מה עושים כשהקרקפת מתייבשת

4 בSeptember 2009 מאת: admin

מינוקסידיל או כל חומר שתמרחו על הקרקפת (למשל חומצה אזאלית) עלולים לגרום ליובש. היובש גורם לגירוי ולקשקשים וכו. גם שמפו יכול לנקות מצויין את הקרקפת אבל לייבש אותה ועל ה-SLS והשפעותיו על העור כבר כתבתי בפוסט אחר.

אז מה עושים נגד יובש בקרקפת?

קודם כל, כדאי להשתמש מדי פעם במרכך שיער. הוא מוסיף לחות והאגדות שהוא גורם לנשירה לא נכונות, זה ה-DHT שגורם לנשירה. גם קרמים לעור יכולים להיות פתרון טוב.

אפשרות מוכרת פחות היא שמנים, לדוגמא שמן זית, כזה שיש לכם בבית לטיגון או לסלט. זוהי תרופת סבתא ידועה כנגד קשקשים ויובש וכיוון שמדובר בשמן צמחי טבעי ולא שמן תעשייתי כמו אלו שיש בשמן תינוקות או בקרמים לשיער (שלא מומלץ להשתמש בהם כי הם עלולים לגרום לגירוי בעור וסתימת הנקבוביות), מדובר בחומר בטוח לשימוש.

השימוש בשמנים טבעיים לשיער הוא עתיק יומין ושימש כפתרון ליובש ולקשקשים. יש גם שמנים מסוגים אחרים למשל שמן אלוורה או שמנים שניתן לקנות בבתי הטבע המיועדים לשיער (למשל פיטופוליאן – שמן עיסוי לעור הקרקפת).

יש המון שמנים ייעודיים לשיער שעשויים מתמציות צמחים (שם כולל לכל מה שמיוצר מכל מה שצומח מהאדמה) שמן זית הוא דוגמא זולה מאוד ויעילה מאוד לשמן שיכול לשמש גם להוספת לחות לשיער וקרקפת יבשים.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות:

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree