מינוקסידיל – איפה קונים, איזה סוגים יש וכמה עולה?

26 בJune 2009 מאת: admin

כעקרון קיימים כמה סוגים של מינוקסידיל:

1. תמיסה בריכוז 5% לגברים – המון חברות מייצרות.

2. תמיסה בריכוז 2% לנשים – המון חברות מייצרות.

3. מינוקסידיל קצף 5% של רוגיין – פטנט של רוגיין, רק היא מייצרת.

4. תמיסות בריכוז מעל 5%, כלומר 10%, 12.5%, 15% לגברים – שרק חברות פרטיות קטנות יחסית מייצרות, יש הרבה חברות כאלה.

השאלה הגדולה היא איפה משיגים וכמה עולה. הפוסט הבא כולל נתונים רלוונטיים למועד כתיבתו, המחירים ומגוון המוצרים יכולים להשתנות.

אז נתחיל במה ניתן להשיג בארץ. כעקרון, בבתי המרקחת בארץ אפשר להשיג מינוקסידיל של 2-3 חברות, כולל רוגיין ומינוקסי. המותג מינוקסי שייך ומיוצר על ידי קיבוץ מעברות, כלומר תוצרת ישראלית מקומית. המינוקסידיל המשווק בארץ מתחלק ל-5% לגברים ו-2% לנשים. אין בארץ מינוקסידיל קצף או מינוקסידיל באחוזים גבוהים יותר מ-5%. ממה שאפשר להשיג בארץ בבתי המרקחת עולה בעיה – המחיר. מחיר של מינוקסי 5% בבית המרקחת עולה (תחזיקו חזק) כ-300 ש”ח לשני בקבוקונים של 80 מ”ל כ”א (מדובר במבצע), כלומר 160 מ”ל. הכמות החודשית הנדרשת היא 60 מ”ל לחודש (1 מ”ל פעמיים ביום כפול 30 יום) כך שמדובר בכמות שמספיקה לחודשיים ושלושה שבועות. אם תבדקו בחנות הישראלית האינטרנטית דראגסטור (נותן להם פרסומת חינם), 3 בקבוקונים יעלו 350 ש”ח, 80 מ”ל כפול 3 נותן 240 מ”ל שזו כמות ל-4 חודשים. לגבי הרוגיין – כבר מדובר במחירים גבוהים יותר ואני לא מכיר אף מבצע שלהם.

אז מה הבעיה? הבעיה היא שהמחיר עדיין גבוה מדי בהשוואה למקומות אחרים. כשאני כותב מקומות אחרים אני מתכוון בעיקר ל-eBay. ב-eBay כמות לחצי שנה של מינוקסידיל 5% עולה 40$-45$ כולל המשלוח לארץ של המותגים Kirkland ו- Member’s Mark. מדובר ב- 160-180 ש”ח בלבד לחצי שנה. שורה תחתונה – מינוקסידיל 5% לגברים הכי זול ב- eBay.

עדכון פברואר 2010 – מחיר כמות לחצי שנה באיביי כולל משלוח ירד ל-$35!

לגבי מינוקסידיל לנשים, זה כבר סיפור שונה לחלוטין.

מינוקסידיל 2% לנשים בארץ אפשר להשיג במחיר כמעט שווה למחירים ב-ebay. איך זה יתכן? פשוט, מינוקסידיל 2% שתמצאו ב-eBay הוא של חברת רוגיין. לא תמצאו של חברות אחרות זולות יותר ואם כן, מאוד יכול להיות שלא תמצאו ספק ששולח לישראל. מינוקסי 2% לנשים יעלה בחנות האינטרנטית דראגסטור כ- 260 ש”ח ל-3 בקבוקונים של 80 מ”ל כ”א שזה כמות ל-4 חודשים. רוגיין 2% ל-3 חודשים עולה 45$ שזה כ- 180 ש”ח בערך. נכפיל ב- 4 ונחלק ב-3 כדי להגיע לכמות של 4 חודשים נקבל 240 ש”ח. הפרש של 20 ש”ח בלבד. מסקנה – לנשים כדאי לקנות מינוקסי 2% בארץ.

מינוקסידיל קצף 5% מיועד לגברים וגם אותו ניתן למצוא ב-eBay, המחירים שלו הם כ-70$ ל- 4 חודשים כולל משלוח, כ-280 ש”ח, מחיר גבוה יחסית אך לא גבוה מאוד. המחיר גבוה ביחס לתמיסה כיוון שמדובר בחברת רוגיין ובמוצר שרק היא מייצרת.

תמיסות מינוקסידיל לגברים באחוזים גבוהים מ-5% ניתן למצוא גם ב-eBay וגם באתרים פרטיים. מה שמאפיין מוצרים אלו הוא מחירם הגבוה מאוד – הם אינם מיוצרים על ידי החברות הגדולות שמייצרות מינוקסידיל 2% או 5% מה שגורם להיצע נמוך יחסית שלהם ביחס לביקוש. יתכן והסיבה שהחברות הגדולות לא מייצרות מוצרים כאלה היא כיוון שאין להם גיבוי מחקרי מספק, כלומר אישורי FDA. זה כמובן לא אומר שהמוצרים הללו לא טובים, להיפך, יתכן שהם אפילו טובים יותר בעיקר כאשר משלבים בהם חמרים נוספים (שילוב עם חומצה אזאלית למשל). למעשה, כל רוקח (או כל אחד) יכול לקנות את מוצרי הבסיס בגרושים וליצור מהם תמיסות בריכוזים שונים ולמכור במחיר גבוה דרך האינטרנט וזה בדיוק מה שאותן חברות או ייצרנים עושים. תאורטית גם אתם יכולים לייצר תמיסות כאלה, עם קצת יוזמה וידע (קונים את מוצרי הבסיס בזול באינטרנט, ויוצרים את התמיסות לבד – כל המידע לגבי אופן ההכנה קיים באינטרנט).

ניתן למצוא קומבינציות שונות של ריכוזי 10% עד 15% ובתוספת חומצה אזאלית או חמרים אחרים באתרי אינטרנט שונים, בין השאר ב-

1. ebay

2. באתר (הלא מושקע) mopclubs.com

3. באתר של דר’ לי (שהוא גם דרמטולוג ידוע) minoxidil.com

4. באתר wholesalehairproducts.com

באתרים הללו ניתן למצוא המון סוגי מוצרים למריחה על בסיס מינוקסידיל, חומצה אזאלית, פינסטריד, ספיירונולקטון ועוד.

5. באתר genhair.com (מחירים יקרים מאוד).

כמובן שקיימים אתרים נוספים.

לסיכום – מינוקסידיל אפשר להשיג ממקורות שונים, בעיקר דרך האינטרנט. תמיסת מינוקסידיל לטיפול בנשירת שיער היא מוצר גנרי המיוצר על ידי חברות רבות. כדאי לבצע השוואת מחירים לפני שקונים כיוון שהפערים בין מוצרים המכילים מרכיבים דומים או זהים יכולים להיות גדולים מאוד. באופן אישי אני חושב שאין משמעות למותג או לשם המסחרי אלא רק לחומר הפעיל ושכדאי לקנות מוצר זול יותר בתנאי שהוא מיוצר על ידי חברה מוכרת ואמינה. לגבי תמיסות מינוקסידיל לגברים בריכוזים גבוהים – פה כבר מדובר במחירים גבוהים מאוד ללא קשר ליצרן ומי שמעוניין לקנות אותם צריך לקחת בחשבון עלויות טיפול גבוהות יותר באופן משמעותי.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: מינוקסידיל
תגיות:

תגובות

7 תגוובת על ”מינוקסידיל – איפה קונים, איזה סוגים יש וכמה עולה?“
 1. שירה says:

  המון תודה – זה עזר לי מאוד וסידר לי דברים בראש.
  עמדתי לקנות בסופרפארם ונראה לי שחסכת לי הרבה כסף.
  שירה

 2. שירן says:

  מעולה! מאוד עזר לי!!!

 3. רועי says:

  לא כל הנוצץ! עברתי ממינוקסי (של הסופרפארם) לרוגיין (באי ביי) וחזרה הנשירה !!
  חברה , בסופו של דבר מדובר בתרופה! לא לשחק עם הבריאות שלכם

 4. admin says:

  רועי, אני מבין שאתה מציע לקנות מותג ישראלי, רק אל תשכח שזו תרופה OTC ומותר למכור אותה באופן חופשי באינטרנט. אני קונה שנים רבות באיביי, מעולם לא נתקלתי בבעיה, מה שיפה שאתה מאשים את המותג ששינית אבל שוכח שלא משנה המותג אלא הרכב החומרים, זהו מוצר גנרי, וכמובן שהנשירה שלך יכולה להיות פשוט כי מינוקסידיל לבד לא יעיל לאורך זמן, או מסיבות אחרות.
  אין שום הגיון לשלם מחירים מופקעים בארץ על מוצר זהה וזול שמגיע מחו”ל בשליש מחיר, אבל אם אתה מתעקש זו זכותך.
  הערה קטנה – המינוקסידיל קצף של קירקלנד שזה מותג של חברת התרופות פריגו, מיוצר בישראל ונמכר בארה”ב ומאוד נפוץ באיביי, וכתוב עליו made in Israel, חד וחלק, אז אם זה חשוב לך – קנה אותו באינטרנט, או קנה את אותו מוצר בדיוק של פריגו שנמכר בישראל תחת השם הרגיין בפי 3 מחיר, אתה תבחר.

 5. עמית אלתם says:

  הבחור העלה דבר אמיתי, חשש שבאי ביי עשויים למכור זיופים ללא חומר פעיל

 6. admin says:

  אתה כנראה לא מבין מה זה איביי, ואם קשה לך עם איביי יש אמאזון, שגם אם הם לא שולחים לארץ יש חברות עם כתובת בארה”ב שעושות לך את המשלוח. אין סיבה לשלם מחיר מופקע בישראל, אני קונה באיביי שנים, מעולם לא נתקלתי בזיוף, וספק שיעז למכור דבר כזה מסתכן שיעיפו אותו מאיביי, יש דרוג ספקים, אני קונה רק מאלה שיש להם דרוג גבוה של כמעט 100%, ויש רבים כאלה.

 7. דניאל says:

  שלום כולם,
  רוצה לעדכן שחברת xandrox(ראו: http://xandrox.com/) הולכת להוציא בקרוב(רבעון 2015) קצף מינוקסידיל עם חומצה אזאלית. אם אני לא טועה זה יהיה המוצר הראשון בשוק שמשלב את הקצף עם החומצה 🙂

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree