איזה גברים נשים מעדיפות 2 (בנימה אישית)

13 בJune 2009 מאת: admin

חוץ מלהיות חוקר פרטי של שיער אני גם רווק. בתור רווק אני מכיר לא רע את סצנת הבילויים בת”א והחלטתי לצאת ולבדוק האם יש בסיס לטענה שנשים מעדיפות גברים עם שיער. אחרי שכתבתי פוסט קודם בנושא, הרגשתי שנקטתי בעמדה שהיא יותר מדי פוליטקלי קורקט שתאורטית נשמעת ונראת סבירה אבל בשטח יתכן והמצב אחר. בחודשים האחרונים עשיתי מחקר אישי שכלל כמה עשרות בחורות (בסביבות 30, כולל קבוצות של בנות שהיו יחד מה שאיפשר להגיע למספר), פשוט ניגשתי בארועים, מסיבות וברים והתחלתי לשאול. עשיתי את זה בשביל עצמי, עוד לפני שפתחתי את האתר, כיוון שהשאלה הזו מתחברת לסיפור האישי שלי…טוב, תבינו בהמשך.

לפני שארחיב אני חייב לשתף אתכם בדבר שנצרב לי בתודעה ולא מרפה. לפני חצי שנה בערך הכרתי משהי ויצאנו לבלות בבר מוכר. בשלב מסויים, אחרי כמה דרינקים, הבחורה החלה ללטף לי את השיער ואז הגיע המשפט שאני לא אשכח: “איזה מדהים זה שיש לך כזה שיער”. בתור אחד שרגיש מאוד שיער שלו ולשיער בכלל, המשפט הזה הדליק לי את נורת החוקר וישר שאלתי “מה זאת אומרת?”. התשובה הייתה “לגברים בגילך כבר אין שיער, זה נדיר”. אני חייב להודות שהוחמאתי ונעלבתי. הוחמאתי ברמה האישית ונעלבתי בשם המין הגברי, בתור אחד שנלחם בקרחת בשנים האחרונות זה כיף לשמוע מאחרים שהמלחמה מצליחה, בייחוד כשאני מעריך את מצב השיער שלי כטוב אך לא ט”מ. נעלבתי בשם המין הגברי שנטענה כנגדו טענה לא קלה.

אז אני לא כזה זקן, שלושים פלוס…לפי הסטטיסטיקות בגילי בערך 40% מהגברים נמצאים בשלבי התקרחות שונים, אז למה זה נראה נדיר? יש יותר מקריחים ממה שנראה?

לדעתי התשובה לכך טמונה בעובדה שבישראל כמות הקרחים גדולה במיוחד ושבאמת ככל שמתקרבים לקידומת 40 הולכים ונעלמים הגברים עם השיער המלא או עם השיער בכלל. אבל עדיין בגילאי 30 פלוס יש לא מעט גברים עם שיער, אז מה קורה פה? האם יצאתי לבלות עם בחורה מטורפת? (התשובה – כן חלקי) האם יכול להיות שגברים עם שיער “שווים” יותר ו”נדירים” יותר ולכן מצליחים אותם עם נשים?

אני חייב לציין שאת אותה בחורה שאלתי בסוף את שאלת מליון הדולר – מה את מעדיפה גבר עם שיער או קירח. התשובה הייתה “עם שיער אבל קרחת לא מפריעה לי” ונשמעה קצת דיפלומטית, אבל הטריגר הופעל והחלטתי לחפש עוד תשובות.

אז חזרה למה שפתחתי בו. כמו שסיפרתי התחלתי לפנות לנשים ולשאול. השאלה הייתה מובנית כך שהיא תהיה קלילה ומוכרת (שהיא גם משפט פתיחה לא רע) – “יש לי כאן דיון קטן עם כמה חברים. הרי ידוע שגברים בברים מסתכלים על המראה של בחורה ואם היא לטעמם הם ישבו אם להתחיל איתה. אני טוען שגם בנות מסתכלות ומחליטות אם משהו נראה להן לפי המראה החיצוני אבל החברה שלי פה טוענים שבחורה מסתכלת על האישיות, על כריזמה ועל דברים שלא קשורים למראה. מה דעתכן?”

מה דעתכם הייתה התשובה?

אז פניתי לבנות בכל הגילאים, החל מתחילת גילאי ה-20 עד לקראת 40 (כן, בחלק מהמקרים שאלתי בחורות בנות כמה הן ובחלק מהמקרים אני רק מנחש) הרוב המכריע של הבנות הודו שהמראה זה הקריטריון הראשון, כולל המבוגרות יותר (כולל “משהו שעושה לי את זה ויזואלית”). כלומר – המראה חשוב בעיקר במקומות כאלה. לא נכנסתי למה נחשב מראה טוב, פשוט דילגתי לתכלס.

אחרי שקיבלתי את התשובה אפשר היה לעבור לשאלת מליון הדולר מלמעלה. התשובה הייתה “עם שיער” באופן גורף אצל הצעירות יותר ופחות אצל המבוגרות יותר אך עדיין רובן הלכו על “עם שיער”. במקרים מסויימים משכתי עוד קצת את החבל ושאלתי גם לגבי שיער לבן…אלו שנראו צעירות יותר גם לא אהבו שיער לבן בעוד שחלק מהמבוגרות יותר דווקא טענו שזה סקסי.

התשובות התחברו לי עם המקרה האישי שלי. לפני שנתיים מצב השיער שלי היה בקרשים. הייתי באופן מובהק בשלב 3 בסולם נורווד המילטון. באופן אישי הרגשתי איך אחוזי ההצלחה שלי עם נשים קטנים ככל שמצב השיער שלי מורע. בתקופת הקרשים אני זוכר במפורש בחורות שהסתכלו לי על הראש – וסובבו את שלהן לצד השני. אחוזי ההצלחה חזרו לנורמלי עם השיפור בשיער.

שורה תחתונה – בהכללה גסה, נשים מעדיפות גברים עם שיער כשמדובר בהכרות בברים או מסיבות. יש משהו בסצינה שקשור לפוזה, שכוללת בתוכה המון שטחיות, אנשים נמדדים לפעמים לפי דברים חיצוניים כמו המראה שלהם או הפופלאריות וזה לא תמיד משקף הכרויות בעולם האמיתי. מראה חיצוני הוא לא רק נגזרת של שיער והוא מאוד עניין של טעם (אבל לא אתחסד, המראה חשוב). כמו שעדיף להיות עשיר יפה ובריא (כמו שאמר לאחרונה דודו טופז שהתייחס לעצמו…) כך עדיף להיות עם שיער מלא ולא לבן.

הפוסט הזה לא בא במטרה לדכא אנשים עם נשירת שיער, להיפך. גם אני וגם אתם רואים בלי סוף מקרים של יפיפיות עם קרחים בברים ומסיבות (וכמובן בחיים שמחוץ לסצינה הזו) לכן המחקרון שלי לא בהכרח מהווה אינדיקציה למשהו. הוא כן אימת לי ברמה האישית את ההשערה ששיער מלא עדיף, כלומר שכדאי לי לשמור על השיער שלי כי ירידה בו עלולה להוריד לי את סיכויי ההצלחה עם נשים (או סוג הנשים שאני בוחר להכיר). אם הפוסט הזה מהווה טריגר למישהו להתחיל לטפל בנשירת השיער בכל דרך שנראת לו אז מצויין, זו גם המטרה של האתר. בתוכנו כולנו רוצים להראות טוב יותר, אז למה לא להתאמץ קצת כדי להשיג את זה עם מראה שיער טוב יותר?

לפוסט איזה גברים נשים מעדיפות 1

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , , ,

תגובות

4 תגוובת על ”איזה גברים נשים מעדיפות 2 (בנימה אישית)“
 1. דורהאם says:

  אחלה פוסט! אני מניח שהרבה עושים עם עצמם סקרים כאלו בצורות קצת פחות ישירות. סחתיין על ההשקעה.
  מה שבאמת יענין אותי לראות זה האם נשים מעדיפות בחור מתקרח או קירח לעומת מישהו שעבר השתלת שיער מוצלחת ויש לו אחלה שיער (בניגוד לפיאות או תוספות שיער)

 2. admin says:

  תודה:)

  נשים מעדיפות גברים שנראים בעיניהן טוב באופן כללי, שיער מלא זה חלק מהעניין, אבל לא רק ולא אצל כולן. לדעתי יש כאלה שזה לא ישנה להן ויש כאלה שאולי ירתעו קצת מהמחשבה, אבל בסוף מה שגובר זה התוצאה הסופית. אל תשכח שגם נשים עושות כל מני טיפולים כולל ניתוחים פלאסטיים כדי להרגיש ולהראות יפות ומושכות יותר ועל אותו משקל אפשר לשאול האם גברים יעדיפו בחורה שעשתה או משהי שלא וכו’.

  אפרופו השתלות, אם ההשתלה לא מצליחה זה יכול להראות הרבה יותר גרוע מלפני ככה שצריך לעשות חושבים טוב טוב אם לעשות והיכן לעשות.

 3. דני says:

  זה יותר קשור למיבנה של הגולגלת
  יש אנשים עם גוגולת כמו וין דיזל שלהם מחמיא קרחת
  ויש כאלה שממש לא

 4. admin says:

  נכון, זה קשור למבנה הפנים והראש, יש כאלה שזה נראה אצלם ממש טוב והם עושים קרחת למרות שיש להם שיער מלא (מה שמאוד הכניס לאופנה לעשות גלאח זה הסידרה של רשת HBO נימלטים).

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree