מינוקסידיל לנשים – 2% או 5%?

21 בNovember 2009 מאת: admin

בטיול האחרון שלי בתאילד אלעל פישלו בטיסה הלוך (זה קורה בכל חברת תעופה פה ושם) והתיק הגדול שלי לא הגיעה לשדה בבנקוק, מה שאומר שנתקעתי בלי בגדים להחלפה ובלי כל מה שהיה במזוודה. לקח 5 ימים לאתר אותה ולהעביר אותה אלי. באותם 5 ימים הייתי תקוע בלי המינוקסידיל 5% שהיה בתיק הגדול, אבל מסתבר שמינוקסידיל אפשר למצוא כמעט בכל בית מרקחת בתאילנד. מה שיש בתאילנד זה מינוקסידיל 2% בלבד בבקבוקים ורודים (לא מצאתי אף מקום עם 5% ואף אחד לא ידע על קיום של ריכוז כזה) מייצור מקומי, אולי כי אין אצלם כמעט קרחים. אז קניתי והתשמשתי במינוקסידיל 2% כמה ימים עד שהתיק הגיע.

בתחילת הדרך כשהמינוקסידיל יצא לשוק היה רק מינוקסידיל 2%  שיועד לגברים. עם הזמן יצאה הגרסא של ה-5%, ואז עשו הפרדה – ה-2% עבר לנשים וה-5% הוגדר כמיועד לגברים. את ה-2% שמו בקופסא ורודה ואת ה-5% בקופסה כהה. מאז, נשים קונות את הקופסאות שכתוב עליהן “לנשים” וגברים בקופסאות שכתוב עליהן “לגברים”. רק מה – גם זה כבר לא כל כך רלוונטי. היום גם נשים משתמשות במינוקסידיל 5%. רופאי עור ממליצים פעמים רבות לנשים להשתמש ב- 5% למרות שכתוב עליו “לגברים” (כי אין מינוקסידיל 5% שכתוב עליו “לנשים” או שלא כתוב עליו כלום).

הסיבה מדוע ללכת על ריכוז נמוך של 2% היא אולי בגלל תופעת לוואי די נדירה של שעירות בפנים כתוצאה מהשימוש (אני לא מכיר שום מחקר שמראה שתופעות הלוואי של ה- 5% גדולות מזה של ה-2%), אבל חוץ מזה אין בעצם סיבה מהותית למה נשים צריכות להשתמש רק בריכוז של 2% (במאמר מוסגר – לנשים בהריון אסור להשתמש במינוקסידיל בלי קשר לריכוז). הסיבה שה-5% הפך להיות הריכוז המוביל הוא פשוט, נמצא שהוא יעיל הרבה יותר ובטוח באותה מידה כמו ה-2%.

למעשה, ההפרדה של 2% לנשים ו- 5% לגברים כנראה כבר לא רלוונטית ויתכן ומעולם לא היתה צריכה להעשות. גם נשים יכולות להשתמש ב-5%. יתכן והסיבה שרופאי העור ממליצים לנשים להשתמש ב-5% היא שהיום יודעים הרבה יותר עד מינוקסידיל שנמצא בשוק כבר שנים והחשש להעלות את הריכוז למה שפעם היה נחשב ריכוז של גברים כבר לא קיים יותר.

אז אם את מאבדת שיער את בטח שואלת את עצמך עכשיו מה לעשות, 2% או 5%?

התשובה פשוטה – את צריכה להתייעץ עם רופא העור שלך. הבחירה תלויה בסוג הנשירה, היקפה ומשך זמן הטיפול (זמני או קבוע). יתכן וישנם משתנים נוספים שקשורים לגיל, מצב פיזיולוגי ומצב בריאותי, לכן אין פה קיצורי דרך, חובה ללכת לרופא עור ולקבל ייעוץ בקשר לבחירת הריכוז הרלוונטי.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות: ,

תגובות

תגובה אחת על ”מינוקסידיל לנשים – 2% או 5%?“
 1. טל says:

  תודה על הפוסט הזה, אדמין.
  אני יכולה לתרום את שני הסנט שלי (בחורים, זה לא אמור לעניין אתכם)-
  התחלתי ממינוקסי 2% והוא עשה פלאים לשיער שלי, אבל גם גרם לשיעור יתר קל בכל הגוף. מדובר ביותר שיערות (ובמקומות חדשים כמו גב כף היד, למשל) והן עדינות פחות, אבל לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו ועדיין לא משהו חריג.
  בהמשך עברתי ל5%. ההשפעה על השיער היתה מדהימה, משמעותית הרבה יותר טובה מה2%, אבל שיעור היתר החמיר והתפשט גם לאזור הפנים (שיער שהתחיל לצמוח פתאום באזור הפאות והצורך “לעשות שפם” בתדירות גבוהה יותר).
  היום אני משתמשת ב5% כי שיעור יתר הוא בעיה שאפשר לפתור בצורות אחרות, ונשירת שיער קצת קשה יותר. לכל אישה אני ממליצה לנסות בעצמה (התחילי מה2%, אולי הוא יהיה מספיק טוב עבורך) ולזכור שככל שריכוז החומר הפעיל עולה כך גם תופעות הלוואי.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree