הקרחת של אייל גולן

21 בJanuary 2010 מאת: admin

לאחרונה גדל הכיסוי התקשורתי של תופעת ההתקרחות. זה מתבטא בסדרת כתבות שהופיעו בטלויזיה (כולל כתבה קצרה בערוץ 1 בשבת שעברה, שבה ביקרו במכון פאות, הופיע כמובן דר’ אלכס גינצבורג, רואיינו כמה אנשים ברחוב, רואיין ספר גברים וגם המאמן אלון גל הובא על תקן של מקריח סלב שסיפר בכמה משפטים למה זה סבבה). הכתבות חוזרות על עצמן מזכירות לנו שהטיפולים המוכחים היחידים הם פינסטריד ומינוקסידיל, שיש גם השתלות ופאות, ושזה מקובל לעשות גלאח על כל הראש ולגמור עניין.

אתמול פורסמה כתבה נוספת בידיעות אחרונות, הנה הקישור

הכתבה מן הסתם כוללת כמה טעויות ואי דיוקים (למשל אומרת ש-40%-50% מהגברים יסבלו במהלך חייהם מקרחת, המספר האמיתי הוא מעל 80%), אולי כי מי שכותב אותן אינם אנשי מקצוע אלא עיתונאים. מה שמחדש קצת הוא שמראיינים את דר’ יוסף שירי, מומחה לרפואת עור שאינו עוסק בהשתלות שיער ולא את דר’ גינצבורג שהופיע עד כה כמעט בכל הכתבות שראיתי או קראתי.

דר’ שירי מתראיין גם לכתבה בעיתון הארץ שמוקדשת להתקרחות אצל נשים, ואומר שהתקרחות שכיחה אצל נשים  בשיער של 45%  הנה הכתבה, אני ממליץ לקרוא אותה גם לגברים, כתבה מצויינת לדעתי.

חזרה לכתבה בידיעות, מתראיין שם גם ד”ר חן נרדי, מטפל אישי וזוגי ומנחה קבוצות גברי שאומר שיש 3 גורמים שמשפיעים על התפיסה שלנו הגברים את ההתקרחות:

1. פחדים מגדריים – הפחד מקרחת שאותה אנו רואים כאיבוד גבריות.

2. אופנות – האם זה מקובל סביבה ללכת עם קרחת והשפעות של מודלים לחיקוי כמו ברוס ויליס (את זה הכתב בטח העתיק ממני..:)), ואייל גולן (אני כבר מגיע לזה, למי שצורם ששמו את אייל גולן יחד עם ברוס ויליס שירגע, יכלו לשים כל מפורסם ישראלי, יש לא מעט סלבס קרחים).

3. תעשיית היופי – היא משפיעה עלינו מאוד, אולי הכי הרבה וקובעת כמה שיער ואיפה אנחנו צריכים אותו (כמובן – על הראש ולא על הגוף, כלומר זה קשור גם לתעשיית הסרת השיער).

כשגברים מתקרחים הם נכנסים הרבה פעמים ללחץ שדוחף אותם לפעולה- לפי הכתבה – להסתרה (פאות, קונסילרים וכו), התמודדות (טיפול), והפיכתו לסמל (גלאח, ושינוי כיוון – ממצב של פאניקה וייאוש לקטע של קרחת זה סקסי ומגניב). האמת – ממש נכון, רק שהתקרחות זה לא רק איבוד גבריות, זה משולב עם תחושה של אבדן נעורים ואבדן של חלק ממך שתמיד היה שם והגדיר גם אם חלקית, את המראה שלך. יש גם את החשש איך הסביבה תקבל את השינוי ובעיקר- איך נשים יקבלו אותו והאם תאבד את יכולת המשיכה שלך עם נשים.

ד”ר אבי טלרנט, פסיכיאטר ופסיכותרפיסט מרואיין גם הוא לכתבה ומוסיף נקודת ראייה נוספת. “אני חושב שהיום כולם כבר יודעים שהתקרחות בגיל צעיר קשורה לרמות גבוהות של טסטוסטרון בגוף והיא דווקא מסמלת יותר גבריות מגברים אחרים. צריך גם להפריד בין התקרחות לקרחת. התקרחות בגיל צעיר לא מעידה על הזדקנות, אבל כשהיא מופיעה בגיל 40 היא מעידה על הזדקנות וקשה יותר לעיכול‭.”‬

אני לגמרי לא מסכים עם הקביעה של הד”ר. התקרחות בגיל צעיר לא קשורה לרמות גבוהות של טסטוסטרון. היא קשורה לרגישות ל-DHT. יש גברים עם כמויות גבוהות של טסטוסטרון עם אחלה שיער ולהיפך. אף אחד לא חושב שמדובר בגבריות כשזה קורה לך כשאתה צעיר או מבוגר. זה מבאס וזהו וממש לא מסמל גבריות. היא אולי לא מעידה על הזדקנות בגיל צעיר יחסית אבל אתה עלול להרגיש ולהראות מבוגר יותר בגללה. וזה שהיא מופיעה בגיל 40 לא שונה מהתחושה כשהיא מגיעה בגיל 30 או 35.

מוסיף הדוקטור “הגיע הזמן לשאול האם אנחנו לא מתעסקים במיתוס שמשון הגיבור שאיבד את הרלוונטיות שלו‭,”‬ הוא אומר, ועל הדרך מנפק הסבר ביזארי משהו: “אנחנו עשינו את הקישור לזה שגזזו את שערותיו של שמשון לבין זה שהוא איבד את כוחותיו, והגיע הזמן להיפרד מהאגדה הזאת. בסך הכל, בסופו של דבר גבר קירח נראה אפילו קצת כמו סמל פאלי ויש בזה משהו מאוד גברי ויפה בעיניי‭.”

אכן, ביזארי לגמרי, מי בכלל חושב על שמשון הגיבור או לסמל פאלי (למי שלא יודע סמל פאלי זה סמל לאיבר מין גברי)… מי בכלל רוצה להראות כמו סמל פאלי??

הכתבה קצרה ומעניינת למרות שהיא שוב לא מספיק מקיפה, לא מסבירים באופן מלא למה גברים (מה עם נשים?) סובלים כל כך מהתקרחות ומה באמת עובר המקריח הממוצע.

ואז מגיע אייל גולן..

לכתבה יש נספח סלבס. מוזכרת שם רשימה מכובדת של זמרים מקריחים, חזאי מפורסם ומושתל ועוד כהנה וכהנה ובעיקר אייל גולן פלוס תמונות.

מי שזוכר את אייל גולן של תחילת הדרך של לפני 7-10 שנים, יודע שהוא הקריח מאוד. אני זוכר שבהתחלה היה לו שיער מלא ואז התחילו מפרצים ודלילות, ראו את זה בצילומים של הופעות שלו ואני זוכר שדי נדהמתי מהשינוי לרעה. ואז חזר בבת אחת המראה המלא מאוד, אולי מלא מדי בייחוד בקדמת הראש (בדיוק בתקופה שהוא הסתכסך עם מנהלו האישי הקודם ולפני הפריצה המחודשת). יש שטענו שמדובר היה בהשתלה ויש שמדובר בפאה, סבירות גבוהה שמדובר בשניהם. ועכשיו הוא מופיע בכתבה עם המראה החדש – שחושף קרחת גדולה. כנראה נמאס לו מהפאות או התוספות, הוא ראה זמרים אחרים כמו פאבלו רוזנברג, רמי קליינשטיין ואחרים (וגם או אולי בעיקר את החבר הטוב חיים רביבו), ועבר לגלאח. לגבי הקעקוע בצד האחורי… לא ברור לי מה עבר עליו, בכתבה נרמז שיתכן שהסיבה היא להסתיר צלקת של שיער שהוצא להשתלה (בסטריפ כנראה, שזו השיטה שמשאירה צלקת, גם התמונות שמראות את עשיית הקעקוע למטה מראות שאולי היא מכסה צלקת), מה שנשמע מאוד הגיוני. התמונות מראות שאייל גולן קרח, ונשאר לו שיער בעיקר בצדדים ומתחת לאוזניים, מה שאומר כנראה שעד כה הוא הלך עם פאה. התזמון לקרחת נבחר להיות צאת אלבום חדש ומסע הופעות.

עדכון – 28.2.10 – בפורים התארח ושידר אייל גולן באולפן גל”צ, בערב ראו אותו בכתבה בחדשות ערוץ 2 מקריין. היו כמה קלואוז אפים שקלטו טוב את הראש באור. הקעקוע מאחורה כנראה מכסה צלקת של סטריפ שנלקח להשתלה. בקודקוד הוא נראה קרח. הוא שינה סגנון לסוג של גלאח ורואים בברור שיש לו שיער מקדימה שנראה עבה וקוצני אך דליל. אני מהמר שהוא עשה השתלה בחלק הקדמי של הראש.

תמונות של אייל גולן עושה את הקעקוע בצד האחורי של הקרקפת

תמונות של אייל גולן – המראה החדש

 • Share/Bookmark

תגובות

7 תגוובת על ”הקרחת של אייל גולן“
 1. אסף says:

  מה שמצחיק זה שאני רואה לפי התגובות לתמונות של אייל גולן שיש כאלה שעדיין חושבים שהוא יכול לגדל שיער . חשבתי שזה די ברור שעד עכשיו הוא השתמש בפיאה .

  הפסיכיאטר מהכתבה ב ynet הוא חתיכת דביל ואני מסכים עם כל מה שכתבת עליו. כנראה שגם הוא מקריח ועובד עכשיו חזק מאוד על שיכנוע עצמי שזה הדבר הכי טוב שקרה לו .

 2. אסף says:

  אומרים גם שליהורם גאון יש פיאה אבל לא נראה לי שהוא יוריד אותה ויגלח את הראש עכשיו . הוא ישאר איתה עד יום מותו .
  לא חסרים אמנים מעולם המוזיקה שמקריחים והם מתמודדים עם זה כמו כולם .
  קירק האמט ממטליקה אמר שהוא משתמש ברוגיין ואין לו בעיה עם זה .
  ג’ין סימונס מ Kiss לובש פיאות ותוספות שיער כחלק מההופעות שלו אבל הוא כבר קירח לגמרי .
  יש כאלו שלא ניסו אפילו להסתיר כמו פיט טאונסד מלהקת The Who ודיויד גילמור מפינק פלויד.

 3. דר says:

  הקטע הוא שמדובר במשהו מוזר בכל הקשור לפרשנות של הלמה מקריחים, ריאתי סרטון של מישהו שחקר את תהליך ההתקרחות ולדעתו יש יותר טסטוסטרון אצל אנשים מקריחים מאצל אנשים שלא מקריחים וזה היה לפניי כעשור, אבל היום ידוע שההתקרחות קוראת בגלל שהטסטוסטרון בגוף מומר לטסטוסטרון חופשי בשל חוסר באנזים מסוים והטסטוסטרון החופשי ממיר את עצמו יחד עם האנזים 5 אלפה משמו לDHT והזקיקים רגישים לDHT באופן תמידי, כלומר אם תשים לאיש עם שיער מלא כל יום כמות של DHT במישהו שאין לו שיער, האיש בעל השיער המלא יראה את השיער שלו נושר, ולמה?
  כי הגנטיקה מייצרת בגוף את האנזים 5 אלפא… והוא מתערבב עם הטסטוסטרון החופשי ויוצר את הDHT, לרוב לבעלי קרחות גנטית יש יותר טסטוסטרון חופשי ויותר את האנזים מה שיוצר את הDHT, ולא כמות הטסטוסטרון, הטסטוסטרון יכול להיות גם נמוך ביחס לאיש בעל שיער מלא, אבל ההשפעות הגנטיות שלו על הגוף יהיו שונות.

  עובדה שיש גם כאלו שהם שעירים ויש כאלו בלי שיעור בכלל, כלומר גנטיקה היא שם המשחק, וברגע שיצליחו לפצח את הצופן הגנטי הילדים-נחדים-נינים שלנו (האנשים שנוטים להתקרח) בעתיד יהיו עם שיער מלא ומי שנוטה גם להתקרח וגם לשיעור יתר ילדיו יוכלו אולי לגדול יפים חזקים ובריאים.
  יאללה כבר שיפצחו את הצופן הגנטי וזהו!

 4. לא מבין says:

  אתם רוצים להגיד לי שאייל גולן לא הכיר את ה Propecia כשהבחין שהוא מתחיל להקריח ?
  לא נראה לי הגיוני.
  או שיש מקרים שהכדור לא עוזר ?

 5. דר says:

  פרופסיה פעלה רק מתחילת שנות ה2000, והיא לא הייתה עוזרת לו, אבל אולי הוא לוקח וזה מה שגורם לשיער שלו לא לנשור?

 6. לא מבין says:

  איך רק בתחילת שנות ה 2000 אם ב 2013 פג להם הפטנט (זאת לפי הכתוב באתר בכל אופן).
  חות מזה אייל גולם לא כל כך זקן. לפני 10 שנים היה לו מספיק שיער בכדי שישתמש בכדור.

 7. תעזבו אותו כבר... says:

  כל גבר מקריח
  אז שתקו

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree