פינפסיה באתר hairlosstalk ואיך לפתוח בית מרקחת אינטרנטי

2 בDecember 2009 מאת: admin

יש לי הפתעה בשבילכם.

שאולי תפיל אתכם. אותי היא הפילה. אני בשוק.

האתר המוביל בארה”ב ובעולם בנושאי נשירת שיער והתקרחות hairlosstalk.com מוכר, לא תאמינו, פינפסיה של Cipla!!! בלי מרשם!!! טוב, ניגש לפרטים.

לא ברור לי איך זה קרה ומתי זה התחיל, זה כנראה טרי כי מעולם לא ראיתי אצלם תרופות גנריות, כל מה שהם מוכרים אלו פתרונות מוכרים שאינם דורשים מרשם והנה, פינפסיה באתר הכי גדול בנושא.

בדיקה קצרה מעלה דבר מעניין. האתר הכי גדול בעולם מנוהל לכאורה ע”י בחור בן 35 (כתוב ב-about us) שלא ברור אם הוא אמריקאי, בריטי או משהו אחר (או אם הוא אמיתי) וגם מי ומה עומדים מאחורי האתר לא ברור, כי ב-contact us לא כתוב כלום, אפשר רק להשאיר אימייל…

האתר של hairlosstalk יושב על שרת אמריקאי, הוא בנוי ומכוון לשוק האמריקאי ואני כמעט בטוח שאותה דמות מיסתורית שעומדת מאחוריו היא כמה חברה אמריקאים.

האתר מציע בלינק הבא פינפסיה שהיא הגרסא ההודית-גנרית של חברת התרופות הגדולה בהודו – Cipla, בלי חשש שיתבע על הפרת פטנט ובמחירים מופקעים. הלינק מעביר אתכם לחנות האתר ובפינה שמאלית עליונה… כן, זה אמיתי, פינפסיה! כשמקליקים על הלינק מועברים לדומיין אחר (אתר אחר), כלומר הקניה היא בעצם לא ישירות מ-hairlosstalk אלא מאתר שלוחה שלו… שהוא יכול לטעון שהוא בכלל לא שלו, אבל מצד שני המוצר מוצג כמוצר חנות של hairlosstalk, כלומר המוצר היחיד בחנות שלהם שנמכר בקומבינה כזו זה פינפסיה. כל השאר נמכרים מאתר hairlosstalk… מבלבל קצת נכון? אני אסביר.

נראה שהקומבינה של העברה לאתר אחר היא פתרון חוקי לאיסור של מכירת של פרופסיה גנרית במערב, עקב הפטנט שיש למרק. רואים שבעלי האתר הפעיל חשיבה. האתר אליו הוא מפנה וממנו מתבצעת המכירה הוא אתר שיושב על שרת offshore – כלומר שאינו בארה”ב אלא במדינה שבה חוקי המיסוי מאוד מקלים (לרוב יש שם פטור מוחלט ממסים). כלומר אתה לא קונה מאתר שיושב על אתר אמריקאי (אתה לא קונה מ-hailosstalk) אלא מאתר שיושב על שרת מחוץ לארה”ב, אירופה או כל מדינה מערבית מתוקנת. מה שבעצם נעשה פה זה מה שעושים כל בעלי אתרי בתי המרקחת האינטרנטיים שמוכרים תרופות ללא מרשם. הם מקימים חברת offshore בונים אתר ושמים אותו על שרת באותה מדינה, מתקשרים עם חברת תרופות הודית והחברה ההודית מבצעת את ההזמנות שמגיעות אליה מהאתר עצמו. הכסף שנגבה נכנס לחשבון החברה במדינת ה-offshore, פטור ממס.דבר דומה עושים אתרי ההימורים שפועלים באופן חוקי (חברת 888 הישראלית המפורסמת פועלת מגיברלטר). התכנון הארגוני הזה חוקי לגמרי. עדיין נשאלת השאלה איך האתר הכי פופלארי בעולם בתחום נשירת שיער והתקרחות שם אצלו בחנות פינפסיה – כלומר מציע אותה למכירה, אבל כנראה שכל עוד הוא לא המוכר – זה בסדר (גם אם הוא הבעלים של שני האתרים ושל החברה המוכרת שיושבת ב-offshore).

בשורה התחתונה מה ש-hairlosstalk.com אומר – חברה, עזבו אותכם מפרופסיה, קנו פינפסיה, היא לגיטימית, היא זמינה, היא ללא מרשם, קנו אותה דרכי, אתם קונים אותה מחברה/אתר שלי או אתר שנראה לי שכדאי לכם לקנות בו (תכלס זה אתר שלי אבל אין אפשרות לדעת כי הוא לא יושב על שרת במדינה שלי…. ואם זה ממש משנה לכם, אני לא עובר על החוק, הקמתי בשביל זה חברה ב-offshore וגם אתר במיוחד, אולי יש מי שזה יראה לו מסריח, אבל זה כשר).

מה שמצחיק בכל הסיפור הוא המחירים המוגזמים של הפינפסיה אצלם.

פינפסיה ל-90 יום נמכרת אצלם ב-156$, זה המחיר הכי גבוה שראיתי אי פעם באינטרנט לפרופסיה גנרית. בפוסט סקירת אתר 4RX כתבתי על המחיר של פינפסיה שנמכרת בכ-0.36$ לכדור בערך (תכלס יוצא אפילו פחות), hairlosstalk מציעים כדור במחיר 1.73$ כמעט פי 5 במחיר.

מה שלא ברור לי זה איך אתר כל כך רציני יכול לזלזל כל כך בהגיון הסביר של הגולשים שלו. הרי כל בר דעת ממוצע יעשה קצת השוואת מחירים ויעלה על המחיר המופקע. יכול להיות שהוא בונה על הנאיויות של הגולשים שלו, מה שבטוח שאצלנו הישראלים זה לא יכול לקרות, אנחנו הרי מחפשים את העסקא הכי טובה וזולה.

לסיכום, hairlosstalk שם את פינפסיה על המפה באופן רשמי, לפחות מבחינתו, המסר לגולשים ולקוראים ברור – לגיטימי לקנות פינסטריד מהודו ללא מרשם, פרופסיה גנרית היא בשורה הראשונה של המוצרים נגד נשירת שיער, לאו דווקא פרופסיה מקורית.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree