איפה לעשות השתלת שיער

8 בJanuary 2010 מאת: admin

השתלת שיער היא החלטה לא פשוטה. כי כרוכה בהבנה שאין כנראה דבר אחרת להחזיר את השיער שאבד משולבת ברצון אמיתי להחזיר את המראה של טרום ההתקרחות. היא הפתרון האחרון לאנשים שהקריחו או לאלו לאלו שהטיפולים הקיימים לא משיגים עבורם את התוצאה הרצויה. אז נכון שהיום רוב האנשים פשוט קונים מכונה טובה ועושים קרחת על כל הראש, אבל עדיין יש לא מעטים שלא מוכנים לקבל את רוע הגזירה והולכים על תוספות שיער (או בקיצור פיאה), או השתלה.

בארה”ב תחום ההשתלות והניתוחים הקוסמטיים משגשג, מספיק להכנס ליוטיוב ולראות את כמות הסרטונים בנושא או את כמות האתרים שיש באינטרנט (לכל מרפאה כזו יש אתר). בארץ התחום קטן, פיצי ממש ואין כמעט תחרות.

אם הגעת למצב שאתה מתחיל להתעניין בהשתלות שיער, כנראה שניסית כמה טיפולים כמו פרופסיה למשל, אבל שיער חדש לא צמח אלא להיפך. היעילות של הטיפולים גבוהה ככל שמתחילים אותם מוקדם יותר עם התחלת הנשירה. ככל שאתה מתחיל לטפל מאוחר יותר, ככה קשה יותר לגרום לשיער לצמוח מחדש, ולגבי איזורים שכבר הקריחו – זה בעצם כמעט בלתי אפשרי. בגדול, אתה צריך להיות לפחות באמצע גיל ה-20 שלך (כלומר מספיק קרח, או קרח באופן מובהק, לא סתם דלילות ולא מצב שבו עוד ניתן לטפל, לעצור את הנשירה ולהצמיח את השיער שנשר) כדי לעבור השתלה ושיהיה לך מספיק שיער באיזור האחורי של הקרקפת (זה האיזור התורם), למרות שיש גם השתלות של שיער גוף בקרקפת.

כשחושבים על השתלה, צריך לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

1. מדובר בהליך כירורגי, עם הרדמה מקומית.

2. עלות, כולל השוואת עלויות.

3. בחירת רופא והשוואה בין רופאים.

4. סוג ההשתלה.

5. הבנת סיכויי ההצלחה.

המטרה היא למזער את הסיכוי לכישלון של ההשתלה, לצמצם את פער הציפיות בין מה שאתה רואה בדמיון (הבלורית של גיל 17) מול מה שאפשר להשיג ולהבין במה ההליך הזה כרוך (כלכלית, נפשית, פיזית וכו).

השתלת שיער היא הליך כירורגי, עם הרדמה מקומית

השתלת שיער זה לא משחק. זה שווה ערך לניתוח קוסמטי. גם ניתוח אף עושים במקרים רבים בהרדמה מקומית. ההבדל הוא שכאן מדובר בניתוח “חיצוני” כלומר מוציאים זקיקים וקטע של עור מאיזור עשיר בזקיקים ושותלים כל זקיק בחור קטן באיזור הדליל או הקרח. את החור עושים עם מכשיר מיוחד. לא סתם קוראים לזה השתלה, תכלס שותלים זקיקים לתוך העור. זה לא כואב תוך כדי, בגלל ההרדמה, אבל זה כנראה כואב מאוד אחרי ויש תהליך החלמה, כולל לקיחת תרופות נגד כאבים ונגד זיהום. צריך לקחת את זה בחשבון ואתה צריך לשאול את עצמך לאיזה רופא אתה מוכן להפקיד את המלאכה הזו.

עלות, כולל השוואת עלויות

השתלת שיער זה עניין יקר. המחיר נקבע בד”כ לפי הפרמטרים הבאים:

 • הרופא המשתיל – יש רופאים יקרים יותר ויש פחות.
 • המיקום – השתלה בארה”ב תעלה יותר מהשתלה בהודו או תורכיה.
 • כמות הזקיקים – ככל שתשתיל יותר מחיר לזקיק ירד, מה שנקרא הנחת כמות. המחיר נקבע בדרך כלל לזקיק, או לכמות (נניח עד 600 זקיקים מחיר אחד, 1000 זקיקים מחיר אחר וכו’).
 • הטכנולוגיה – ככל שההשתלה מורכבת היא יקרה יותר. השתלה בשיטת FUE למשל כרוכה בהוצאת שערה שערה ולוקחת הרבה יותר זמן משתלת סטריפ שבא מוציאים רצועה שלמה של עור עם שיער. יש גם השתלות של שיער גוף (בראש, מוציאים מהחזה למשל) שגם נחשבות מורכבות ולכן יקרות יותר.

לפני שאתה הולך לעשות השתלה שווה לעשות מחקר שוק, להבין כמה זה יעלה ואצל מי (מחירים שונים אצל רופאים שונים) וכמובן לקחת בחשבון שאם אתה עושה את זה בחול יש עלויות נוספות, של מלון, טיסה, שהייה וכמובן כל מה שקשור לביטוח רפואי. יש אנשים שנושא המחיר מאוד חשוב להם ולכן הם יעדיפו לטוס להודו מאשר לעשות השתלה בארה”ב. מצד שני לפעמים שווה לשלם יותר וללכת על בטוח, הבעיה שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית ללכת על הרופא שנחשב הכי טוב והכי יקר (לא תמיד הכי יקר הוא הכי טוב).

בחירת רופא והשוואה בין רופאים

אם היית יכול ללכת לפגוש את כל הרופאים בטח היית עושה את זה. הבעיה שזה רלוונטי רק לרופאים שגרים בארץ הרי לא תטוס בעולם מרופא לרופא. בפועל מה שעושים היום זה נכנסים לאתרי האינטרנט של הרופאים, בייחוד לאלה שאתה לא יכול לפגוש שנמצאים בחו”ל. כיום, לכל מרפאה שמכבדת את עצמה יש אתר אינטרנט, עם מידע, סרטונים ותמונות. יש גם מרפאות שיש להן בלוגים. בארץ, הרופא המוביל הוא דר’ אלכס גינצבורג, אבל יש אנשים שמעדיפים ללכת לרופא בחו”ל. הדברים שצריך לוודא הוא הרזומה של הרופא, ולבקש לראות תמונות וסרטונים. בהרבה אתרים יש תמונות וסרטונים כולל מידע רב על הרופא והמרפאה. חשוב גם להבין מי הצוות הרפואי, הוותק של המרפאה, מה כולל הטיפול (האם הוא כולל נניח אשפוז במרפאה ליום התאוששות ומעקב, או אולי זה בתשלום נוסף אם בכלל), לקבל מושג קצת לגבי המיכשור (שלא מטפלים בך במיכשור מלפני 10 שנים) וכו. דוגמא קטנה היא הבלוג baldingblog.com שבו אנשים מעלים שאלות ומקבלים תשובות ממשתיל שיער ידוע בשם Dr. William Rassman. הבלוג הזה הוא שלוחה של האתר http://www.newhair.com/ שהוא בעצם האתר הרשמי של  הקליניקה של אותו Rassman בלוס-אנג’לנס שעושה השתלות יחד עם השותף או הקולגה שלו Dr. Pack. באתר הרשמי תמצאו המון מידע, כולל מחירון ועם אופציה לייעוץ וקבלת מידע נוסף.

דרך אגב, אני מאוד ממליץ על הבלוג , baldingblog.com יש בו המון מידע והקטגוריה של ה- photos מדהימה – מראים שם תמונות של השתלות מסוגים שונים בשלבים שונים, כולל השתלות שנכשלו (לא של Rassman) והשתלות אצל נשים.

שווה גם לדבר עם ממליצים, שכבר עשו השתלה אצל אותו רופא, הרופא עצמו בטח יפנה אותכם לממליצים כאלו (שאצלם ההשתלה הצליחה), לכן אם אפשר למצוא משהו שעשה השתלה בלי שהרופא הפנה זה עדיף. יש אלמנט מסויים של סיכון בבחירה של רופא ובהשתלה עצמה, כמו בכל ניתוח. רזומה עשיר וקליניקה רצינית יפחיתו את הסיכון.

סוג ההשתלה

יש שני סוגי השתלה עיקריים FUT ו-FUE, אתה יכול לבקש את הסוג שנראה לך מתאים יותר. הרופא גם ימליץ על מה שנראה לו מתאים לך. זה גם עניין של מחיר. יש גם עניין של צלקת בהשתלת FUT, רופא טוב יעשה עבודה שתשאיר צלקת קטנה יחסית, רופא גרוע יעשה עבודה שתשאיר צלקת מכוערת. הרעיון של השתלת FUT (ידועה גם כסטריפ) הוא להוציא רצועה שלמה מהקרקפת האחורית ולתפור את הקטע שממנו היא הוצאה (לחבר את שני הקצוות, כמו בתפירה של חתך). אני מכיר אישית בחור שעשה השתלה גרועה בארץ, שלא רק שלא הצליחה, אלא שהשאירה צלקת מכוערת ובולטת. אם אתה משתיל מעט שיער השתלת FUE עדיפה, פשוט היא לא כרוכה בהוצאת רצועה ואין צלקת, אבל היא גם יקרה יותר. השתלה של יותר שיער – זה כבר עניין של בחירה שלך ושל תקציב.

סיכויי ההצלחה

סיכויי ההצלחה תלויים מאוד ברופא שבחרת. השתלת שיער זה אמנות. כבר קראתי שיש רופאים שטוענים שרוב השיער שמושתל נקלט, אבל זה לא מסתדר עם השתלות שנכשלות. רוב השיער שמושתל יקלט אם עשו עבודה טובה. כמובן שאם תרצה להשתיל מעט זקיקים על קטע גדול יותר הסיכוי למראה טבעי יקטן (אתה לא רוצה מראה של ראש בובה), לכן צריך לשבת עם הרופא ולהבין יחד איתו כמה זקיקים יושתלו בכל סנטימטר רבוע כמה בס”כ, לראות תמונות של אנשים במצב דומה שכבר עברו השתלה של כמות זקיקים מסויימת וכו. הסיכוי להצלחה גדל ככל שיש לך איזור תורם עשיר יותר ויותר זקיקים מושתלים, אבל לפעמים צריך להבין שאין יותר מדי זקיקים שאפשר להשתיל, ושהתוצאה לא תהיה חזרה לבלורית של פעם. כבר ראיתי תמונות וסרטונים על אנשים בארה”ב שהשתילו שיער מהגוף כי לא היה להם מספיק שיער באיזור האחורי של הקרקפת. אתה צריך לשאול את עצמך עד כמה רחוק אתה מוכן ללכת.

אני חייב להודות שנושא ההשתלות מסקרן מאוד. יש בהרבה אתרים של רופאים תמונות של לפני מול אחרי שמפתות ללכת על זה. מצד שני, יש את הצד האפל של הכשלונות שלא מראים. לכן אין ברירה, מי שחושב ללכת על זה, כדאי שישקיע וילמד את הנושא. לא סתם ללכת לייעוץ אצל רופא שעושה השתלות, אלא לעשות שעורי בית קודם ורק אז ללכת. להתקיל את הרופא בשאלות, לבקש מידע נוסף, להבין את הפרטים הקטנים ואת סיכויי ההצלחה במקרה שלך. אישית, לא הייתי מתנגד להשתלת FUE קטנה במפרצים שזה האיזור החלש שלי:)

בתקופה הקרובה אני עומד לכתוב קצת יותר על נושא ההשתלות. גם בעתיד, כתהיה הטכנולוגיה לשבט או לשכפל זקיקי שיער – יצטרכו להשתיל אותם ידנית, כך שהתחום לא יעלם גם אם המדע ימצא פתרונות.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות:

תגובות

7 תגוובת על ”איפה לעשות השתלת שיער“
 1. בן 23 says:

  תודה רבה לך על ההשקעה
  האתר הזה זה האתר העברי הכי מקצועי ומקיף שיש ברשת.
  (אני מבלה המון זמן בחיפוש מידע באינטרנט על טיפולים להתקרחות)
  תמשיך ככה, אתה עוזר להמון אנשים.
  והייתי ממליץ אפילו לפרסם אותו בפורומים שעוסקים בנשירת שיער כדי שיותר אנשים יחשפו לתכנים פה
  אני אישית השתמשתי חצי שנה במסרק הלייזר היירמקס ולא ראיתי תוצאות (גם מאוד קשה לעקוב אחר נשירת שיער)
  עברתי לפינפסיה ואני משתמש בה עד עכשיו כ4 חודשים
  ונדמה לי שיש תקווה (:
  המראה הכללי של השיער השתפר ונדמה לי שהנשירה נעצרה
  (יכול ליהיות שזה הרגשה פסיכולוגית אבל סך הכל התחושה יותר טובה. אני מניח שרק עוד שנתיים אני יוכל לדעת בוודאות אם זה עזר כי הנשירה אצלי היא מאוד איטית)
  בכל מיקרה אני יכול להמליץ לכל המקריחים
  שכדאי ללכת או על פרופסיה (גנרית לתפרנים) או על מינוקסי מהסיבה שרק 2 התרופות הללו קיבלו את אישור האף די אי כיעילות לטיפול בהתקרחות
  השוק מוצף בעשרות מוצרים שמבטיחים הבטחות מפה ועד הודעה חדשה..
  אני אישית חושב שהרוב זה חרטה ורק למה שיש הוכחה מדעית
  יש סיכוי שיעבוד.
  ולסיום לכל נוטלי הפרופסיה יש תקווה לגבי המחיר..
  ב2013 הפטנט של מרק יפוג והמחיר ירד (להערכתי) למחיר של פינפסיה היום (:
  ועד 2013 אין עוד כזה הרבה זמן
  אז קחו את זה בחשבון שיש לכם רק שנתיים- שלוש לסבול מקניה של פינפסיה מהאינטרנט או מבזבוז של הרבה כסף על המקור
  אוטוטו המחירים יורדים!
  לא סתם יש מלא פירסומות לפרופסיה בחצי שנה האחרונה
  הם יודעים שהפטנט הולך לפוג והם רוצים לנצל את הששנים האחרונות שנשארו להם..

 2. admin says:

  תודה לך על התגובה:) שמח לשמוע שהפינפסיה עוזרת.

 3. אביהו says:

  אצל מי לעשות השתלה שיער בארץ אני לא יודע יש 2 רופאים

 4. admin says:

  באופן אישי לא הייתי עושה בארץ, רק בארה”ב, לכן אני לא נכנס לקלינוקת בארץ. המידע קיים באינטרנט.
  לדעתי האישית הרמה שם גבוהה בהרבה כולל המכשור ורמת הקליניקות. התחום שם גם הרבה יותר מתקדם ויש להם המון נסיון מבחינת כמות המטופלים.

 5. משה says:

  שלום לכולם!
  מישהו שמע על חברת bosley מארה”ב??? מישהו מכיר/יודע על מישהו שעשה שם השתלת שיער??
  http://www.bosley.com/
  תודה!!!

 6. אפי says:

  גילוי נאות: אני נציג חברת DARLINGBUDS IL כאן בארץ.

  הרבה חבר’ה פה בארץ שחיפשו פיתרון להשתלת שיער פנו אלינו וטסו למרפאה שאנחנו עובדים איתה בהודו וטופלו ע”י ד”ר TEJINDER BHATTI שם. תוכלו לחפש עליו באינטרנט ותמצאו הרבה תגובות חיוביות, תמונות לפני אחרי סרטונים ועוד…

  הנציגים שלנו עברו השתלת שיערק אצל הדוקטור בעצמו לכן הם מדברים עם אנשים מתוך ניסיון, עוזרים להם להשיג כרטיס טיסה וכל הסידורים ועוד.

  אפשר למצוא עוד פרטים כאן:

  tipulim-il.com/darling_land/?full_hair=1

  יום טוב!

 7. admin says:

  מה שאהבתי באתר שלו – שחקני קולנוע הודים מצויינים שם ככאלה שעשו אצלו.
  כמו כן שקיפות רבה, כולל התייחסות לצלקות, תמונות וסרטונים עדכניים. זו מרפאה של FUE בלבד, מה שמחייב התמקצעות גבוהה. הם משתילים כ-45 זקיקים בסמ”ר ולא יותר כי יותר כך נכתב בעייתי מבחינת אספקת דם לזקיקים.
  הוא נכלל במומלצים של SPEX
  http://spexhair.com/recommended-clinics/

  חשוב לזכור לכל מי שחושב על השתלה, לרוב תדרש עוד השתלה אחת, יתכן ושתיים, בשנים הבאות כי השיער הקיים ממשיך לנשור. חובה לעשות תאום צפיות, להבין את המשמעויות כולן, ולא ללכת על עיוור בהשפעת הסרטונים או התמונות. להבין שהטיפול לא נגמר עם השתלה, ושצריך להמשיך לטפל למרות ההשתלה כדי לשמר כמה שניתן את השיער הקיים.

  ומה שלא יהיה – אם התקבלה החלטה מחושבת ומושכלת, רק אצל מומחה עם קבלות, עם שקיפות, עם אחריות בכתב לתוצאות, בחו”ל.

  שימו לב, ווין רוני עבר שתי השתלות שקיבלו סיקור תקשורתי גדול. ועדיין הוא ממשיך להקריח והשיער הלא מושתל שלו הולך ונעלם וזה לא נראה כמו דבר שהוא יוכל הפעם לפתור כי איזור הקודקוד דורש המון זקיקים שכנראה כבר אין לו, ככה הוא נראה היום:
  http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-3609835/England-captain-Wayne-Rooney-displays-thinning-patch-crown.html
  בעוד כמה שנים הוא ישאר עם קרחת גדולה בקודקוד והשיער המושתל מקדימה. על זה בדיוק אני מדבר כשאני אומר שהשיער הקיים ימשיך לנשור, ומקדימה ישאר רק מה שהושתל. זה לא מראה טבעי.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree