סוגי הטיפולים בהתקרחות ושיעורי ההצלחה

21 בAugust 2009 מאת: admin

איך מטפלים בהתקרחות גברית טיפוסית?
כיוון שהגורם העיקרי לנשירת שיער אצל גברים הוא הורמונאלי וכיוון שלא ניתן לשנות תורשה וגנטיקה, המטרה העיקרית תהיה להקטין את כמות ה-DHT המגיעה לשיער, שכן ברגע שה- DHT מגיע לזקיקים ומצטבר בכמות מסוימת (שממנה מתחילה הרגישות), מתחיל הרס הזקיקים. מטרה נוספת, חשובה לא פחות תהיה הגברת פעולת הזקיקים כ”קונטרה” להחלשת הפעילות שגורם ה-DHT, זאת ניתן להשיג דרך:
1. הקטנת כמות ה-5AR בגוף ו\או בקרקפת, כך שפחות טסטוסטרון יומר ל- DHT וכתוצאה מכך יתאפשר חידוש תהליך הצמיחה הטבעי של השיער (פינסטריד, דוטס, דקל ננסי או כל דבר שמנמיך DHT רק חשוב לזכור שדוטס למשל לא מאושר רשמית כטיפול בשיער).
2. מניעת הגעת ה-DHT לקולטנים (על ספיירו נטען שהוא מונע מעט התקשרות לקולטנים).
3. המרצת פעילות זקיקי השיער וייצור השיער (מינוקסידיל, לייזר וכו).
הערה – תיאורטית ניתן גם להקטין את רמות ה-DHT על ידי הקטנת כמות הטסטוסטרון בגוף אולם אין יישום של פתרונות כאלה עקב חשיבות ההורמון ועקב תופעות הלוואי העלולות לנבוע ממחסור בו.

קיימים סוגים של מוצרים לטיפול בנשירה והתקרחות, תרופתיים וגם טבעיים ואחרים
1. כדורים וכמוסות לבליעה. בבליעה החומר הפעיל עובר במחזור הדם ובכל הגוף.
2. תמיסות ותכשירים למריחה לשימוש חיצוני מקומי (Topical). בשימוש בתמיסה החומר הפעיל נספג מקומית בלבד.
3. טיפול מקומי בלייזר, על ידי מסרק לייזר.
הטיפול ברוב המקרים יהיה מחזורי (פעם ביום, פעמיים ביום וכו), ויש לבצעו מיום תחילת הטיפול ואילך, באופן עקבי ורציף ללא הפסקה (“כל החיים”). הפסקת הטיפול תגרור במרבית המקרים לנשירת שיער מחודשת, ואיבוד התוצאות שהושגו, זאת כיוון שהתהליכים הגורמים לנשירת שיער מתחדשים עם ההפסקה בטיפול.

מה שיעור ההצלחה של הטיפול בהתקרחות גברית טיפוסית?
שיעורי ההצלחה גבוהים מאוד, גברים רבים בכל העולם משתמשים בפתרונות שונים תרופתיים, טבעיים ואחרים ומדווחים על שביעות רצון והצלחה בטיפול. עם זאת חשוב לציין כי לא לכולם הטיפולים הקיימים יכולים לעזור, עקב התחלה מאוחרת מדי של הטיפול, חוסר אפקטיביות של הטיפול שנבחר על המטופל, או עקב רגישות ותופעות לוואי המחייבות את הפסקת הטיפול. יעילות הטיפולים עולה ככל שמתחילים להשתמש בהם בשלב מוקדם יותר של תהליך ההתקרחות ואבדן השיער, שכן זקיקי השיער והשורשים עדיין פעילים והתהליך של שיקום זקיקי השיער ויכולתם לחדש את הצמיחה עדיין קיים. טיפול בשלב מאוחר מדי של ההתקרחות עלול להיות לא אפקטיבי שכן הזקיקים עלולים להיות מנוונים ללא יכולת לייצר יותר שיער. הפתרון היחיד שיכול להתאים בחלק מהמקרים הוא השתלת שיער.
כיוון שיש כיום פתרונות לנשירת שיער ובשונה מבעבר, גברים רבים שמתחילים לטפל בזמן בתהליך ההתקרחות יכולים לשמור על שיערם למרות שגנטית הם אמורים להקריח. חשוב לא לבזבז זמן, להתחיל לטפל באופן מיידי כדי לעצור את הנשירה ולאפשר חידוש צמיחה תקינה ככל האפשר.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree