איך פותרים בעיות בקרקפת

30 בDecember 2009 מאת: admin

אחת הבעיות העיקריות של מקריחים שמטפלים בשיער שלהם היא מצב הקרקפת. כשאתה מורח תמיסות, בייחוד מינוקסידיל וגם חופף לפחות פעם ביום כדי להוריד את מה שמרחת נוצר מצב שהקרקפת מתייבשת. במצב כזה בד”כ מה שקורה זה קשקשים וגירוד במקרה הקל, ואדמומיות קילוף עור וגירוד מטריף במקרה הקשה.

כשמתחיל גירוי של העור זה יכול להוביל בקלות לדלקות ופטריות, בשביל זה יש פתרון מצויין – שמפו ניזורל, אבל גם הוא מייבש, וצריך לזכור שאתה לא משתמש בניזורל כל יום, כלומר הוא לא פתרון מושלם למצב של יובש.

כבר כתבתי שיש אנשים שמורחים שמנים וחמרים שונים כדי לשמור על לחות בעור הקרקפת, אפילו שמן זית (עוזר בהחלט), אבל הבעיה שמדובר בשמנים שאחרי שאתה שם אותם אתה לא יכול לצאת מהבית עד אחרי שאתה מוריד אותם. כשאתה הולך לעבודה אתה לא יכול למרוח שמן זית על הראש, זה טוב רק ללילה.

הפתרון הוא פשוט, כל מה שצריך זה קרם לחות טוב.

כמובן לא למרוח וזלין או חומרים שקיימים גם בג’לים או קרמים לשיער, הם יכולים אפילו להגביר את הגירוי, הכוונה לקרמים לעור. אפשר למרוח אותם ישר באיזורים היבשים והיתרון הוא שהם לא שמנוניים ונספגים בעור וזו בדיוק המטרה – שהעור יספוג והיובש יעלם. ברגע שאתה שם קרם כזה על איזור עם קילופים שמגרד אתה תרגיש שינוי. אני אומר את זה מנסיון, לאחרונה המינוקסידיל עשה לי גירוד ברמה כזו שהייתי מתעורר בלילה. אז כמו בכל דבר ניסוי ותעיה מובילים אותך לפעמים לפתרון שיכול להיות פשוט וזול. ג’ל אלוורה זה אחלה פתרון, הוא גם נותן מראה רטוב אם שמים הרבה – כמו בג’ל אבל בריא ועולה גרושים.

לשמור על שיער בריא אומר גם לשמור על קרקפת בריאה, התקרחות גברית טיפוסית מלווה לפעמים בדלקתיות בקרקפת, שרק מחריפה את המצב, ומריחת מינוקסידיל למשל שיש בו אלכוהול ופורופילן גליקול יכולה להגביר את הגירוי ולתת לך תחושה שהמצב שלך רק נהיה יותר גרוע. הרבה אנשים מפסיקים להתשמש בטיפולים טופיקליים בגלל הגירוי שהם עושים, בלי לעצור לרגע ולחשוב על שילוב של קרמים מרגיעים שישמרו מפני יובש. למי שממש סובל מהמינוקסידיל תמיסה יש את המינוקסידיל קצף שגורם לפחות גירוי לעור בגלל שאין בו פרופילן גליקול, אבל עדיין יש אנשים שרגישים גם אליו

לסיכום – כדי למנוע את הקשקשים והגירוד המעצבן אתם יכולים למרוח קרם על הקרקפת בין הטיפולים. זה יחזיר לחות ויאזן את המצב מול החומרים שמייבשים שקיימים בטיפול הטופיקלי (כמעט כל הטיפולים הטופיקלים מייבשים, גם חומצה אזאלית ידועה כגורמת ליובש וקילוף עור).

כל זה לא בא במקום רופא עור כמובן, גירוד ואדמומיות יכולים להיות פטריה שמצריכה משחה (או כמובן ניזורל), אז אם הגעתם למצב כזה לכו לרופא העור (הזדמנות טובה לקחת מרשם לניזורל), במידה והבעיה היא לא רפואית, קרם לחות יכול מאוד לשפר את המצב.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree