לייזר, מסרקי לייזר ושיער

29 בJuly 2009 מאת: admin

אנחנו שומעים בלי סוף על לייזר בהקשר של הסרת שיער בלייזר. העיתונים והרדיו מלאים בזה ויש תחרות רצינית בין מכונים שונים, אפילו קוסמטיקאיות קונות מכשירים להסרת שיער ומבצעות טיפולים כאלה, זה מאוד פופולארי כיום בעיקר אצל נשים אבל גם אצל גברים.

כמו שיש לייזר שמוריד שיער (או שאמור להוריד שיער) – יש גם לייזר שמצמיח (או אמור להצמיח) שיער ומדובר בשני דברים שונים לחלוטין.

הלייזר של הסרת השיער הוא לייזר החודר לעור בעוצמה גבוהה ופוגע (או אמור לפגוע) בשורשים. לייזר בעוצמה גבוהה נמצא גם בשימוש רפואי רב בניתוחים (לחיתוך רקמות) ובטח שמעתם על טיפולי שיניים בלייזר (החל מתיקון ועד הלבנה).

הלייזר של הצמחת שיער הוא לייזר בעצמה נמוכה. מדובר בלייזר שאינו מזיק ואינו פוגע בתאים או רקמות והנמצא בשימוש רפואי עשרות שנים, בעיקר לטיפול בכאבים ודלקות (כולל אורטופדיים). האופן הו הלייזר נמוך העוצמה פועל על הגוף לא ברור, אך נראה שהוא מעודד את פעילות והתחדשות התאים. הוא לא תמיד עוזר ורוב הרופאים לא יעלו אותו כאחת האופציות המועדפות עליהם, אך מדובר באופציה קיימת.

השימוש בלייזר להצמחת שיער קיים כבר שנים ונפוץ בעיקר במכונים מיוחדים בארה”ב ואירופה (גם בישראל יש). המכונים הללו הם חברות פרטיות (שמעסיקות או לא מעסיקות רופאים) שגובות ממך סכום גבוה עבור כמות של שימושים במכשירים שלהן. המטופל מתיישב על כסא ומעל ראשו מופעלת מעיין “מנורת” לייזר. טיפול כזה אורך כ-30 דקות ואת כמות הפעמים בשבוע או חודש קובעים עם המכון.

מעבר למכונים עצמם יוצרו פתרונות זולים ניידים ופשוטים יותר – מכשירים ביתיים שקיבלו את הכינוי “מסרקי לייזר” למרות שאין מדובר במסרק אלא במכשיר חשמלי. הפעולה שעושה המכשיר הנייד זהה לפעולה של המכשיר במכון (פליטה של אנרגיית אור) רק שבמקום לשבת במכון מתחת למכשיר ולקרוא ספר צריך להיות אקטיביים ולהעביר את המכשיר על פני הקרקפת (“לסרק”) במשך כ-20-30 דקות כ- 3 פעמים בשבוע. בשנת 2007 קיבלה חברת היירמקס, היצרנית המובילה של מסרקי הלייזר בארה”ב את אישור ה- FDA לשווק את המכשיר שלה כמעודד צמיחת שיער לטיפול בהתקרחות גברית או נשית טיפוסית. אין להקל בחשיבות האישור אולם יש לזכור שלהיירמקס אין פטנט רשום על עניין הלייזר או על שיווק מכשיר שכזה. ישנם גם מסרקי לייזר המיוצרים על ידי חברות אחרות ויש לזכור שהחברה מכרה את המסרק זמן רב לפני שקיבלה בכלל את האישור. אין מדובר בתרופה או בעמידה בדרישות אישור של תרופה, כך שהאישור שקיבלה היירמקס מעניק לה תו איכות גבוה ויתרון שיווקי מסויים אולם לא בלעדיות או קביעה שמדובר במוצר הטוב ביותר בתחום.

מסרקי לייזר מיוצרים על ידי חברות שונות וניתן לזהות שוני בינהם (יש מכשירים נטענים ויש רק כאלה שניתן להפעיל בחיבור ישיר לחשמל, ישנם כאלה המודדים זמן שימוש ויש כאלה שלא וכו’), אך הדבר החשוב ביותר הוא האיכות (עוצמת הלייזר, ממה המכשיר עשוי וכו), אישור על ידי מכון תקנים ואמינות המוצר (בדומה לאיכות הנדרשת כשמחפשים מכשיר חשמלי או אלקטרוני).

המסרק עצמו זול בהרבה ממכון אבל עדיין נתפס אצל חלק מהאנשים כיקר, פשוט כי יש לבצע השקעה ראשונית גבוהה יחסית בלי לדעת האם זה באמת יעיל עבורך. באתר הרשמי האמריקאי ניתן להזמין את גירסאת הפרימיום של היירמקס בכ-500$ והגרסא הפשוטה יותר (גרסאת SE) עולה כ-350$. ב-eBay ניתן למצוא את שתי הגרסאות במחירים זולים יותר. בארץ ניתן להשיג את המסרק אצל המפיץ הבלעדי במחיר של 2,780 ש”ח לגרסאת הפרימיום ו-2,350 ש”ח לגרסאת SE. קיימים מסרקים נוספים, מצויינים ובמחירים זולים יותר (כ-130$ ומעלה אך הם אינם משווקים בישראל), כך ניתן למצוא את המסרקים של חברת Viatec, חברת Sunetics והמסרק המעניין והמיוחד של X5 שיש בו פונקציות שאין באף מכשיר אחר (ניתן לראות דוגמאות כאן) ניתן גם לקנות מכשירים כמו ה”מנורות” שיש במכונים ולמעשה לא מדובר בטכנולוגיה משוכללת מיוחד, צריך בעצם את הנורות שפולטות את האור עם אורך וסוג הגל הרלוונטי.

מה עושה ישראלי שרוצה מסרק? האופציה היקרה אך הנוחה היא לקנות מהיירמקס ישראל. אופציה נוספת וזולה הרבה יותר היא קניה של מכשיר היירמקס או אחד המסרקים האחרים הזולים יותר באינטרנט, ייבוא לארץ בדואר (סיכון מסויים שהמשלוח יתפס במכס אם המחיר האמיתי שלו רשום על הקופסא, לפעמים הסיכון שווה כי גם אחרי מיסים המוצר עדיין זול) או קניה ומשלוח לכתובת בחו”ל שממנה אתה, חבר או קרוב משפחה יכולים לאסוף אותה לפני החזרה לארץ. על מכונים בארץ לא ארחיב, רק אציין שהמחירים יקרים מאוד מה שמתאים בעיקר לאנשים עם כסף.

בין המכונים לייצרניות ומשווקות המכשירים הביתיים קיימת תחרות. המכונים טוענים שהמכשירים שלהם יעילים הרבה יותר שכן הם פולטים אנרגיה ממוקדת שניתן לקבוע מראש (אפשרות לבחור מגוון עצמות וארכי גל), ממוקדת יותר (לא מעבירים מסרק ומפספסים איזורים בקרקפת) עם כיסוי מלא של כל הראש בו זמנית. המשווקים של המכשירים האישיים ביתיים טוענים שחבל לבזבז סכומי עתק על מכון ועדיף לקנות מכשיר אישי שנותן את אותה תוצאה בשימוש נכון.

טיפול בלייזר נפוץ הרבה אצל נשים שכן אצלן לא ניתן לטפל בפינסטריד או תרופות הפועלות על DHT, אך הוא נמצא בשימוש גם אצל גברים, בעיקר כאלה שמעדיפים פתרונות טבעיים או שרוצים להעצים את אפקטיביות הטיפול התרופתי.

מדובר בפתרון שונה מכל שאר הפתרונות, לא תרופה, לא תוסף טבעי, לא דבר שמורחים אלא פשוט אור/אנרגיה. יעיל במקרים רבים ויכול להיות פתרון מצויין לבד או בנוסף לטיפולים הרגילים.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree