דוטסטריד, פתרון בסימן שאלה

12 בJune 2009 מאת: admin

דוטסטריד dutasteride הוא החומר הפעיל בתרופה אבודרט Avodart של חברת GlaxoSmithKline המאושרת על ידי ה-FDA לטיפול בערמונית מוגדלת. בדומה לפרוסקאר Proscar שגם היא מיועדת לטיפול בערמונית מוגדלת, נמצא כי החומר הפעיל יעיל כנגד נשירת שיער והתקרחות גברית טיפוסית.

ממחקר שהשווה בין פינסטריד ודוטסטריד עולה כי הדוטסטריד יעילה יותר לטיפול בנשירת שיער. המחקר השווה בין פרוסקאר\פינסטריד 5 מ”ג ביום לריכוזים שונים של דוטסטריד ונמצא כי הפינסטריד במינון 5 מ”ג ליום מפחית כ-70% מה-DHT בדם על ידי הנמכת כמות האנזים 5AR מסוג 2 ואילו הדוסטריד במינון של 2.5 מ”ג ליום מפחית מעל 90% מה-DHT על ידי הפחתת ה- 5AR משני הסוגים, אך עם זאת, במקביל עולה אחוז תופעות הלוואי ביחס לפינסטריד וכן כמות הטסטוסטרון בדם.

בשנת 2002 הופסק ניסויי (שלב 2) שביצעה חברת Glaxo בתרופה שהיה אמור להבדוק את התאמתה והפצתה כטיפול בהתקרחות. לא ניתנו הסברים להפסקת הניסוי מה שהעלה ניחושים רבים שרובם כוונו לרמת תופעות הלוואי שכנראה היו גבוהות מדי. בסוף שנת 2006 החלה החברה מחקר בקוריאה במטרה להגישו ל- FDA, אולם עד כה לא פורסמו תוצאות המחקר והתרופה לא קיבלה אישור. נכון להיום דוטסטריד אינו מאושר לשימוש על ידי ה-FDA לטיפול בהתקרחות, אך זה לא מונע את השימוש בה כטיפול בנשירת שיער והתקרחות על ידי גברים רבים בכל העולם וגרסאות גנריות רבות שלה ניתן למצוא ולרכוש בעיקר באינטרנט.

לדוסטריד יש להתייחס בזהירות גבוהה יותר מאשר לפינסטריד, כל זמן שאין לו אישור FDA. זה כולל את כל האזהרות המיוחסות לשימוש בפינסטריד, אך כיוון שמדובר בתרופה חזקה יותר עם יותר תופעות לוואי לא מומלץ לגשת אליה כטיפול ראשון.

חשוב לזכור שגם אם תרופה יעילה כנגד נשירת שיער היא עדיין עלולה להיות מסוכנת לשימוש או בעלת תופעות לוואי משמעותיות. מומלץ בכל מקרה להתייעץ עם רופא עור לפני התחלה של שימוש בתרופה ולא להתחיל ליטול אותה ללא ייעוץ שכזה.

שורה תחתונה – ניתן לראות שככל שתרופה מנמיכה את רמות ה-DHT היא יעלה יותר לטיפול בהתקרחות גברית טיפוסית אולם ככל שיורדות רמות ה-DHT עולה אחוז תופעות הלוואי. DHT הוא אנדרוגן חזק ובעל חשיבות אצל גברים ולהנמכה משמעותית שלו יש כנראה מחיר, לכן עדיף לגברים להתחיל בטיפול המאושר כלומר פינסטריד ומינוקסידיל.

 • Share/Bookmark

תגובות

5 תגוובת על ”דוטסטריד, פתרון בסימן שאלה“
 1. אורן ש. says:

  עברתי לדוטס לפני שנה וחצי..הדבר הכי חזק שיש נגד נשירת שיער, כלום לא מתקרב לזה אפילו. לא רק עצר לי נשירה גם הכל צמח חזרה (לקח אמנם יותר משנה אבל היום טפו טפו..מלא הכל גם מקדימה נסגרו המפרצים). למזלי אין לי שום תופעות לוואי…אולי זה לא מתאים לכל אחד אבל לי זה מעולה!
  חבל שלא אישרו את התרופה הזאת, אז מה אם יש לה קצת יותר תופעות לוואי מפרופסיה? מזל שיש אינטרנט אחרת כבר הייתי קרח:)

 2. הייר זקס says:

  איפה אתה משיג דוטס?
  אני מחפש בית מרקחת אמין שמוכר דוטס גנרי.

  תודה.

 3. מורן says:

  גם אני מחפש
  הזמנתי מיונייטד פרמסי. איזה טעות עשיתי.
  גם הגיע אחרי איזה חודש ומה שהגיע אני לא מוכן לקחת.
  אני חושב ששלחו לי זיוף, דוטס זה בטח לא ואין תאריך תפוגה על הקופסא ואיך לא…ברור שהם לא עונים למייל.
  יודע, יצאתי פרייר.
  איפה אפשר להזמין דוטס שגם מגיע דוטס?

 4. רועי says:

  כל הכבוד על הכתיבה! אתה מאוד מוכשר ואני נהנה מכל פוסט…ממש מרתקת הצורה בה אתה מתבטא.

  אני לקחתי פרופסיה במשך 5 שנים עד שבשלב מסויים הרגשתי שזה מפסיק להשפיע. כאשר חיפשתי פתרון אחר הגעתי לאבודרט. מזל…כי זה הציל לי את השיער שנשאר! אכן…תופאות הלוואי היו דיי חזקות בחודשים הראשונים (בערך חצי שנה או שנה) אבל ככל שהזמן עבר והגוף יתרגל, חזר לי החשק המיני כאילו כלום לא קרה.
  אני משתמש באבודרט כבר 3כמעט שלוש שנים ומשלם 300 ש”ח כל חודש עבור התרופה המקורית.
  בעבר קניתי און ליין אבל היה לי חשש שזה מזוייף ולכן החלטתי להיעזר בקרוב משפחה על מנת לקבל מרשם והיום אני שמח על כך. אני אולי משלם הרבה אבל לוקח ת הכדורים בראש שקט (טוב…כמעט שקט).

  כל חצי שנה עושה בדיקות דם מקיפות, כולל ספירות כבד וכרגע הכל תקין.

 5. daivd says:

  למי שמעוניין אני יכול לסייע ברכישת אבודרט גנרי (דוטס).

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree