מה זה שמפו ניזורל ולמה הוא טוב

7 בMay 2009 מאת: admin

שמפו ניזורל נחשב לאחד הטיפולים הבסיסיים בנשירת שיער. מי שלא מכיר, זה הגיוני, ניזרול אינו משווק כטיפול בהתקרחות ונשירת שיער אך הוא עוזר להלחם בהם.

הפעילו הרפואית המצויינת בעלון לצרכן היא “תכשיר אנטיפיטרייתי לטיפול בדלקת עור חילבית (סבוריאק דרמטיטיס) וקשקשים כתוצאה מזיהום פטרייתי מוכח”. אתם בטח שואלים מה הקשר בין תכשיר נגד דלקות ופטריות ובין נשירת שיער.

בארץ נמכר בעיקר שמפו ניזורל של חברת JANSSEN הבלגית. ניתן להשיג עם מרשם רופא בלבד בבתי המרקחת. מדובר בבקבוקון של 100 מ”ל ובריכוז של 2% של החומר הפעיל Ketoconazole. החומר הפעיל נמצא יעיל לטיפול בדלקות ופטריות ופה נמצא גם הקשר לנשירת שיער והתקרחות. להתקרחות גברית טיפוסית הנובעת מרגישות להורמון DHT, נלוות פעמים רבות תגובה דלקתית של הזקיקים וגירוי של הקרקפת. דלקת עור חילבית וקשקשים גורמים אף הם לנשירת שיער לכן הרגעה והורדת הדלקת מסייעת כנראה בהאטת הנשירה. בנוסף נראה כי החומר הפעיל מנמיך מעט את כמות ה-DHT בקרקפת ובסך הכל פעולת השמפו מפחיתה ומאטה נשירת שיער, אם כי ברמה נמוכה שאינה מספיקה כדי לשמש כטיפול יחיד או עיקרי.

תופעות הלוואי האפשריות המצויינות בעלון לצרכן הן תופעות לוואי אפשריות שניתן לייחס לכל שמפו קוסמטי והן גרוד, גירוי, תחושת צריבה ושיער יבש או שמנוני, כלומר השמפו בטוח לשימוש ואם יש איזושהי תופעת לוואי היא מקומית בלבד וזמנית למשך השימוש. כמובן שאם קיימת תופעת לוואי יש להפסיק מייד את השימוש ולהתייעץ עם רופא עור, אולם יש לזכור שתופעות לוואי הקשורות לשימוש בשמפו בכלל הן נדירות.

איך משתמשים? פעם ביומיים שלושה. יש לעסות את השמפו לתוך עור הקרקפת ואז להשאיר  את השמפו כ-5 דקות על הראש. פחות מ-5 דקות לא יאפשר לחומר הפעיל לעשות את העבודה, לכן כדאי להעזר בשעון, או פשוט לחפוף את הראש בלי קשר למקלחת כלומר בלי לרחוץ את הגוף, להסתובב בבית 5 דקות ובסיומן לחזור ולשטוף. כשאני חופף עם ניזורל אני נותן לו להשאר על הראש עד שהקצף נעלם, גם מעל 5 דקות ורק אז שוטף. זה מבטיח אפקטיביות מכסימלית.

מחקר שנעשה בשנת 1998 באוניברסיטאת Liege בבלגיה מצא כי יעילות שמפו ניזורל דומה ליעילות של מינוקסידיל 2%, כאשר שני הטיפולים הביאו לשיפור דומה בצמיחת ואיכות השיער. מחקר אחר משנת 2002 שנעשה ב- Maulana Azad Meical College and Associated Lok Nayak Hospital  דלהי, הודו מצא כי הוספת שמפו ניזורל לטיפול בפיניסטריד היה יעיל יותר מטיפול בפיניסטריד בלבד.

לסיכום ניתן לומר שמומלץ לשלב את השימוש בשמפו ניזורל בכל טיפול שבוחרים. עם זאת כיוון שמדובר בתרופה עדיין יש להתייעץ עם רופא וכמובן לקרוא את העלון לצרכן לפני השימוש.

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: ,

תגובות

9 תגוובת על ”מה זה שמפו ניזורל ולמה הוא טוב“
 1. אמיר says:

  בהוראות של הקטוזול רשום שמרגע הפתיחה אפשר להשתמש בשמפו עד 4 שבועות מרגע הפתיחה.
  האם זה אמין?
  כלומר אם אני משתמש בו פעמיים בשבוע יצא לי סהכ להשתמש בו 8 פעמים ואז אצטרך לקנות חדש?
  האם זה נכון? או שניתן להשתמש בו עד שיגמר?

 2. דורון says:

  שלום רב

  במידה ואני חופף ארבעה פעמים בשבוע (יום כן יום לא)

  מה הליך השימוש המומלץ בשמפו ניזורל?

  פעם אלפסין פעם ניזורל ?

  לא בטוח לגבי מספר החפיפות שאני חופף גם.. האם עדיף כל יום או לא?
  הרבה מקומות אומרים שכדאי לחפוף 2-3 בשבוע ולא יותר

  די בהתלבטות בזמן האחרון
  אשמח למענה על הנושא

 3. admin says:

  בדיוק כמו שכתוב בעלון לצרכן, במקום לחפור לעצמך בראש, פשוט תקרא עלון.
  אסור יותר ממה שכתוב, כנראה, כי החומר הפעיל בעייתי לכבד (אצל אנשים עם בעיות, חלק לא יודעים שיש להם).
  לדעתי האישית – פעם-פעמיים בשבוע לחודש חודשיים ראשונים, ואז פעם אחת בשבוע גג אם בכלל.
  זה לא פתרון להתקרחות, אלא יכול לבוא בנוסף בלבד, כנגד דלקתיות בקרקפת בעיקר ובעיות של עור הקרקפת.
  זה לגבי הריכוז של ה-2% שנמכר בארץ.
  יש גם 1% שיש באיביי, ועליו אני לא ממש יודע, אולי איתו אפשר יותר פעמים אבל מצד שני אולי זה טעם.

 4. דורון says:

  תודה רבה אך הכוונה שלי הייתה באופן כללי לגבי חפיפה של השיער
  ברשת חלק סבורים שאין בעייה כל יום וחלק אומרים שעדיף פעמיים-שלוש בשבוע לא מעבר

  מה דעתך בנושא ?

 5. admin says:

  אני לא מכיר אחד שיגיד כל יום, אולי יגידו על ה-1%.
  אני מניח שיש שמשתמשים פעמיים שלוש בשבוע ב-2%, אני אישית לא הייתי עולה מעל פעמיים, פשוט כי זה המינון בעלון לצרכן לבעיות עור הקרקפת, מעבר לזה עלולות להווצר בעיות שונות, כי מדובר בתרופה. אז אולי תמצא אנשים שעושים abuse מה שנקרא שימוש לרעה או ניצול של המוצר מעבר למה שהוא מיועד, אבל כל עוד זה לא מאושר FDA לשיער, ובעל מגבלות שימוש – הייתי שומר על המגבלות.
  אישית – אני משתמש פעם בשבוע.

 6. אלמוני says:

  אדמין שוב תודה אבל אני חושש שלא הסברתי את עצמי טוב
  התכוונתי חפיפה באופן כללי בשמפו (לא ניזורל)

  אני אישית משתמש באלפסין ואומנם כתוב עליו להשתמש כל יום אבל ברשת חלק אונרים שכל עוד בימים שלא חופפים שמים את המוזל זה בסדר

  בשורה תחתונה השאלה היא באופן כללי בשימוש בשמפו רגיל (אלפסין דאב או לא משנה איזה)
  כמה פעמים מומלץ להשתמש ?

 7. admin says:

  אפשר בגדול כמה שרוצים, ללא הגבלה, כל זמן שאתה לא רגיש.
  מה זה רגיש? כל אדם שונה, יש אחד ששמפו מסויים יעשה לו קשקשים או גרודים ואחר שיסתדר מצויין. בגדול כל שמפו שכתוב שהוא ליומיום – הוא אכן כזה, אבל מה זה שמפו? ניקוי לקרקפת, נפח לשיער, אולי ברק. זה לא פתרון להתקרחות ולא טיפול.
  אלפסין שמפו יומיומי, הרעיון של הנוזל הוא רעיון שיווקי, למכור עוד מוצר. בעקרון מספיק אחד מהם, אפשר לשלב אותם, אבל אסור להאמין שהם יעזרו נגד התקרחות לאורך זמן.
  אני חופף כל יום, יש לי כמה שמפואים, זה לא ממש משנה, ואין טעם להתעסק עם זה, לא קיים שמפו שעובד נגד התקרחות.
  בגדול אפשר כל יום, כל יומיים, כל שבוע וכו’. זה פשוט לא משנה (יש חריגים, כמו אנשים עם בעיות בקרקפת, אבל מי שלא חריג יכול חופשי).

 8. שמפו ניזורל says:

  שלום רב
  אני מעיין, יש לי גירוד בעור קרקרפת וקשקשים, תקופה ארוכה לכן השתמשתי בשמפו אגיספור, לא ככ ממש הועיל לכן הרופא רשם לי מרשם בשם שמפו ניזורל.
  אשמח לשמוע מאנשים כאן ואשמח שיגיבו אם זה הועיל להם .
  תודה
  מעיין.

 9. בן says:

  אני יכול להשיב לך ( זה שלפני) שהוא שמפו מעולה. אני משתמש בו באופן קבוע כל חפיפה (ולא אכפת לי שזה לא מומלץ) במשך 7 חודשים. הרופאת משפחה רושמת לי בכל מרשם 10 יח’ בקבוקים, והיא מודעת לזה שאני משתמש בזה כל חפיפה.

  עשיתי בדיקה של תפקודי כבד והכל בסדר איתו (בעבר הזהירו מפני החומר הפעיל שנלקח כתרופה שהוא פוגע קשות בכבד).

  צריך לזכור שקרקפת עם רגישות ל DHT היא שומנית מאוד מכיוון ש DHT נישא בזרם הדם אל זקיקי השיער ומגרה מאוד את בלוטות החלב, וזה יוצר תגובה דלקטית סביב זקיק השיערה.

  ניזורל ממש מרגיע את הקרקפת, מנקה את השומן, ועוזר מאוד גם במצב של קשקשים. תנסה ולא תצטערו.

  אני רק אציין שבמקרה שלי לפחות החומר גרם קצת לנפחיות בעיניים בשבועיים הראשונים לשימוש, אבל אז זה עבר ( אני גם שם הרבה ממנו בכל שימוש).

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree