המחיר של שמפו ניזורל

8 בDecember 2009 מאת: admin

בפוסטים קודמים שכתבתי על שמפו ניזורל ציינתי שהמחיר הוא 30 שח, ואז קיבלתי עדכון באחת התגובות שהמחיר הוא בעצם 40 שח. אני לא קונה שמפו ניזורל כל יום אלא פעם בהרבה זמן, בדרך כלל שני בקבוקים כל פעם, משתמש פעם בשבוע בממוצע כך שזה מספיק להמון זמן ובפעם הארחונה שקניתי (אני חבר בקופ”ח כללית), המחיר היה 30.

היום אחרי הרבה זמן שלא קניתי, הגעתי לבית המרקחת עם מרשם מוכן לשלם כמה עשרות שקלים לבקבוק. ההפתעה הייתה גדולה – המחיר לבקבוק הוא… 13 שח. כמעט חינם. זה מתחבר למה שכתב סמי באחת התגובות, הוא לא היה בטוח אם זה המחיר האמיתי או טעות של הרוקחת, לי זה נשמע כמו טעות, אבל זה לא.

נראה שהמחיר עודכן על ידי קופ”ח כללית, זה לא אומר שזה המחיר בקופות חולים אחרות, ויתכן ויש פערים במחיר. לא ברור למה ומתי אבל קופ”ח כללית החליטה ששמפו ניזורל צריך להיות זול מאוד. כיוון שמדובר בתרופה שנמצאת בסל התרופות, היא מסובסדת, אבל למחיר כזה קשה באמת לצפות, ברור שאם היה מדובר בשמפו ייעודי לנשירת שיער המחיר היה גבוה בהרבה, אבל מדובר בשמפו נגד פטריות בעור, כלומר בתרופה נגד בעיה רפואית ולא נגד בעיה של רגישות גנטית ל-DHT שאינה רפואית (התקרחות גברית או נשית טיפוסית אינה מחלה, אלא פשוט רגישות גנטית).

לשם השוואה, מחיר של שמפו ניזורל בכמות זהה באינטרנט הוא $10 לפני משלוח, כלומר פי 3 מהמחיר בבית המרקחת. זה אולי המוצר היחיד לטיפול בהתקרחות ששווה לקנות בארץ מבחינת מחיר (בעצם יש גם את פרוסקאר שעולה 140 שח ומספיק לכמה חודשים, אבל מעטים הרופאים שישרשמו לך את זה כתחליף פרופסיה).

שמפו ניזורל הוא אחד ממוצרי הבסיס לשמירה על קרקפת נקיה מזיהומים וגם בעל אפקט אנטי דלקתי. הוא משפר את מצב הקרקפת ומעולה נגד קשקשים שלא עוברים עם שמפו רגיל נגד קשקשים וכמובן נמצא יעיל כנגד נשירת שיער אבל הוא אינו ייעודי לטיפול בהתקרחות והאפקט שלו באופן יחסי חלש. הוא טוב כתוספת מדי פעם ובעיקר להרגעת הקרקפת אחרי טיפולים טופיקליים למינהם בעיקר מהגירוי שנוצר למשתמשים במינוקסידיל (בתור משתמש ותיק במינוקסידיל אני יכול להעיד שהוא עושה קשקשים וגורם לגירוד), כלומר הוא כמעט חובה למי שמשתמש במינוקסידיל לאורך זמן.

אז לסיכום – 13 שח זה המחיר של שמפו ניזורל בקופ”ח כללית, זול מאוד ומקל את הוספתו לקולקציית השמפואים – זה יותר זול מהרבה שמפואים רגילים.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: שמפו
תגיות:

תגובות

תגובה אחת על ”המחיר של שמפו ניזורל“
  1. סמי says:

    תודה על העידכון 🙂
    שמח לשמוע שהכללית הורידו את המחיר וזאת לא היתה טעות חד פעמית.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree