כשהנשירה חוזרת

13 בDecember 2009 מאת: admin

אז אתה מטפל, לוקח את העניין ברצינות, מקפיד כל יום על הרוטינה שלך, ויש תוצאות. הנשירה נעצרת, אפילו יש שיפור ואז… אתה חוטף אותה לפנים מה שנקרא.

הנשירה חוזרת.

אתה עושה הכל נכון ואתה מרגיש איך ההתקדמות שלך נעצרת ואיך לאט לאט אתה מתחיל ללכת אחורה. זה מייאש ברמות, זה מתסכל וזה… קורה לכולם.

אם אתה גבר שסובל מהתקרחות גברית טיפוסית כדאי שתדע, התהליכים בגוף שגורמים לנשירה, לא נעצרים לעולם. התוצר של התהליכים מוחלש, אבל רק זמנית. ברגע שתפסיק לטפל הוא יחזור למצב הרגיל וגם הנשירה. כשלוקחים פינסטיד כמות ה-DHT יורדת כי הפינסטריד גורם לייצור כמות נמוכה יותר של האנזים 5AR מסוג 2 שאחראי לייצור של ה-DHT מטסטוסטרון, הפסקת? הכמויות יחזרו לרמה הרגילה והנשירה תחזור ואף תואץ. זה נכון לכל טיפול שפועל על DHT וזה נכון לכל טיפול טופיקלי שממריץ את הזקיקים כגון מינוקסידיל. הפסקת עם המינוקסידיל? האפקט הממריץ מבוטל, הזקיקים מפסיקים לקבל את ה”הנשמה” ומתחילים להחלש. בקיצור, טיפול בהתקרחות גברית טיפוסית הוא לשנים, כל זמן שאתה רוצה לשמור על השיער (מה שנקרא לכל החיים).

אבל אתה עושה הכל נכון. והנשירה חוזרת?

כן. זה כמעט נורמלי וגם אני חווה את התופעה המעצבנת הזאת. אבל למה זה קורה?

אני רוצה להזכיר לכם שנושא נשירת שיער הוא לא מדע מדוייק לגמרי. השיער מושפע מהרבה גורמים גנטיים ואחרים שלא כולם ידועים. מספיק שזז אצלך משהו ברמות ה-DHT, בלחץ בעבודה, בתזונה או בגורמים שאתה בכלל לא מודע אליהם והשיער חוזר לנשור. התהליך שהחלשת בעזרת טיפולים “מרים ראש” מסיבה מסויימת והשיער נושר.

יכול להיות שאתה מתחיל להסתגל לטיפול והוא מתחיל להיות פחות אפקטיבי, יכול להיות שמבחינה גנטית הרגישות הגנטית שלך עולה עם הזמן וגם רמות נמוכות של DHT עושות נזק, מה שבטוח שההתקרחות לא נרדמת לעולם, היא אוייב ערמומי שמחכה לשעת הכושר לחזור.

אז מה עושים? לא מפסיקים בטיפול קודם כל. לא משנה כמה נושר, אתה לא עוצר. וכמובן – תור אצל רופא העור שלך חובה, יכול להיות ששווה לעשות בדיקות דם לראות אולי משהו השתנה. נשירת שיער היא לפעמים אינדיקציה למחלה או תוצר של מחלה, החל ממחלה קלה יחסית (כמו שפעת) עד למחלות קשות. כדאי לבדוק את מצב הבריאות באופן כללי. בנוסף, אם מזהים בבדיקת דם עליה ברמות הכולסטרול והשומנים בדם – זו גם סיבה לנשירת שיער כי אלו החומרים שמהם מיוצר טסטוסטרון. יכול להיות שהרמות שלו עלו ויותר DHT מיוצר. אולי יש לך חוסרים של ויטמינים או מינרלים והנשירה נובעת מהחוסר הזה. שווה לבדוק קודם כל את הנתונים ברמה הרפואית. אם יש שינוי בפרופיל הרפואי שלך שווה לעצור ולחשוב איך אתה מחזיר את המצב לאיזון. למשל תזונה נכונה יותר וספורט יורידו את כמות הכולסטרול ואת ה-DHT.

אבל מה אם הכל בסדר אתה בריא כמו שור עם תוצאות רפואיות טובות ועדיין מאבד שיער? שוב, לא עוצר. הנשירה יכולה להיות זמנית ויכולות להיות לה הרבה סיבות. יש לך לחץ בעבודה או בחיים? הנה סיבה. אולי אין סיבה ברורה, צריך לעבור את הגל הזה וצריך סבלנות. הבעיה האמיתית נוצרת במידה ואתה מתחיל לסגל עמידות לטיפול הקיים ויעילותו נחלשת – אז שווה לשקול להוסיף טיפול אחר. כבר כתבתי כמה פעמים שתוצאות אופטימליות ניתן להשיג בשילוב של כמה טיפולים ולא לבנות על טיפול אחד בלבד. אם אתה רוצה לתת פוש אולי כדאי להוסיף נשק חדש למלחמה בקרחת. אני הוספתי למשל את מסרק הלייזר X5 ויש תוצאות (בינתיים מדובר בעצירת נשירה). אתה יכול להוסיף כל דבר שעוד לא כלול בארסנל שלך, למשל אם עד היום השתמשת במינוקסידיל – תוסיף פינסטריד, אם השתמשת בשניהם תוסיף חומצה אזאלית או דקל ננסי וכו’, יש המון אופציות וטיפולים והכל תלוי בתקציב שלך ומה אתה רוצה להוסיף, לא מדובר במדע מדוייק ויש צורך גם בניסוי ותעייה כדי למצוא מה עובד בשבילך. אני יכול לציין שקראתי בפורומים אמריקאיים על אנשים שהרוטינה היומית שלהם כוללת מעל 5 סוגי טיפולים שונים (אפילו באחד שכתב על 10 אבל זה כבר מופרעות), הכל תלוי כמה רחוק אתה מוכן ללכת וכמה אתה מוכן לנסות.

אז לא להתייאש, פשוט לעשות בדיקה רפואית ולפעול על מנת לעבור את הגל.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree