשר ביוטין זה ויטמין שיש ברבה שמפואים אבל Apple PolyphenolProcyanidin B2 & C1 הוא אנטי אוקסידנט שנמצא במחקר מ-2007 שהוא מעודד צמיחת שיער. השמפו הזה מוגדר כשמפו נוגד DHT ומעודד צמיחה, והוא עשוי מרכיבים טבעיים בלבד. מבחינת המרכיבים, שמפו REVITA הוא ייחודי ואין אף שמפו אחר שמרכז איכות כזו במוצר אחד. בחו”ל הוא ידוע כשמפו מוביל, ובאתר הרשמי נטען שהוא המתקדם ביותר שקיים נגד נשירת שיער ושיער דליל.

אז להאמין לזה?

זה לא משנה במה אתה מאמין, אין אף שמפו שיעשה לבד את העבודה נגד נשירת שיער. שמפו מתאים יכול להוות השלמה לטיפול. ניזורל למשל לא יעבוד לבד אם יש לך התקרחות גברית טיפוסית. הוא כן יעזור לטיפול שלך ויגביר את האפקט שלו. מבחינת איכות המוצר, שמפו REVITA הוא מוצר איכותי מאוד ונראה שהולך לו לא רע מבחינת מכירות כי הוא נמצא כמעט בכל חנות אינטרנטית שמוכרת מוצרים נגד נשירה (לא תרופות). הבעיה שלו היא המחיר, לא בדיוק רמת מחיר שתגרום לישראלי הממוצע להתעניין בו, בעיקר כששמפו ניזורל עולה 13 שח לבקבוק.

שורה תחתונה – מבחינת המרכיבים של השמפו נראה שהוא מצויין ואפילו שווה בדיקה. המחיר שלו בעייתי. מבחינת ידע כללי חשוב לדעת שיש הרבה מוצרים לשיער, טובים יותר או טובים פחות שלרוב הישראלים אין מושג לגביהם כיוון שהם לא משווקים בישראל. עדיין שווה מדי פעם לתת הצצה ולראות מה קורה בחו”ל, איזה מוצרים יש ואיזה חידושים ואם מתאים ובתקציב – אולי אפילו לנסות אחד או שניים (לדוגמא – מסרק הלייזר X5 חדש יחסית, קניתי אותו ואני משתמש בו).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: שמפו
תגיות: ,

תגובות

48 תגוובת על ”מהו השמפו הטוב ביותר נגד נשירה?“
 1. אסף says:

  מה עם שמפו נאנו?

 2. admin says:

  בגדול המוצרים של דר’ פרוקטור לא רעים בכלל אבל יקרים מה שמרחיק מהם לא מעט אנשים, שמפו נאנו מכיל ויטמינים מקבוצה B ואנטי אוקסידנטים, לחלקם מייחסים תכונות של המרצת זקיקים בעיקר ה- nicotinic acid N-Oxide. שמפו יקר, בסביבות $40, בהחלט הייתי שם אותו גבוה ברשימה.

 3. אסף says:

  יש גירסה יותר זולה באתר הזה
  http://www.betterlife.com/prod_home_page.asp?prod_id=24903
  חוץ מזה אפשר למצוא אותו גם באי-ביי . זאת גירסה לייט של השמפו באתר של פרוקטור אבל היא באישור שלו.
  סה”כ שמפו נחמד . מספיק לדי הרבה זמן אפילו בשימוש של 4 פעמים בשבוע .

 4. אהרון says:

  שמפו רויטה מכיל SLS???

 5. דוד says:

  אם אני משתמש בניזורל 3 פעמים בשבוע ובשאר הימים ב Nutrifolica. איך אני יעשה את השילוב עם רויטה מבחינת זה שגם בניזורל וגם ברויטה יש Ketokonazole? זה בכלל מומלץ?

 6. admin says:

  אין SLS
  רויטה מייתר את הצורך בניזורל, לא צריך את שניהם רק אחד
  היתרון של ניזורל שהוא מאוד זול, אבל אין בו הרבה חומרים שיש ברויטה, מה שיש בו זה Ketokonazole

 7. דוד says:

  אני בדילמה 🙂 אני משתמש 3 פעמים בשבוע עם ניזורל ובשאר הימים בNutrifolica. הייתי רוצה להוסיף עוד שמפו “לסבב” עם הNutrifolica או רויטה או אלפסין (כעיקרון אני לא מעוניין להשתמש בSLS אבל לפי מה שאני רואה זה שמפו מעולה גם). דרך אגב אני משתמש במינוקסי נוזל ופרופסיה.
  איזה שמפו היית ממליץ לי להוסיף?

 8. ירון says:

  אני משתמש בחומר טבעי שאני בעצמי מפיק , אני מתכוון לשתן של הבוקר , כבר חודשיים, והנשירה ירדה לי לפחות מ 20 – 30 שערות ליום, את המבחן של הנשירה אני עושה שאני לוקח דף A4 לבן של מדפסות , ואני משפשף את הקרקפת למעלה משפשף ומשפשף דקה – שניים, כל השערות שצריכות לנשור נושרות, ואני היום אחרי חודשיים של טיפול לא רואה על הנייר יותר מ-2 או 4 שערות , אחרי שעתיים אני מבצע אותה פעולה עם אותה תוצאה , כך שהייתי אומר שביממה אני מאבד כ-20 – 30 שערות לא יותר, לפני חודשיים היתה לי נשירה של 120 – 200 שערות ביום, יש לי בבית שמפו של אלפסין , הנוזל של אלפיסין , הנוזל של Nutrifolica , שמפו של Nutrifolica , יש לי מינוקסי 15 של MOPCLAB , שמפו ניזוראל, ובכולם הפסקתי להשתמש , בבוקר איך שאני קם מהשינה , נכנס למקלחת + שירותים , מרביץ פיפי טוב לתוך כוס מלאה , ההתחלה של הפיפי לתוך השירותים , ואחרי זה לתוך הכוס, ואז אני שוטף עם זה את הקרקפת טוב , טוב, נותן לזה להתייבש , והולך ככה איך שזה להמשך היום , אין ריח של פיפי, אף אחד לא מסתכל עלי במבט מוזר , לא רק זה אני משפשף את כף היד על הקרקפת העליונה ומאוד אוהב את הריח הטבעי שהשאיר השתן , זה ריח מיוחד עדין , ולא ריח רע , השתן של הבוקר מכיל 90 אחוז מים , 5 אחוז ויטימנים ומינירלים , ו5 אחוז רעל שהגוף הפריש , אני מאמין שהשתן עושה את התפקיד של השמפו ניזוראל, לדעתי הוא אנטי בקטיריאלי, אבל הוא לא פוגע בטווח הארוך בכבד כמו ה-Ketoconazole שהוא החומר הפעיל בניזורל , לדעתי הוא יותר טוב מכל טריקומין עם נחושת של איזה מישהו שיש לו פטנט יחודי, זה טריקומין טבעי עם פטנט של אלוהים ששום אדם לא יוכל לברוא בעתיד הקרוב והרחוק, השתן הוא מוצר של הכליות והוא הסטרואיד הטבעי הכי טוב שקיים בטבע,
  אחרי חודשיים , אני מרגיש שהמצב של השיער הוטב משמעותית, אבל אני מאמין שהבדל משמעותי אראה אחרי 5 – עד 8 חודשים של טיפול , חפיפה אני עושה פעם בשבוע , פשוט לא רוצה לשים את המים הזבלה שיש לנו במדינה על הראש, מעדיף לעשות שטיפה עם שתן בריא. בערב אני מערבב קצת עם DMSO שקניתי מ-EBAY ושם על הראש,

  יכול להיות שזה לא יעבוד על כל אחד , אבל עלי, זה הטיפול הזה עובד , וזה אושר, והקלה גדולה, לא לשים את המינוקסי המסריח, או השמפו ניזוראל הזבל על הראש , ואת כל הכימיקלים שתעשיית השיער מייצרת כטיפולים נגד איבוד שיער ללא הצלחה יתרה (לפחות לא במקרה שלי) , שלא לדבר שחוץ מ-DMSO שבקבוק אחד יספיק לי לשנה ועולה 40 דולר כולל משלוח מ-EBAY אני כבר לא מוציא כסף על הזבל של הכימיקלים שעלי כבר לא עובדים.

  אני ממליץ לכל מי שסובל מנשירה מסיבית , לעשות את המבחן של הנשירה על נייר A4 לבן של מדפסות, ואז להיכנס כל בוקר למקלחת לשטוף את השיער עם פיפי של הבוקר , לא לספר לבת זוג על זה, וללכת ככה להמשך היום , ואם תוך חודש או חודשיים הנשירה לא תואט משמעותית אז הטיפול הזה לא בשבילכם.

  את הרעיון קיבלתי מאיזה tread שנקרא urine therapy , הנה הקישור,
  http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=23&t=61699

  אחרי שראיתי את הסרט הזה ביוטיוב , כמה פעמים , השתכנעתי והתחלתי את הטיפול, בהתחלה היה לי מאוד קשה לשפוך את השתן על השיער , חשבתי שאני מסריח מריח של פיפי , היום אחרי חודשיים , אני לא יכול בלי הטיפול הזה , זה עושה לי אפילו הרגשה טובה , בניגוד לכל הכימיקלים ששמתי על הראש לפני בלי הצלחה יתרה.
  http://www.youtube.com/watch?v=whFFLfBRq10&feature=player_embedded

  זה סרטון על אבא של לוחם MMA , הם שותים את השתן שלהם כל יום , בסרט הזה הוא הולך לצד משתין, ושותה מול המצלמה את כל הכוס.
  http://www.youtube.com/watch?v=4LBOZH_j_sI

 9. ראול says:

  מדהים עד לאיפה אנשים מסוגלים להגיע.
  כל הכבוד על האומץ. בהחלט נשמע מעניין.

 10. ניר says:

  הם הוציאו גרסה יותר גדולה של השמפו, ליטר!

 11. אורח says:

  יש שמפו דומה לNANO SHAMPOO שנמכר פה בארץ?

 12. eyal says:

  היי ירון, תודה על השיתוף !

  כשקראתי את השורות הראשונות של ההודעה שלך חשבתי שמדובר בעוד בחור מיואש כמוני שינסה הכל, האמת, אני מוכן ללכת גם יותר רחוק מזה בשביל להחזיר את השיער לקדמותו, לעזאזל אני מכיר כמה שגם יחרבנו לעצמם על הראש (אפילו אם זה בלתי אפשרי טכנית הם כבר ימצאו פתרון) אם זה יצמיח להם שיער חזרה…

  אבל בכל זאת זה נשמע לי קצת הזוי לחפוף עם פיפי ועוד בלי לשטוף, אבל זה בהחלט הצית את סקרנותי.
  מאז שקראתי את הפוסט שלך עברו לפחות חמש שעות בהן קראתי וחיפשתי מידע בנגוע לטיפולפיפי (אחלה שם לא?:)
  ומסתבר שיש לא מעט חומר בעניין..

  אחרי חמש שעות קריאת פורומים, מחקרים ועדויות נזכרתי במשהו מהילדות שלי בכפר שהפיל לי את האסימון סופית ושיכנע אותי לנסות את ה”טפול” הזה ..

  בילדותי גרתי באזור כפרי בצפון הארץ ומשפחתי עסקה בגידול פרות \ סוסים, תוך כדי הקריאה פתאום נזכרתי איך הבדואים היו מטפלים בצלקות גרדת לסוסים, מחלת הגרדת אצל סוסים גורמת להתקרחות מוחלטת של כל אזור הצואר הראש והחזה של הסוס, מחלה זו אינה עוברת לעולם ! היא יכולה להצטמצם אך לעולם לא תעבור לגמרי.
  חשוב לציין שאזורים נגועים אשר נרפאו מצמיחים שיער שחור אפור ללא קשר לצבע הסוס, העניין מוריד מאוד מערך הסוס.

  לבדואיים היה פתרון קסם שעבד כמעט תמיד !! הם היו משתינים על הסוס ! וזה היה הטיפול המקובל אצל כל מגדלי הסוסים ! אין טיפול אחר, לפחות לא היה בזמנו.

  אם למישהו כאן יש קשר למגדלי סוסים תשאלו אותם ותראו ! לא רק שזה מצמיח שיער ומרגיע את הגרדת, זה מצמיח שיער בריא ולא שחור וצלקתי ..

  אני כותב את זה ופשוט בהלם מעצמי איך לא חשבתי על זה קודם !
  מגעיל או לא אני הולך לנסות את זה, לפחות חודשיים שלושה, אני לא משתמש בכלום למעט דקל ננסי כבר חצי שנה (שלא ממש עוזר בינתיים), כך שאם יהיה שינוי יהיה ברור לי מה גרם לו.

  ושוב תודה על השיתוף !

 13. רועי says:

  אייל אתה חייב להגיד לי אם זה הצליח..

 14. אלון says:

  נו אייל, הצליח?

 15. ניר says:

  ראשית, אחרי שקראתי כל פוסט ופוסט באתר רציתי לומר תודה על מלאי הידע המעמיק בכל הקשור להתקרחות. נהנתי מהרצינות בה הדברים נכתבים. אז שוב – תודה.

  אני בן 26 והתחלתי לפני כחודש וחצי עם מינוקסי ותוספי מזון. אני עם שער מלא כרגע (ועומד בסולם ההתקרחות בשלב השני) ודלילות מועטת בפסגת הראש ואזור הפוני כביכול.

  רציתי לשאול על שמפו של לוריאל פרופשניואל דנסיטי אדבנסד סרי אקספרט למניעת נשירה.
  בלעז – loreal professional density advanced serie expert.
  הוא לא מופיע ברשימה שלך ורציתי לדעת האם שמעת עליו או מישהו שמע/ניסה אותו?

 16. admin says:

  אין שמפו שמונע נשירה, למעט ניזורל שעוזר קצת
  שמפואים בגדול אינם פתרון, תוספי מזון לא קשורים ל-DHT שגורם לנשירה

 17. mike says:

  שמפו ניזורל עוזר במידה מסויימת נגד התקרחות מכיוון שהוא מדכא את הדלקת שנוצרת כתוצאה מסבוריאה,שומניות פטריות קשקשים וכו’,
  ברגע שהפסקת את הדלקת או את הקשקשים בעצם עצרת תנשירה במידה כלשהי.
  שימוש קבוע של פעמיים בשבוע נניח,מלכתחילה לא יגרום לכל צורה דלקתית שהיא בקרקפת ולכן ישמור על קרקפת נקייה ובריאה ובכך יעזור בצורה מסויימת מאוד נגד ההתקרחות הגברית,עפ”י מחקרים על השמפו שהרכיב הפעיל בו קטוקונאזול 2% ,שווה ערך למריחת מינוקסידיל 2% על הקרקפת,
  דרך אגב ישנם מתקרחים שמורחים את הקרם ניזורל 2% פעמיים ביום בוקר וערב וחלק מסויים אפילו טוען על צמיחת שיער כל זאת ממשקראתי בפורומים בחו”ל,אז זו עוד דרך להתמודד מול ההתקרחות האנדרוגנית,כל השמפואים הנמכרים המובילים באמאזון מכילים 1% של קטוקונאזול.
  וכל מתקרח שמטפל בהתקרחות שנים משתמש בד”כ בשמפו הזה,ישנם כאלו קבוע וישנם כאלה לפי המצב.

 18. admin says:

  מייק הערה נכונה לגבי הניזורל קדם שזו בעצם משחה נגד פטריות

 19. דר says:

  אדמין, שמפואים לא עוזרים נגד נשירת שיער אבל הם עוזרים לשמור על בריאות עור הקרקפת ועדיף להשתמש בשמפואים טובים ולא לחסוך בפאן הזה, אני אישית משתמש ב3 סוגי שמפו בחפיפה כאשר אני חופף 3 פעמים בשבוע (ספר אמר לי שזה לא בריא לחפוף כל כך הרבה וזה גם חלק מהסיבה שגברים היום מתקרחים כל כך מהר יותר מבעבר) ואני משתמש בשני סוגי שמפו של פרולטה, שמפו נגד קשקשים ושמפו שמיועד על פי הרשום נגד התקרחות (כמובן שזה לא באמת עוזר לבד…) ובנוסף מדיי פעם אני משמש אלפסין, והתחלתי גם לשלב מדיי פעם ורוויטה שקניתי לאחרונה.
  באופן כללי גיליתי שלהשתמש בשניים או 3 סוגי שמפו בחפיפה כאשר הם 3 דקות על הראש לא כזה רע וזה דווקא גורם לשיער להיות יותר טוב, כלומר אני משתמש קודם בשמפו נגד שומן של אלפסין ואז נגד קשקשים של פרולטה ואז אני משתמש בנגד התקרחות של פרולטה.
  בכל מקרה אני לא ממליץ להשתמש ב3 סוגי שמפו בחפיפה אחת, אבל רצוי לבחור מספר שמפואים להשתמש בהם במקביל.
  ובוודאי שהכי חשוב שהשמפו לא יהיה עם SLS (למרות שבאלפסין יש SLS :\}

 20. יונתן says:

  ההודעה שמעליי היא ספאם שמיועד לקידום אתרים בוודאות (קישור בשם הכותב), לתשומת לבך אדמין.

  בלי קשר, קיבלתי לאחרונה את השמפו רויטה.
  שיווקית הוא מדהים! ריח נעים, עטיפה מרשימה ורשימת חומרים מרשימה למי קרא חומר על נשירת שיער והתקרחות במשך כמה עשרות שעות באינטרנט.

  הוספתי אותו למשטר טיפול שלי ואני נוהג להשאיר אותו כמה דקות על הראש בכל יום.

  השמפו הזה הוא לא זול, אבל עוד תוספת של 100 ש”ח בחודש לטיפול זה משהו שאני מוכן לספוג באהבה אם זה יעיל. אדמין, האם לדעתך מדובר בשמפו טוב כתוספת לטיפול או שיש אלטרנטיבות שהן טובות יותר לדעתך?

  כמו כן, אני חופף יותר מפעם ביום את השיער לרוב ואני רוצה להחליף את השמפו מהסופר בשמפו טבעי טוב. “עץ התה” טוב לצורך העניין לדעתך (קראתי שאתה משתמש בו)?

  המון תודה על העזרה

 21. admin says:

  נמחק הספאם תודה על תשומת הלב
  השמפו טוב, אין הכי טוב, אני לא מאמין בשמפואים יותר מדי.
  אני קונה שמפו זול של עץ התה בpuritan בקבוק ירוק
  שוב מחיר זה שיקול כי לא מדובר במה שיביא ישועה אז אין לדעתי מה להשקיע הרבה כסף

 22. יונתן says:

  תודה רבה!

 23. אורן says:

  הי אדמין יקר
  אם אני אנסה שמפו רוויטה ולאחר זמן מה אפסיק, האם יהיו לכך תוצאות בעייתיות? כמו הדרדרות המצב בדומה להפסקה עם מינוקסידיל ואחרים?

 24. admin says:

  לא, זה לא תרופה וגם לא עוזר ולא מזיק. זה שמפו ושמפואים לא משפיעים על התקרחות, למעט ניזורל שעוזר מעט מאוד ובעיקר אם הוא בא עם טיפולים שנחשבים יעילים ולא לבד.

 25. דור says:

  יש גם שמפואים regenepure dr וregenepure nt, וnutrifolica, אינם מכילים sls, ובפורומים של נשירת שיער בחו״ל הבנתי שמשתמשים בהם

 26. דוד says:

  אדמין אתה ראית תוצאות מניזורל?

 27. admin says:

  תאורטית כן, הוא משפר מאוד את מצב הקרקפת מבחינת גירודים וכאבים. לומר לך שהוא מצמיח? מסובך מדי, הרי אני לא משתמש רק בו. האם הוא עוצר נשירה? אולי במקרים מסויימים, של נשירה קלה. אני חושב שהוא יכול לבוא כתוספת אבל לעולם לא כטיפול יחיד, שאז זה לא יעזור הוא חלש מדי. שמפואים, בכלל, לא עובדים, הם נמצאים על הראש שניות ומכסימום כמה דקות, זה לא מספיק זמן כדי שחומר כלשהו יעשה משהו, למעט החומר הפעיל של הניזורל שכנראה עובד אחרי כמה דקות על הראש.
  ניזורל אינו טיפול נגד התקרחות, הוא טיפול נגד בעיות מסויימות של העור, יש אותו גם במשחה.
  מי שחושב שניזורל יפתור לו את הבעיה שיפסיק לחלום, ומי שחושב ששמפו כלשהו יעצור או יצמיח שיתעורר, יתן לעצמו שתי כאפות, יתעשת, ויחיל לטפל כמו שצריך. שמפו אינו טיפול נגד התקרחות גם אם מנסים למכור לך שכן. רוב מה שמוכרים לכם כטיפולים אלטרנטיבים נגד התקרחות לא עובדים, הם בלוף, והם בנויים על המצוקה שלכם, וזה כולל את כל השמפואים, רוב התמיסות הטבעיות, וכל הכדורים הטבעיים עם החרגה לכמוסות דקל שאולי עובדות (אולי כי אין מחקרים, מי שרוצה יכול לקנות כמוסות דקל ננסי, זה עולה עשירית מחיר מכל כמוסה טבעית נגד התקרחות שמנסים לשווק לכם ויעילה אותו דבר לפחות אם לא יותר).
  כן, שטיפת מוח זה דבר שעובד על אנשים במצוקה ובכלל, ואתם ממשיכים ליפול בפח, כנראה שאין כמו ניסוי ותעיה, ורק אז מגלים את הלוקש ואת העובדה שמכרו לכם אשליה.
  מה שעובד באמת אלו הדברים שנחקרו קלינית, מינוקסידיל ופרופסיה, ואולי גם ספיירו (RU לא בדקתי), והסיבה שאולי ספיירו היא כי אני אישית משתמש בו חודשים ואם הייתי חושב שהוא מיותר לא הייתי. אפשר להוסיף ניזורל מדי פעם, אבל לא לבנות עליו.
  תתחילו להכיר את המושג “חוכמת ההמונים”, אם משהו נמכר בכמויות או רבים מאוד משתמשים בו סימן שיש בו משהו, וכדאי לבדוק אותו. אפשר לראות את זה בפורומים אמריקאים, מה אנשים כותבים ובמה הם משתמשים, וזה לרוב מה שעובד, ולא מה שהייתם רוצים שיעבוד, או מה שנראה יפה.

 28. דוד says:

  אהלן, תודה על התשובה הנפלאה והמפורטת.
  א. האם אתה משתמש בניזורל כפי הוראת יצרן? כי שם כתוב שיש להשתמש רק פעמיים בשבוע במשך חודש.
  ב. מה אתה אומר על הדבקת שיער, מדוע אתה לא מנסה זאת? מדביקים יחידות שיער בדיוק במקום שחסר וההסוואה היא מדהימה ולא נראית! המחיר הוא לא בשמיים (לא יותר מ4000 וזה לכל הראש).

 29. admin says:

  משתמש לפעמים, פעם בשבוע או שבועיים, לא פעמיים בשבוע, עבורי זה רק סוג של הקלה לקרקפת ולא טיפול בהתקרחות.
  הדבקות שיער לא בא בחשבון, מאיץ התקרחות, נראה מגוחך, מרגיש פאטתי, דורש השקעה מיותרת, בעייתי בספורט, מים, בחברה, עם חברה, ומה שלא תבחר, וכמובן לא מאפשר לטפל. אני מטפל, ורואה בכל נקודת זמן את מצבי, ולא מוותר. המטרה לשמור על הקיים ואולי לשפרו ולא לחיות באשליות ולא להשלות לא את עצמי ולא את הסביבה וכמובן לא להיות פאטת ובדיחה. אני מקבל גישות אחרות ומכיר כמה אנשים עם פאות, בעיני הם מגוחכים, אבל אם הם מאושרים שיהיה להם לבריאות.

 30. חסוי82 says:

  אדמין היקר, כמה חיכיתי שתכתוב כבר את התגובה לשאלה הזו של דוד שנשאלה כבר פעם שנייה לאחר שבראשונה בחרת להתעלם ובצדק.
  לא הייתי מוסיף או גורע מילה ממה שרשמת. כמו כן הצעתי הכנה לאותם חברה שמתלבטים ומתחבטים איפה לקנות, מה לקנות, כמה עולה, איך עולה, בארץ או בחו”ל, פאה נכרית או פאה פרסית…בחייכם ולטובתכם…אם מצב השיער כה גרוע- עשו היכרות עם מכונת התספורת שעלותה לא יותר ממאה שקלים חדשים ומחזיקה לפחות שנתיים, כוונו על שתיים, אחד או אפס והעבירו על הראש בצורה אחידה, לכל היותר פעם בשבוע. המהדרין יכולים גם לגלח עם סכין טובה. כמובן שאפשר תוך כדי גם לטפל, כדי לשמר לפחות את מה שנשאר.
  תראו לי בחורה אחת בארץ או בכלל בעולם שתעדיף שבן הזוג שלה יסתובב עם דבק וחתיכות של שיער על הראש על קרחת. מה שנקרא יש גרוע ויש עוד יותר גרוע. כמו בכל דבר.
  וזו רק סיבה אחת…אחת מיני רבות מאד.
  אם נסיך אנגליה מרשה לעצמו להסתובב קירח כמעט לחלוטין, כל שכן שרול מחדרה או שמעון מאשדוד

 31. דוד says:

  שלום אדמין, תודה על תשובתך.
  ההדבקות נעשות במקום שיש כבר קרחת. הם כלל לא נראות וההסוואה היא מדהימה מדובר בחתיכות שיער הנדבקות למקום ההתקרחות, והחתיכות הן באותו צבע ומרקם כמו השיער שלך בדיוק (כמובן זה נעשה בהזמנה אישית אחרי תיאום). ניתן לרוץ להזיע לשחות עם זה והכל, זה כלל לא נראה וזה ודאי לא כמו פאה. אי אפשר לתלוש את השיער הזה גם אם מנסים בכח, והוא מודבק בצורה מדהימה.

  הנה דוגמא: https://www.youtube.com/watch?v=vKmpnalJxx0
  ועוד דוגמא לכח של ההדבקה (דקה 1:40): https://www.youtube.com/watch?v=WEH0aHRTGTY
  זה כמובן חתיכה גדולה (יש חתיכות למפרצים בלבד וכדו’).

  תודה.

 32. נועם says:

  מישהו שמע על השמפו Green pealr?
  המצאה ישראלית

 33. admin says:

  לא, שמפו לא יעזור נגד התקרחות גברית טיפוסית ולא משנה איך קוראים לו ומה הוא מכיל.
  נגד התקרחות כזו צריך להפעיל כלים אחרים, וגם הם מוגבלים מבחינת יעילות.
  היעילים ביותר והמוכחים ביותר הם 2 – מינוקסידיל ופרופסיה, כאשר כל אחד פועל אחרת ויחד הם מייצרים אפקט חזק. גם כל אחד בפני עצמו עוזר. לפרופסיה יש חסרון גדול שיש לה תופעות לוואי רציניות אצל חלק מהאנשים, עם סכנה שיהיו גם בלתי הפיכות (כתוב בעלון לצרכן), כי התרופה מורידה DHT בגוף, שזה הורמון חשוב (שגם גורם להתקרחות אצל מי שרגיש אליו גנטית).
  מי שמחפש שמפואים, שידע שאין לזה שום ערך, ושהוא מבזבז את הזמן שלו. שמפו יכול להיות תוספת לטיפול קיים, בעיקר כדי לשמור על בריאות הקרקפת, לא קיים שמפו שיצמיח שיער או ימנע התקרחות, למרות שמנסים למכור לכם את האשליה הזו (תמורת תשלום כמובן). זה נכון לרוב המוצרים בתעשיה הזו, שטוענים שהם יעילים והם לא.

 34. יוסי says:

  כמו שנכתב, שמפו נגד נשירה, שמפו נגד התקרחות- זה הכל שטויות. אין דבר כזה. השמפו לא חודר ולא משפיע על הזקיקים. לא עוצר נשירה ובטח לא מצמיח.
  מה שכן למדתי זה ששמפו יכול להשפיע על נפח ומראה השיער ויש שמפואים שנותנים נפח יחסי לשיער וזה גם משהו שגם יכול להוסיף לתחושה.

 35. ליאור says:

  היי Admin,
  1. רציתי לשאול אותך על שמפו שקניתי אלפוסיל אם הוא יעיל נגד קשקשים, שומניות וגרד של הקרקפת כתוצאה ממינוקסידיל?
  2.יש בשמפו הזה coal tar זה לא מסוכן קצת?
  תודה .

 36. admin says:

  תקרא בעלון לצרכן
  https://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/Trufot/ShowAlon.asp?tmpPath=/units/pharmacy/trufot/alonim/Alphosyl_pt_1380429607241.pdf
  אתה לא אמור לחפוף בשמפו מסויים כדי לנגוד את האפקט השלילי של המינוקסידיל, אם המינוקסידיל נוזל גורם לגירוד תעבור לקצף, סיכוי גבוה שהכל יעבור, נכתב על זה פה מליון פעם.

 37. אלעד says:

  אני בזמנו, ניסיתי כמוסות דקל ננסי, שנקראות, “סו פלמטו”, ועזר לי, הנשירה שהייתה לי אז הפסיקה לגמרי ולא חוויתי תופעות לוואי. מה שקניתי, עלה בסביבות 140 ש”ח, 120 כדורים, לקחתי 2 ביום, כל 12 שעות, אפשר גם אחד. אבל כשקונים, צריך לראות מה קונים, יש הרבה דקל ננסי, צריך לקנות, “תמצית תקנית”, ואם אחוז גבוה של שמן ולא “תמצית פירות”. אצלי בזמנו ממש הפסיק את הנשירה ושימר את המצב שהיה, פעם אחת שכחתי לקנות וממש במיידי התחילה לי נשירה. אבל למי שיש נשירה פעילה, ברגע שמפסיק את הכדור אז השיער ייפול בחזרה ומהר. הדקל הננסי גם עובד על הקטנת בלוטת הערמונית, שיש קשר בינה לבין התקרחות. אחרי שנה וחצי הפסקתי כי פתאום נפסקה הנשירה אחרי שלקחתי כדור יוטירוקס( או שאין לי מושג למה ובהמלצת רופא הפסקתי עם זה, אבל לא בגללו הפסקתי. פשוט הפסיקה הנשירה. בעיקרון הוא עושה שינוי בהורמונים הדקל הננסי וכך מוריד את ה dht, דומה ל”פרופרסיה”. ויש רופאים שיגידו לא לשנות הורמונים, כי זה משבש את הפעילות הנכונה של הגוף. ממש לאחרונה, חזרה לי נשירה רצינית, אבל עקב סבוריאה בקרקפת ונשר לי מלא שיער(מבאס) ובינתיים מה שעצר זה “שמפו ניזורל” שמהרופא עור. אשמח לעדכן בהמשך ולענות אם יש שאלות. אישית למי שיש נשירה גנטית, ממליץ על דקל ננסי, לי עזר, הדקל גם מקטין ערמונית וגם מפסיק נשירה. בעיקרון למי שיש נשירה גנטית, אז הייתי מתרכז ב “דקל” וגם שמפו שינקה ויאזן קרקפת.(יש מכונים שמתעסקים בשיקום שיער עם ויטמינים , אבל הם גובים ממש הרבה כסף וזה עושה שיער בריא יותר, לכאורה..) אולי אפילו שמפו טיבעי (עדיין לא התנסיתי במשהו אחר באותה תקופה שהייתה לי נשירה פעילה) . בכל מקרה מצרף קישור של ” הדקל הננסי”(ספיצפית מה שבקישור זה הכי משתלם לפחות בארץ) שלקחתי בזמנו, חבל לקנות “דקל” לא בריכוז טוב או תמצית פירות… http://www.vitamin4less.co.il/Shop/Scripts/prodView.asp?idproduct=5005

 38. אני says:

  האם מישהו שמע על שמפו seri scalp comfort- שמפו ממריץ למניעת נשירה ועידוד צמיחה מחודשת? האם יעיל? תודה

 39. admin says:

  התשובה היא לא, אין שמפו יעיל נגד התקרחות פשוט כי שמפו חופפים והוא לא חודר לתוך זקיק השיער. זה ששמים בשמפו מינרלים לא תורם לכלום, אבל כנראה שטיפת המוח שעושים לנו עובדת, אנשים שומעים שיש במוצר ויטמינים ומינרלים זה אומר משהו, הם שוכחים לשאול אם זה בכלל רלוונטי.
  מדי פעם עולה שאלה כזו והתשובה תמיד תהיה אותו דבר – לא קיים שמפו שעוזר נגד התקרחות אנגדרוגנית, למעט ניזורל, שגם הוא חלש ולא מספק ויכול לשמש רק כמשהו משלים ולא כטיפול נגדה.

 40. אסף says:

  אדמין, אתה כותב שהרויטה נוגד DHT, האם אתה חושב שעלולות להיות לכך השלכות מהסוג שיש לפרופסיה (למשל על ספירת זרע) או שהמינון זניח ביחס לפרופסיה ולכן אין סיבה לחשוש?
  אני מתכוון להפסיק את הטיפול בפרופסיה למספר חודשים ומעוניין לנסות פתרונות ללא השפעות כימיות לתקופת ביניים עד שאני מניח שאחזור לפרופסיה. חשבתי על מיונקסידיל קצף + שמפו – רויטה או ניזורל. וגם יש מוצר חדש יחסית בשוק הישראלי שנקרא ניוקסין – nioxin.

 41. admin says:

  הפוסט עתיק, מ-2010, היום אחרי שעברתי מאז כמה דברים אני חושב שאין לשמפואים השפעה לטוב או לרע, הם לא חודרים לזקיק, הם כן יכולים לשפר את מראה השיער. מה שלכאורה נעיל נגד התקרחות בניזורל או בשמפואים שמכילים את החומר הפעיל שבו Ketokonazole זה היכולת להוריד דלקתיות בקרקפת שמחריפה את מצב הזקיקים שנמצאים תחת ההשלכות של ה-DHT, האפקט של ניזורל באיזה מחקר היה ברמה של מינוקסידיל 2%, אבל זה מחקר אחד מצומצם, לא הייתי בונה עליו.
  לגבי תמיסות שאתה מורח ומשאיר שעות, כתבתי פוסט על סיום פרק חוסמי ה-DHT, אני חושד שיש השפעה מסויימת, אבל זה לא נחקר מעולם כי אלו חומרים טבעיים ולא תרופות (שאותן בודקים טוב וצריך לעמוד בתנאי בטיחות מחמירים של ה-FDA). ניוקסין לא חדש הוא עתיק, הוא קו מוצרי טיפוח לשיער ולא יעזור נגד התקרחות גברית טיפוסית, אם היית קצת חוקר וחושב היית חוסך לעצמך זמן. מה שצריך תיד להוביל אותך זה המרכיבים של המוצר, ולא השם שלו או מה מספרים לך עליו. סיפורים ואריזה יפה זה שיווק, זה לא מעיד על יעילות או על רלוונטיות.

 42. בן 25 מאבד שיער says:

  היי,
  גם אני קצת קופץ בזמן ונכנס לשיחה.

  אדמין, כתבת שהדבקת שיער אף מגבירה את הנשירת שיער.
  רציתי לדעת האם גם קונסילרים (כגון Toppik) גם הם משפיעים לרעה (בצורה דרמטית)?

 43. חיים says:

  יש הרבה סרטונים ביוטיוב על איך להכין קרם טבעי מבצל ושום וקצת שמן זית שמורחים על הראש במשך חצי שעה לפני המקלחת וזה נותן תוצאות תוך 12 שבועות..מישהו שמע על זה?

 44. חסוי82 says:

  אהלן חיים. נסה וחזור אלינו אחרי 12 שבועות. נשמח לשמוע

 45. אלעד says:

  חסוי82 – אתה מבין למה אני מת עליך?? אלוף אתה

 46. חסוי82 says:

  חן חן אלעד, הדדי אחי!

 47. אלון says:

  היי כתבתם המון בנוגע לשמפואים, מה בקשר לאמפולות?
  יש מצב שזה עוזר?

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree