היתרונות והחסרונות של השתלת שיער

16 בJanuary 2010 מאת: admin

השתלת שיער היא עסק לא פשוט, כתבתי על זה את הפוסט איפה לעשות השתלת שיער. לא נכנסתי לנושא המנתחים או מקורות מידע, כתבתי בגדול מה צריך לקחת בחשבון.

חשוב גם לזכור את היתרונות והחסרונות שיש להשתלת שיער.

היתרונות של השתלת שיער

1. תיקווה. אחרי שאבדה התיקווה להצמיח שיער בדרכים אחרות ונראה שהכל אבוד (הכל = השיער), יש אור בקצה המנהרה. מה שלא עושים טיפולים ותרופות השתלה אמורה לעשות – להחזיר עטרה ליושנה. השיער המושתל לא נושר, הוא נלקח ממקום שחסין מפני התקרחות – העורף (השטח בין האוזניים).

2. שיער. השתלה טובה מביאה תוצאות טובות. במקרים מסויימים, מדהימות. השגת תוצאות טובות תלויה במציאת הרופא הנכון וגם בתקציב שלך. עם השיער חוזרים עוד דברים כמו דימוי עצמי משופר. אפשר אולי להשוות את זה לבחורה שלפני השתלת סיליקון בחזה לא היה לה הרבה… אבל אחרי.. כולם שמים לב לשינוי.

החסרונות של השתלת שיער

זה הקטע שיותר חשוב לקחת בחשבון, בעיקר כי לרוב לא חושבים עליהם, או לפחות על חלקם. עלות ההשתלה אינה חסרון, אלא המחיר שאתה צריך לשלם כמו בקניה של כל דבר, מוצר או שירות. טווח המחירים יכול להיות ענק ($2-$10 לזקיק אחד), אבל זה נושא לפוסט אחר.

1. היא לא תמיד מצליחה. אם “חיפפת”, האמנת למה שאיזה רופא אומר לך בלי לבדוק ובלי להשוות פשוט כי יש לו קליניקה להשתלת שיער, יש מצב שאתה הולך לאכול אותה. ובהקשר זה, אם הרופא אומר לך שתשאר צלקת שתמנע ממך להסתפר קצר מאוד, או שאתה רואה תמונות לפני מול אחרי שנראות אותו דבר, או דומות, ברח כמו מאש. ותמיד תדבר עם אנשים שעברו השתלה אצל אותו רופא, ולא עם מושתל אחד אלא עם כמה. אישית, אני ממליץ לבדוק לעמוק רופאים וקליניקות בחו”ל. יש קליניקות טובות מאוד לא רחוק – בתורכיה, וגם כמה רופאים מצויינים.

2. בשיטת סטריפ\ FUT נשארת צלקת. אם מישהו אומר לך שהיא תהיה קטנה ובקושי תראה – קודם כל אל תאמין. יש מעט רופאים שיודעים לעשות עבודה טובה ולהשאיר צלקת קטנה. לצערי ראיתי כמה אנשים שעשו השתלות כושלות בארץ, ועושים גלאח (השיער לא נקלט והם הקריחו) ומאחור יש להם צלקות נוראות. רק היום ראיתי בחור אחד בחדר כושר עם ראש קרח וצלקות כאלה, פשוט זוועה.

3. אתה צריך לקחת תרופות. אחרי ההשתלה צריך לקחת אנטיביוטיקה לתקופה ארוכה. יש גם תרופות נוספות. אתה מוכן לקחת אותן? תמיד תברר לפני איזה תרופות תצטרך לקחת אחרי וכמה זמן.

4. רוב הסיכויים שתזדקק להשתלה נוספת. כן – השתלה נוספת. זה לא נגמר בהשתלה שאתה עושה עכשיו!!! השיער המושתל שצומח חזרה לא נושר, הוא לא רגיש ל-DHT, אבל כל השיער שלא הושתל יכול להמשיך לנשור וזה מה שקורה לרוב האנשים. אם השתלת מקדימה לסגור מפרצים ודלילות, עדיין סיכוי גבוה שמרכז הראש ימשיך להקריח עם השנים וגם הקודקוד, כלומר אתה בעצם תמשיך להקריח באיזורים אחרים שרגישים ל-DHT. הרופא אמור להגיד לך את זה, וימליץ לך לקחת פרופסיה כדי למנוע המשך איבוד שיער כולל שימוש במינוקסידיל. אם לא לקחת פרופסיה עד היום – אתה מוכן להתחיל לקחת ולהמשיך במשך שנים רבות? השתלה לא אומרת שהגעת למנוחה ולנחלה, גם היא היא מוצלחת מאוד. אתה תצטרך להמשיך לטפל בשיער.

כששמים את היתרונות והחסרונות אחד מול השני, אתה יכול להבין פתאום שזה לא בשבילך. פעולה כירורגית שרוב הסיכויים שתחזור שוב, תרופות והמשך טיפול בשיער גם אחרי ההשתלה יכולים להיות יותר מדי להרבה אנשים. קונים מכונה טובה אומרי ביי ביי לשיער ומצטרפים לרוב הגברים באוכלוסיה (רוב זה 2 מ-3, אם כוללים את טווח הגילאים מ-20 עד 70). מצד שני זה יכול להקל כשאתה יודע במה הדבר כרוך ואתה מוכן לקחת את הסיכון שתצטרך לחזור למקצה שיפורים בעתיד ואין לך בעיה לקחת תרופות, אחרי הניתוח (נגד זיהום) ולמניעה (פרופסיה וכו).

הכי חשוב לאסוף כמה שיותר נתונים בנוגע להשתלה. אם היא הייתה דבר פשוט ויעיל – רבים היו עושים אותה. היא לא בדיוק כזו, יש לה את המורכבות שלה, לכן תעשו כמה שיותר שעורי בית לפני, זה יעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות:

תגובות

4 תגוובת על ”היתרונות והחסרונות של השתלת שיער“
 1. אז מה לעשות לא לעשות השתלה says:

  דברים מאוד קשים אתה אןמרים כאן באתר

 2. admin says:

  האמת היא הרבה פעמים לא נעימה
  זה לא אומר שצריך להתעלם ממנה
  אם לעשות או לא לעשות – שכל אחד יעשה את השיקולים שלו
  אחרי שהוא הבין את המורכבות והסיכונים

 3. menachem says:

  אני בן 27 עשיתי לפני שבוע השתלת שיער של 1600 זקיקים בנויורק איפוא שאני גר במנהטן ואני חקרתי את הנושא לצערי לא ראתי את האתר הזה רק עכשיו ולפי מה שאני רואה באתר הזה זה אומר שאני נידפקתי במובן מסוים בגלל כל החסרונות

 4. admin says:

  לא בהכרח, אם עשית בקליניקה טובה, בשיטת FUE (הגיוני כי יחסית מעט זקיקים) והרופא שעשה לך היה גלוי איתך – כל מה שכתבתי היית אמור לקחת בחשבון. מה שיותר מעניין זה איפה עשית, למה שם ומה התוצאות.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree