מסרק הלייזר – מה אני הולך לבחור

11 בSeptember 2009 מאת: admin

בקרוב הוריי טסים לארה”ב וזו הזדמנות טובה להוסיף לארסנל מסרק לייזר.

עד היום לא טיפלתי עם לייזר, אבל הגיע הזמן לנסות דברים חדשים ובגלל שלא מדובר בתרופה, תמיסה או כל דבר שבולעים או מורחים ואין לזה תוספעות לוואי החלטתי שהנסיון שווה.  יש אנשים שמדווחים על שיפור, יש שמדווחים שזה לא עוזר, לדעתי שווה בדיקה, לא שווה הוצאה גדולה מראש בלי לדעת אם ההשקעה שווה.

אז הנה הסיבות למה אני מתכוון להתחיל עם לייזר:

  1. לא מדובר בתרופה או בפתרון שעובד על הורמונים, אנזימים, קולטנים וכו כלומר אפס תופעות לוואי.
  2. עובד על זקיקי השיער מכיוון שונה לגמרי מאשר כל הפתרונות שיש, דרך לייזר נמוך עצמה.
  3. אני דוגל בטיפול שמשלב כמה פתרונות יחד. סוג כזה של טיפול יכול להיות תוספת מעניינת לארסנל.
  4. סכנת החלשות הטיפולים הקיימים לטווח הארוך. אחרי שנים של שימוש, יעילות פתרונות מסויימים עלולה להחלש, צריך עוד סוגים של פתרונות שיתקפו את הבעיה מכיוונים אחרים.
  5. מפרצים – רוב הטיפולים יעילים פחות במפרצים, אולי לייזר יעזור באיזורים הבעייתיים.
  6. הסיבה העיקרית להחלטה – שאם אני לא אנסה לעולם לא אדע אם זה תכלס עובד. אם לא אדע אם זה עובד ובהנחה שזה עובד, אז פיספסתי טיפול בנשק יעיל. אני לא מוכן לפספס שימוש בנשק יעיל ובטוח שאין לו תופעות לוואי.

איזה מסרק אני מתכוון לקנות ואיזה לא

נתחיל באיזה לא.

אני לא מתכוון לקנות את היירמקס. הסיבה היא המחיר, שבעיניי הוא גבוה ולא מוצדק.

הסיבה העיקרית שהיירמקס הוא מסרק הלייזר היקר בשוק היא הגודל של החברה המייצרת (הכי גדולה בתחום מסרקי הלייזר) הותק, כלומר המוניטין (הכי ותיקה) ובעיקר אישור ה-FDA שהמסרק קיבל בשנת 2007 וכן מאמצי השיווק הגדולים שעושה היצרנית. מאותה סיבה ממש אני לא אקנה פרופסיה של מרק, המחיר לדעתי מוגזם ומשקף את אישור ה-FDA והפטנט שנותן בלעדיות. אם חברה אחרת מייצרת מוצר דומה בלי אישור FDA ובזול – אני אלך עליו.

כיום ניתן לקנות מסרקי לייזר של חברות שונות שעושים עבודה מצויינת ועושים פעולה זהה ולכן אני מוכן להשקיע אבל בלי להרגיש שעושקים אותי.

שימו לב – אני לא אומר שהיירמקס לא טוב, להיפך, אולי הוא מצויין, גם פרופסיה, אבל אני לא מוכן לשלם את המחיר שהם דורשים ולכן מחפש חלופות זולות יותר שהן לדעתי טובות לא פחות.

מבחינתי כל המסרקים אותו דבר, ההבדלים בינהם מינוריים והטכנולוגיה זהה, עם זאת כשקונים דבר כזה צריך לוודא שלא מדובר באיזה צעצוע מסין, לכן חשוב לקנות ממקום אמין ושל פירמה מוכרת.

הנה הממצאים שלי:

ברמה העליונה של המחיר נמאים שני מסרקים. היירמקס ו-Viatek Hair Loss Pro – מדובר  במחירים של סביבות 450-500$. עם כל הכבוד, אין מצב שאני שם סכומים כאלה כשיש אלטרנטיבות זולות יותר.

ברמה הבינונית של המחיר טווח ה-250-350$ נמצאים ה-X5, Sunetics והיירמקס SE שהוא היירמקס “קטן” יותר יחסית להיירמקס הרגיל (לפי היצרן הוא קטן בזמן חיי מדף בכמות הנורות המותקנות עליו ובתקופת האחריות). מצאתי באמאזון X5 ב-230$ בערך.

ברמה הנמוכה של המחיר, מתחת ל-200$ יש כמות גדולה של מסרקים בטווח מחירים רחב. הידוע שבהם הוא Viatek Hair Pro (המחיר הרשמי שלו הוא 199$, אך הוא נמכר כרגע באמאזון ב-$126).

ישנן עוד פירמות ועוד מסרקים במחירים שונים, כולל בפחות מ-100$. כיוון שמדובר במכשיר חשמלי לא מתכלה, חשוב לי לקנות מוצר טוב שיחזיק מעמד לפחות שנתיים.

כל המסרקים עובדים על אותה טכנולוגיה. ההבדל הוא איכות החומרים, עוצמת המכשיר, האחריות (האם יש למי להחזיר לתיקון) ודברים נוספים כגון פונקציונליות, נוחות שימוש וכו. ל-X5 יש בקשה לפטנט, יש לו מראה שונה משאר המסרקים (הוא עגול) והוא מציג סוג של חדשנות ולכן הוא מעניין אותי במיוחד. למי שמכיר את Toppik (פתרון קוסמטי שמסתיר דלילות) – אותה חברה שמייצרת אותו מייצרת גם את ה-X5.

אני מתלבט כרגע בין ה-X5 לViatek Hair Pro.

היתרון של ה – Viatek הוא שהוא זול במחיר. לא עבד? לא נורא שווה את המחיר. ה-X5 יקר יותר ב-100$ אבל איכותי יותר, חדשני ויתכן ועמיד יותר (לאתר הרשמי של X5).

מעניין לראות את ההשוואה שנעשתה (ע”י X5) בין X5 להיירמקס. בהשוואה שנעשתה נראה ש-X5 מוביל מול היירמקס במספר פרמטרים. הנה ההשוואה.

עוד לא החלטתי סופית על איזה מסרק ללכת אבל נראה לי שה-X5 הוא האופציה הנכונה יותר לבדיקת יעילות הלייזר וגם מבחינת אמינות ועמידות. הוא כנראה טוב יותר ואין ספק שיש בו חדשנות שאין במסרקים אחרים. ההשוואה עם היירמקס מעניינת, היא מציגה נתונים טובים על X5.

הנה המסרקים:

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות: , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree