יש לי חבר עם פאה

9 בOctober 2009 מאת: admin

מי מכיר מישהו עם פאה או תוספות שיער?

אני מכיר.

אולי בגלל הרגישות הגבוהה שיש לי לשיער אני מזהה אנשים עם פאות. זה די קל, השיער נראה מלא מדי, מסורק לרוב קדימה ונראה סינטטי (גם מבחינת השילוב שלו עם שאר השיער) ואם הוא מסורק לאחור הוא מלא מדי ובכלל לא רואים סימנים של קרקפת רק שיער. יש זמרים, שחקנים ואנשי תקשורת רבים שמשתמשים בפאות ותוספות שיער וגם הרבה נשים. ויש כנראה גם לא מעט אנשים רגילים.

בתקופת לימודי לתואר הראשון, באמצע שנות ה-90, נתקלתי בבחור הראשון ששם פאה. בתום שנה א’ הוא היה קרח לגמרי, בתחילת שנה ב’ הוא הופיע עם רעמה וזכה לכינוי “המודבק” (אני ועוד שני חברים כנראה לא היינו היחידים ששמנו לב, אבל לא מדובר בנושא שמדברים עליו בקול רם, גם כדי שלא לפגוע. לא ידענו מה שמו והוא היה איתנו במספר מצומצם של קורסים כך שבשקט זיהינו אותו בכינוי הזה).

לאחר מספר שנים פגשתי את ש. שלמד איתי בתואר הראשון ועכשיו עבד במשרד פיננסי. הוא היה קרח לגמרי. ההתקרחות החלה עוד בתקופת הלימודים (למדנו באותו מסלול), אבל הופתעתי לגלות שתוך מספר שנים לא נותר כמעט זכר לשיער. הבחור סבל מאוד, ללא ספק. הוא נראה שונה לגמרי ללא שיער, אולי יש כאלה שקרחת מתאימה להם – אצלו זה לא עבד. אחרי 3 שנים שוב נפגשנו במקרה. הבטחון חזר אליו, עם פאה מדוגמת שמזכירה מאוד את השיער שהיה לו פעם. כמובן שלא אמרתי מילה.

מאז אני קולט את הסימנים ואפילו בחדר הכושר בו אני מתאמן יש אנשים עם פאה, אבל רק מבוגרים מעל גיל 50. זיהיתי 3 כאלה, אצל אחד נקודת השילוב שבין בפאה לשיער בצדדים די ברורה.

בתור בליין לא כבד בתל אביב יוצא לי להכיר פה ושם אנשים חדשים וליצור חברויות חדשות. אחד החברים היותר חדשים שלי – הולך עם פאה. בהתחלה לא הייתי בטוח, אבל אז חבר אחר שראה אותו אמר לי משהו בסגנון של “הא כן ההוא עם הפאה?”. טוב, כנראה שאני לא היחיד שיודע לזהות.

מעולם לא העלתי את הנושא של הפאה מול החבר חובש הפאה וגם אין לי כוונה לעשות את זה, מדובר באחלה גבר, מהאנשים היותר חיוביים שיצא לי לפגוש לאחרונה ולהעלות דבר כזה יכול ליצור אי נעימות גדולה. מה שכן, ברור שמדובר בהדבקה, כלומר בתוספת שיער שעושים במכון מיוחד שכולל הדבקה לקרקפת בדבק רפואי מיוחד ומי ששם את התוספת מוריד אותה רק במכון. שם מנקים, מספרים את השיער הקיים בצורה שתתאים לתוספת וגם תשתלב איתה ומחזירים כך שהכל נראה טבעי.

כיוון שמדובר בחבר, אני גם יודע מה ההשפעה שיש לזה על בחורות. אחרי שהחבר הזה חזר מטיול בשל חודש בחו”ל וחגג שם טוב וגם בארץ הולך לו לא רע, התחלתי להבין את העניין. התאוריה שלי שנשים מעדיפות גברים עם שיער קיבלה חיזוק. הרבה נשים בכלל לא שמות לב לפאות, בדיוק כמו שהרבה גברים לא ישימו לו (ויש שכן, כמו שאני קולט), אבל כנראה בשורה התחתונה תוספת שיער טובה יכולה לעשות עבודה טובה, להחזיר את הלוק המושך יותר, את הבטחון העצמי…ואת אחוזי ההצלחה עם בחורות.

יש גברים שקרחת יכולה להתאים להם, כנראה שיש כאלה שלא, ויש גברים שמעדיפים ללכת על כל הקופה, להתעלם מתגובת הסביבה בהתחלה (של מי שמכיר אותך), להשקיע את הכסף (עסק יקר גם מבחינת תחזוקה), ולחזור למראה של שיער גם אם הוא לא שלך. מי שילך על פתרון כזה, או שאף טיפול לא עובד אצלו, או שהוא פשוט לא טיפל והגיע למצב בלתי הפיך.

אז יש לי חבר עם פאה, שהולך לו טוב עם בחורות, לדעתי הרבה בזכותה (לעומת מצב בו היה בלי, למרות שלא הכרתי אותו בלי) ובזכות הבטחון העצמי והשקט הנפשי שמגיעים עם האמונה שאתה נראה טוב יותר. זה יכול להיות פתרון לא רע למי שיש את התקציב, האומץ והיכולת להדביק לראש מערכת סינטטית, מסתבר שיש כאלה, לא רבים, אבל יש – וגם יש לזה שוק בארץ ומכונים מיוחדים (הייתה על זה גם תוכנית, די שטחית לדעתי, לפני שנה בערך שבה טל ברמן עסק בהתקרחות שלו ובפתרונות, כולל פרק שהוא מחליט ללכת למכון כזה ושם תוספת שיער).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: פאות וקונסילרים
תגיות: ,

תגובות

9 תגוובת על ”יש לי חבר עם פאה“
 1. סמי says:

  אחלה פוסט ידידי.
  לדעתי תוספות שיער כמו שנהוגות פה בארץ קל יותר לשים לב אליהם.
  הם מגושמות יותר,והשיער בהם מסורק כלפי מטה.
  ואם כלפי מעלה ישר שמים לב כי רואים שקו השיער מזויף או לא יוצא מהקרקפת.
  שתי ידוענים ששמו הדבקה שניתנת לזיהוי הםגיל ססובר ,ואייל גולן.
  לפני כמה ימים פרסמתי לינק לסרטון מיוטיוב על הדבקה מסוג שונה,לדעתי,קו השיער נראה בה טבעי,וגם הישער מתנהג כמו שיער ולא תסרוקת קבועה וקפואה.
  להתרשמותך:
  http://www.youtube.com/watch?v=fJgSiwDdcok&feature=related

  האם היית מזהה תוספת כזאת אם היית נתקל בה?
  לפחות לפי הסרטון אני די בטוח שאני לא הייתי מצליח לזהות.

 2. admin says:

  סמי, תודה על התגובה המעניינת, הלינק שצרפת מצויין.
  יש הרבה משתמשים בארה”ב ושם התחום מפותח מאוד, ראה הפוסטים על כוכבי הוליווד.

  מה שאהבתי בלינק זה העובדה שרואים קרקפת בין השערות כמו השיער רגיל (בסרטון המעצב קורא לזה – nice soft hairline), השאלה אם ניתן לשים לב לשכבה שעליה השיער המלאכותי נמצא (בסרטון נאמר שלא, וברמת האיכות של הסרטון באמת לא רואים כלום, השאלה מה קורה במבט מקרוב – תקרא את הפוסט על ג’ון טרבולטה). אם לא רואים את שכבת הבסיס – אין ספק שכמעט לא ניתן לזהות תוספת כזו.

  השינוי במראה של הבחור זה אולי הדבר הכי מרשים, מהפך מוחלט בתדמית, מה גם שלפני הוא נראה מבוגר מאוד ואחרי הוא נראה 10-20 שנה פחות.

 3. עוז says:

  בהקשר לפסקה האחרונה של הפוסט, הסרט המדובר של טל ברמן נקרא: “הקרחת שלי”.

  אמנם לא מצאתי לינק תקין להורדה של הסרט (חוץ מאחד אולי שדורש תשלום), אבל באתר האינטרנט של “סלון אלברט שאדי”, שבו טל ברמן עשה את “יחידת השיער” שלו (מילה מכובסת לפאה), יש קטע קטן מתוך הסרט, ווואו – איזה מהפך חבל”ז ! ! !

 4. admin says:

  עוז תודה על המידע, יש כמה מקומות בארץ שמתמחים בתוספות שיער ופיאות, לגבי הסדרה של טל ברמן אני כותב על זה פוסט עם כמה סרטונים.

 5. ליאור says:

  מה המחיר של פאה וכמה עולה לתחזק אותה?

 6. שרון says:

  הלינק מלמעלה מדהים,
  אך יחידת השיער הבאה גורמת לי כמעט לרצות אחת
  http://www.youtube.com/watch?v=geb5iEwPRpg&feature=mfu_in_order&list=UL

 7. סמי says:

  תודה על הלינק שרון,
  נראה כאילו השערות מודבקות ישירות לראש ,ללא שיכבה למטה.
  או שלא הבנתי כלל את שיטת ההדבקה.

  בכל אופן השיער נראה מדהים,יש לך אולי לינק לחברה המיצרת ?מעניינים פרטים כגון עלויות ומשך הזמן שזה מחזיק.

 8. סמי says:

  טוב מצאתי איזהשהוא אתר(נראה כמו הצרות שלי)שכביכול שולח את היחידות תמורת 400$.
  תכלס כמעט ולא מוסבר שם כלום מעבר לסקירה קצרצרה+הסרטון ששרון הביא לפה.
  http://www.bloombrook.com/index.htm

  אם מישהו מוצא עוד אינפורמציה אשמח לראות.

 9. עידן says:

  בזמנו מצאתי עוד אתר אך הוא נראה לא יוצלח כמו האתר הזה,
  יתכן שזה אותו אתר בשינוי אדרת

  בכל מקרה שיניתי את דעתי מה.
  צריך לראות את זה על בן אדם בשביל באמת להבין

  בנוסף השיערות איננם מודבקות ישירות על הראש אלא על שחוות סילוקון דקה שקופה מה שיכול לגרום לשני בעיות:
  1. חוסר אוורור. בעיה למי שאוהב לעסוק בספורט. הראש חייב צינון (למעשה אני חושב שרוב הפאות שותפות לאותה בעיה ברמה מסויימת).
  2. מה קורה לשערות שגדלות על הראש. יש מצב שזה נראה ממש רע וצריך להוציא את זה לגלח את הראש לעיתים תכופות.

  סיליקון הוא אטום. מה קורה לזיעה בין לבין ? במיוחד בארץ
  הרבה שאלות שחיבות תשובה

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree