הצד הפחות יפה של השתלות השיער

27 בJuly 2009 מאת: admin

השתלת שיער נחשבת לאחד הפתרונות המובילים כנגד התקרחות. לא מדובר בשמירה ועידוד צמיחה של שיער קיים אלא על העברה של שיער מהאיזור התורם לאיזור הקרח על ידי ניתוח המבוצע בהרדמה מקומית. יש השתלות שנראות נהדר, יש השתלות שפחות ויש השתלות שלא מצליחות.

על ההשתלות שמצליחות פחות או לא מצליחות פחות אוהבים לדבר. יותר נעים לראות הצלחות. זה נכון לכל תחום בחיים, להצלחה אבות רבים והכשלון הוא יתום. גם יותר קל להתגאות בהצלחה, להציג כשלון שלך זה מוריד ממך, גם באגו, גם במוניטין וכאשר מדובר בעסק פרטי או גוף בעל מטרות רווח אז כל מיצג שלילי מסכן את קיומו של העסק. בהקשר הרפואי כשאני מדבר על עסק אני מתכוון בהקשר של שיער על מרפאה להשתלת שיער, אבל אתם בטח מכירים את זה בהקשר של כמעט כל טיפול קוסמטי ופלאסטי, החל מהסרת שיער דרך ניתוחים להגדלת חזה אצל נשים וכו’. מי לא שמע על טיפולי השרת שיער שלא הסירו שיער, שגרמו לכוויות, שנגמרו בתביעות, בנזקים ובכשלון של ניתוחים פלאסטיים וזה נכון גם להשתלת שיער. יש הרבה הצלחות, אבל יש גם כשלונות, סיבוכים ובעיות. המרפאות הפלאסטיות לא יראו לך את הכשלונות ולא יתנו לך את מספר הטלפון של מטופל מאוכזב או פגוע, המקומות היותר טובים יסבירו לך את הסיכונים וכולם יחתימו אותך על מכתב הסרת אחריות.

מי שעבר השתלת שיער לא תמיד ישמח לספר לך עליה, בין אם היא הצליחה (שאז נמחקת בעצם ההיסטוריה של ההתקרחות) ובין אם היא נכשלה (מי יודה שהלך לעשות השתלה שילם ים כסף ובסוף נדפק), זה קצת דומה ללהודות שאתה הולך עם פאה שמתחתיה אתה קרח (אין במה להתגאות), אבל אפשר די בקלות לזהות השתלת שיער לא מוצלחת או שנכשלה.

לצערי יצא לי לראות כמה אנשים שעברו השתלות לא מוצלחות. אם השיער נלקח ממקטע רחב באיזור התורם נותרת צלקת שנראת כמו סמיילי ואת החיוך הזה קל לזהות הוא פשוט נמצא בצד הלא נכון של הראש..
ישנן השתלות לא מוצלחות שיוצרות שיער דליל מאוד באיזור המושתל כך שבתוך אזור קרח צומחות להן קבוצת שערות, במקרים רבים למטופל אין ברירה והוא חייב לעשות גלאח כדי שחוסר הסימטריה לא יראה.

כמובן שיש גם השתלות מוצלחות, אך זה מותנה בכך שהאזור התורם יהיה עשיר בשיער, שההתקרחות לא תמשיך באיזורים אחרים וכמובן שהרופא המשתיל יהיה אומן אמיתי. עד היום ראיתי השתלה אחת כזו, יתכן והיו עוד רבות שפשוט לא יכולתי לדעת כי אי אפשר לזהות.

באופן אישי, השתלת שיער זה לא דבר שהייתי עושה. הספיקו לי כמה השתלות לא מוצלחות שראיתי כדי להחליט שהסיכון לא שווה את זה. במקרה הכי גרוע יש גלאח.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות:

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree