כאבים בקרקפת

8 בJuly 2009 מאת: admin

כשהייתי בשיא השלילי שלי (כלומר דרגה 3 בסולם נורווד המילטון) אחד המאפיינים הבולטים שהיה כלול באיבוד השיער היה כאבים בקרקפת.

כשאני כותב כאבים בקרקפת אני לא מתכוון לגירוד, לא לקשקשים או לכל בעיה בעור. את זה גם עברתי והשמפו ניזורל פתר את הבעיה די מהר. אני לא מתכוון לכאב ראש או לכאב שבא כתוצאה מכאב ראש. אני מתכוון לכאב באיזורים הבעיתיים במפרצים ובקודקוד, ששם השיער נושר.

באותה תקופה, שהייתה גם לחוצה מאוד (לחץ מזיק לשיער), סבלתי מדלילות גוברת באיזור המפרצים, עד כדי כך ששני המפרצים התחילו להתחבר במרכז הראש. זה היה ברור לעין ולא הייתה לי ברירה אלא ללכת לספר שלי ולעשות גלאח. באותה נשימה גם החלטתי שאני מתכוון להלחם בקרחת בכל הכח.

חזרה לכאבים בקרקפת. לא הצלחתי למצוא מידע רפואי למה הקרקפת כואבת כשמאבדים שיער מעבר להנחה שמדובר בדלקתיות שמלווה אתתהליך ההתקרחות. אני יודע שיש רבים שמרגישים את הכאב הזה, כאב עמום שמגיע ממתחת לעור ויש לי כמה השערות לגבי הסיבה:

1. כאב יכול לנבוע מבעיה עצבית. יתכן שעודף DHT בקרקפת מעורר עודף פעילות עצבית שגורמת לתחושת הכאב.

2. אחת ההנחות לגבי התרקחות גברית טיפוסית היא שזקיקי השיער נהרסים על ידי המערכת החיסונית שתוקפת אותם. יתכן שאותה תקיפה גורמת לתגובה דלקתית או עצבית.

3. כיווץ של הזקיקים. מה שקורה בהתקרחות גברית טיפוסית הוא התכווצות של הזקיקים והתנוונות שלהם. לכל זקיק מחוברים עצבים וכלי דם. ברגע שאחד מהם עובר שינוי או נפגע – גם האחרים מושפעים וההשפעה מורגשת.

הכאב הוא כמו נורת אזהרה לגבי התהליך. היא מודיעה שהוא קורה ומעידה על בעיה. הבשורה הטובה היא שברגע שהנשירה נעצרת הכאב נפסק (אצלי זה גם היה הפוך, הכאב נפסק ואיתו הנשירה).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

תגובות

2 תגוובת על ”כאבים בקרקפת“
 1. דני says:

  שלום, אני סובל כבר שנתיים מנשירה מכאבים נוראים בקרקפת למרות שניסיתי הרבה דברים שום דבר לא עזר בצורה משמעותית, יש לך אולי עצה?

 2. סוס says:

  מה ניסית?
  מה לא עשית?

  אני קראתי את הבלוג הזה מתחילתו ועד סופו ואני מציע לך להתחיל בזה
  לדעתי יש פה כל מה שבנאדם עם בעיות בשיער צריך לדעת

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree