דקל ננסי כטיפול בנשירת שיער

4 בJune 2009 מאת: admin

תמצית דקל ננסי \ Saw Plametto (מוכר גם בין השאר בשמות Serrula, Sabal ,Serenoa Repens) נמצאת שנים רבות בשימוש כטיפול טבעי בערמונית מוגדלת. מדובר בדרך כלל בכמוסות טבעיות שמייצרות כמעט כל חברות הויטמינים ותוספי התזונה וניתן להשיג בכל חנות טבע או באינטרנט.

המקור של הצמח הוא יבשת אמריקה והוא שימש את האינדיאנים כתרופה צמחית לטיפול במגוון בעיות, החל כחומר מחטא, כפתרון לבעיות עיכול, כמשקה מעורר ומחזק ועד כטיפול בבעיות הקשורות למערכת השתן והרבייה ולחיזוק מערכת המין.

דקל ננסי נחשב כיום לטיפול הטבעי העיקרי לטיפול בבעיות בבלוטת הערמונית אצל גברים (בעיקר גדילה שפירה אצל גברים מבוגרים, היוצרת בעיות שונות בין השאר קושי במתן שתן).

הסיבה העיקרית לערמונית מוגדלת הוא ההורמון DHT, אשר נקלט בערמונית וגורם לגדילתה, זהו אותו הורמון שגורם להתקרחות גברית טיפוסית. נמצא שתמצית הדקל יעילה לטיפול בערמונית שכן היא נקשרת לאנזים 5AR מסוג 2 (באמצעות החומרים הפעילים בתמצית – חומצות שומן ופיטוסטורילים) ומונעת ממנו להמיר טסטוסטרון ל- DHT ולהקלט בערמונית.

כיוון שמדובר במוצר צמחי טבעי ולא תרופתי, שנמצא כי הוא פועל להקטנת DHT, הוא נמצא גם בשימוש לטיפול בנשירת שיער בעיקר אצל גברים המעדיפים טיפולים טבעיים או החוששים ליטול תרופות. מוצרים טבעיים רבים לטיפול בנשירת שיער כוללים אותו, בין השאר הוא נמצא בשמפואים, תמיסות וכמוסות. חשוב לזכור שהיותו של מוצר טבעי לא מבטיח בהכרח העדר מוחלט של תופעות לוואי. תרופות רבות מיוצרות מחומרים טבעיים, כך שיש לקחת זאת בחשבון גם כאן.

כשבאים לבחור דקל ננסי חשוב לבדוק 2 דברים:

1. על המוצר מצויינת המילה Standardized. המשמעות היא שהמוצר נבדק וריכוזו אומת על ידי היצרן.

2. ריכוז החומר הוא לפחות 85% חומצות שומן ופיטוסטורילים.

הכמות המומלצת ליום בריכוז של 85%-95% היא כ-320 מ”ג.

דוגמא לדקל ננסי הנמכר בכמוסות ניתן לראות בתמונה (חברת Puritan’s Pride מייצרת כמוסות דקל ננסי Standardized בריכוז 85%-95%).

לחנות של Puritan’s Pride

דקל ננסי של חברת Puritan's Pride

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: טיפולים טבעיים
תגיות:

תגובות

10 תגוובת על ”דקל ננסי כטיפול בנשירת שיער“
 1. ניר says:

  שלום!
  אם אני לוקח כול יום רבע כדור של פרוקיור+מינוקסי+ שמפו ניזורל 3 פעמים בשבוע.
  מהי הכמות הממולצת של דקל ננסי? וכמה פעמים בשבוע לוקחים את זה?
  האם הדקל הננסי עובד בדיוק על מה שהפרופסיה עובדת? או שהוא עובד על אנזים שונה וfדאי להוסיף אותו למה שאני משתמש?
  תודה 🙂

 2. admin says:

  320 מ”ג ליום – תקרא שוב את הפוסט. דקל עובד גם על AR1 אבל אין מחקרים קלינים עליו כי הוא טבעי. מה כדאי אתה תחליט:)

 3. ניר says:

  אז בעצם מי שלוקח אבודרט לא צריך לקחת דקל ננסי? פרופסיה+דקל ננסי= אבודרט??

 4. admin says:

  תאורטית זה דומה, לגבי העוצמות אין מחקרים

 5. נירו says:

  אהלן,

  לפי מה שקראתי עד עכשיו על דקל ננסי אני מבולבל..

  מצד אחד אומרים שיש לו פעולה דומה לפרופסיה ולכן יתכן ויהיו תופעות לוואי של ירידה בחשק מיני, בפוריות , אימפוטנציה ( אם כי פחות מעיוון שמדובר במוצר טבעי)

  מצד שני
  בלינק הזה
  http://www.altman.co.il/?CategoryID=763&ArticleID=2132
  דווקא כתוב שהסגולות של הדקל הננסי הוא שיפור באון הגברי, בפוריות ובחשק המיני.

  אז מי צודק? מה נכון?

  יש פה אנשים שלקחו טבליות של דקל ננסי לאורך זמן ויכולים להעיד?

  תודה לעוזרים

  (כל דבר עדיף מפרופסיה..)

 6. admin says:

  הדקל אמור בתאוריה להיות יעיל יותר כי הוא עובד על שני סוגי האנזים שמפרקים טסטוסטרון ל-DHT, אבל יתכן וזה לא המצב אם פעילותו חלשה, חלקית, או שונה במציאות ממה שנבדק במעבדה.
  דקל נמצא בשימוש אצל סובלים מבעיות פרוסטטה, בדומה שלמי שלוקח פרוסקר. יתכן והשיפור באון הגברי הוא אכן נכון – אצל גברים מבוגרים, כי הוא מקל את התסמינים השליליים ואז מאפשר תפקוד טוב יותר, אבל לבחור צעיר זה לא ישפר כלום ואולי להיפך.
  הבעיה עם דקל שהוא לא נחקר קלינית. זה נכון לכל תוסף תזונה נפוץ ולמעט טבע חומרים חזקים מאוד והדוגמא הטובה ביותר הם כל הסמים הנרקוטיים שמיוצרים למעשה מצמחים שיש בהם כימיכלים ונמצאים בשימוש של תעשיית התרופות. מה שלא בתרופות לא נחקר, כי הוא זול וזמין לכולם.
  אני לא מכיר אחד שמשתמש בדקל בבליעה, למרות שזה קיים בכל התוספים הטבעיים נגד התקרחות, כולל בתמיסות מסוג כרינגן. שורה תחתונה – אין מחקר שמצא שהדקל עוזר, למרות שיתכן וכן ועובדה ששנים רבות הוא בשימוש לפרוסטטה אצל אנשים הדוגלים במוצרים מהטבע. הסיבה שבכלל הולכים על זה היא בדיוק עניין תופעות הלוואי והפחד של אנשים מתרופות. אני למשל לא נוגע בפרופסיה ולא אגע, בגלל המחיר הפיזי שאני חושב שיש לתרופות בטווח הארוך. אני גם לא חושב שדקל יביא את הישועה, לצערי. מה שכן – מצאתי ששילוב של מינוקסידיל באחוז גבוה עם חומצה אזאלית עושה אצלי פלאים, וחומצה אזאלית היא גם נוגד DHT טבעי שמורחים. זה ללא ספק יעיל הרבה יותר אצלי מאשר מינוקסידיל 5%, כה יעיל עד שהתוצאות טובות בהרבה מכל תמיסה טבעית שמכילה דקל שניסיתי בעבר, והכוונה לצמיחה מחודשת גם במקומות שכמעט התיאשתי לגמרי כמו מפרצים. צריך לראות כדי להאמין, וצריך סבלנות, אבל אחרי 3-4 חודשים השגתי שיפור שלא השגתי שנתיים. הטיפול שלי כיום הוא מינימליסטי, טופיקלי, וחזק. את כרינגן, שמכיל דקל, הורדתי, ולא רק שנותרתי בחיים אלא השגתי שיפור אדיר בלעדיו, כלומר יתכן שחומצה אזאלית טופיקלית עדיפה מדקל טופיקלי, לפחות עבורי.

 7. James says:

  השתמשתי בדקל ננסי (בדיוק זה שבתמונה) כמעט שנה.
  הייתי לוקח פעמיים ביום (בוקר וערב) ולא ראיתי שום שינוי, למעט, ריח פחות טוב מהפה.
  לדעתי זה כסף שהלך לטמיון.. אולי הוא עוזר בשילוב עם מוצרים אחרים אך בפני עצמו לא ראיתי שום שינוי.

 8. יוסי says:

  השתמשתי בדקל הננסי של חברת Puritan’s Pride בדיוק זה שמופיע בתמונה של הפוסט במשך תקופה של 4-5 חודשים ולא רק שהוא לא עזר בחסימת ה DHT המצב של השיער רק החמיר באותה תקופה.
  בנוסף השתמשתי במינוקסידיל. לאחר שראיתי את החוסר יעילות המחולט של המוצר הזה הייתי חייב להחליף אותו בטיפול אחר.
  פשוט חבל הזמן שלכם אל תגעו בדקל הננסי הזה.

 9. מיקי says:

  לגביי הדקל ננסי אין הבטחה משום גורם כלשהו ומשום מחקר שהוא עוזר להתקרחות אני מדגיש זאת זה בכלל תוסף תזונה טבעי מזן מסוייםשל עץ דקלים קטן שגדל בדרום ארה”ב והוא מטפל בצורה טבעית בבעיות הקשורות לבלוטת הערמונית או בעברית פשוטה פרוסטטה מוגדלת שסובלים ממנה בעיק אנשים מבוגרים,הוא עוזר להוריד את רמת הDHT,וגם הפחתת דלקות מעולם לא בוצע מחקר מעמיק כלשהו האם יעיל כטפול טבעי לנשירה אנדרוגנטית,לכן הייתי ממשיך להיות סקפטי עם טיפול בדקל ננסי בלבד מאידך זאת ישנו טיפול מעולה אני מדגיש מעולה הדבר החיד שעזר לי אישית והצמיח לי שיער במקומות מאוד לא קונבנציונאליים וקשים זה מינוקסידיל 15% עם חומצה אזאלית 5%,לאורך תקופה של שנה לפחות טיפול פעם ביום,אח:כ עברתי ל דואלגן DualGen שיש בו עוד מרכיב חשוב שזה הרטינול או ראטין A שזה בעצם נגזרת שלויטמין A שהוכח במחקרים קלינים מדעיים שמצמיח שיער וכאשר משלבים אותו יחדיו עם מינוקסידיל אז הצמיחה או ה ספירת שיערות/זקיקים לאחר תקופה משמעותית היא בהרבה יותרכאשר החומרים משולבים ביחד,יש שם גם תוספת קטנטנה של קפאין,שגם עוזר לנשירת שיער ביחד עם כל המרכיבים הנ”ל אתה מקבל את הנוסחא האולטיטיבית שיש כיום בשוק נגד התקרחות תורשתית,בגלל חוק מטומטם של הFDA האמריקאי לא ניתן לרכוש את המוצרים הנ”ל לא מאמזון ולא מאיביי כאשר הם מארה”ב אבל יש מספיק ספקים וחנויות באינטרנט שאתה יכול לרכוש תמוצר הנ”ל,גרך אגב ישנה חברה מאה”ב שנקראת מעבדות פולריס ששם הם מייצרים מינוקסידיל עם 16% בצורת קרם עם מרכיבים נוספים אחרים כמו
  • קולגן
  • אלסטין
  • קומפלקס רב פפטיד
  • ויטמין קומפלקס
  • Lipospheres
  • פניסטריד
  וללא אלכוהול
  ניתן לקנות תמוצרים האלו רק לתושבים מחוץ לארה”ב אני אישית לא ניסיתי תמוצרים שלהם עדיין
  יש להם שם מגוון גדול של מוצרים שמכילים ריכוזים שונים של מינוקסידיל עד 16%.

 10. James says:

  אומנם אני לא יודע מה זה חומצה אזאלית אבל לפני שמתחילים ישר ממינוקסידיל 15% צריך וכדאי להתחיל מ-5% ואז כאשר היעילות פוחתת (והיא תפחת, כיום מדובר על כ-5 שנים, אם אינני טועה) לעולת בהדרגה ל-10 ול-15.

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree