קפאין כטיפול בנשירת שיער

25 בJune 2009 מאת: admin

לא מזמן קראתי כתבה מ-2007 על מחקר שבוצע בגרמניה אשר מצא שמשיחת הקרקפת במשחות בעלות ריכוז גבוה של קפאין עוזרת במניעת נשירת שיער, הנה הכתבה. בגדול, נמצא שקפאין משפר את צמיחת השיער אם כי לא ברור כיצד הקפאין פועל בהקשר זה (דבר דומה קיים לגבי מינוקסידיל, לא ברור לחלוטין כיצד הוא גורם לשיפור בצמיחה). הסברה העיקרית שהקפאין בולם את הקשרות ה-DHT לזקיקים ו\או ממריץ את הזקיקים לייצר שיער. לפי ההערכות המומחים יש צורך בשתייה של כ-60 כוסות קפה ביום כדי שמספיק קפאין יגיע לזקיקים דרך מחזור הדם ולכן הדרך הטובה ביותר שנמצאה לטיפול באמצעות קפאין היא מריחה טופיקלית חיצונית.

חברת Alpecin הגרמנית מייצרת שמפו המכיל קפאין ויש לה פטנט רשום עליו. ניתן להכנס לאתר החברה כאן.

מדובר בסדרה של שמפואים מסוגים שונים (לשיער רגיל, שמן, נגד קשקשים וכו’) שהמוטיב המרכזי הכולם הוא הפטנט והקפאין. הפטנט הוא בעצם על היכולת לגרום לקפאין לחדור לזקיקי השיער (הרי כל אחד יכול להוסיף קפאין לשמפו).

כידוע יש 2 גישות בקשר לשמפו. האחת – שאפשר לחפוף כמה שרוצים בשמפו רגיל ואין לכך השפעה על נשירת שיער, כי השמפו לא חודר לשיער. השניה היא שישנם חמרים כגון SLS שעלולים לחדור (ראו את הפוסט על SLS בקטגוריית שמפו). לטענת חברת Alpecin וכפי שמופיע באתר שלה, הקפאין חודר לזקיקים ומעורר אותם לייצר שיער וזאת לפי מחקרים שהחברה ביצעה (למחקרים לחץ כאן).

שמפו Alpecin לא ניתן להשיג בארץ. כן ניתן להשיג אותו ב-eBay (את כל הסוגים), הוא לא יקר ומחירו כ-10$-12$ לבקבוק של 250 מ”ל. מאידך…הוא כולל SLS, כלומר אין מדובר בשמפו ממרכיבים טבעיים בלבד אלא בשמפו קוסמטי.

שמפו Alpecin יכול להיות עוד אבן בחומה שבונים נגד נשירת השיער, הרעיון שקפאין יכול לעזור בהחלט מעניין ואפילו הגיוני שכן לקפאין יש השפעות פיזיולוגיות על הגוף. בהחלט אפשר להוסיף את השימוש בשמפו Alpecin לטיפולים אחרים, שמעתי כבר על כמה אנשים שמשתמשים בשמפו ומרוצים מאוד.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: שמפו
תגיות: ,

תגובות

7 תגוובת על ”קפאין כטיפול בנשירת שיער“
 1. עוז says:

  אני קורא את הפוסטים מהישנים לחדשים.
  עכשיו ראיתי שכבר סקרת את השמפו של הוואי כאן:
  http://www.fullhair.co.il/2009/06/%d7%a7%d7%a4%d7%90%d7%99%d7%9f-%d7%9b%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%a0%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a2%d7%a8/

 2. שלומי says:

  לעניין – רכישת שמפו – אלפסין – מ EBAY , פערי המחירים – בלתי מוסברים – מחד יש את אותו מוצר ב 8$ ויש גם ב 70 $ , האם אין בעיה של זיוף – כי אז – ספק אם זה כולל את אלמנט ההחדרה של הקפאין .
  מה זה ALPECIN – DOUBLE EFFECT – 200 ml , האם היצרן המקורי מייצר מוצר זה -השפעה כפולה.

 3. admin says:

  שלומי, המחירים של 78$ מתייחסים לקנייה של 6 בקבוקים לא לאחד.
  ה-double effect זה פשוט גם נגד נשירה וגם נגד קשקשים.

 4. משה says:

  יש להם גם תמיסה על בסיס קפאין ולא רק שמפו:
  http://cgi.ebay.com/Stop-Hair-Loss-NOW-Alpecin-European-Caffeine-Therapy_W0QQitemZ200460549283QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2eac613ca3
  זה כבר יותר רציני בתור טיפול …

  אגב גם בשמפו רויטה יש קפאין.

 5. דוד says:

  עוד תרופת לעשיית עושר הרי א. הקפאין הינה מעלה את עצבים כלומר מתחת נפשי הגורם לנשירה וזה בדווק .
  ב הקפאין מיצר את נימי הדם והעורקים כך שהוא עלול לגרום לחסימת דם לשורש השערה ואף להגביר את הנשירה .

  – תרופה בדוקה היא ”לעמוד על הראש ”כמה דקות ביום כך שזרימת הדם תגבר לכוון הראש וראה זה פלא נשירת השיער תיפסק לאחר 3 ימים . עם הפסקת העמידה על הראש כנ’ל תחל הנשירה כפי שהייתה
  סוף פסוק .
  מחר יצא מחקר שהתמרים עוצרים ואף מגבירים צמיחת שיער.
  ,

 6. admin says:

  דוד,
  קפאין מרחיב כלי דם ונחשב כחומר ממריץ, בדיוק ההיפך ממה שכתבת. משקאות אנרגיה כמו רד בול מכילים קפאין ותזונאים ומומחים ממליצים לשתות קפה לפני אימון כושר כדי להגביר את שריפת השומנים.
  נכון שהוא מעלה את הדופק ולחץ הדם ולא בריא בכמויות גדולות, הרעיון זה לא לשתות קפה בכמויות (לא יעיל לשיער) אלא השימוש שלו באופן חיצוני.
  מחקרים שנערכו בגרמניה מעידים שקפאין ממריץ את פעילות זקיקי השיער בשימוש טופיקלי.
  שמפו אלפסין מבוסס על פטנט שמאפשר לקפאין לחדור לזקיק.
  ברור שעמידה על הראש לא קשורה לעניין, אבל כמו שגילו במקרה שיש חמרים מסייעים נגד נשירה – יתכן שיגלו עוד חמרים או פתרונות גם בעתיד,

 7. דוד says:

  כעת מתקבל על הדעת למעט שקפאין מיצר כלי דם ולא מרחיב

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree